Szkoła

Wpisy zawierające słowo kluczowe szkoła.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kształcenie słuchu – co to takiego? Moje muzyczne

Słyszeliście może o kształceniu słuchu? To bardzo fajne zajęcia, które mam w szkole. Dziś Wam o nich trochę opowiem. Dla większości ludzi słuchanie muzyki nie oznacza od razu, że muszą rozpoznać i wyłapać poszczególne dźwięki. Zupełnie inaczej jest w przypadku zawodowego muzyka. Na pewno wiecie, że jest dość sporo różnych dźwięków, które można wychwycić w każdym rodzaju muzyki. Oczywiście najczęściej słyszymy tylko to co najgłośniejsze. Poza tym nie każdy jest w stanie samodzielnie wychwycić wszystkiego co tam się znajduje, a co więcej dodatkowo jeszcze prawidłowo to nazwać. Mogę Wam się przyznać, że przed nauką w szkołach muzycznych sama nie potrafiłam tego wszystkiego. Dzięki zajęciom z kształcenia słuchu poznaje i odkrywam nieznane dźwięki we wszystkich utworach. Oczywiście nam, muzykom, bardzo się taka umiejętność przydaje. Dlatego kształcenie słuchu jest przedmiotem, który nigdy się nie kończy. Po prostu tego ro (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czasami mam ochotę odpuścić Moje muzyczne

Każdy kto tutaj do mnie zagląda ten doskonale wie jak bardzo kocham muzykę, i że lubię swoją szkołę. Nie oznacza to, że codziennie chodzę tam z uśmiechem na twarzy. Tego rodzaju forma nauki wymaga ode mnie znacznie więcej, aniżeli zwykłe liceum, ja dodatkowo muszę uczyć się tego co tam plus przedmioty muzyczne. Uwierzcie mi czasami naprawdę ciężko jest mi to wszystko ogarnąć. Wiem dokładnie jaka przyszłość mnie czeka kiedy będę miała już całą edukację za sobą. Dlatego też w chwilach słabości staram się myśleć jak najbardziej pozytywnie, mimo wszystko, a jeżeli to nie pomaga biorę swoje ukochane skrzypce i zaczynam grać. Bardzo często te działania sprawiają, że zapominam o wszystkich negatywnych myślach. Oczywiście to jest dobre na poprawienie humoru, ale niestety nie bardzo pomaga jeżeli chodzi o działania. Jeśli mam zły nastrój spowodowany ciężkim dniem w szkole lub też związane jest to z dołującą perspektywą nieukończenia tej szkoły potrzebuje o wie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Moja szkoła jest najbardziej prestiżową w tym regionie Moje muzyczne

W miejscowości, w której mieszkam nie ma szkół muzycznych. Niestety, ale zmuszona jestem dojeżdżać do Katowic. Jak wiecie ja nie wyobrażam sobie bym ukończyła inną, niż muzyczną szkołę. Kiedy miałam wybierać szkołę kierowałam się przede wszystkim tym na ile jest ona znana i ceniona w świecie muzycznym. Chodziło mi przecież o to by mieć po jej ukończeniu szansę na zaistnienie w tym świecie. Zatem mogę śmiało stwierdzić, że jestem ekspertem jeżeli chodzi o szkoły muzyczne w Katowicach. W końcu przed dokonaniem wyboru tej odpowiedniej dla mnie przejrzałam historię i sukcesy każdej takiej szkoły tutaj. Bezapelacyjnie stwierdzam, że wybrałam najlepszą z nich. Co więcej jestem ich dumną uczennicą. W liceum, do którego uczęszczam, kadra pedagogiczna składa się z niemalże samych wybitnych osób. Zajęcia związane z muzyką prowadzone są przede wszystkim przez artystów powiązanych z Filharmonia Śląską. Czy mogłam lepiej trafić? Nie sąd (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Muzyka - moim tlenem i całym życiem Moje muzyczne

Na pewno wszyscy już doskonale wiedzą, że muzyka to ja i całe moje życie. Bez niej byłoby jak bez powietrza. Nie mogę jednak powiedzieć, że interesuje się tylko i wyłącznie muzyką poważną. Chociaż zapewne to może sugerować moja umiejętność gry na fortepianie i skrzypcach, a także szkoła, do której uczęszczam. Tak naprawdę lubię poznawać i słuchać różne gatunków muzyczne. Wszystko zależy przede wszystkim od tego co w danej chwili robię i jaki mam humor. Ja osobiście relaksuje się przy muzyce klasycznej, a także chillout’owej. Natomiast kiedy biegam lub też inaczej aktywnie spędzam czas wybieram utwory pasujące do takich sytuacji. Mianowicie bardzo często są to żywe i energiczne utwory. Nie wiem jak Wam, ale mnie się przy takiej muzyce o wiele lepiej biega. Kiedy tylko mam taką możliwość to słucham muzyki, a dzięki obecnej technice mogę to robić nawet w czasie jazdy autobusem do szkoły. Wiem, że w tym wszystkim nie jestem odosobniona (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Moja przygoda z fortepianem Moje muzyczne

Fortepian jest drugim instrumentem, na którym zaczęłam grać. Od razu przypadliśmy sobie do gustu, dlatego też bez żadnego problemu i przymusu spędzałam przy nim kilkadziesiąt godzin w tygodniu. Dzięki temu obecnie nie ma on już przede mną żadnych tajemnic. Nie wiem dlaczego, ale spotykałam się z opiniami i zdaniem innych, którzy twierdzili, że nauka na tym instrumencie była dla nich najtrudniejszym okresem w życiu, i że drugi raz by się na to nie zdecydowali. Ja uważam wręcz przeciwnie. Wszak ile możliwości daje nam gra na fortepianie, to wiedzą tylko ci, którzy tak jak ja kochają muzykę. U mnie w domu od zawsze fortepian towarzyszył wszystkim uroczystościom rodzinnym, dlatego znajduje się on w centralnym miejscu, czyli w salonie. Na początku tylko mama na nim grała, później ja starałam się jej dorównać. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak dostałam się do szkoły muzycznej i skąd taki pomysł Moje muzyczne

Też tak macie, że jak bardzo Wam na czymś zależy to strasznie się denerwujecie o efekt końcowy? Właśnie ja miałam tak silny stres kiedy złożyłam papiery do szkoły muzycznej w Katowicach i oczekiwałam na listę przyjętych. Nie mam pojęcia co by się stało gdyby okazało się, że mnie na niej nie ma. Oczywiście, jak to ja, na wszystkie egzaminy wstępne poszłam perfekcyjnie przygotowana. Mimo to okropnie się denerwowałam, że mogę nie dostać się do tej szkoły. Każdy kto mnie chociaż trochę zna ten doskonale wie, że ja bez muzyki nie mogę żyć. Dlatego wybór szkoły muzycznej był oczywisty. Od samego początku wiedziałam, że chce ukończyć właśnie tę szkołę. W moim województwie jest kilka szkół muzycznych, wszystkie mają wysoki poziom nauczania. Ja jednak chciałam koniecznie zapisać się do tej najbardziej prestiżowej w Katowicach. Od zawsze wiązałam z nią wielkie nadzieje i szansę na muzyczną przyszłość. Wiecie ile daje możliwości ukończenie tej właś (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Podręczniki szkolne - tanie czy drogie? Nowoczesna Szkoła

Kupno podręczników szkolnych od dawna staje się coraz większym obciążeniem dla rodziców dzieci w wieku szkolnym. Często możemy słyszeć narzekania rodziców, na to że podręczniki są zbyt drogie i powinny być tańsze, tymczasem wydawcy przekonują, że produkowane przez nich podręczniki są stosunkowo… tanie! Z czego wynikają te rozbieżności? Ano z kilku rzeczy.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
INTERNETOWA SZKOŁA ROZWOJU DUCHOWEGO, UZDROWICIELI i EGZORCYSTÓW Uzdrowiciel ze Światła Romuald Statkiewicz Jezus Chrystus

INTERNETOWA SZKOŁA ROZWOJU DUCHOWEGO, UZDROWICIELI i EGZORCYSTÓW   nauka Słowa Pana dla poważnie poszukujących Prawdy, PRAWA BOŻE, nauka oczyszczania, regeneracji, uzdrawiania…, , medycyna naturalna... wizje, wglądy, objawienia, podpowiedzi ducho (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Post 1 Szkolne opowieści

Olcia :*   Hej! To mój pierwszy post. Mam nadzieję, że mój blog was zainteresuje. Będę pisać o nietypowych sprawach szkolnych. Dość nietypowe.!. :)! Dobra, teraz konkrety...   Pewniego dnia, na w-fie, pierwsza lekcja, na sali... Moi koledzy: -Michał; -Szymon; -Maciej; Położyli się na siebie. Pierw Maciej, na niego Szymon, a na gorę Michał. Wtedy... To się stało... Michał (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
LUDZIE CO WY ROBICIE? Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

LUDZIE CO WY ROBICIE? 3. Do szkoły nie chodzicie i tylko sobie szkodzicie. Weście się w garść. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
to może coś o sobie

no cóż tak jak napisałam w tytule to coś o sobie  już dawno maiałam założyć sobie bloga ale że jestem z komputerami na bakier (no cóż jeszcze się tacy zdażają) to dość opornie mi to szło. Jestem tegoroczną maturzystką wkurzoną już szkoła i nauczycielami a zwłaszcza wredna matematyczką która również jest moją wychowawczynią chciałabym na tym blogu podzielić się swoimi uwagami spostrzeżeniami nie ukrywam że również flustracją i złością związaną z życiem szkolnym :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niemieckie akcenty i weekend W krainie niemieckiego

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Relacja z pierwszych tygodni pracy w szkole Wędrówka przez życie...

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szkolne dowcipy Jaja Kobyły - Kolejny blog mrozika

Na lekcji przyrody nauczycielka pyta: - Jasiu, co wiesz o jaskółkach? - To bardzo mądre ptaki. Odlatują, gdy tylko rozpoczyna się rok szkolny! Mama pyta sie swego synka: - Kaziu, jak się czujesz w szkole? - Jak na komisariacie: ciągle mnie wypytują, a ja o niczym nie wiem. Syn wrócił do domu z samymi dwójami na świadectwie.Ponieważ ojciec przez cały rok suszył mu głowę o oceny i czepiał się nauki, syn bał się jak diabli pokazać świadectwo. Ojciec jednak, zamiast rzucać gromy i lać paskiem, zaprosił syna na fotel. Syn usiadł niepewnie. Ojciec wyjął papierosy: - Zapal synu... - Tata, no co ty, ja nie palę... - Pal, synu! Zapalili. Po chwili ojciec otworzył barek i wyjął szkocką. - Napij się, synu... - Tata, daj spokój, ja nie pije... - Pij, jak ojciec daje! Napili się. Ojciec wyjął zza tapczanu Playboya. - Masz, oglądaj... - No nie, tata, nie wygłupiaj s (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwszy dzień w szkole:) monikaa1606

No więc pierwszy dzień szkoły mam już za sobą:) Heh jakos to przezyłam:P W sumie to poznałam lepiej 4 dziewczyny z mojej klasy:) reszty imion nawet nie pamietam. Lekcje mam od 7 do 15 najpóźniej. W piątki jedynie od 12 do 15 i takie luźne lekcje z zakresu policyjnego:) Co do wychowawczyni to podobno bardzo fajna nam się trafiła ale to sie okaże w najbliższym czasie:)Na mnie zrobiła nawet dobra wrażenie:) Jutro o 6:20 mam busa i musze wstac dość wczesnie:) ***

Zobacz cały wpis na blogu »