Szkoła

Wpisy zawierające słowo kluczowe szkoła.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Nuda Jedziemy

Wieczorem nuda - rano buda w klasie matma - w domu babka na matmie kartkówa - będzie rozmówa potem sobota - i znów robota aż babka wyjedzie - a po niej same śledzie

Zobacz cały wpis na blogu »
Obowiązek szkolny-sześciolatki. Ja i moje słodkości...

Reforma szkolnictwa polskiego początkowo przewidywała, że rozpoczynając od rocznika 2006 wszystkie polskie dzieci będą miały obowiązek rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej. Nie stało się tak z kilku powodów.   Główne z nich to brak organizacji i nieprzygotowanie szkół na przyjęcie dzieci sześcioletnich do klas pierwszych oraz protesty rodziców. Od września bieżącego roku rusza już w pełni obowiązek edukacji dzieci sześcioletnich w pierwszej klasy szkoły podstawowej. Ministerstwo edukacji zapewnia rodziców, że sześciolatek w szkole nadal pozostaje dzieckiem, ale zyskuje również możliwość zgodnie ze swoim potencjałem i możliwościami.   Wprowadzając obniżenie wieku szkolnego połączono to z dostosowaniem programu klasy pierwszej do odpowiedniego poziomu dla sześciolatków. Przejście z przedszkola do szkoły nie jest drastyczne. Dzieci mają czas na płynne przejście pomiędzy tymi dw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwsze dwa dni Blubber

Właśnie skończyłem drugi w tym tygodniu Skalpel. Wiem, że ćwiczenie po północy nie jest najlepszą opcją, ale co mam zrobić, jak w ciągu dnia zajmuję się szkołą. Wczoraj, jak wszyscy wiemy był Dzień Matki i jako przykładne dziecko postanowiłem wraz z rodzeństwem coś przygotować. Początkowo miały być to róże z czekolady plastycznej i truskawek, ale niestety ten plan spoczął na niczym. Moja mama miała za moment wrócić, więc szybko podjąłem odpowiednie kroki i zrobiłem szybki mus czekoladowy (niestety bardzo niezdrowy). Sam zjadłem porcję, więc zdecydowanie dieta odeszła na dalszy plan. Po zrobieniu deseru udałem si (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zły tydzień Blubber

Dziś jest niedziela i od mojej ostatniej notki upłynął prawie tydzień. Może myśleliście, że nie wrócę do pisania (ja też tak przez chwilę myślałem), ale jestem i wiem, że nie odejdę od tego tak łatwo. Zatem dlaczego dodałem taki nieprzyjemny tytuł notce? Już wyjaśniam... Przede wszystkim, jak możecie się domyślać chodzę do liceum. Jest maj i powoli rok szkolny dobiega końca, zatem nauczyciele obudzili się, że nie posiadają odpowiedniej liczby ocen. Duża część nauczycieli postanowiła, więc zrobić test (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co to jest szkoła albo inaczej: trudna droga dorastania Bajki i nie bajki

    II Co to jest : Szkoła albo inaczej: trudna droga dorastania Minęła trochę czasu... A jak mija trochę czasu, wszystko co małe- rośnie by stać się większym..... I jeszcze większym , i jeszcze Wreszcie- by stać się dorosłym... Tak było i z Mrówkiem- rósł...rósł  ... rósł Ale w życiu nie wystarczy tylko rosnąć, by być większym....a może jeszcze większym... Jest jeszcze coś ważniejszego: TRZEBA DORASTAĆ Dorastanie to nie tylko stawanie się większym, to również stawanie się mądrzejszym. Rośnie się w.....dorasta się do... Do rośnięcia potrzeba tylko czasu, picia i jedzenia i nie trzeba się wysilać. Aby dorosnąć trzeba stawać się mądrzejszym: więcej wiedzieć, rozumieć, czuć i to sie samo nie stanie...... Dlatego może niektórzy nie lubią dorastać. Ale nie  Mrówek  -on&nb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jaką szkołę wybrać? Kariera zawodowa

Odszukanie najlepszej szkoły dla dziecka nie jest zbyt prostym zadaniem. Jej wybór jest niezwykle ważną decyzją, dlatego warto usiąść z dzieckiem i razem pomyśleć, jakie rozwiązanie będzie najlepsze. O ile nasza pociecha ma w planach iść na studia, lecz nie ma jeszcze konkretnych preferencji zawodowych, dobrym rozwiązaniem będzie wybór szkoły ogólnokształcącej, które zagwarantuje nam kilka dodatkowych lat na zastanowienie się. Inną możliwość stanowi technikum, które w prawdzie trwa trochę dłużej, jednak daje możliwość zdobycia konkretnej wiedzy i umiejętności, które będziemy mogli wykorzystać w dalszej karierze. Osoby, które posiadają precyzyjnie określone preferencje i doskonale wiedzą, co zamierzają robić w przyszłości, mogą postawić na zawodówkę. W dniu dzisiejszym panuje przekonanie, że najwłaściwszym rozwiązaniem dla młodych ludzi jest uzyskania wykształcenia wyższego, albowiem zapewnia ono lepsze życie oraz lepsze zarobki. Jest to naturalnie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jaką szkołę wybrać? Kariera zawodowa

W chwili, kiedy zbliżamy się do końca gimnazjum, powinniśmy się dobrze przemyśleć naszą dalszą ścieżkę edukacji. Możliwości mamy całkiem sporo – zawodówka, technikum jak i liceum ogólnokształcące. Liceum profilowane bądź ogólnokształcące to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie są ostatecznie zdecydowani, co chcą robić w życiu i chcą odrobinę więcej czasu na zastanowienie się. O ile nasze plany są odrobinę bardziej skonkretyzowane, obowiązkowo zastanówmy się, czy nie lepszą dla nas opcją będzie technikum bądź zawodówka. Taka droga edukacji zagwarantuje nam możliwość zdobycia o wiele bardziej praktycznych umiejętności i wiedzy, a dodatkowo pozwoli na kontynuowanie nauki na studiach wyższych. Jeśli na przykład planujemy rozwijanie się w branży księgowej bądź komputerowej, właściwszym rozwiązaniem niż liceum będzie technikum informatyczne lub ekonomiczne. Okres naszej nauki będzie co prawda dłuższy, jednak niewątpliwie nie będziemy takiej decyzji żało (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jaką szkołę wybrać? Kariera zawodowa

Wybranie szkoły po szkole gimnazjalnej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego młodego człowieka, dlatego nie wolno podejmować jej zbyt pospiesznie i na ostatnią chwilę. Warto temat ten podjąć z niemałym wyprzedzeniem i zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie dla naszego dziecka najlepsze. W czasie tego typu rozmowy z dzieckiem należy obowiązkowo wziąć pod uwagę opinię dziecka i z góry nie negować jego wyboru. Ogromna grupa rodziców stara się realizować swe niespełnione marzenia i ambicje i wybierać dla swej pociechy ścieżkę, którą sami nie odważyli się podążać. Obecnie wielu młodych ludzi decyduje się na szkoły ogólnokształcące, po jakich można się wybrać na studia wyższe, jednak coraz częściej studia nie zapewniają sukcesu w życiu zawodowym. Jeżeli nasza pociecha widzi się w przyszłości w konkretnym zawodzie, spróbujmy odszukać taką zawodówkę, jaka cechuje się wysokim poziomem nauczania i zatrudnia najlepszych wykładowców. Bardzo podobnie sy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co powinno umieć dziecko idące do szkoły? see that already?

Umiejętności, jakie dziecko powinno posiadać na starcie szkolnym, trapią wielu rodziców. Sprawa nie ogranicza się jedynie do kwestii znajomości liter i cyfr, choć zdarza się nam wpadać w pułapkę przeliczania opanowanych już głosek. Okazuje się, że dziecko rozpoczynające naukę w pierwszej klasie powinno być gotowe w wielu innych obszarach...   Wszystko to składa się na określenie „dojrzałość szkolna” (bądź też „gotowość szkolna”). Dojrzałość szkolna jest osiągnięciem odpowiedniego poziomu rozwoju fizycznego, intelektualnego oraz emocjonalno-społecznego, które pozwalają na podołanie obowiązkom szkolnym. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O mnie.

Mam na imie lilianna.Chodzę do IV klasy. Moja szkoła jest prywatna. Mieszkam na wsi. urodziłam 21 marca w pierszy dzień wiosny . Moje  włosy są brązowę a oczy też brązowe posiadam również piegi na nosie.Moje włosy sięgaja do pasa.  Mam najlepszą koleżnkę Maje. Chodzi ze mną do klasy. Ma krótkie brązowe włosy i zielone oczy. Mam 150 cm wzrostu a ja ,mam 140cm. Niej jest ona ani chuda ani gruba ja jestem chuda.Maja ma z wszystkich przedmiotów  piątki a ja nie . Jej średnia wynosi pięć a moja czteryosiemdziesiątszejść. Lubię ją za tą jaka jest troche jest nieśmiała ale to jej jedna wada reszta tylko to zalety.Moje wady to trochę raznajkiśczas się rządze czasmi się przechwalam . A tak to mam same zalety. Moja ulubiona marka czekolady to Lider,Wedel i Kinder. Moje ulubione owoce to; brzoskwinia,śliwka,morela,melon,pmelo,truskwki,borówki amerykańskie i maliny. Moje ulubione warzywa to; og&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co dalej? Co dalej?

Na tej stronie pomagamy sobie wszyscy. Myślimy, jak dalej normalnie żyć w tym Kraju. Co możemy zrobić, abyśmy czuli się w nim bezpieczni? Abyśmy mieli godną pracę, nie dali się wykorzystywać innym. Nie chcemy być pomijani w prawie do godnego życia. Nie chodzi o to aby się użalać (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Początek Spełnienie - mit czy fakt?

W moim życiu zbliża się , albo nawet już się pojawiło wiele zmian. Jedną z nich jest ten blog. Nie będą to wylewy zachwianych emocji nastolatka. Na tą chwilę jestm 26-cio latkiem. Mam żonę, pracuję i studiuję. Kierunek studiów to pielęgniarstwo, właściwie dopiero zacząłem - od października. Pracuję jako kierowca samochodu ciężarowego. To tyle w ramach wstępu. Więcej w następnych notatkach.

Zobacz cały wpis na blogu »
Trudno jest mi czasami to wszystko dobrze zorganizować Moje muzyczne

Zajęcia w szkole muzycznej najczęściej trwają dość długo. Wszak muszę się tego wszystkiego dokładnie nauczyć. Czasami mam już serdecznie dość siedzenia tam całymi dniami. Na pewno też tak czasami macie, że mimo szczerych chęci mózg sam się wyłącza i nie chce już słuchać. Niestety, ale i mnie się to zdarza. Co gorsza czasami nawet na tych zajęciach, które serio bardzo lubię. Wszystko to spowodowane jest zmęczeniem, nie tylko tym, że zajęcia są długie, ale również moimi dojazdami. Jak już wiecie codziennie do szkoły muszę dojeżdżać, co niestety sprawia, że mam mniej czasu na spanie. Codziennie trochę czasu spędzam w autobusach. Wszystko to ma wpływ na moje zmęczenie. Pewnie by tak nie było gdyby nie to, że po powrocie do domu muszę odrobić lekcje i trochę się pouczyć. Czasami na nic innego nie mam już czasu. Zajęć dodatkowych nie związanych z muzyką nie mam. Dobrze chociaż, że moim hobby i całym światem jest muzyka. Dzięki temu prawie w ka (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kształcenie słuchu – co to takiego? Moje muzyczne

Słyszeliście może o kształceniu słuchu? To bardzo fajne zajęcia, które mam w szkole. Dziś Wam o nich trochę opowiem. Dla większości ludzi słuchanie muzyki nie oznacza od razu, że muszą rozpoznać i wyłapać poszczególne dźwięki. Zupełnie inaczej jest w przypadku zawodowego muzyka. Na pewno wiecie, że jest dość sporo różnych dźwięków, które można wychwycić w każdym rodzaju muzyki. Oczywiście najczęściej słyszymy tylko to co najgłośniejsze. Poza tym nie każdy jest w stanie samodzielnie wychwycić wszystkiego co tam się znajduje, a co więcej dodatkowo jeszcze prawidłowo to nazwać. Mogę Wam się przyznać, że przed nauką w szkołach muzycznych sama nie potrafiłam tego wszystkiego. Dzięki zajęciom z kształcenia słuchu poznaje i odkrywam nieznane dźwięki we wszystkich utworach. Oczywiście nam, muzykom, bardzo się taka umiejętność przydaje. Dlatego kształcenie słuchu jest przedmiotem, który nigdy się nie kończy. Po prostu tego ro (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czasami mam ochotę odpuścić Moje muzyczne

Każdy kto tutaj do mnie zagląda ten doskonale wie jak bardzo kocham muzykę, i że lubię swoją szkołę. Nie oznacza to, że codziennie chodzę tam z uśmiechem na twarzy. Tego rodzaju forma nauki wymaga ode mnie znacznie więcej, aniżeli zwykłe liceum, ja dodatkowo muszę uczyć się tego co tam plus przedmioty muzyczne. Uwierzcie mi czasami naprawdę ciężko jest mi to wszystko ogarnąć. Wiem dokładnie jaka przyszłość mnie czeka kiedy będę miała już całą edukację za sobą. Dlatego też w chwilach słabości staram się myśleć jak najbardziej pozytywnie, mimo wszystko, a jeżeli to nie pomaga biorę swoje ukochane skrzypce i zaczynam grać. Bardzo często te działania sprawiają, że zapominam o wszystkich negatywnych myślach. Oczywiście to jest dobre na poprawienie humoru, ale niestety nie bardzo pomaga jeżeli chodzi o działania. Jeśli mam zły nastrój spowodowany ciężkim dniem w szkole lub też związane jest to z dołującą perspektywą nieukończenia tej szkoły potrzebuje o wie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »