Szkoła

Wpisy zawierające słowo kluczowe szkoła.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Wstęp do początku mamasamawdomu

Pewnie takich historii jak moja są setki, a może nawet miliony.. Pewnie każda z nich zaczyna się w podobny sposób, a może nawet i kończy też.. Pewnie mijamy na ulicy tysiące osób na pozór przeżywającyh to samo.. Pewnie, ale nie napewno :)     Raczej nigdy w świecie nie spotkacie się z dwoma takimi samymi historiami, nie poznacie takich samych osób, ani nie przeżyjecie dwa razy tego samego, bo w życiu nie da się niczego przewidzieć, czy zaplanować, nie można też mieć pewności, co do zdarzeń, więc czerpać trzeba ze wszystkiego! Moja historia zaczyna się jak wiele innych Młoda dziewczyna poznaje chłopaka niewiele od siebie staszego Chłopaka bez własnego majątku, żyjącego każdym dniem Ona- uczennica szkoły średniej, pracownica restauracji, zwykła dziewczyna, kelnerka On-pracownik małego sklepu, bez planu na siebie, po wielu porażkach, ale i wzlotach   Zakochana para (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstęp do metod efektywnego uczenia Metody efektywnego uczenia

Jednym z problemów edukacji w Polsce jest brak umiejętności uczenia się. Wielu uczniów najczęściej uczy się wyłącznie do sprawdzianów, a po ich zaliczeniu większość materiału zapomina. Badania potwierdzają, że adekwatnie dobrana metoda wspomagająca proces gromadzenia i przechowywania wiedzy, może przyczynić się do poprawy efektów uczenia się i do skrócenia czasu nauki od 2 do 3 razy. Dlatego też blog ten ma na celu przedstawienie programu, który będzie zawierał wskazówki dotyczące zasad skutecznego uczenia się. Program podzielony jest na cztery moduły tematyczne. Pierwszy wpis to wstęp natomiast w najbliższym czasie spróbuje przedstawić Wam  - drodzy czytelnicy, metody efektywnego uczenia. ,,Kluczem do powodzenia w nauce i karierze zawodowej jest poznanie własnego stylu nauki i pracy" -  Barbara Prashing (The Power of Diversity)    

Zobacz cały wpis na blogu »
Gdzie bardziej opłaca się ubezpieczyć dziecko? W szkole, czy indywidualnie? Karol od Kredytów

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tytułem wstępu mojaukochanaszkola

Witajcie mordeczki, Tytułem wstępu chcę się Wam zaprezentować. Jestem uczniem, nie powiem któej szkoły, żeby było bardziej tajemniczo :P Nauka idzie mi łatwo, aczkolwiek wolałbym robić coś zupełnie innego w tym czasie, który muszę przeznaczyć na odrabianie lekcji.  Prace domowe, jak ja je uwielbiam! Wy też?  I dlatego wymyśliłem, że będę pisać tego bloga. Chcę Wam pomóc, żebyście mogli jak najszybciej uporać się z lekcjami i móc robić to, na co naprawdę macie ochotę. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozdział 1 Podziemia

"PIERWSZE SPOTKANIE"  Tak dawno mnie tu nie było, ale czuję jakby nic się nie zmieniło. Wszystko w pokoju jest na swoim miejscu. Na przeciwko drzwi jest duże okno, a pod nim miejsce do siedzenia i poduszki, zawsze lubiłam tam siedzieć i czytać książki. W lewym rogu pokoju stoi moje łóżko nie za małe ani nie za duże z moją ulubioną niebieską pościelą. Przy prawej ścianie stoi biurko, a przy nim krzesło przesuwane na kółkach. Sciany są jasno fioletowe, widać już upływ lat, bedę je musiała przemalować. Na srodku leży szary dywan z długim włosiem. A w rogu obok drzwi duża biała szafa a obok niej duze lustro z podstawką z tyłu. Jestem tu dopieru od paru minut a już czuję, że jestem tam gdzie powinnam być, Kraków jest moim domem, nie Warszawa. Od kąd przeprowadziłam sie tam z mamą po rozwodzie rodziców, czułam, że coś jest nie tak. Czuję się z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia lokalna - Szkoła Podstawowa w miejscowości Borowa Blog o przyrodzie, naturze, śpiewaniu, historii, bieganiu, o byciu ...

Szkoła Podstawowa w miejscowości Borowa. Budynek niczym się nie wyróżnia ot bryła typowa dla tych placówek. W szkole znajduje się także punkt przedszkolny co już nie jest dla takich małych miejscowości standardem. W mojej miejscowości rodzinnej pod Kołobrzegiem liczącej 500 mieszkańców dopiero od 10 lat jest przedszkole. Widać, czytając historię szkoły z jak wielką determinacją okoliczni mieszkańcy wykazywali by powstała to i teraz pewnie się to nie zmieniło. Okolica piękna , Wisła z jednej strony , Wieprz z drugiej.   Historia Szkoły z broszury z 2013 r  "W roku 1927 w Borowej powstała Publiczna Szkoła Powszechna. Składała się z czterech oddziałów, w których nauczał jeden nauczyciel. Zajęcia odbywały się w wynajętym prywatnym budynku.Po wyzwoleniu, w listopadzie 1945 roku, pomimo bardzo ciężk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Europejski Fundusz Społeczny, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO-WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” Paszport do wspólnej Europy - Chocznia

Zobacz cały wpis na blogu »
Szkoła Życie,ytuberzy,wszystko

Siemanko :DZaczeła sie szkoła i zaczeła się nauka, fajnie co nie ? ...... Już na następny tydzień mam mnóstwo kartkówek. Tu aktywność moja się zmniejszy ale pewnie jak sobie wszystko uporządkuje to tu coś się zmieni. Miałam się uczyć tak mega fest ale no coż wychodzi tak że się nie uczę. Trzymajcie kciuku że zdam.

Zobacz cały wpis na blogu »
Coraz wyższe szkolne wymagania są faktem Szkolny Raj

Niestety okazuje się, że wymagania w wielu placówkach edukacyjnych i poza edukacyjnych są coraz wyższe. Są to oczywiście wymagania dotyczące sprzętu i akcesoriów szkolnych jakie dziecko czy też nastolatek powinno posiadać. Czy coś takiego faktycznie ma rację bytu? Jakość zawsze przekłada się na sprzęt i posiadane akcesoria Niewątpliwie w wielu artystycznych kierunkach faktem jest, że jakość posiadanych produktów znacznie przekłada się na jakość późniejszy prac. W związku z tym znacznie rosną wymagania placówek co do na przykład kredek. Chodzi tutaj zwłaszcza o kredki akwarelowe czy też kredki wodne, które wymagane są na kierunkach (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Opresja i nierówność Strony Kiltowe

Dress code, czyli zasady ubioru w szkole, zakładzie pracy. Już pisałem o protestach w związku z zasadami ubioru obowiązującymi w angielskich szkołach i szwedzkiej komunikacji. W Polsce takie zasady też obowiązuj, formalnie lub nieformalnie. Te nieformalne są nawet gorsze, bo wymuszają na pracowniku, żeby ten się domyślił, co jest dopuszczalne, a co nie, w  związku z czym pracownicy bojąc się podpaść, przesadzają w karności i nie korzystają nawet z tego, co mogliby uzyskać "bo jeszcze się to szefowi nie spodoba". W przypadku formalnych zasad pracownik przynajmniej ma na piśmie, co mu wolno, a czego nie. A teraz do rzeczy. Polskie orzecznictwo nie ma nic przeciw obowiązywaniu dress code, podobnie, jak nie ma nic przeciwko lekcjom religii (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zanim się poznaliśmy Blog erotyczny: Seks Opowiadania

Mam na imię Piotrek i jestem rogaczem. Fetysz bycia rogaczem ciągnie się za mną od dawna. Miałem po drodze związki, w których nie odnajdowałem spełnienia. Kobiety nie rozumiały tego, że miłość i seks mogą dotyczyć różnych osób. Ale na szczęście spotkałem Ewę i teraz jestem szczęśliwy, dowiedzcie się jak to się zaczęło: przeczytaj cały artykuł >>    

Zobacz cały wpis na blogu »
16 listopada - nie ciekawy dzień

16 listopada, środa       Środa, upragniony środek tygodnia... Jeszcze tylko dwa dni do weekendu. Ale jednak to dwa dni, dwa koszmarne dni w szkole. Chociaż dzisiaj było okej.       Na pierwszej lekcji kartkówka z niemieckiego. Byłem nauczony, więc myślę że dostanę co najmniej piątkę. Później na religii miałem próbę spektalku Bożo Narodzeniowego. Mam ogrom tekstu do nauczenia na pamięć... I to w sumie z mojej winy, jak było za mało tekstu poprosiłem panią, żeby mi rozszerzyła rolę. To był błąd!! Na ostatniej lekcji kartkówka z geografii. Szczerze mówiąc, była banalnie prosta.       Po lekcjach wróciłem do domu, odrobiłem lekcje i strasznie się nudzę...Co robić?!! Idę spać. " Mężczyzna nie lubi, aby w domu był ktoś nudniejszy od niego. Trzeba na to bardzo uważać." Magdalena Samozwaniec

Zobacz cały wpis na blogu »
wtorek poniedziałek

mamy właśnie nie typowom lekcję muzyki.Dlaczego? Jusz wam muwie poniewasz jest zastempstwo moja klasa i ja bardzo się cieszymy . Zaras łdziemy mieć  angielski a potem niemiecki  

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy dam rade ? PaLiver- czyli świat .

 Dostałem zadanie z informatyki      , HM  mam założyć bloga . Na samym początku gdy to usłuszałem wybuchłem śmiechem . Pff bloga  a co to za filozofia pisać kilka słów od czasu do czasu , czy to może być aż tak trudne ? Informatyk tylko się uśmiechnął pod nosem jakby chciał powiefdzię -,,Zobaczysz , oj chłopcze zobaczysz '' . No ale wracając  chcę zobczys czy to jest takie trudne jak wszyscy mówią ale mam nadzieję , gdzieś głęboko , głęboko bardzoo głeboko ,że uda mi sie i wciągnie mnie to . Pożyjemy zobaczym . Narzie pozdrawiam PalLiver. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Szkoła językowa w Warszawie Tania nauka języków

Nauka języków jest bardzo ważna, zwłaszcza w stolicy można zauważyć spory wzrost zainteresowania dodatkowymi zajęciami z języków obcych.To doskonały pomysł na podwyższenie kwalifikacji zawodowych jak również ciekawa organizacja wolnego czasu.   Tagi: kurs języka angielskiego Wola, kurs języka angielskiego Mokotów, Kurs języka angielskiego śródmieście Warszawa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »