Myśli

Wpisy zawierające słowo kluczowe myśli.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Początek blog multitematyczny

Początek jest bardzo ważny. Prowadzenie czegoś takiego jak blog pojawiało się w mojej głowie już kilka razy. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Chciałbym sie pochylać na tym blogu nad wieloma ważnymi sprawami, innymi ważnymi trochę mniej i może pozornie zbędnymi. Zapinamy pasy i zaczynamy:)

Zobacz cały wpis na blogu »
„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” Czytam więc jestem!

  „Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”   Zaczynam od tej myśli Monteskisza gdyż wydaje mi się ona interesująca i prawdziwa. Bo czymże innym, jak nie kreacją jest czytelnictwo? Stwarzanie światów, opisywanie ich, zanurzanie się w róznorodne emocje jest rodzajem życia społecznego. Życia na które mamy znacznie większy wpływ...     Szołem Alejchem napisał kiedyś, że:   „Los książki podobny jest do losu człowieka. Musi ona przejść wszystki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Znowu to samo... zmylony

Nie wiem na czym już polega miłość... Bo nie wiem jak ci ją pokazać... Ciągle próbuje sobie wytł€maczyc dlaczego to wszystko to nie prawda...

Zobacz cały wpis na blogu »
żyjemy dziobiemy wydziobane neuronów działanie

Napiszę na tym bogu coś o swoim życiu. Powiesz nic niezwykłego. Moje życie jest przecież podobne do Twojego.. W nocy śpię, rano wstaję, jem, myślę. Prowadzi mnie ciekawość świata. Mówię, ale nie wszystko. Właśnie o niewypowiedzianych myślach będzie ten blog. Inspiracją do nich jest przecież to co dzieje się wokół nas..  Mnóstwo myśli przebiegających przez głowę. Niektóre warte przemyślenia odnajdą tu swoje miejsce. W komentarzu zostaw swoje, będę zaszczycona.

Zobacz cały wpis na blogu »
takie tam I stand Alone

Dziwnie się czuję. W sumie nie wiem co mam napisać. Jakbym chciała podniosłabym się w kilka sekund...... Wiedziałam, że nawał wydarzeń w końcu mnie zacznie uderzać. Dziwiłam się, że tak dobrze znoszę to wszystko jak trwało (wiecie, nie pisałam tu o tym, pisałam tylko o samczyku heh, a reszty jest dużo więcej.......). Jak czułam to do niego, budziłam się z uśmiechem na ustach a pierwsza myśl to był on.... Teraz mam kwaśne sny i budzę się ze skwaszoną miną i rezygnacją. (Heh, nie myślcie ze jeden koleś ma taką moc :P to wypadkowa poważniejszych wydarzeń...). Ale niewątpliwie się do tego przyczynił. Niesmak mam z naszej znajomości. Czuję od niego strach, niechęć, dystans i obawę.....wiem, że trochę mnie lubi, ale ciągle się zastanawia nad wszystkim co nas dzieli. Heh jakbym ja sie nad tym zastanawiała to nigdy nie miałabym prawa się z nim w ogóle zacząć spotykać :P:P. Dziwny koleś, zamiast się cieszyć (choć już teraz ciężko o t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Natłok myśli Głębia Dnia

Myśl ta prześladuje mnie już jakiś czas... "A może Gwiazdka już o mnie zapomniała?? :(".Wiele sytuacji składa się na to że teraz jest jak jest czyli cisza... Choć mi trudno tak :( Co prawda nie poznałem tej Swojej Gwiazdki w świecie realnym, ale przestać myśleć już o Niej nie potrafię. To dziwne, dawno tak już nie czułem się. Przecież nie znam jej dobrze, jedynie z NK.Czy Iskierka już o mnie zapomniała ?? :(To pytanie nie daje mi spokoju już jakiś czas :( Co się stało że teraz taka cisza ?? :( Kiedyś pamiętam nasze rozmowy, o błahostkach ale dla mnie miłe, a teraz ?? Cisza, zero kontaktu. Co prawda wiem czemu tak jest, ale nieraz nasuwa mi się myśl że to już koniec tej znajomości i nawet w prawdziwym świecie nie zdążę poznać tego Skarbu :(A może ja przesadzam ?? Może to tylko przejściowe i znów wróci do stanu poprzedniego ?? Ale czy to normalne że po kilku rozmowach można ciągle tak myśleć o jednej dziewczynie ??  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MYŚLI PRZY DUCHU WYPAROWAŁY, OBRAZY STAŁY SIĘ PIERWSZE Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

MYŚLI PRZY DUCHU WYPAROWAŁY, OBRAZY STAŁY SIĘ PIERWSZE 233. I to zjawisko jest chciane, pożądane i naturalne, pochodzące od ducha waszego, który przemawia obrazem odebranym przez mózg tylny, a myśl go opisująca powstaje w mózgu przednim, a dalej mowa lub pismo czy rysunek odda obraz widzianym z ducha w materii. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czytanie w myślach? Poszukiwacz wiedzy

      Amerykańscy naukowcy stworzyli program, który jest w stanie przewidzieć, jak będą wyglądały wzory fal mózgowych związanych z myśleniem o konkretnych przedmiotach, np. stole, krześle. Dotychczas można było rozpoznać za pomocą rezonansu magnetycznego obszary mózgu, aktywne podczas myślenia o różnych rzeczach. Teraz naukowcy rozłożyli myśli o danym przedmiocie na czynniki pierwsze i okazało się, że myślenie np. o jabłku uruchamia części mózgu związane z przetwarzaniem informacji o zapachu, smaku i żuciu. Czyli dla mózgu jabłko jest tym, co z nim możemy robić. Odkrycie to może posłużyć do stworzenia słownika, za pomocą którego w przyszłości będzie można odgadnąć myśli człowieka. Na razie jednak sztuczka ta udaj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szansa wybór

Wola istnienia daje szansę przezwycięzenia trudności życiowych szczególnie u ludzi młodych

Zobacz cały wpis na blogu »
Prawda czy fałsz wybór

Ulegając modzie przestajesz być sobą i z rozumem w symbiozie

Zobacz cały wpis na blogu »
Głos rozsądku wybór

Dla człowieka wielkość i sława to zwykle podnieta Jakże trudna do spożycia , jakże odległa od meandrów naszego życia.

Zobacz cały wpis na blogu »
Swiadomość wybór

Sposób rozumienia to jak barwy o różnych odcieniach dlatego konieczna jest osobowość i trzeba mieć tego świadomość

Zobacz cały wpis na blogu »
pierwsza pięćdziesiątka

No właśnie, dlaczego pisać bloga?.... hmmm zastanawiałam się wilokrotnie, podchodziłam do tego wielokrotnie, aż w końcy nadszedł ten moment. Myśli się kłębią i trzeba tylko zacząć, bo nigdy nie będzie dość czasu, aby przekazać wszystko co się chce przekazać w danym momencie.Dla mnie to chęć wyartykułowania myśli, których nie jestem w stanie opowiedzieć tak dużej liczbie słuchaczy jak bym chciała. Czy myśli te są warte szerokiego grona odbiorców to dylemat, który nie zostanie rozstrzygnięly dopóki nie zostanie podjęta taka próba. Często myślę, że jedynie zostanie pisarką dałoby taką możliwość, ale już nią nie zostanę, ha, ha chociaż patrząc alternatywnie, dlaczego nie, a potem myśl, no tak ale od czego zacząć. I jeszcze inny powód chyba powinnam była pisać pamiętnik, bo myśli są ulotne a jdnak bardzo cenne. Już wiem będzie to dla mnie samej pamiętnik moich myśli, który nie wpadnie w niepowołane ręce(gdyby leżał w domu, bo tak mi się już (...)

Zobacz cały wpis na blogu »