Myśli

Wpisy zawierające słowo kluczowe myśli.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Twój Dom W prostych słowach

Daj mi dziś klucze do swojego domu, O tym co tam znajdę... nie powiem nikomu. Oprowadź powoli po kazdym pokoju, Opowiedz mi o nich i o ich wystroju...  Pokaż historie z każdym z nich związane,  Te świeże, te stare i te zapomniane,  Odkrywaj spokojnie przede mną te miejsca,  Chcę poznać sekrety i ukryte przejścia...  Twój pokój ze smutkiem i pokój z uśmiechem,  Pokój ze wstydem i ten pokój z grzechem...  Ten gdzie gromadzą się te wszystkie żale,  I ten bez którego nie możesz żyć wcale...  Ten w którym ukrywasz co naprawdę czujesz I ten w którym jest to czego potrzebujesz...    Mówią, że ciało dla duszy jest domem... Daj mi dziś klucze, pokaż mi pokoje...

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzień po dniu W prostych słowach

I na co mi kolejny ja? Z uśmiechem przez łzy Z sercem na pół co dnia... I na co mi kolejna noc, I krzyk do poduszki i cisza i koc... I na co ponowne "To Twoja wina" Kiedy od nowa się wszystko zaczyna. I na co człowiek co niby znajomy, Wtedy gdy trzeba, wtedy gdy o nim. I na co to wszystko gdy czuję się sam? Kiedy ze szczęściem za często gram, Kiedy umieram gdzieś wewnątrz siebie, Kiedy chcę bardzo a nie ma tu Ciebie...  I na co to wszystko, to wszystko co mam? Kiedy wśród ludzi, zupełnie sam... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Introwertyk w XXI wieku Za dużo myślę

Tak, jestem introwertykiem.  Dowiedziałam się o tym niedawno i choć wtedy się ucieszyłam, że w końcu wiem kim jestem, teraz wiem że to moje przekleństwo.  Oczywiście wiem, że posiadam te wszystkie tak pięknie opisywane cechy jak: wrażliwość, empatia, cierpliwość itd itd.  Dziś już wiem, że nic przez te cechy wielkiego nie osiągnę. Być może po prostu brakuje mi odwagi ale czy ktoś zna odważnego introwertyka?!  To chyba się kłóci samo w sobie.  Zawsze chciałam być lubiana, dobrze się czuć w każdym towarzystwie, wpasowywać się w nie.  Nigdy mi to nie wychodziło choć tak bardzo się starałam.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obsesja istnienia Za dużo myślę

Witaj.  Jeśli tu jesteś znaczy, że również jesteś niepoprawnym myślicielem jak ja. :)  Dziękuję, że tu jesteś bo brakuje mi wsparcia.  Tytuł ów postu oznacza trud mojego istnienia. Tak, bywa że się nad sobą użalam, choć bardziej czuję że moja osobowość nie pasuje w ogóle do współczesnego świata.  Często mam wrażenie, że powinnam żyć gdzie indziej i inaczej. Mam dom, męża, dzieci. Ktoś rzekłby -no wszystko już masz to o co chodzi?  No i tu zaczyna się milion pytań w mojej głowie, większość jest bez odpowiedzi.  Kocham życie a jednocześnie czasem nienawidzę. W jednym dniu jestem szczęśliwa a w nastepnym j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Myśli niedokończone nietutejszy

Myśli niedokończone   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prawda jest tylko jedna happy me

Prawda jest tylko jedna. To energia w wiecznym ruchu. Energia jest życiem. Materia jest jego hologramem, iluzją, fatamorganą. Materia kopiuje Prawdę, a nasz umysł jest tego odbiciem. Gdy w tym wiecznym tańcu energii umysł nie nadąża za jej płynnością, wpada w panikę. Jednak rzeczywistość nigdy nie jest tym, czym myślimy, że jest. Nie jest też tym, co nazywamy swą przeszłością czy przyszłością.   Dążymy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kim jesteśmy happy me

Jesteśmy energią wibrującą we Wszechświecie. Więcej nic. Dzięki darowi myślenia, możemy "stworzyć" wszystko, na co pozwoli nasza kreatywność.   Co możemy z tym zrobić? Nic nie muszisz robić, prócz "poruszania" się w tej nieskończonej kreacji. Nie ma celów, które musisz osiągać, miejsc, do których trzeba dotrzeć, nikim nie musisz się stawać. Wszystko jest takie, jakie ma być.   W doświadczeniu życia istnieje Prawda, zawierająca 3 Pryncypia - nasze niezmienne źródło.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niepokój happy me

Znasz to uczucie pośpiechu, gdy wszystko powinno być zrobione na wczoraj? Wrażenie niepokoju nachodzące w takich momentach jak zasypianie, zestresowanie, chęć pozbycia się czegoś lub odwrotnie, zdobycia. Jeśli widzisz takie rzeczy jako przyczynę swego niepokoju - internet czeka pełen porad, co możesz zrobić, by już nigdy więcej nie odczuwać niepokoju. Sprawdziłam; możesz: zaakceptować, odpuścić, medytować, wybaczyć, podjąć decyzję, wyznaczyć granice, zorganizować czas... To niektóre z sugestii mających przynieść ci upragniony spokój. Wszystkie zapewnią ci czasową pogodę ducha. Lecz po 1: wymaga to dużo pracy, a po 2: pomaga tylko częściowo. Ale można prościej!!! Życie jest proste. Drogą na skróty w kierunku spokoju. W różnych dziedzinach swojego życia możesz odczuwać niepokój. Np jako przedsiębiorca, gdyż praca nigd (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przekonania happy me

"Przekonanie to stan umysłu, wierzenie. Prawdziwa MĄDROŚĆ to spokojny umysł. To umysł nie uwięziony przez myśli, które go kontrolują i sprawiają, że widzi Co-Nie Jest, zamiast Co-Jest." Linda Quiring

Zobacz cały wpis na blogu »
Przeżywamy myśli happy me

Bez względu na to, jakie samopoczucie masz w tej chwili, bądź świadom, że to świadomość ożywia każdą przeżytą chwilę. Gdy tylko twoje myśli obiorą inny tor - twoje doświadczenie również się zmieni. Teraz zamknij na chwilę oczy i pomyśl o swoim ulubionym przysmaku. Pozostań chwilę z tą myślą i postaraj się zarejestrować to, co odczujesz wszystkimi zmysłami... ................................................................................................................................................... Widzisz, czuj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nie zatrzymuj żadnych myśli happy me

Coś magicznego jest w Zobaczeniu, że TO WSZYSTKO, to tylko niekończący się strumień myśli. Nic więcej. A czym jest myśl? To TY nadajesz jej znaczenie!   Myśli budzą emocje. A my, doświadczając ich fizycznie, jesteśmy przestraszeni, smutni, źli, weseli - w zależności od emocji. Ale nie mamy nic przeciwko emocjom, które zwiemy pozytywnymi. Chcemy je zatrzymać na zawsze. Nie ma takiej możliwości! Ale są jeszcze te, które zwiemy negatywnymi - tych nie chcemy w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Świat jest piękny! happy me

"Jak inny staje się świat, gdy zaczynamy go Widzieć! Nigdy bym nie uwierzyła, że taki świat istnieje, nawet teraz, gdy jestem nim otoczona. Wiem, że zawsze tu był, ale ja nie mogłam go zobaczyć. Świat stał się taki ekscytujący i tajemniczy. Chciałoby się pójść do ludzi i powiedzieć: Patrzcie! Ale wiesz, że oni go nawet nie zobaczą. Przynajmniej, dopóki nie będą gotowi." Linda Quiring   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Myśli happy me

Samo zobaczenie działania ludzkiego systemu doświadczania sprawia, że możliwe staje się pozostawanie w równowadze bez względu na okoliczności. Podświadomie mamy mniej tendencji do uciekania przed jakimkolwiek doświadczeniem. Przykłądowo: * przeżywasz spokojnie tydzień pracy, dzięki czemu nie musisz już żyć od weekendu do weekendu i od wakacji do wakacji; * wiedząc, że nie doświadczasz zachowań innych, a jedynie swoich myśli na ich temat, nie reagujesz już tak emocjonalnie na świat zewnętrzny. Twoje relacje z innymi ulegają poprawie, bo odpuszczasz kontrolę i próby zrozumienia i zmieniania innych; * nie wierząc w trwożne myśli o przyszłości, wychowanie dzieci staje się prostsze i pełne miło (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wprowadzenie Piękne kłamstwa

Sama nie wiedziała już co jest prawdą, a co kłamstwem, bo przecież umiała siebie oszukiwać tak skutecznie i tak pięknie, że potem latami wierzyła w to, co sama sobie powoli, nieustannie i co najgorsza konsekwentnie wmawiała. Mimo, że miała świadomość istnienia tego procederu w jej umyśle to wciąż takie zachowanie było niestety niesamowicie skuteczne i nie osłabiało to działania tych kłamstw, gdyż jak uważała, kłamstwa mogą być (i są) dużo lepsze niż szara rzeczywistość. Kłamstwa mogą być pięknie smutne, pięknie szczęśliwe, pięknie szalone... po prostu piękne i jednocześnie takie prawdziwe.   Czasami dochodziło do tego, że zdawało się jej, że całe jej życie jest kłamstwem, a każda myśl jest zmyślona. Czy myśl można określić inaczej niż jako „zmyśloną”? Przecież te dwa słowa nawet gramatycz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nadzieja Ciesz się życiem teraz

Ludzie potrzebują nadziei i powodu do radości. Smutek, pustka, codzienność i przemijanie w zatrzymanym na siłę czasie sprawiają utratę sensu dalszej drogi. Często spotykam ludzi, którzy zagonieni swoimi problemami nie rozumieją mojej radości i pokoju. Stawiają mi zarzuty głupoty, ćpania, ukrytego alkoholizmu, nadprzyrodzonych spotkań poza dozwolonym wymiarem i wszystkiego innego byle nie pomyśleć zwyczajnie, że jest sprawdzone źródło, z którego czerpię to wszystko, czego im brakuje. Kiedy jednak opowiadam swoje stare historie jak anekdoty uśmiechają się nieśmiało zastanawiając nad ich prawdziwością, bo przecież to mało realne, aby wciąż móc się uśmiechać po mimo. A jednak z satysfakcją przeżywam każdy kolejny dzień, przynoszący mi nowe doznania oddechu świeżym powietrzem, kiedy rutyna nie staje się zabójcza a chęci do dalszego życia wciąż są. W moim życiu nie sposób oddzielić wiarę i nadzieję od codzienności. To bez nich życie stałoby się nie do wytrzymania (...)

Zobacz cały wpis na blogu »