Myśli

Wpisy zawierające słowo kluczowe myśli.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Powroty Ciesz się życiem teraz

Kiedy wracam po raz kolejny, widzę wreszcie namiastkę normalności. Szczerze, to zaczynam powoli do niej przywykać. Ludzie przestali mnie dostrzegać na ulicy. Przestali zachodzić mi drogę, wystawać przy moim samochodzie, zaglądać i fotografować moje zakupy. Skończyło się przeczesywanie mojego kosza na śmieci w poszukiwaniu, jak domniemuje, butelek wódki, innych trunków tudzież zadziwiających specyfików. Jakie to miłe, kiedy mogę normalnie zaczerpnąć powietrza. Zdarzyło się jednak, że ktoś na mój widok mało nie zemdlał. Jak sądzę, nastąpiło cudowne zmartwychwstanie bo skoro nagle zniknelam, niektórzy cieszyli się, że wreszcie nie żyję. A tu nagle zzzzooong, jednak jeszcze nie teraz.  Tak więc moje życie znowu nabiera blasku a z normalnością zaczynam witać się o poranku. Śnieg jak zwykle leży na moich schodach, trzeba go ogarnąć żeby wejść lub wyjść. Tym razem jednak moimi schodami chodzę tylko ja. To niesamowite, że historia za mną jest taka bogata. To niesamow (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
trochę wyjaśnię. Wszystko, o czym milczę

Na samym początku chcę Ci uzmysłowić, że nie jestem żadną oświeconą mniszką. Ani joginką, ani ekspertką od medytacji, ani snującą całkiem nową teorię rzeczywistości filozofką. W sumie to mogę bez owijania w bawełnę określić siebie jako osobę maksymalnie sprzeczną, szesnastobiegunową, ale dzielnie starającą się to wszystko zaakceptować. Mam naturę buntowniczki, która od wielu lat przeszkadza mi w osiągnięciu wyższego levelu świadomości.  Całą zabawę z magią, jak lubię to określać, rozpoczęłam dość niewinnie. Cztery lata temu przeżyłam bardzo trudne rozstanie. Po pięcioletnim związku i jego hucznym zakończeniu bardzo, ale to bardzo się załamałam. Ból był tak okropny, tak nie do zniesienia, że naprawdę chciałam już tylko spać i nie wracać w rzeczywistość. Chwytałam się każdego możliwego sposobu pomocy samej sobie. Przypadkiem odkryłam medytacje prowadzon (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Biblijne obietnice Ciesz się życiem teraz

Święta i po świętach. Nowy rok miał nadejść i jest. Dzień za dniem. Globalne problemy niosą za sobą chęć zarządzania jednym przedsiębiorstwem w którym niczym w fantastycznej literaturze, rządzą istoty z nadprzyrodzoną mocą a reszta leży plackiem ze strachem unosząc płuca w cichym oddechu. Że też akurat teraz wymyślili realizację swoich planów. Że też akurat teraz zechcieli zepsuć do reszty, to co jeszcze było. Ale może to i dobrze, bo właściwie nie było nic pięknego a jeśli, to tylko chwile. Biblia mówi, że piękne dopiero będzie i w tej sytuacji nie zostaje nic innego, jak trzymać się obietnic zawartych właśnie w Biblii.

Zobacz cały wpis na blogu »
Najwyższa wartość Ciesz się życiem teraz

Korzeniem wszelkiego zła jest miłość pieniędzy... mówi Biblia i jak tu jej nie wierzyć, skoro wszystko wokół potwierdza tę regułę.    Dla pieniędzy gość wspina się na czwarte piętro po balkonach albo zeskakuje z dachu na upatrzone miejsce. Przykleja twarz do szyby z nadzieją, że o trzeciej nad ranem ona nie zdoła go zobaczyć po czym schodzi na dół i relacjonuje, co widział. Za to dostaje swoją dolę.   Dla pieniędzy gość włamuje się do telefonu i oddaje zainteresowanym zapisy rozmów, smsów, stron internetowych i wszystkiego innego, co można znaleźć i za to dostaje swoją dolę.    Za pieniądze ludzie jadą, ustawiają się w kolejki i czekają, że zainteresowany wejdzie i stanie na końcu. Wtedy każdy wypowie swoją kwestię. Wiadomość zostanie przekazana.   Za grube pieniadze realizuje się plany partii politycznych, wystarczy sprzedać swoje poglądy lub wartości, o ile się je w ogól (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mgły Ciesz się życiem teraz

 I znów dość długo tu nie zaglądałam. Minął miesiąc, dzień stał się krótki a noc zbyt długa. Jesienno zimowe deszcze i mgliste poranki powtarzają się niczym zaplanowane kalendarzowe daty. W oknie, zamiast znajomego widoku, wciąż widzę rozlane mleko, szczelnie wypełniające dolinę. Kolorowe liście opadły bezpowrotnie, aby za kilka miesięcy znów odżyć i zacząć od nowa. Spacerując, słyszę trucht i rżenie zmęczonych koni. Z grubą, gęstą zimową sierścią nie przypominają tych, które jeszcze niedawno lśniły w radosnym słońcu. Codziennie słyszę smutny, czasem rozpaczliwy głos, który mówi: ale wszystko już było. I w milczeniu rozważam to w swojej głowie. I wiem, że nie było, dopiero będzie, bo wiara jest pewnością...   Obj. 21:1-6 1. I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. 2. I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Straceńcy Ciesz się życiem teraz

Czasem życie przegania użytkownika a znaczy to tyle, że ów użytkownik ma szczytne cele i zamiary, ale nie radzi sobie zwyczajnie ze sobą. Obiecuje sporo, teoretycznie wyznaje wiele szlachetnych zasad i cały rozbija się o codzienność. Jakie to żałosne. I jakże prawdziwe. Niestety zbyt często spotykane. Ofiarami takich straceńców są zazwyczaj ufne istoty, płeć nie gra roli, a jednak słabszy bo zaangażowany emocjonalnie. Sprawca pozornie się angażuje, ale tylko do granic swego egoizmu. Tych granic strzeże pilnie i przy próbie ich przekroczenia niczym wojownik wychodzi na wojnę, aby zwyczajnie zabić winowajcę. I tu przeważnie ma wolne pole. Nikt nikogo nie wspiera, nikt niczego nie widzi, hulaj duszo piekła nie ma, mawiają niektórzy. Jeśli jednak zdarzy się inaczej a scenariusz zawierać będzie wsparcie ofiary, życie napisze inne sceny, być może bardziej urokliwe. Mniej drastyczne i być może ktoś przetrwa, być może zrozumie i podejmie wlasciwe decyzje. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zapomniane róże Ciesz się życiem teraz

Przepiękne róże w zapomnianym ogrodzie wciąż wydają doskonały zapach a po rozchyleniu chwastów, oczom ukazuje się nieco mniej okazałe niż zwykle, piękno jej kwiatu. Delikatny, różany kolor, regularne, mięsiste płatki tworzą kwiat, a zaraz pod nim widnieje gotowy do otwarcia niewielkich rozmiarów pąk. Całość niesamowita i urzekająca. Zaniedbane i zapomniane róże nie tracą na swej atrakcyjności, pomimo faktu, że nikt ich nie ogląda. Nie przestają być różami. Nie przestają pachnieć i być atrakcyjne dla innych grup obserwatorów. Pszczoły i inne owady dostrzegają ich piękno i pożytek wśród gęstwiny chwastów i wysokich, przysłaniających je innych roślin. Jeśli jesteś prawdziwym Bożym dzieckiem przestajesz być atrakcyjny dla tego świata z wielu powodów. Przede wszystkim nie postępujesz jak pozostali, nie myślisz jak reszta i nie mówisz jak ludzie wokół. Możesz być atrakcyjny fizycznie, błyskotliwy, sprytny ale jeśl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Równość Ciesz się życiem teraz

Chciałoby się napisać, że życie jest bez zakrętów, coraz prostsze i łatwiejsze. Niestety, nic podobnego. Teraz, w erze walki o równość o szeroko pojętej definicji, okazuje się, że w zaściankach ludzkich umysłów wciąż pokutują stare schematy. Musisz być tylko taki i taki. Jeśli taki nie jesteś, nie ma dla ciebie miejsca. Miejsca w pracy, szkole, środowisku itd. Telewizja wrzeszczy o równości. Gazety te drukowane i twirtualne skupiają się na równości mniejszości. Tymczasem wystarczy być nietuzinkowym. Wystarczy nosić kapelusz. Wystarczy mówić w innym języku i mieć inny wyraz twarzy. Znam taki przypadek kobiety, która w młodości wyjechała z rodzimej prowincji do zachodniego kraju. Zaczepiła się w pracy u koleżanki co to miała restaurację. Nie znała języka ale koleżanka mówiła nie martw się, będziesz kelnerką. Weźmiesz z kuchni i zaniesiesz na stolik, potem posprzątasz po klientach. Tak się zaczęło. Pewnego dnia klient wola właścicielkę i pyta co (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przykazania Ciesz się życiem teraz

  Jan. 14:15,21,23-25 15. Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie. 21. Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie. 23. Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy. 24. Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał. 25. To wam powiedziałem z wami przebywając.

Zobacz cały wpis na blogu »
Czas mija Ciesz się życiem teraz

Czas tak szybko ucieka. Minęło już kilka dni, od kiedy zrobiłam ostatni wpis. Nawet się nie spostrzegłam, że to są dni, a nie godziny. Piękna, słoneczna pogoda, dojrzewające jabłka i spadające gruszki z rozbryzgujacym wszędzie sokiem stały się moja ostatnią namiętnością. Trudno sobie odmówić soczystych, świeżych owoców prosto z drzewa zwłaszcza, że są dostępne od ręki. Zapomniałam wspomnieć o śliwkach. Te niewielkie, filetowe owoce pełne smakowitego wdzięku wisząc nisko na drzewach zachęcają do jedzenia. Oczywiście nie mogę się oprzeć. Musisz wziąć torbę, mówi dziadek, kiedy opowiadam mu o wspaniałościach sadu. Nie, mam plecak, oponuję. Już następnego dnia, po powrocie ze spaceru pada pytanie: ooo, masz plecak, masz gruszki? I tym razem muszę zaoponować. Nie, dziś tylko kwiatki dla babci, mówię. Słyszę zawód dziadka i zachwyt babci. No cóż, nie można mieć wszystkiego. Nasze życie tak szybko upływa. Dzień pogania następny. Tak wiele sobie obi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Schematy Ciesz się życiem teraz

Schematy narzucone przez innych, każą nam postrzegać świat w określony sposób. Aby rozmawiać z Bogiem musisz mieć koralikowy różaniec i sądzisz, że Bóg potrzebuje twojego klepania zdrowasiek, aby cie usłyszeć. Jeśli jesteś rodzicem możesz się sam określić, co czujesz, kiedy twoje dziecko w kółko powtarza ta samą kwestię. Jeśli jest to Twoje dziecko, to pół biedy. Tracisz cierpliwość, kiedy dziecko sąsiada, partnera, kogokolwiek innego postępuje w ten sposób. A Bóg musi wysłuchać pustych, czasem wierszowanych kwestii bo Ty naiwnie sądzisz, że On czerpie z tego przyjemność. Podążając za tym rozważaniem, chcę powiedzieć, że jeśli chcesz zbliżyć się do prawdziwego Boga, musisz porzucić te schematy. Bóg jest Stwórcą wszechświata. Jest pomysłodawcą twojego i mojego istnienia. Zdecydował dać nam wolną wolę i to my możemy zdecydować czy chcemy iść za Nim. Posłał Jezusa, swego jednorodzonego Syna na śmierć abysmy nie musieli umrzeć wiecznie. Jed (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obietnice Ciesz się życiem teraz

Kiedy dochodzisz do punktu, że nie wiesz co dalej, w swoim życiu, kiedy problemy cię przerastają, kiedy wszystko idzie w innym kierunku niż chcesz, zastanów się nad swoją relacją z Bogiem. Często spotykam się ze rozumieniem że, Bóg jest odległy i nieobecny, skoro nie możemy dotknąć jego płaszcza czy marynarki. Jak lekarz, który w swoim kitlu odszedł szpitalnym korytarzem. On przecież jest daleko. Właściwie nikt nie wie gdzie On jest. To jest tak, jakby się zapodział. W związku z tym, nie szukamy Go, nie zwracamy się do Niego, bo po co, skoro nikt Go nie widział. W naszym mniemaniu jeśli nawet tu był, to z pewnością nie ostatnio i nie wie, co się tu dzieje. Zwłaszcza u nas. To standardowe myślenie o Bogu. Wtedy łatwiej jest sięgnąć do wyobraźni, do obrazka lub figurki, która przecież przedstawia czyjeś wyobrażenie kogoś, w kogo wątpimy. Nie zawaham się nawet powiedzieć, że wcale nie wierzymy. Rozpoczynamy więc wędrówkę poszukiwania rozwiązania naszych probl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zrzucenie kajdanów Ciesz się życiem teraz

Mijają dni, tygodnie i lata. Kiedy zaczynasz ową życiową wędrówkę naiwnie sądzisz, że będzie bardzo długa a ty jesteś na tyle wyjątkowy, że przewrócisz świat. Kiedy patrzę na młode pokolenie użytkowników nowych technologii, widzę jak wielkie mają oczekiwania i jak bardzo starają się wykorzystać wszystko, co jest dostępne do realizacji swoich celów. Społeczności dzielą się na wiele grup. Są tu ci, którzy pracują i są ci, którzy wyszarpują innym ich dorobek i są ci, którzy łapią resztki wyszarpanego i chyba Ci są najbardziej uciążliwi. Ci ostatni, niczym wygłodniałe psy, chcą posiadać. Docelowo mieć więcej niż inni, nie zważając na konieczność ciężkiej pracy. Zresztą, nigdy do niczego nie dochodzą. To typowe trutnie, zdychające po wykonanym zadaniu. Zbyt wielu takich widziałam z bliska, którzy kończyli na pobliskim drzewie bądź w alkoholowym amoku. Pokolenie oczekujących, roszczeniowych i szukających okazji. Pokolenie pozbawione jakichkolwiek wartości i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Słowa, słowa, słowa... Ciesz się życiem teraz

To jest niesamowite, ile Bóg uczynił dla człowieka. To niesamowite, że zna każdego po imieniu, wie o nim wszystko, zna rowniez nasze tajemnice. Słyszy nasze myśli, każde wypowiedziane słowo - nie tylko te dobre, słyszy niepotrzebnie wypowiedziane słowa, słyszy bluzgania, słyszy kłamstwa. Widzi nasze zamysły, również wtedy, kiedy są złe. Pomyśl, pewnego dnia umrzesz. Ja też, jak każdy. Staniemy przed Bogiem. Nie musisz w Niego wierzyć. Wtedy zdziwisz się jeszcze bardziej, że musisz stać przed kimś, w kogo nie wierzyłeś. Przestanie istnieć pojęcie czasu. Biblia mówi, że trzeba będzie zdać sprawę z każdego niepotrzebnie wypowiedzianego słowa. Pomyśl jeszcze raz. Jak długo będziesz stał i zdawał sprawę z każdego słowa. Dziś nie pamiętasz, co powiedziałeś wczoraj. Doświadczyłam podsłuchów, które po wielu dniach i tygodniach przypominały mi moje słowa, które zmuszały do refleksji, do stanięcia przed grafiką moich słów. Ktoś posuwał się do tego, aby robić przedstaw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cisza... Ciesz się życiem teraz

 Wałkoniąc się na kanapie, spoglądam przez otwarte drzwi balkonu na przepiękną przyrodę i wsłuchuję się w dźwięki śpiewu ptaków. Wszystko to sprawia, że odnoszę wrażenie, że moja historia została wreszcie za mną. Być może jednak otworzę wejsciowe drzwi a zawierucha życiowej historii znów wtargnie na moją wycieraczkę. Puki co, miło jest resetować się w ciszy i spokoju, zaciągając głęboki oddech świeżym spokojnym powietrzem. Nie ma tu nikogo. Aż trudno uwierzyć, że to możliwe. Może się mylę, ale doskonałość wszechobecnego spokoju wypełnia mnie radością po brzegi. Pewnie to tylko chwilowe, ale było warto wciągnąć to ciche powietrze głęboko w płuca. Bóg jest źródłem pokoju i spokoju. Bóg zawsze przychodzi o czasie i nigdy się nie spóźnia. To jest doskonałą informacja. Kiedy już nie dajesz rady unieść więcej, kiedy problemy cię przerastają, Bóg czeka, aby zabrać twój ciężar. To dobra nowina!     Słuchając chrześcijańskic (...)

Zobacz cały wpis na blogu »