Myśli

Wpisy zawierające słowo kluczowe myśli.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Sen przed świtem Ciesz się życiem teraz

O świcie, kiedy zasypiasz po raz kolejny i tym razem wydaje ci się, że ten sen jest najlepszy i najdłuższy miewasz sny niczym wizje. I oto w czasie, kiedy znowu niczego ci nie wolno widzisz uliczkę wypełnioną nocną wilgotną mgłą, przez co uliczne oświetlenie nie jest tak wyraźne, jakbyś chciał. Wiesz jednak, że idziesz tą uliczką do umówionego miejsca, które znane jest tylko niewielu. Twoja droga prowadzi do schodów, które skręcają w dół. Ich kamienne stopnie, słabo oświetlone powodują, że szukasz poręczy, której nie znajdujesz. Schodzisz więc powoli, aby się nie poślizgnąć, naciskasz klamkę solidnych drewnianych drzwi i popychasz je do wewnątrz. Nagle czujesz woń rozgrzanego powietrza wymieszanego z alkoholem, tytoniem, gorącym jedzeniem i w tym wszystkim czujesz zapach perfum... I wtedy właśnie budzisz się bo wiesz, że w świecie, kiedy ktoś znowu wykorzystuje sytuację i zabrania prawie wszystkiego, do życia budzi się podziemie. Wszystko, co żyło dotychczas na zew (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wolne myśli przed świtem Ciesz się życiem teraz

Powietrze ociepla się żeby znów się ochłodzić i tak każdej wiosny aż do ustatkowania się pogody, kiedy można wreszcie przesiedzieć w fotelu wieczór na tarasie bez obawy zmarznięcia. Gorącą herbata paruje a filiżanka zaprasza do przytulenia. Tak patrzę tu i tam, i sobie myślę, że czasy, w których przyszło nam żyć są okrutne. Zbieranie informacji, podglądanie, podsluchiwanie... Ktoś powie, że przesadzam. Otóż wszystko zalezy od doświadczeń. Na szczęście one są i to prawdziwe, dlatego też nie dajemy się więcej nabrać na plewy. Wszystko co wygląda jak złoto należy dokładnie sprawdzić czy nim jest i trzymać się zasad, które są niemodne dzisiaj. Zasady jednak jeśli są, są trwałe i nieprzemijające i pozwalają cieszyć się życiem bez obawy wdepniecia w coś, co przyklei nam się do podeszwy i trudno będzie usunąć zarówno konsystencję jak i odór.

Zobacz cały wpis na blogu »
Otwarcie ogrodowego sezonu Ciesz się życiem teraz

No i wreszcie przyszedł dzień, kiedy mogłam przygotować podłoże i posadzić zarówno hortensje jak i pozostałe przygotowane rośliny. Tak więc zgodnie z planem na wcześniej przygotowanym kawałku ziemi posadziłam moje hortensje, hosty, serduszka okazałe, maki i inne starannie wybrane rośliny. Niestety, niektóre z nich nie były w najlepszej kondycji i trzeba poczekać, aby się przekonać czy coś z nich naprawdę będzie.

Zobacz cały wpis na blogu »
Psychologia na codzień Psychologia na codzień

Jak poczuć się  lepiej w trudnej sytuacji?          Kochani! Witam Was na moim blogu. Jestem psychologiem. Pracuję na codzień z osobami z niepełnasprawnością intelektualną i fizyczną. Piszę tego bloga, zwracając się do każdego czytelnika, a w szczególności do osób, które borykają się z problemami.             Od niedawna mamy pandemię koronowirusa, która dotknęła również nasze społeczeństwo. Jest to sytuacja trudna, kryzysowa. Kryzys- termin pochodzi z  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zrób To! Jeżeli musisz. W ogniu przeznaczenia, czyli upadłem by powstać z popiołu...

   Jak czujesz, że musisz coś zrobić to poprostu zrób to. Dziś trochę refleksji na temat tego co się dzieje z naszym ciałem i umysłem gdy czujemy, że musimy coś zrobić, ale nie robimy tego bo boimy się jak zareaguje druga osoba lub przejmujemy się co pomyśli o nas ktoś obcy, znajomy czy bliski. Jeżeli chodzi o mnie i sytuacje w których, czuję, że muszę zrobić coś co siedzi we mnie od dłuższego czasu to poprostu to robię i nie przejmuję się tym kto, co o mnie pomyśli lub powie. To wasze, moje (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Myśli MojeTobie

Nawet z największych zgliszczy i popiołów, każdego dnia rodzi się nowa nadzieja, niczym niemowlę pachnąca niewinnością...  

Zobacz cały wpis na blogu »
Bezsennosć Wiatrem wyszeptane

Dziś znowu nie spałam Z głową pełną horyzontu Po nikąd I znowu ta sama śpiewka I te same duchy Przychodzą bo chcą W kółko to samo nucić Rzygać można  już tą pieśnią przewytą na milion pełni ksieżyców Weź Już nie jęcz Daj odpocząć Memu sercu Moim myślom

Zobacz cały wpis na blogu »
Myśli Ulotnie

Przez horyzont pędzą myśli utracone  Każde w moją stronę  Atakują wraz z rosą poranną  Przemierzają przez boleść nocy nieustanną    Znów trzeba duszę z chwastów oczyścić  Aby marzenia mogły się ziścić  Lecz ciągle jedyna pokrzywa odrasta Przez co życie mnie ciągle przerasta    Próbuję sie zaprzyjaźnić z tą rośliną uroczą  To podejmuję myśl nazbyt ochoczą  By znów zwiedła bez życia opadła  I w przepaść bezkresną sie wdarła    Tak miotam się nieustannie  Czy sil starczy? Czy życie mnie życiem obarczy?  Czasem parzy jak pokrzywa Kiedy indziej przychodzi myśl dobrotliwa Ulotna jest jak pył przez wiatr niesiony   Z myśli powstaje rój  Już mam siłę by iść na bój  Ale nie wiem w któr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lęki MatkaCiotka

Dawno mnie tu nie było , ale to tylko dlatego że chorowałam tak strasznie, że siły brakło na cokolwiek innego niż leżenie w łóżku.  Dzisiaj jestem już wypoczęta więc wzięłam się za pisanie tego co przeszłam przez ostatnie dni.  Musze powiedzieć, że te święta nie były takie jak co roku, czyli miłe, pełne śmiechu, i ta awantura moich rodziców przed kolacją wigilijną też nie miała miejsca . Czułam, że coś wisi nad nami i tak właśnie było,dzieci które  są zazwyczaj radosne były pełne obaw, a ja zestresowana czy wszystko pójdzie pięknie i fajnie. Niestety zmagałam sie od rana z rozterkami najstarszego siostrzenica, który świąt obchodzić nie chciał, który cały dzień powtarzał, że święta już go nie radują, wręcz przeciwnie boi sie tego, że mama znow bedzie piła i sie awanturowała z tatą , że znów zapuka do ich drzwi policja, że już mamie nie u (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wieczorne przemyślenia Ciesz się życiem teraz

Ktoś kiedyś śpiewał spal żółte kalendarze a jednak zawsze znajdzie się ktoś, kto grzebie w pożółkłej makulaturze i wycina stare ogłoszenia, korzysta z nowoczesnych kserokopiarek i nadaje smierdzącemu przeszłością ogłoszeniu nowe życie. Niestety te ogłoszenia straciły swoją wartość, zdezaktualizowaly się i jakkolwiek by nie usilowano tchnąć w nie życie, nic się nie da zrobić. Czas nie stoi w miejscu, ludzie rozwiązują swoje problemy, zaczynają patrzeć na życie inaczej i wielokrotnie po prostu są szczęśliwi.  Pseudo autorzy ogłoszeń wynalazków sądzą, że umiejętne posługiwanie się przeszłością sprawi, że osoby, których one dotyczą staną się marionetkami w ich rękach. Marzą, że będą mogli pociągać za sznurki a pacynka podskoczy.  Kiedy jednak to nie odnosi zamierzonego skutku, autorzy amatorzy łatwego zysku zaczynają oczerniać tych, których ogłoszenia tak skrzętnie wycinali że starych, wydartych gazet. Tak więc włażą w środowiska życia, podsłuchują, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Siedzę i myślę... O wszystkim i o niczym ...

Nie wiem co bym mogła dzisiaj napisać, jestem dzisiaj zmęczona ogólnie chyba wszystkim. I pracą i ludźmi. Nie jestem bogata (a wręcz przeciwnie komornik zabrał mieszkanie ale to już inna historia), nie mam smykałki do czegokolwiek, do interesu tym bardziej, nie jestem jakoś uzdolniona. Po prostu jestem zwykłym szarym człowiekiem, ze zwykłą szarą codziennością. Chyba dzisiaj nie jest mój dzień. Raczej dzisiaj sobie posiedzę i pomarudzę (a może to okres).

Zobacz cały wpis na blogu »
ilu ludzi myśli trzeżwo w polsce dobra zmiana

tematem tego bloga będzie polemika nad tematem swiadomości społecznej naszego społeczeństwa . Poszukajmy ,czy jest ona w ogóle w polsce ,czy też jeszcze jej niema.   zacząwszy od polityków ,którzy nigdy nie ponosili odpowiedzialności za szkody społeczne , zakończywszy na obywatelach u których powinno się kształtować świadomość społeczną . W polsce nie jest popularna ,ani odpowiedzialność za cokolwiek - w myśl JAK TU ROBIĆ ABY SIĘ NIE NAROBIĆ A ZAROBIĆ  -czyli najlepiej jest brać kasę za nic nie robienia co znaczy za żadą odpowiedzialność . Przykłąd policja ,wojsko , służba zdrowia ogólnie budżetówka- nie ponosi odpowiedzialności w żadnej mierze za swoje zaniedbania, które powodują zanik choćby minimum odowiedzialności obywateli za swe czyny . Znane na cały świat polskie pyszenie się z byle jakiego powodu oraz podkulanie ogona gdy się zawini , połączone z uciekaniem od odpowiedzialności . - jakie to polskie. Polityk może lata (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pragnąc się obudzić Światłocień

Oh, jak bardzo pragnęłam się uwolnić. Obudzić. W końcu przetrzeć oczy.   Wokół mnie świat płynął, Jakby nigdy nie istniał. Szara zasłona mgły - niewyraźne kontury. Oh, jak bardzo pragnęłam się obudzić.   Dzień za dniem egzystowałam. Nie czułam nic, prócz cierpienia. Wściekłości. Pożerającej mnie skutecznie, Po trochu. Traciłam duszę.   Oh, jak bardzo pragnęłam się uwolnić. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Starcza młodość Światłocień

Miłości najsłodsza, zwana młodością. Eliksirze prawdy, co z czasem zamierasz Na wargach tych, co w dorosłość kroczą. Nieczuli na prądy, które wywierasz.   Stracili wzrok swój bystry, Pełen skali swych barw. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
daj spokój myśli nieoczywiste

Przecież wiem to doskonale, po co przypominasz… daj mi jeszcze trochę czasu. Tak, abym poznała dogłębnie uroki tęsknoty. Daj się nacieszyć, w końcu samo minie. Powinno.  

Zobacz cały wpis na blogu »