Myśli

Wpisy zawierające słowo kluczowe myśli.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

pełen ulgi krzyk Twórczość literacka Katarzyny Koziorowskiej

nie mogę patrzeć jak miłość ginie w twoich dłoniach jak nienawiść ma siedlisko w wypatroszonym ciele   skąpana w cudzej nadziei pomału osuwam się na dno nieśpiesznie gasnę na przyszywaną ciszę na pełen ulgi krzyk   rozkwita bujnie rana twojego serca usycha prędko rozjątrzona obojętność przychodzi Pan w ramionach piastuje kosz zardzewiałych owoców

Zobacz cały wpis na blogu »
ślepy szept Twórczość literacka Katarzyny Koziorowskiej

Panie Boże kiedy spojrzysz w dół i zobaczysz jak Twoje dzieci krwawią czarnymi łzami?   Ojcze jak możesz patrzeć na braci którzy podrywają się do ostatniego lotu wydają ostatni ślepy szept?   tkwisz w żałobie po zatraconych latach a tymczasem dostajesz w prezencie bezpłodną śmierć   nie mogę patrzeć jak umierasz mój łaskawy aniele jak pozbawiasz się piór jak giniesz złożywszy dłonie do modlitwy

Zobacz cały wpis na blogu »
smak czasu Twórczość literacka Katarzyny Koziorowskiej

zatracam się w sobie bez ceregieli bez oficjalnego początku spijam gęste krople łez moich braci i sióstr   jestem aby obudzić ze śmierci moje zgaszone imię nie dam nabrać się na ciszę która kłębi się w moich ustach rozpanoszyła w cienkich nadgarstkach   współczuję ostatniemu człowiekowi gdyż musi na to patrzeć współczuję Bogu że dręczy Go samotność zdradziły Go ukochane archanioły   zanim przechylę się na drugą stronę zanim poczuję smak czasu nie bądź moim sprzyjającym strachem nie udawaj że świat myśli tylko o tobie

Zobacz cały wpis na blogu »
oddech duszy Twórczość literacka Katarzyny Koziorowskiej

tonę w szkarłatnej mgle twoich nadludzkich wzruszeń ból zadają mi moje słowa wypowiedziane twoimi ustami   nie wiem w którą stronę odejść nie chcę spijać trujących kropli deszczu z twojej pijanej oddechem duszy   zamykam szczelnie usta zasznurowuję powieki całe moje więdnące ciało jest tylko twoje   nie kpij z mojej melancholii z łez do których się nie przyznaję które rzucam wciąż na wiatr   powiewa nade mną sztandar ciszy całun który nie pasuje do prawdomównego krzyku

Zobacz cały wpis na blogu »
Introwertyk w XXI wieku Za dużo myślę

Tak, jestem introwertykiem.  Dowiedziałam się o tym niedawno i choć wtedy się ucieszyłam, że w końcu wiem kim jestem, teraz wiem że to moje przekleństwo.  Oczywiście wiem, że posiadam te wszystkie tak pięknie opisywane cechy jak: wrażliwość, empatia, cierpliwość itd itd.  Dziś już wiem, że nic przez te cechy wielkiego nie osiągnę. Być może po prostu brakuje mi odwagi ale czy ktoś zna odważnego introwertyka?!  To chyba się kłóci samo w sobie.  Zawsze chciałam być lubiana, dobrze się czuć w każdym towarzystwie, wpasowywać się w nie.  Nigdy mi to nie wychodziło choć tak bardzo się starałam.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obsesja istnienia Za dużo myślę

Witaj.  Jeśli tu jesteś znaczy, że również jesteś niepoprawnym myślicielem jak ja. :)  Dziękuję, że tu jesteś bo brakuje mi wsparcia.  Tytuł ów postu oznacza trud mojego istnienia. Tak, bywa że się nad sobą użalam, choć bardziej czuję że moja osobowość nie pasuje w ogóle do współczesnego świata.  Często mam wrażenie, że powinnam żyć gdzie indziej i inaczej. Mam dom, męża, dzieci. Ktoś rzekłby -no wszystko już masz to o co chodzi?  No i tu zaczyna się milion pytań w mojej głowie, większość jest bez odpowiedzi.  Kocham życie a jednocześnie czasem nienawidzę. W jednym dniu jestem szczęśliwa a w nastepnym j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Myśli niedokończone nietutejszy

Myśli niedokończone   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prawda jest tylko jedna happy me

Prawda jest tylko jedna. To energia w wiecznym ruchu. Energia jest życiem. Materia jest jego hologramem, iluzją, fatamorganą. Materia kopiuje Prawdę, a nasz umysł jest tego odbiciem. Gdy w tym wiecznym tańcu energii umysł nie nadąża za jej płynnością, wpada w panikę. Jednak rzeczywistość nigdy nie jest tym, czym myślimy, że jest. Nie jest też tym, co nazywamy swą przeszłością czy przyszłością.   Dążymy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kim jesteśmy happy me

Jesteśmy energią wibrującą we Wszechświecie. Więcej nic. Dzięki darowi myślenia, możemy "stworzyć" wszystko, na co pozwoli nasza kreatywność.   Co możemy z tym zrobić? Nic nie muszisz robić, prócz "poruszania" się w tej nieskończonej kreacji. Nie ma celów, które musisz osiągać, miejsc, do których trzeba dotrzeć, nikim nie musisz się stawać. Wszystko jest takie, jakie ma być.   W doświadczeniu życia istnieje Prawda, zawierająca 3 Pryncypia - nasze niezmienne źródło.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niepokój happy me

Znasz to uczucie pośpiechu, gdy wszystko powinno być zrobione na wczoraj? Wrażenie niepokoju nachodzące w takich momentach jak zasypianie, zestresowanie, chęć pozbycia się czegoś lub odwrotnie, zdobycia. Jeśli widzisz takie rzeczy jako przyczynę swego niepokoju - internet czeka pełen porad, co możesz zrobić, by już nigdy więcej nie odczuwać niepokoju. Sprawdziłam; możesz: zaakceptować, odpuścić, medytować, wybaczyć, podjąć decyzję, wyznaczyć granice, zorganizować czas... To niektóre z sugestii mających przynieść ci upragniony spokój. Wszystkie zapewnią ci czasową pogodę ducha. Lecz po 1: wymaga to dużo pracy, a po 2: pomaga tylko częściowo. Ale można prościej!!! Życie jest proste. Drogą na skróty w kierunku spokoju. W różnych dziedzinach swojego życia możesz odczuwać niepokój. Np jako przedsiębiorca, gdyż praca nigd (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przekonania happy me

"Przekonanie to stan umysłu, wierzenie. Prawdziwa MĄDROŚĆ to spokojny umysł. To umysł nie uwięziony przez myśli, które go kontrolują i sprawiają, że widzi Co-Nie Jest, zamiast Co-Jest." Linda Quiring

Zobacz cały wpis na blogu »
Przeżywamy myśli happy me

Bez względu na to, jakie samopoczucie masz w tej chwili, bądź świadom, że to świadomość ożywia każdą przeżytą chwilę. Gdy tylko twoje myśli obiorą inny tor - twoje doświadczenie również się zmieni. Teraz zamknij na chwilę oczy i pomyśl o swoim ulubionym przysmaku. Pozostań chwilę z tą myślą i postaraj się zarejestrować to, co odczujesz wszystkimi zmysłami... ................................................................................................................................................... Widzisz, czuj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nie zatrzymuj żadnych myśli happy me

Coś magicznego jest w Zobaczeniu, że TO WSZYSTKO, to tylko niekończący się strumień myśli. Nic więcej. A czym jest myśl? To TY nadajesz jej znaczenie!   Myśli budzą emocje. A my, doświadczając ich fizycznie, jesteśmy przestraszeni, smutni, źli, weseli - w zależności od emocji. Ale nie mamy nic przeciwko emocjom, które zwiemy pozytywnymi. Chcemy je zatrzymać na zawsze. Nie ma takiej możliwości! Ale są jeszcze te, które zwiemy negatywnymi - tych nie chcemy w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Świat jest piękny! happy me

"Jak inny staje się świat, gdy zaczynamy go Widzieć! Nigdy bym nie uwierzyła, że taki świat istnieje, nawet teraz, gdy jestem nim otoczona. Wiem, że zawsze tu był, ale ja nie mogłam go zobaczyć. Świat stał się taki ekscytujący i tajemniczy. Chciałoby się pójść do ludzi i powiedzieć: Patrzcie! Ale wiesz, że oni go nawet nie zobaczą. Przynajmniej, dopóki nie będą gotowi." Linda Quiring   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Myśli happy me

Samo zobaczenie działania ludzkiego systemu doświadczania sprawia, że możliwe staje się pozostawanie w równowadze bez względu na okoliczności. Podświadomie mamy mniej tendencji do uciekania przed jakimkolwiek doświadczeniem. Przykłądowo: * przeżywasz spokojnie tydzień pracy, dzięki czemu nie musisz już żyć od weekendu do weekendu i od wakacji do wakacji; * wiedząc, że nie doświadczasz zachowań innych, a jedynie swoich myśli na ich temat, nie reagujesz już tak emocjonalnie na świat zewnętrzny. Twoje relacje z innymi ulegają poprawie, bo odpuszczasz kontrolę i próby zrozumienia i zmieniania innych; * nie wierząc w trwożne myśli o przyszłości, wychowanie dzieci staje się prostsze i pełne miło (...)

Zobacz cały wpis na blogu »