Książka

Wpisy zawierające słowo kluczowe książka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Mściciel - western budzący grozę Haken W Obłokach Trzeźwości

Mściciel (1973)   Do naznaczonego okrucieństwem miasteczka Lago przyjeżdża owiany aurą tajemniczości nieznajomy (Clint Eastwood). Lokalni magnaci widząc wręcz niespotykane posługiwanie się rewolwerem przez przybysza postanawiają wykorzystać sytuację i proszą go o ochronę ich miasta przed trzema bandytami, którzy lada moment mają opuścić więzienne cele i wyruszyć do Lago mając za cel dokonać krwawego odwetu za roczną odsiadkę. W zamian oferują nieznajomemu wszystko, czego sobie zażąda. Nie podejrzewają jednak, że rozporządzenia rozwiną się na tak dużą skalę.   W roli głównej jak i za kamerą uświadczymy Clinta Eastwooda, człowieka, który pokazuje, że świetnie radzi sobie po obu stronach obiektywu. Za scenariusz odpowiadają Dean Riesner oraz Ernest Tidyman. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Magia działania. Zawalcz o siebie" Jakub Czarodziej Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 56/100  "Magia działania. Zawalcz o siebie" Jakub Czarodziej   Po pierwszym, bestsellerowym poradniku Jakuba Czarodzieja czas na kolejną książkę. Autor daje swoim czytelnikom bezcenne wskazówki – wprowadzone w życie sprawią, że praca nad sobą będzie emocjonującym etapem, który da szybkie i trwałe rezultaty. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Ciało nie kłamie" Dr Judy Melinek, T.J. Mitchell Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 55/100  "Ciało nie kłamie" Dr Judy Melinek, T.J. Mitchell Poznajcie jeden z najtrudniejszych zawodów, pełen zagadek, niespodziewanych wyzwań, stojący na pograniczu świata żywych i umarłych.Ciało nie kłamie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Pamiętnik narkomanki" Barbara Rosiek Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 54/100  "Pamiętnik narkomanki" Barbara Rosiek To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci.     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Dziewczyny z Dubaju" Piotr Krysiak Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 53/100  "Dziewczyny z Dubaju" Piotr Krysiak   Cały świat należał do nich. Luksusowe jachty, najdroższe hotele, popularne plaże w Dubaju, Cannes czy Saint-Tropez. Kolorowe drinki, narkotyki i seks. Tak wyglądało życie ekskluzywnych prostytutek z Polski. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Igrając z szefem" Ewa Maciejczuk Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 52/100  "Igrając z szefem" Ewa Maciejczuk Życie Olivii Hall od dawna było zaplanowane przez jej zamożnego, apodyktycznego ojca, który chciał, żeby dziewczyna po skończeniu studiów pracowała w jego firmie. Jednak ona nigdy o tym nie marzyła.Po zakończeniu edukacji Olivi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Monika Balińska, Przemysław Andrzejewski "Adidas vs Puma. Dwaj bracia, dwie firmy" Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 51/100  "Adidas vs Puma. Dwaj bracia, dwie firmy" Monika Balińska, Przemysław Andrzejewski Dawni pracownicy Adidasa i Pumy będą jeszcze długo wspominać, jak wyglądało pierwsze kilkanaście lat zaciekłej rywalizacji pomiędzy dwoma braćmi. Rywalizacji, która odcisnęła piętno na życiu całego Herzogenaurach, skąd wywodzili się i gdzie założyli firmę Adolf i Rudolf Dassler. Jak doszło do (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Atrakcyjne treningi i pióro Nocholasa Sparksa Haken W Obłokach Trzeźwości

I jak mi jest ze zmianami w treningu siłowym?     Czuję, że zmiana była strzałem w dziesiątkę, po dwóch treningach z nowym systemem czuję powiew świeżości i większą różnorodność, split ograniczał mnie do dwóch, góra trzech partii na jeden trening, teraz jest naprawdę barwnie. Narciarz biegowy zamiast biegania również zdaje egzamin. Być może już w tym tygodniu wyruszę o poranku pobiegać nad morze, ale pewności nie mam. Już nie mogę się doczekać jutrzejszego, świątecznego treningu na siłowni.   Haken podekscytowany książkowym romansem Nichol (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Mieszkając z wrogiem" Penelope Ward Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 50/100  "Mieszkając z wrogiem" Penelope Ward   Dwudziestoczteroletnia Amelia musi zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem: zdradą. Pewnej namiętnej nocy odkryła, że nie jest dla ukochanego Adama jedyną kobietą. Mężczyzna przez wiele tygodni prowadził podwójną grę. Jakby tego było mało, zmarła ukochana babcia dziewczyny, która jednak pozostawiła jej spadek — rodzinną biżuterię i połowę domu. Druga połowa przypadła Justinowi, jej przyjacielowi z dzieciństwa i bratniej duszy. Kiedyś chłopak nie tylko bronił Amelii i się nią opiekował, ale także układał dla niej piosenki, śpiewał i grał na gitarze. Dla dziewczyny Justin był jak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Inwigilacja" Remigiusz Mróz Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 49/100  "Inwigilacja" Remigiusz Mróz Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo, iż rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego.       &nbs (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Gildia Magów" Trudi Canavan Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 48/100  "Gildia Magów" Trudi Canavan Gildia Magów to pierwszy tom znakomitej nowej trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód. Co roku magowie z Imardin gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem - wkładając w cios całą swoją złość. Ku zaskoc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Haken czyta i ogląda Haken W Obłokach Trzeźwości

Seksuolożki. Sekrety gabinetów     Autorką tej książki jest Marta Szarejko i to jej zawdzięczamy możliwość zebrania tak bardzo doświadczonych osób na 352 stronach. Na wiele frapujących pytań odpowiedzą niezwykle obyte w swoim zawodzie seksuolożki. Czuć profesjonalizm, a i niektóre panie potrafiły wciągnąć mnie bez reszty w omawiane zagadnienia.   W lekturze znajdziemy odpowiedzi na następujące pytania:   Czy Polki odczuwają przyjemność z seksu? Jaki wpływ na seks ma nauczanie Kościoła? Czy kobiety mogą mieć wię (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Dary Anioła. Tom I - Miasto kości" Cassandra Clare Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 47/100  "Dary Anioła. Tom I - Miasto kości" Cassandra Clare Clary Fray to zwyczajna szesnastolatka, która nie narzeka na swoje życie. Komplikacje zaczynają się wówczas, gdy wraz ze swoim najlepszym przyjacielem - Simonem, wybiera się do Pandemonium, czyli miejscowego klubu. To właśnie wtedy staje się świadkiem brutalnego morderstwa, którego dokonują nastolatkowie. Kiedy Clary wraca do domu, okazuje się, że jej matka została porwana w niewyjaśnionych okolicznościach, a po mieszkaniu grasuje okropne monstrum. Co się dzieje? Dlaczego wokół niej zaczynają się dziać niespodziewane rze (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Śmiertelne kłamstwa" Sarah A. Denzil Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 45/100  "Śmiertelne Kłamstwa" Sarah A. Denzil Utrzymanie sekretu stanowi dla większości osób ogromne wyzwanie. Pokusa podzielenia się z kimś interesującą nowiną jest niezwykle silna. Równie trudne jest powstrzymywanie się przed wyjawieniem drugiemu człowiekowi swoich podejrzeń i wątpliwości, które wzbudza w nas skrywana tajemnica. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Immunitet" Remigiusz Mróz Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 44/100  "Immunitet" Remigiusz Mróz Błyskotliwa prawniczka - Joanna Chyłka - zmaga się z chorobą alkoholową i własną przeszłością. Nie są to jednak jej jedyne problemy. O pomoc prosi ją znajomy ze studiów - prawnik publicznie obwiniony o zabójstwo człowieka, z którym absolutnie nic go nie łączyło. Sprawę komplikuje fakt, iż oskarżony nie jest zwykłym obywatelem. Pełni mianowicie funkcję sędziego w Trybunale Konstytucyjnym i to najmłodszego w historii sędziego tej instytucji. Mimo więc, iż ofiara pochodziła z innego miasta i prawdopodobnie nigdy nie spotkała swojego rzekomego (...)

Zobacz cały wpis na blogu »