Książka

Wpisy zawierające słowo kluczowe książka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Carrie Haken W Obłokach Trzeźwości

Carrie autorstwa Stephena Kinga   Debiutancka powieść Kinga. Czytając ją chciałem więcej Carrie, więcej o relacji Carrie z mamą. Momentami czułem frustrację przechodząc w moim odczuciu na niepotrzebne wątki. Mimo wszystko lubię tę historię. Cenię sobie tę powieść. Współczułem Carrie, chciałem, aby jej los się odmienił. Chciałem, aby tym razem Carrie nie została wystawiona na kolejne upokorzenia. Głowna postać powieści Kinga jest symbolem wielu cierpień mających miejsce w szkołach; wśród swoich równieśników, którzy potrafią w sposób perfidny i bezduszny odebrać drugiej osobie chęć do życia, napełnić strachem i nienawiścią. To ważna pozycja, która przypomina nam, że takich osób jak Carrie jest dużo. Carrie miała moc. Gwiazdy obdarzyły ją zdolnościami telekinetycznymi. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Elizabeth O'Roark "Przebudzenie Olivii" Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 1/100  "Przebudzenie Olivii" Elizabeth O'Roark Will Langstrom jest trenerem żeńskiej grupy biegaczek. Mężczyzna musiał porzucić marzenia o zawodowej wspinaczce górskiej i zająć się podupadającą farmą po zmarłym ojcu. Zdecydowanie nie potrzebuje takich kłopotów jak romanse – tym bardziej z uczennicami.Olivia Finnegan to twarda i zbuntowana, młoda dziewczyna, dla której stypendium sportowe na Uniwersytecie w Colorado jest ogromną życiową szansą. Skrywa jednak tajemnicę, która jeżeli wyjdzie na jaw, może ją zniszczyć. Kilka razy mówiła o swoim problemie innym, ale oni nie chcieli jej słuchać, dlatego teraz nie mówi o tym nikomu. Czasami tak jest lepiej.Will na początku traktuje dziewczynę z rezerwą lecz po jakimś czasie zmienia swój stosunek do niej. Postanawia jej pomóc – chce przebudzić Olivię. Nie bierze p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Magdalena Winnicka "Grzechy mafii. Kostandin." Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 14/100  "Grzechy mafii. Kostandin" Magdalena Winnicka   23-letnia Alicja usiłuje odzyskać równowagę po ciężkich przeżyciach. Mają jej w tym pomóc wakacje w Leicester. Już na samym początku swojej przygody poznaje 30-letniego Kostandina Tironę. Piekielnie przystojny, bezwstydny samiec alfa bez trudu uwodzi bezbronną Alicję, ratując ją z opresji. Niewinna kobieta nie jest świadoma, że los postawił na jej drodze bezwzględnego zabójcę i szefa mafii. Alicja i Kostandin wyruszają w przepełnioną namiętnością podróż. Jednak pojawienie się kobiety w samym centrum gangsterskiego światka, w którym ludzki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Zemsta Manitou" Graham Masterton Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 11/100  "Zemsta Manitou" Graham Masterton   Jest to druga część z serii Manitou. Cały cykl składa się z 5 części. I o ile czytałam dwie pierwsze wiele lat temu, to nie byłam nawet świadoma, że jest ich więcej. Oczywiście już nabyłam i niebawem nadrobię zaległości 😊 Jak już przy poprzedniej książce Mastertona pisałam, że jest to jeden z moich ulubionych pisarzy, tak napomnę, iż prawie w każdej swojej książce dodaje on akcent Polski. Może spowodowane jest to tym, że jego żona ma korzenie Polskie i często oboje odwiedzają nasz kraj. Wielokrotnie można go spotkać na Krakowskim rynku, który jest jego ulubionym miejscem i nad którym się zachwyca w swoich wywiadach. Zdecydowanie dużo przyjemniej się c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Pocałuj tę żabę" Brian Tracy Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 61/100  "Pocałuj tę żabę" Brian Tracy       Jest to pozycja z serii książek rozwojowych. Autor używając metaforycznej „żaby” odnosi się do naszych celów, marzeń. I aby je osiągnąć musimy się odważyć, zrobić krok, tak jak księżniczka podjęła decyzję, by pocałować obślizgłą żabę. A jak się przełamać i to zrobić Brian Tracy przedstawia nam w 12 rozdziałach, zwracając się do nas bezpośrednio. Podkreśla, że to co myślimy o sobie w dużym stopniu determinuje jakość naszego życia. W momencie, w którym zmienimy myślenie o sobie, zmieni się również nasze życie. W rozdziale 1 autor zauważa, że jeśli jesteśmy nieszczęśliwi lub niezadowoleni z jakiejś strefy naszego życia, to oznacza, że w naszych myślach, uczuciach lub (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzięki tobie Winn-Dixie Haken W Obłokach Trzeźwości

Dzięki tobie Winn-Dixie   Powieść autorstwa Kate DiCamillo. Książka opowiada nam o samotnej dziewczynce, której niezwykle trudno jest się odnaleźć w nowym miejscu. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze bezpańskiego psa i nadaje mu imię Winn-Dixie.   Opowieść o tym, że pies może sprawić, iż nasze dotychczasowe, ponure życie, nabierze pełnej palety barw i stanie się radosne. Pogodna, wzruszająca i ciepła historia. Jest to jedna z tych książek, o których chcę pamiętać. Literatura adresowana do najmłodszych, ale jakże wartościowa dla dorosłych. Wierzę, że wydarzenia przedstawione przez Kate DiCamillo są prawdziwe. Wpędza mnie w podziw to, jak wiele mądrości udało się przekazać pisarce w tak krótkiej, z założe (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Książki, które aktualnie czytam - trylogia Holly Black Haken W Obłokach Trzeźwości

Okrutny książę autorstwa Holly Black   Cudowna fantastyka! Pierwsza część trylogii opowiadająca o śmiertelniczkach w świecie elfów. Chochliki, drzewołazy, wodniki, nimfy w kolorze bławatków. Do tego wszystkiego dużo mroku i przygód. Naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję; wspaniałe opisy bogatego w magię świata i grasujących tam stworów. Polityka, fortele, wojny, żądza władzy.   Victoria Aveyard słusznie nazwała Holly Królową Elfów.   Miałem refleksję, że być może podobny świat istnieje nieopodal nas. Może Holly Black (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ania z Avonlea oraz Wulkan (1997) Haken W Obłokach Trzeźwości

Ania z Avonlea - II tom cyklu Ania z Zielonego Wzgórza   Pierwszym aktem byłem oczarowany, przygody Ani wzruszały i wprawiały w przyjemny nastrój. Pojawiło się sporo fragmentów, które rysowały na moim obliczu uśmiech. Postać pana Harrisona genialna - pierwsze rozdziały opierające się na poznawaniu tej postaci radowały mą duszę bez liku.   Później pojawiło się u mnie poczucie, że książka straciła nieco swój rytm i tempo niemiłosiernie zwolniło. Od momentu pojawienia się panny Lawendy z domku ech oczarowanie wróciło i do końca trzymało się mej duszy.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ania z Zielonego Wzgórza Haken W Obłokach Trzeźwości

Ania z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery - tom 1   Piegowata dziewczynka o tycjanowskich włosach przez całe swe dotychczasowe życie pomieszkuje w domach dziecka i rodzinach zastępczych. Przez omyłkę pani Spencer, opiekunki pracującej w przytułku, Ania Shirley zostaje wysłana do rodziny Cuthbertów. Z początku zmartwieni pomyłką, że zamiast chłopca przysłano im dziewczynkę, chcą odesłać Anię, ale niezwykła natura Ani sprawia, iż Mateusz wraz z Marylą zakochują się w rudowłosej sierotce bez pamięci. Zielone Wzgórze dzięki Ani i jej wyjątkowemu usposobieniu nabiera nieznanych mu dotąd barw.   Lucy Maud Montgomery tworzy historię wie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lolita - Vladimir Nabokov Haken W Obłokach Trzeźwości

Lolita - Vladimir Nabokov   SPOILERY!   Lolito, światłości mojego życia, ogniu moich lędźwi. Grzechu mój, moja duszo. Lo-li-to: koniuszek języka robi trzy kroki po podniebieniu, przy trzecim stuka w zęby. Lo. Li. To. Na imię miała Lo, po prostu Lo, z samego rana, i metr czterdzieści siedem w jednej skarpetce. W spodniach była Lolą. W szkole – Dolly. W rubrykach – Dolores. Lecz w moich ramionach zawsze była Lolitą.   Takimi słowami rozpoczyna się fascynująca powieść Vladimira Nabokova. Lolita jest najpopularniejszą i zarazem najbardziej kon (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Zmierzch" Stephenie Meyer Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 61/100  "Zmierzch" Stephenie Meyer Siedemnastoletnia Isabella Swan przeprowadza się do ponurego miasteczka w deszczowym stanie Washington i poznaje tajemniczego, przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak ma nadludzkie zdolności - nie można mu się oprzeć, ale i nie można go rozgryźć. Dziewczyna usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Okazuje się, bowiem, że zakochała się w wampirze...   Jest to pierwsza część Sagi o wampirze, który zakochuje się (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Edward Nożycoręki, Przypadek Adolfa H., wiersz o zimie i Lolita Haken W Obłokach Trzeźwości

Edward Nożycoręki / Edward Scissorhands (1990)   Film ten powstał z ręki Tima Burtona, czyli można by rzecz, że wiadomym było, iż będzie to mniejsze lub większe arcydzieło. Edward Nożycoręki (Johnny Depp) dostał życie od wynalazcy, który niestety na wskutek śmierci nie zdążył dokończyć Edwarda i zamiast rąk, zostały nożyce ostre jak brzytwa. Edward samotnie mieszka w starym, gargantuicznym i ponurym domu. Któregoś dnia zagląda do niego kobieta oferująca kosmetyki (Dianne Wiest), ale poznając Edwarda zaczyna dażyć go ogromną sympatią i postanawia zabrać go do siebie. Przez większość okolicznych mieszkańców Edward zostaje ciepło przyjęty i po pewnym czasie zakochuje się w jednej z nastolatek (Winona Ryder). Niestety wraz z rozwojem his (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Krwawy medalion" Danka Braun Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 59/100  "Krwawy medalion" Danka Braun Pod kołami samochodu ginie pacjentka Roberta Orłowskiego, nazywana przez mieszkańców Żurady Świętą Zośką. Okazuje się, że to lekarzowi zapisała w testamencie drewniany dom w lesie i… stary srebrny medalion. Chociaż medalion nie przedstawia znaczącej wartości rynkowej, był dla kobiety wyjątkowo cenny. Pewnego wieczoru Marta, nieślubna córka Orłowskiego, idąc na przyjęcie w Wiedniu, zakłada go na szyję. Medalion wzbudza duże zainteresowanie gości, co wkrótce spowoduje serię tragicznych w skutkach wydarzeń. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Masa o Bossach Polskiej Mafii" Jarosław Sokołowski, Artur Górski Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 58/100  "Masa o Bossach Polskiej Mafii" Jarosław Sokołowski, Artur Górski   Wstrząsająca opowieść o bezwzględnych bossach polskiej mafii. Kim byli ludzie, którzy rządzili jedną z największych struktur przestępczych w tej części Europy?Pershing, Barabasz, Rympałek - te gangsterskie pseudonimy budził (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Nawyki Warte Miliony" Brian Tracy Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 57/100  "Nawyki Warte Miliony" Brian Tracy     Chyba nie znam nikogo, kto interesując się rozwojem osobistym, czy też rozwijającym własną firmę nie spotkałby się z nazwiskiem Briana Tracy. Niewątpliwie jest to najbardziej znany mówca, konsultant ds. rozwoju osobistego. W swojej bibliotece mam wiele jego książek, jednak zawsze brakowało mi czasu, by do nich przysiąść. Nie sztuką jest bowiem przeczytać książkę, ale jak najwięcej z niej czerpać. Zwłaszcza, gdy są to książki rozwojowe. Powieść można przeczytać w jeden dzień, jednak po (...)

Zobacz cały wpis na blogu »