Książka

Wpisy zawierające słowo kluczowe książka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Premiera już jutro! Nawet Ty się zdziwisz...

  Długo oczekiwana premiera już jutro!   Stanisław Brzozowski The Radicals Media Group theradicals@ymail.com

Zobacz cały wpis na blogu »
Kokurs na najciekawsze hasło promocyjne! Nawet Ty się zdziwisz...

Ogłaszamy konkurs otwarty, na najlepsze hasło promocyjne dla najnowszej książki Krzysztofa Ibisza "Sztuka lewitacji. Równowaga w życiu gwiazdy". Trzy najlepsze propozycje zostaną nagrodzone książkami z autografem i dedykacją autora. Czekamy na Wasze zwariowane pomysły! (Czas trwania konkursu do dnia premiery tj. 16.12.2010r.) Serdecznie zapraszamy do udziału!   Stanisław Brzozowski The Radicals Media Group theradicals@ymail.com (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Premiera książki KRZYSZTOFA IBISZA "SZTUKA LEWITACJI" Nawet Ty się zdziwisz...

              Jedyna na polskim rynku wydawniczym praca całościowo obejmująca problematykę lewitacji. Autor w fascynujący sposób odkrywa przed nami odwieczne tajemnice tybetańskiej sztuki Hinayana, jako szczery orędownik „Małego wozu” prezentuje najważniejsze pozycje Asany. Poznajemy wszystkie etapy otwierania trzeciego oka i kolejne stopnie w celu osiągnięcia stanu Nirvany.              Odkrywamy nieznane oblicze znanego prezentera, który okazuje się być wielkim, nadwiślańskim fakirem od lat praktykującym Buddyzm Tantryczny. Ten wybitny wychowanek klasztoru Atiśa zdobywał wiedzę (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
www :/

Przez parę dni odpoczęła od internetowego obnażania własnych uczuć... Lecz w pewnym momencie (najprawdopodobniej zupełnie przypadkowym, bo chyba tak można nazwać chwilę pakowania plecaka) postanowiła coś napisać. Nie po raz pierwszy brakowało jej odpowiednich słów, wyrażeń i osób. "Jak niewielu ludzi zdaje sobie sprawę jak ważni w najmniej istotnych fragmentach ludzkiej wędrówki są przyjaciele. To oni potrafią zwykły dzień zamienić w najbardziej istotny w całym życiu. Nie mniej ważni są wrogowie. Dzięki nim zauważamy ile jeszcze nam brakuje i co byłoby gdybyśmy stali tu samotni. Bez przyjaciół, bez marzeń.. to wszystko byłoby zupełnie nieistotne... Takie przypadkowe"... Rozmyślając po raz kolejny (w sumie o mało konkretnych sprawach)zdała sobie sprawę że nadużywa słowa przypadkowy. Po cichu zastanawiała się przez kogo i kiedy się jej to udzieliło. Odkąd tylko sięga pamięcią nie pamięta nikogo kto ów błąd popełniał by tak często. Klęcząc na nieodkurzanym od trzech tygodni dywanie, wkładając książkę od znienawi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Początek. Książka... Moja własna!!!

Chyba każdy wie, że mężczyźni dzielą kobiety na: idealne mniej idealne takie które do niczego się nie nadają. Historia, którą chcę opowiedzieć jest o Tej idealnej, Tej mniej idealnej i o chłopakach. Historia ta dzieje się ciągle nawet teraz. Co chwilę widać coś warte opisania. Przedstawie moje postacie: Magda -ciemnowłosa i ciemnoskóra,miła, zbyt ambitna [w związku z chłopakami]. Sama nazwała się 'chłopaczycą'. Ma wszystkich chłopaków z którymi chce być. Oliwia - kiedyś ciemno, teraz jasnowłosa,miła, nieśmiała, bezchłopaka. Kasia - koleżanka Ma (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wracam i... Proponuję zapisanie się na darmowy kurs szybkiego czytania Super wiedza dla każdego

  NAJPIERW WYCIĄGNIJ STOPER! WŁĄCZ GO I ZACZNIJ CZYTAĆ!     Jeżeli twierdzicie że czytanie strony na sekundę jest bajką, mitem, bujdą, ściemą czy jakimkolwiek innym synonimem kłamstwa proszę przejdźcie do innego posta. Moją intencją nie jest nawracanie niedowiarków. Pragnę tylko zaprezentować w stu procentach DARMOWY KURS, który "wyciągnie" z każdego wszystkie te umiejętności które mamy, a o których nie wiemy. Ktoś spyta: a po co to wszystko? Odpowiedzi znam bez liku, ale weźmy chociażby: -znacznie większą przyswajalność materiału -masę zaoszczędzonego czasu -paradoksalnie, czytając szybciej zapamiętujemy więcej informacji -poprawę koncentracji -efektywniejszą selekcję materiału. Kurs, podkreślam jeszcze raz jest darmowy, nic nie ryzykujecie więc zapraszam: &nbs (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
" Oskar i pani Róża " wszystkie kolory tęczy

Dziś przeczytałam bardzo ciekawą książkę , która na prawdę dała mi do myślenia. Przedstawiając historię chorego chłopca , mówi o tym jaki darem jest życie. . . Nie zależnie  od tego jak potoczy się nasze życie , powinniśmy żyć chwilą  i  pogodzić się z naszem losem . Autor próbuje nam przekazać , iż nie powinniśmy bać się śmierci , " gdyż każdy z nas umrze " . Czym więc jest życie ? Życie jest tylko ścieżką , która prowadzi nas ku właściwej drodzę... Każdy dzień jest dla mnie wyzwaniem , Z krórym muszę sobie poradzić , i choć nie zawsze się udaje Wiem , że jutro przyniesie nowe niespodzianki. . .

Zobacz cały wpis na blogu »
WALCZ, WALCZ LUDZKI DUCHU O SIEBIE! Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

WALCZ, WALCZ LUDZKI DUCHU O SIEBIE! 259. Bo pochłonie cię kraina cieni na Ziemi, chyba, że tego szczerze chcesz, tak jak to dzieje się dotychczas. Czy cokolwiek do was przemówi i jeszcze dotrze? Czy w ogóle posiadacie jeszcze jakieś zdrowe, niezniekształcone zmysły? Gdy spokojnie wam się przyjrzeć, można wstrząsu doznać, poznając o was samych prawdę, wam już się nie chce do Światła dążyć! Pozamykani jesteście jak sardynki w puszce, a po otwarciu wszyscy leżycie już martwi obok siebie i można mówić, pisać, tłumaczy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prędkość i polityka w wydawnictwie Sic! Książka, pisarze, felietony, wywiady, recenzje

Prędkość i polityka jest najważniejszym dziełem Paula Virilio. Wychodząc od prac Moranda, Marinettiego i McLuhana, autor przedstawia wizję znacznie bardziej polityczną niż którykolwiek z jego francuskich kolegów – w tej radykalnej wizji prędkość jest motorem destrukcji. Virilio zdaje sprawę z całej historii rodzaju ludzkiego jako procesu doskonalenia technologii, który stał się możliwy dzięki militaryzacji społeczeństwa. Podobnie do Heideggera i jego postrzegania techniki, Virilio uważa prędkość – a nie system klasowy czy bogactwo – za podstawowy czynnik kształtujący cywilizację. W obrębie tego „technicznego witalizmu” różnorodne obiekty – nieruchome fortece i bunkry, „metaboliczne ciała” żołnierzy, naczynia i flota, a ostatnio informacja i technologie komputerowe – zagrażają światu i naturze ludzkiej.Paul Virilio – urbanista i filozof francuski. Urodził się w roku 1932 w Paryżu, w rodzinie włoskiego komunisty (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Już dziś spotkanie z fińską pisarką - Eliną Hirvonen! Książka, pisarze, felietony, wywiady, recenzje

Ambasada Finlandii, Towarzystwo Polska-Finlandia oraz Wydawnictwo W.A.B. serdecznie zapraszają na  spotkanie z fińską pisarką, dziennikarką i prezenterką telewizyjną   ELINĄ HIRVONEN        autorką książki PRZYPOMNIJ SOBIE    Spotkanie  z pisarką poprowadzi Marta Mizuro     Zapraszamy: 27 marca 2008 (czwartek), godz. 17.00; Siedziba Towarzystwa Polska-Finlandia, ul. Senatorska 11, Warszawa  

Zobacz cały wpis na blogu »
Papież i jego generał Książka, pisarze, felietony, wywiady, recenzje

Wszyscy pamiętamy podróże Jana Pawła II. Zasłynął przecież jako papież, który wyszedł do wiernych poza watykańskie mury, odbywając w czasie swojego pontyfikatu niezliczoną ilość pielgrzymek oraz wizyt w rzymskich parafiach. Powszechnie znana jest także jego wielka miłość do gór, wspinaczki i sportów zimowych. Jednak niewiele wiadomo o tym, jak realizował te pasje już po wyborze na Stolicę Piotrową. Właśnie o tym, o potajemnych eskapadach Jana Pawła II, jest ta książka.  Ich historię opowiada Enrico Marinelli â�� szef specjalnej komórki policji włoskiej przy Watykanie zajmujący się przygotowywaniem i osobistym nadzorem nad podróżami Ojca Świętego po Włoszech. Marinelli â�� pieszczotliwie nazywany przez Jana Pawła II â��generałemâ�� â�� opowiada, nie szczędząc frapujących szczegółów, o najciekawszych z tych wypraw. Dla czytelników, którzy interesują się życiem Jana Pawła II, to lekt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Jan Paweł II- człowiek kultury" Książka, pisarze, felietony, wywiady, recenzje

"Jan Paweł II- człowiek kultury"   Jan Paweł II, choć nie stworzył osobnego traktatu dotyczącego kultury, to jednak poświęcił jej ogromną część swojego nauczania, świadom, że dialog Kościoła ze współczesnymi kulturami stanowi ważne pole działania, na którym rozgrywają się losy świata. Ojciec Święty przez całe życie angażował się w różnego rodzaju inicjatywy kulturalne. Nasza książka pomoże odkryć na nowo Jana Pawła II jako: aktora, poetę, osobę medialną, człowieka dialogu kultur, filozofa, wielbiciela przyrody, turystę czy twórcę prawa.         Ze wstępu:   " W książce (...) pragniemy ukazać Papieża jako człowieka blisko związanego z kulturą zarówno w ścisłym znaczeniu jako jej twórcę, jak i w szerszym rozumieniu jako jej znawcę, uczestnika, obserwatora i duchowego kreatora. Ponieważ całe życie Jana Pawła II było związane z r&oacu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »