Książka

Wpisy zawierające słowo kluczowe książka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Witam Błogo

 Dziś jest Niedziela zacząłem czytać książkę, której autorem jest legenda mocnego brzmienia Ozzy Osbourne „Ja, OZZY” jest to autobiografia, więc o tej książce napisze po przeczytaniu. Ozzy Osbourne, właściwie John Michael Osbourne (ur. 3 grudnia 1948 w Birmingham) – brytyjski wokalista, muzyk i autor tekstów. Wieloletni członek heavymetalowego zespołu Black Sabbath. Działalność artystyczna rozpoczą W 1968 roku Osbourne i jego były szkolny kolega Tony Iommi założyli zespół. Później dołączyli Bill Ward oraz Geezer Butler. Początkujący muzycy postanowili, że będą grać ciężkiego bluesa. Wczesne nazwy formacji stanowiły Polka Tulk i Earth. Kolejna nazwa grupy została zainspirowana filmem w reżyserii Mario Bava pt. Black Sabbath. Geezer Butler zwrócił uwagę, że publiczność lubi się bać. Dlatego też muzycy zdecydowali się na nazwę Black Sabbath. Debiutancki album formacji zatytułowany Black Sabbat (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bubuś i pakiet startowy Haken W Obłokach Trzeźwości

Bubuś   Bubuś w ostatnich dniach czuje się lepiej. Jest znacznie bardziej aktywny i stolec wygląda na zdrowy. Jednak kwestia zdrowotna nie jest zamknięta i badania będą kontynuowane. Na ten moment dostaje swoją pierwotną karmą z dodatkiem mokrej. Widać, że mu takie rozwiązanie odpowiada. Na spacerach również jest bardziej ruchliwy. Co Bubu lubi najbardziej?    Myślę, że bardzo ceni sobie towarzystwo. Lubi przebywać tam, gdzie ludzie rozmawiają. Lubi pieszczoty, szczególnie wtedy, gdy się podkłada i pomrukuje, a pyszczkiem dopomina się o więcej. To też znak, że jego samopoczucie jest w lepszej kondycji.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Kochanek mojej żony" Danka Braun Recenzje przeczytanych książek

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 25/100  "KOCHANEK MOJEJ ŻONY" DANKA BRAUN                Jest to już moja kolejna książka tej autorki i ponownie nie zawiodłam się. Z każdą książką uwielbiam ją coraz bardziej i już myślę o zakupię kolejnej jej autorstwa 😊         Po raz kolejny spotykamy się z rodziną Orłowskich. Tym razem wyruszają w ekskluzywny rejs jachtem, na który zostali zaproszeni przez swojego bogatego znajomego. Na jachcie znajdują się również znajomi biznesmena oraz jeg (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tysiąc metrów nad ziemią Haken W Obłokach Trzeźwości

Tysiąc metrów nad ziemią   19-letnia Marta Gruszka zmaga się z depresją, samotnością i traumą sięgającą dzięcięcych lat, która odbija się na jej codziennym funkcjonowaniu. Któregoś dnia postanawia położyć kres swojemu cierpieniu i podejmuje decyzję o przyjęciu śmiertelnej dawki leków nasennych. Próba samobójcza znajduje swój finał w szpitalu psychiatrycznym, gdzie nastolatka poznaje wolontariusza Michała i terapeutkę Annę, ludzi, dzięki którym jej spowite mrokiem życie nabiera sensu i zupełnie innych barw.   Tysiąc metrów nad ziemią jest debiutancką powieścią Agnieszki Andrzejczak, która porusza p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Nowy wspaniały świat" Aldous Huxley Recenzje przeczytanych książek

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 29/100 "Nowy Wspaniały Świat" Aldous Huxley Nowy wspaniały świat to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą. W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej „ery Forda”) obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu - po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten „wspaniały świat”, w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Małżeństwo z rozsądku" Nickie Merrills Recenzje przeczytanych książek

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 20/100 "Małżeństwo z rozsądku" Nickie Merrills     Przeglądając internet trafiłam na tą pozycję i przeczytałam ją w formie ebooka. Niestety nie mogę znaleźć oryginalnej okładki, jedynie mam autora i tytuł. Wcale też nie zdziwiłabym się, gdyby był to jedynie jakiś projekt, ponieważ czytając widziałam OGROM błędów np. kiedy główna bohaterka potrafiła powiedzieć coś w formie męskiej… Ale przejdźmy do samej książki. Mega mnie wciągnęła. Ona dziewczyna z bogatego domu, on multimilioner… ale 😉 Matka dziewczyny ulega wypadkowi i leży w śpiączce w szpitalu, wymaga drogiego leczenia, a ojciec nie jest w ogóle tym zainteresowany…zwłaszcza, ze już ułożył sobie życie z nową kobietą. Diana jest zrozpaczona, ponieważ ojciec odmawia j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Gangsterskie egzekucje" Janusz Szostak Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 36/100 "Gangsterskie Egzekucje" Janusz Szostak              Muszę uczciwie przyznać, że początek zapowiadał się bardzo ciekawie. Sporo nazwisk, ksywek osób związanych z przestępczym światem, a nie jak w np. książkach masy „nie mogę powiedzieć”, „wiem, ale nie powiem”. Jedynie irytowało mnie sporo wzmianek o Rutkowskim. Widać, że między Panami był jakiś konflikt (Był, ponieważ pamiętajcie, że Szostak zmarł). Zdecydowanie za dużo tego Rutkowskiego w tych wszystkich przestępczych sprawach. Jedynie mogę mieć tylko nadzieje, że nie wyda on żadnej książki, a jeśli już taką wydał, to modlę się, żeby (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Grzechy mafii. Przysięga" Magdalena Winnicka Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 16/100"Grzechy mafii. Przysięga" Magdalena Winnicka            Kolejna, tym razem ostatnia już część o Alicji (Felicji) i Konstandinie (Aleksandrze). Po tym, jak Felicja odzyskała pamięć za wszelką cenę chce odzyskać Konstandina, który wyjechał. Podąża jego śladem i obiecuje sobie, że nie spocznie dopóki nie odzyska miłości swojego życia.          Książka pisana jest naprzemiennie, tak że od początku znamy odczucia i myśli każdego z bohaterów. On stara się zapomnieć o ukocha (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
""Grzechy Mafii. Porachunki" Magdalena Winnicka Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 15/100 "Grzechy mafii. Porachunki" Magdalena Winnicka              Po przeczytaniu pierwszej części praktycznie od razu sięgnęłam po kontynuację… I muszę wam uczciwie powiedzieć, że po przeczytaniu kilku stron aż sięgnęłam po 1 część, czy aby nie pomyliłam książek. Co prawda w pierwszej części wujek Kostandina strzela Alicji w głowę i tak kończy się pierwsza część, natomiast druga rozpoczyna się, że do szpitala trafia Felicja, której dogląda mąż gangster. Od początku nie ma słowa wyjaśnienia o co chodzi ze zmianą imion, więc czytelnik już na wstępie sam musi „ogarnąć” o co w og&o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Człowiek o 24 twarzach" Daniel Keyes Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 30/100 "Człowiek o 24 twarzach" Daniel Keyes              Zanim sięgnęłam po tą książkę bardzo dużo o niej słyszałam. Przez to też, jeszcze zanim ją przeczytałam, miałam jakieś oczekiwania. Nie wiem dlaczego wydawało mi się, że Billy Milligan (opisywany przypadek) był mordercą. Co prawda popełnił wiele różnych przestępstw, w tym gwałty, ale nikogo nie zabił.          Przyznam, że po zapoznaniu się z tą pozycją mam strasznie mieszane uczucia i nie wiem, co sądzić. Czy faktycznie jest to człowiek chory, czy niesamowity aktor… Rozumiem posiadać w sobie 2 skrajne osobowości….ale 24?! No szok… Aczkolwiek badało go wielu lekar (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Słowik. Skazany na bycie gangsterem" Janusz Szostak Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 31/100 "Słowik. Skazany na bycie gangsterem" Janusz Szostak              Czytając tę książkę spodziewałam się, że będzie ona się bardziej opierała na pierwszej części („Skarżyłem się grobowi”) i dowiem się z niej wielu rzeczy od samego Słowika… A niestety jest w niej wiele opowieści od Masy, co jest dla mnie sporym rozczarowaniem. Wiedząc, że panowie nie pałali do siebie miłością, więc na pewno nie będą to rzetelne informacje, to jakoś nie chciałam znaleźć Masy w tej historii. A już na pewno nie w takiej ilości. Chwilami odnosi się wrażenie, że to książka o Masie, a nie o Słowiku. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"My z poprawczaka" Orfeusz Nowakowski Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 33/100 "My z poprawczaka" Orfeusz Nowakowski                 Na wstępie muszę wam zdradzić, że na początku swoich pierwszych studiów (pedagogika resocjalizacyjna) miałam praktyki w męskim poprawczaku na Ochocie w Warszawie i pamiętam moje zaskoczenie, kiedy poinformowano mnie po przybyciu na miejsce, że przebywają tam również mężczyźni w wieku 21 lat (kiedy ja miałam tylko 19) i zostałam z nimi SAMA na świetlicy… jakieś 20 chłopaków i ja…. Co prawda zaglądał wychowawca i pytał, czy wszystko ok, ale sama świadomość tego, że mam z nimi sama siedzieć sprawiała, że troch (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Marcin Miller "Jestem Szalony" Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 43/100 "Jestem Szalony" Marcin Miller            Chyba nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby piosenki Marcina Millera „Jesteś szalona”. Nawet na moim weselu, to był hit, chociaż na parkietach królowało wtedy Despacito. Od lat dziecięcych pamiętam, jak zawsze w soboty w południe leciało Disco Polo Live i czekało się na każdy odcinek (nie mówię o Disco Relax, które leciało w niedzielne poranki). Pamiętam też pierwsze koncerty w Sali Kongresowej w Warszawie, na które jechałam z rodzicami, żeby móc na żywo poba (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Przed świtem" Stephanie Meyer Recenzje przeczytanych książek

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 24/100 "Przed Świtem" Stephanie Meyer   Jest to już ostatnia część popularnej sagi Twilight. Edward i Bella szykują się do ślubu, choć Jacob i Rose są temu bardzo przeciwni. Zwłaszcza, że Bella upiera się, by podróż poślubną spędzić jako człowiek... Nieoczekiwana ciąża komplikuje wszystko. Bella w ostatnim momencie zostaje zamieniona w wampira, a nowonarodzone dziecko staje się spornym elementem rodziny Callenów z Volturią. Musi dojść do walki, która może zmienić wszystko.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Zaćmienie" Stephenie Meyer Recenzje przeczytanych książek

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 23/100 "Zaćmienie" Stephanie Meyer            Ciąg dalszy popularnej sagi Twilight. W mediach zaczynają pojawiać się informacje o serii tajemniczych morderstw w Seattle. Jednocześnie w lasach wokół Forks pojawia się żądna zemsty wampirzyca Viktoria, która pragnie zabić Bellę. Jest to trzecia część z sagi i wielu rzeczy się z niej dowadujemy m.in. poznajemy historię przemiany Jaspera, tragiczną historię miłości Rosalie, jak jej narzeczony z kolegami zgwałcił ją i zostawił na śmierć, a wtedy Carlisle ją znalazł i uratował. Dzięki tym opisom lepiej poznajemy pozostałych bohaterów i zaczynamy rozumieć ich za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »