Film

Wpisy zawierające słowo kluczowe film.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Czas zabijania (1996) Haken W Obłokach Trzeźwości

Czas zabijania / A Time to Kill (1996)   Uwaga, spoilery.   Ambitny prawnik (Matthew McConaughey) podejmuje się obrony czarnoskórego mężczyzny, (Samuel L. Jackson) który zamordował dwóch białych mężczyzn winnych brutalnego gwałtu i pobicia jego dziesięcioletniej córki.    Kadr z filmu Czas zabijania (1996) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Resident Evil: Afterlife (2010) Haken W Obłokach Trzeźwości

Resident Evil: Afterlife (2010)   Sekwencje otwierające czwartą odsłonę cyklu na medal. Zaczyna się z przytupem, potem trochę zwalnia i znowu wrzuca piąty bieg. Jako kino rozrywkowe sprawdza się rewelacyjnie, choć pojedynki mogły być jeszcze bardziej rozwinięte.   Kadr z filmu Resident Evil: Afterlife (2010)   Twórcy w czwartej części zamieścili sporo nawiązań do kultowych produkcji (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mała syrenka (2023) Haken W Obłokach Trzeźwości

Mała Syrenka / The Little Mermaid (2023)   Halle Bailey w roli Arielki wypadła znakomicie. Rob Marshall pieczołowicie podszedł do swojej pracy i wyreżyserował świetną wersję aktorską Małej Syrenki.    Kadr z filmu Mała Syrenka (2023)   Poznajemy syrenkę o imieniu Ariel, która jest zafascynowana życiem na lądzie. W tajemnicy przed ojcem i siostrami wypływa na powierzchnię w celu obser (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Córka (2021) Haken W Obłokach Trzeźwości

Córka / The Lost Doughter (2021)   Leda (Olivia Colman) wybiera się spędzić urlop w greckim kurorcie. Spokojnie zapowiadające się wakacje zmieniają się jednak w chwili, gdy kobieta dostrzega na plaży młodą, (Dakota Johnson) dwudziestokilkuletnią kobietę zajmującą się swoim dzieckiem i tym samym brutalnie zderza się ze swoją macierzyńską przeszłością. Dotychczasowy wypoczynek zamienia się dla kobiety w bezlitosną, nostalgiczną podróż.    Kadr z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Persona (1966) Haken W Obłokach Trzeźwości

Persona (1966)   Uwaga, możliwe spoilery.   Aktorka teatralna Elisabet Vogler (Liv Ullmann) traci głos podczas spektaklu "Elektra". Badania i obserwacje w szpitalu psychiatrycznym ostatecznie prowadzą do konkluzji, że aktorce nic nie dolega zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Pielęgniarka Alma (Bibi Andersson) wciela się w rolę opiekunki Elizabet i wraz z nią wyjeżdża do domku nad morzem mając na celu rekonwalescencję aktorki.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Anioł przy moim stole (1990) Haken W Obłokach Trzeźwości

Anioł przy moim stole / An Angel at My Table (1990)   Uwaga, możliwe spoilery.   Film opowiada historię Janet Frame, nowozelandzkiej pisarki, która zmaga się z niskim poczuciem własnej wartości i załamaniem nerwowym.   W głównej roli dorosłej już Janet Frame zobaczymy fenomenalną Kerry Fox. Produkcja reżyserki Jane Campion z dużą wrażliwością na szczegóły opowiada historię protagonistki. Już samo to świadczy o tym, że mamy do czynienia z reżyserką szanującą widza i gatunek, któreg (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bumblebee (2018) Haken W Obłokach Trzeźwości

Bumblebee (2018)   Michael Bay ustępuje dyrektorskiego fotela i na jego miejsce zasiada Travis Knight. Celna zmiana. Dzięki temu zabiegowi mogłem cieszyć się historią o niezwykłej mocy i cieple przyjaźni, która sprawia, że pomimo trudnych życiowych doświadczeń możemy odzyskać równowagę i dawnego siebie.   Akcja filmu rozgrywa się w 1987 roku. Na planecie Cybertron trwa wojna. Jeden z autobotów pod nazwą B-127 zostaje zesłany na Ziemię gdzie poznaje 18-letnią Charlie. Charlie (Hailee Steinfeld) jest cierpiącą z powodu śmierci ukochanego ojca nastolatką zupełnie nie mogącą porozumieć się ze swoją matką i jej nowym partnerem. Dziewczyna (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Resident Evil: Zagłada (2007) Haken W Obłokach Trzeźwości

Resident Evil 3: Zagłada (2007)   I w trakcie seansu i po seansie towarzyszyła mi taka oto myśl: szkoda, że nie można było tak w drugiej odsłonie. W trzeciej części cyklu epidemia wywołana wirusem T jest globalna. Każdy kontynent zmuszony jest mierzyć się z hordami zombiaków. Akcja goni akcję, klimat postapokaliptycznego świata, brylująca na ekranie Alice (Milla Jovovich), matriarchat i ukłon w stronę Ptaków Hitchcooka.     Zmiana reżysera wyszła zdecydowanie na dobre. Finalnie seria zmierza do bycia okropnie nierówną (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bezmiar (2022) Haken W Obłokach Trzeźwości

Bezmiar / L'immensità (2022)   Za tą francusko-włoską produkcją stoi Emanuele Crialese. Reżyser bierze na warsztat niezwykle intymny i poważny temat, bo dotykający go bezpośrednio. Emanuele tworzy swoją autobiografię.   Akcja filmu ma miejsce w Rzymie w latach 70 ubiegłego wieku. Poznajemy pięcioosobową rodzinę, która mierzy się z troskami codziennego życia. Adri (Luana Giuliani), jest jednym z dzieci Clary (Penelope Cruz) i Felice. (Vincenzo Amato) Adri jest chłopcem uwięzionym w ciele dziewczynki. Chłopiec poszukuje odpowiedzi dlaczego jest tak, a nie inaczej. Prosi wszechświat, bogów i gwiazdy o zn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Która częśc Zmierzchu jest najlepsza? Blog na którym udzielam odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące życia

Jak dla mnie najlepsza była częśc Przed świtem część 1.;) Nigdy nie zapomnę tego momentu, jak Bella umiera...:(  

Zobacz cały wpis na blogu »
Męczeństwo Joanny d'Arc Haken W Obłokach Trzeźwości

Męczeństwo Joanny d'Arc / La passion de Jeanne d'Arc (1928)   Film przedstawia ostatni dzień z życia Joanny d'Arc. W główną bohaterkę wcieliła się Maria Falconetti. Rozwarte do granic możliwości oczy, płacz, cierpienie, strach, smutek, ale i nadzieję; całą paletę emocji i zachowań możemy obserwować na twarzy Joanny. Rewelacyjne wystąpienie w kontekście aktorskim. Trafiłem na wersję, której ściężka dźwiękowa męczyła mnie w drugiej części filmu. Biorę też uwagę, że przerwa na posiłek mogła wpłynąć na postrzeganie przeze mnie sztuki Dreyera. A konkretniej rzecz ujmując znaczny skok cukru zniekształcił odbiór. Może, a może po prostu muzyka była zbyt jednostajna i tym samym monotonna.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Psychol / Alone (2020) Haken W Obłokach Trzeźwości

Psychol / Alone (2020)   To jeden z tych filmów, który jest do bólu schematyczny i przedstawiona w nim historia budziła we mnie wrażenie, że obcowałem z nią już przynajmniej kilkanaście razy. Ziew? No nie do końca, ponieważ jako thriller osiąga swój cel. Angażuje i trzyma w napięciu niemalże przez wszystkie minuty. Młoda kobieta (Jules Willcox) wyrusza w samotną podróż i natrafia na psychopatę (Marc Menchacha).     Końcowe sekwenc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kult (1973) Haken W Obłokach Trzeźwości

Kult / The Wicker Man (1973)   Sierżant Howie (Edward Woodward) wyrusza na wyspę z misją odnalezienia zaginionej dziewczyny. Wyspę zamieszkuje lud kultywujący wierzenia pogańskie. Mamy tutaj konflikt dwóch wierzeń. Howie jako chrześcijanin jest zszokowany nieznanymi mu dotąd obrzędami praktykowanymi na wyspie. Frywolny styl życia tubylców wprawia stróża prawa w konsternację. Z biegiem czasu Howie dochodzi do konkluzji, że dziewczyna, której szuka, została wybrana na ofiarę.    Mógłby być dłuższy. Reżyser zdołał opowiedzieć całkiem dużo o tej nieprzeciętnej społeczności biorąc pod uwagę niewielki met (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Człowiek słoń (1980) Haken W Obłokach Trzeźwości

Człowiek słoń (1980)   Film biograficzny wyreżyserowany przez Davida Lyncha. W roli Johna Merricka zobaczymy Johna Hurta, a w rolę Dr Fredericka Trevesa wciela się Anthony Hopkins. Aktorsko bezbłędny. Lynch postawił na opowiedzenie tej przejmującej historii w czarnobiałej oprawie, co, w moim odczuciu, było posunięciem właściwym.   Człowiek słoń zabiera nas na lekcję tolerancji. Lekcję bardzo potrzebną nie tylko w XIX-wiecznej, wiktoriańskiej Anglii, ale i dzisiaj. Produkcja Lyncha angażuje, czułem się obecny w tej opowieści i konsekwentnie śledziłem kolejne sekwencje. Smutny obraz. Obraz człowieka borykającego się z ogromną deformacją niemalże całego ciała. Człowieka (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gdzie obejrzeć najnowsze filmy z 2023 roku? Najnowsze filmy i seriale 2023

Vodmovie.pl to serwis, który umożliwia dostęp do informacji o najnowszych filmach oraz klasykach kina. Na tej stronie znajdziesz bogaty wybór filmów wraz z opisami fabuł, ciekawostek, recenzji oraz informacji o głównych bohaterach każdego filmu. Dzięki temu, że na vodmovie.pl zawsze znajdziesz najnowsze informacje o kinie, nigdy nie przegapisz najważniejszych premier i hitów sezonu. Znajdziesz tu również artykuły o filmach, które wyróżniają się na tle innych produkcji, a także o twórcach, którzy wpłynęli na światową kinematografię. Strona vodmovie.pl to także idealne miejsce dla wszystkich kinomanów, którzy chcą wiedzieć więcej o filmach, które obejrzą. Dzięki szczegółowym recenzjom, będziesz mógł w pełni poznać każdy film i zdecydować, który z nich warto obejrzeć. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony vodmovie.pl i odkrywania fascy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »