Film

Wpisy zawierające słowo kluczowe film.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Obiecująca. Młoda. Kobieta. Haken W Obłokach Trzeźwości

Obiecująca. Młoda. Kobieta. / Promising Young Woman (2020)   Cassandra przed laty była wzorową studentką medycyny i najlepszą przyjaciółką równie zdolnej Vicky. Podczas jednej z imprez Vicky padła ofiarą gwałtu, który przez całe środowisko został uznany za coś zabawnego i niewinnego. Sprawcy całego zajścia nie ponieśli żadnej odpowiedzialności, a ofiara wycofała się z życia społecznego i porzuciła studia. Cassie również odeszła ze stiudiów i zrezygnowała z kariery zawodowej chcąc być wsparciem dla swojej przyjaciółki. Niedługo później do głównej bohaterki dociera informacja o jej tragicznej śmierci. Po nagłej śmierci Vicky, Cassie postanawia wypowiedzieć wojnę patriarchalnemu społeczeństwu.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kleopatra (1963) Haken W Obłokach Trzeźwości

Kleopatra / Cleopatra (1963)   Władczyni Egiptu, Kleopatra, postanawia poślubić Juliusza Cezara i tym samym umocnić swoją pozycję.   Kadr z filmu Kleopatra (1963)   Ostatnia królowa w historii hellenistycznego Egiptu robi co w jej mocy, aby zdobyć wśród Rzymian sojuszników. Kleopatra ma duży metraż, ale nawet przy ponad czterogodzinnej projekcji trudno zob (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri Haken W Obłokach Trzeźwości

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)   Córka Mildred Hayes została zgwałcona i zamordowana, a lokalna policja od miesięcy zdaje się być bierna i bezradna względem trwającego śledztwa. Brak tropów i oddalająca się perspektywa schwytania mordercy zmuszają Mildred do zamieszczenia kontrowersyjnych billboardów.   Kadr z filmu Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Umberto D. Haken W Obłokach Trzeźwości

Umberto D. (1952)   Emerytowany Umberto Domenico Ferrari wraz ze swoim ukochanym psem każdego dnia muszą mierzyć się z szarą rzeczywistością.   Kadr z filmu Umberto D. (1952)   Jeden z ostatnich filmów będący przedstawicielem neorealizmu włoskiego. Lata 50 w Rzymie XX wieku by (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cruella (2021) - Gdzie obejrzeć film? Blog z informacjami i najnowszych filmach

O czym jest film: Cruella (2021) „Cruella”, którego akcja rozgrywa się w Londynie lat 70. XX wieku, pośród rewolucji punkrockowej, opowiada historię młodej oszustki o imieniu Estella, sprytnej i kreatywnej dziewczyny, która zdeterminowana jest, by wyrobić sobie markę dzięki swoim projektom.   Zwiastun Filmu: Cruella (2021) Gdzie obejrzeć film: Cruella (2021) Cruella (2021) - Gdzie obejrzeć film online?

Zobacz cały wpis na blogu »
Kung Fu Panda: Smoczy rycerz (2022) - Gdzie obejrzeć za darmo Blog z informacjami i najnowszych filmach

O czym jest film Kung Fu Panda: Smoczy rycerz (2022)? Kiedy tajemnicza para łasic skupia się na kolekcji czterech potężnych broni, Po musi opuścić swój dom i wyruszyć w podróż dookoła świata w poszukiwaniu odkupienia i sprawiedliwości, w ramach której współpracuje z rozsądnym angielskim rycerzem o imieniu Wandering Blade. Trailer Filmu: Kung Fu Panda: Smoczy rycerz (2022) Gdzie można obejrzeć film:Kung Fu Panda: Smoczy rycerz (2022)? Gdzie obejrzeć film Kung Fu Panda: Smoczy rycerz (2022)

Zobacz cały wpis na blogu »
Konferencja (2023) Haken W Obłokach Trzeźwości

Konferencja / Konferensen (2023)   Spotkanie integracyjne pracowników administracji publicznej przebiega w burzliwej atmosferze. Narastający konflikt pomiędzy bohaterami sprzyja tajemniczej postaci, która zaczyna mordować uczestników spotkania.   Kadr z filmu Konferecja (2023)   Konferencja to szwedzki slasher, który jest utrzymany w humorystyczno-krwawej konwenc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzieci nocy (1971) Haken W Obłokach Trzeźwości

Dzieci nocy / Les Lèvres rouges (1971)   Świeże małżeństwo wyrusza w podróż poślubną. W pewnym momencie z powodu kolizji na torach są zmuszeni do opuszczenia pociągu i przenocowania w lokalnym, pięknym hotelu położonym w nadmorskiej miejscowości. Z początku towarzyszy im wyłącznie konsjerż, jednak później do gości hotelowych dołączają tajemnicza Hrabina Elżiebieta Batory i jej sekretarka. Hrabina i jej wyjątkowość udzielają się nie tylko nowożeńcom, ale i wszystkim wokół.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wschód słońca (1927) Haken W Obłokach Trzeźwości

Wschód słońca / Sunrise: A Song of Two Humans (1927)   Mężczyzna (George O'Brien) zakochuje się w kobiecie z miasta (Margaret Livingston) i będąc pod jej wpływem decyduje się utopić swoją żonę. (Janet Gaynor)   Kadr z filmu Wschód słońca (1927)   Jeden z lepszych filmów traktujących o wskrzeszeniu miłości. Murnau fenomenalnie obrazuje rozterki męża przed podjęciem ostat (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obietnica (2001) Haken W Obłokach Trzeźwości

Obietnica / The Pledge (2001)   Jerry Black, (Jack Nicholson) śledczy niewielkiego miasteczka ma właśnie odejść na emeryturę. Podczas pożegnalnego przyjęcia Jerry dowiaduje się, że w pobliskich lasach znaleziono ciało zgwałconej i zamordowanej dziewczynki. Detektyw postanawia przekazać trudną informację o śmierci dziewczynki jej rodzicom. Podczas rozmowy składa zrozpaczonej kobiecie obietnicę, że schwyta mordercę jej córki.   Kadr z filmu Obietnica (2001) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cuda z nieba (2016) Haken W Obłokach Trzeźwości

Cuda z nieba / Miracles from Heaven (2016)   Uwaga, spoilery!   Dziesięcioletnia Anna Beam (Kylie Rogers) dorasta w domu pełnym ciepła i miłości. Jej beztroskie dzieciństwo przerywa niespodziewana choroba. Pewnego dnia dziewczynka zaczyna cierpieć na nasilające się bóle brzucha, nudności i wymioty. Początkowo lekarze idąc po najmniejszej linii oporu stawiają błędne diagnozy. Dzięki zaangażowaniu rodziców Anny (Martin Henderson, Jennifer Garner) i ich zdecydowanej postawie zostają wykonane kolejne badania, które stwierdzają rzadką chorobę zaburzenia trawienia. Jelita nie pracują i tym samym Anna nie jest w stanie przetrawić żadnego jedzenia. Radosne do tej pory ży (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Maniak (1980) Haken W Obłokach Trzeźwości

Maniak / Maniac (1980)   Seryjny morderca Frank Zito sieje spustoszenie na terenie najpopularniejszego okręgu Nowego Jorku. Lokalne służby wydają się być bezradne, a morderca z sukcesami kontynuuje swoją niemoralną działalność.    Kadr z filmu Maniak (1980)   Historia z ciężkim klimatem, sporą dawką pełnokrwistego gore i kawałkiem psychoanalizy głównego bohatera. Jednym z lepszych mo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dreszcze (1975) Haken W Obłokach Trzeźwości

Dreszcze / Shivers (1975)   Debiut Davida Cronenberga. Mieszkańcy nowoczesnego apartamentowca na wskutek zakażenia pasożytami nieznanego pochodzenia popadają w obłęd połączony z niepohamowaną potrzebą kopulacji.   Kadr z filmu Dreszcze (1975)   Duże uznanie za w miarę oryginalną konc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Diabeł wcielony (2020) Haken W Obłokach Trzeźwości

Diabeł wcielony / The Devil All The Time (2020)   Arvin (Tom Holland) dorasta wśród ludzi wyzutych z poczucia moralności i do szpiku kości przesiąkniętych złem.    Kadr z filmu Diabeł wcielony (2020)   Razi mnie w tym filmie narracyjny chaos. Poznajemy poczyniania różnych bohaterów, których losy bardziej lub mniej się ze sobą przeplatają. Wszystkich poznajem (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pływaczki (2022) Haken W Obłokach Trzeźwości

Pływaczki / The Swimmers (2022)   Sarah (Manal Issa) i Yusra (Nathalie Issa) są siostrami i utalentowanymi pływaczkami. Sarah w szczególności marzy o sportowej karierze i znalezieniu się w przyszłości na igrzyskach olimpijskich. W Syrii wybucha wojna i rzeczywistość staje się coraz bardziej dojmująca. Napływ informacji o kolejnych zgonach przyjaciół sprawia, że siostry wraz ze swoim kuzynem podejmują decyzję o ucieczce z owładniętej wojną Syrii. Ich uchodźcza podróż zakładająca stację końcową w Niemczech stawia przed nimi masę niebezpieczeństw.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »