Film

Wpisy zawierające słowo kluczowe film.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Baby Ruby (2022) Haken W Obłokach Trzeźwości

Baby Ruby (2022)   Jo (Noemi Merlant) i Spencer (Kit Harington) wkrótce zostaną rodzicami. Kobieta odlicza dni do baby shower i porodu. Dzień narodzin zbliża się wielkimi krokami, a szczęście przyszłych rodziców zdaje się rozkwitać. Po wielkim dniu przychodzi połóg, a wraz z nim depresja poporodowa. Początkowo subtelne symptomy stopniowo rozwijają się u młodej matki w poważny stan psychotyczny.   Kadr filmu Baby Ruby (2022)   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niemiłość (2017) Haken W Obłokach Trzeźwości

Nimiłość / Nelyubov (2017)   Żenia (Maryana Spivak) i Borys (Aleksey Rozin) postanawiają się rozwieść. Obydwoje są w nowych związkach i zależy im na tym, żeby jak najszybciej dopiąć formalności i sprzedać nieruchomość. Dodatkową przeszkodą na drodze do ich szczęścia jest dla nich 12-letni syn - żadne z nich nie chce wziąć za niego odpowiedzialności. Pewnego dnia chłopiec wychodzi z domu i nie wraca.   Kadr filmu Niemiłość (2017)   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Deliria (1987) Haken W Obłokach Trzeźwości

Deliria (1987)   Grupa aktorów spotyka się w teatrze w celu przygotowań do nadchodzącego spektaklu. W tym samym czasie z pobliskiego zakładu psychiatrycznego ucieka groźny morderca, który postanawia złożyć aktorom wizytę i dodać szczyptę realizmu do ich występu.   Kadr z filmu Deliria (1987)   Włoski slasher giallo w reżyserii Michele Soavi. Deliria zachowuje schematyczność, c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bez przebaczenia (1992) Haken W Obłokach Trzeźwości

Bez przebaczenia / Unforgiven (1992)   Konflikt w domu publicznym doprowadza do trwałego okaleczenia jednej z pracownic przez jednego z klientów. Szeryf stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary i nakazuje mężczyźnie i jego kompanowi zapłacić grzywnę właścicielowi burdelu w postaci kilku klacz. Kurtyzany sprzeciwiają się takiej pobłażliwości i protestują. Szeryf jednak pozostaje niewzruszony. Kobiety podejmują decyzję o zebraniu funduszy i wystawieniu nagrody tysiąca dolarów za głowy obu panów. Wieść o wysokiej nagrodzie trafia do emerytowanego Williama Munnyego, który od wielu lat wiedzie spokojny żywot jako świniopas mieszkając z dwójką swoich dzieci na farmie. Przed laty zmarła jego żona, która odwiodła go od pełnego brutalności życia. William niegdyś nadużywał alkoholu i bez (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Siedem żyć / The Dead Girl (2006) Haken W Obłokach Trzeźwości

Siedem żyć / The Dead Girl (2006)   Mordestwo młodej dziewczyny odbija się na życiu pięciu pozornie niepowiązanych ze sobą kobiet.   Kadr z filmu The Dead Girl (2006)   Moje pierwsze spotkanie z pełnym metrażem autorstwa Karen Moncrieff. Reżyserkę było dane mi poznać podczas oglądania serialu Trzynaście powodów, gdzie wyreżyserowała dwa odcin (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obiecująca. Młoda. Kobieta. Haken W Obłokach Trzeźwości

Obiecująca. Młoda. Kobieta. / Promising Young Woman (2020)   Cassandra przed laty była wzorową studentką medycyny i najlepszą przyjaciółką równie zdolnej Vicky. Podczas jednej z imprez Vicky padła ofiarą gwałtu, który przez całe środowisko został uznany za coś zabawnego i niewinnego. Sprawcy całego zajścia nie ponieśli żadnej odpowiedzialności, a ofiara wycofała się z życia społecznego i porzuciła studia. Cassie również odeszła ze stiudiów i zrezygnowała z kariery zawodowej chcąc być wsparciem dla swojej przyjaciółki. Niedługo później do głównej bohaterki dociera informacja o jej tragicznej śmierci. Po nagłej śmierci Vicky, Cassie postanawia wypowiedzieć wojnę patriarchalnemu społeczeństwu.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kleopatra (1963) Haken W Obłokach Trzeźwości

Kleopatra / Cleopatra (1963)   Władczyni Egiptu, Kleopatra, postanawia poślubić Juliusza Cezara i tym samym umocnić swoją pozycję.   Kadr z filmu Kleopatra (1963)   Ostatnia królowa w historii hellenistycznego Egiptu robi co w jej mocy, aby zdobyć wśród Rzymian sojuszników. Kleopatra ma duży metraż, ale nawet przy ponad czterogodzinnej projekcji trudno zob (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri Haken W Obłokach Trzeźwości

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri / Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)   Córka Mildred Hayes została zgwałcona i zamordowana, a lokalna policja od miesięcy zdaje się być bierna i bezradna względem trwającego śledztwa. Brak tropów i oddalająca się perspektywa schwytania mordercy zmuszają Mildred do zamieszczenia kontrowersyjnych billboardów.   Kadr z filmu Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (2017)   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Umberto D. Haken W Obłokach Trzeźwości

Umberto D. (1952)   Emerytowany Umberto Domenico Ferrari wraz ze swoim ukochanym psem każdego dnia muszą mierzyć się z szarą rzeczywistością.   Kadr z filmu Umberto D. (1952)   Jeden z ostatnich filmów będący przedstawicielem neorealizmu włoskiego. Lata 50 w Rzymie XX wieku by (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cruella (2021) - Gdzie obejrzeć film? Blog z informacjami i najnowszych filmach

O czym jest film: Cruella (2021) „Cruella”, którego akcja rozgrywa się w Londynie lat 70. XX wieku, pośród rewolucji punkrockowej, opowiada historię młodej oszustki o imieniu Estella, sprytnej i kreatywnej dziewczyny, która zdeterminowana jest, by wyrobić sobie markę dzięki swoim projektom.   Zwiastun Filmu: Cruella (2021) Gdzie obejrzeć film: Cruella (2021) Cruella (2021) - Gdzie obejrzeć film online?

Zobacz cały wpis na blogu »
Kung Fu Panda: Smoczy rycerz (2022) - Gdzie obejrzeć za darmo Blog z informacjami i najnowszych filmach

O czym jest film Kung Fu Panda: Smoczy rycerz (2022)? Kiedy tajemnicza para łasic skupia się na kolekcji czterech potężnych broni, Po musi opuścić swój dom i wyruszyć w podróż dookoła świata w poszukiwaniu odkupienia i sprawiedliwości, w ramach której współpracuje z rozsądnym angielskim rycerzem o imieniu Wandering Blade. Trailer Filmu: Kung Fu Panda: Smoczy rycerz (2022) Gdzie można obejrzeć film:Kung Fu Panda: Smoczy rycerz (2022)? Gdzie obejrzeć film Kung Fu Panda: Smoczy rycerz (2022)

Zobacz cały wpis na blogu »
Konferencja (2023) Haken W Obłokach Trzeźwości

Konferencja / Konferensen (2023)   Spotkanie integracyjne pracowników administracji publicznej przebiega w burzliwej atmosferze. Narastający konflikt pomiędzy bohaterami sprzyja tajemniczej postaci, która zaczyna mordować uczestników spotkania.   Kadr z filmu Konferecja (2023)   Konferencja to szwedzki slasher, który jest utrzymany w humorystyczno-krwawej konwenc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzieci nocy (1971) Haken W Obłokach Trzeźwości

Dzieci nocy / Les Lèvres rouges (1971)   Świeże małżeństwo wyrusza w podróż poślubną. W pewnym momencie z powodu kolizji na torach są zmuszeni do opuszczenia pociągu i przenocowania w lokalnym, pięknym hotelu położonym w nadmorskiej miejscowości. Z początku towarzyszy im wyłącznie konsjerż, jednak później do gości hotelowych dołączają tajemnicza Hrabina Elżiebieta Batory i jej sekretarka. Hrabina i jej wyjątkowość udzielają się nie tylko nowożeńcom, ale i wszystkim wokół.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wschód słońca (1927) Haken W Obłokach Trzeźwości

Wschód słońca / Sunrise: A Song of Two Humans (1927)   Mężczyzna (George O'Brien) zakochuje się w kobiecie z miasta (Margaret Livingston) i będąc pod jej wpływem decyduje się utopić swoją żonę. (Janet Gaynor)   Kadr z filmu Wschód słońca (1927)   Jeden z lepszych filmów traktujących o wskrzeszeniu miłości. Murnau fenomenalnie obrazuje rozterki męża przed podjęciem ostat (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obietnica (2001) Haken W Obłokach Trzeźwości

Obietnica / The Pledge (2001)   Jerry Black, (Jack Nicholson) śledczy niewielkiego miasteczka ma właśnie odejść na emeryturę. Podczas pożegnalnego przyjęcia Jerry dowiaduje się, że w pobliskich lasach znaleziono ciało zgwałconej i zamordowanej dziewczynki. Detektyw postanawia przekazać trudną informację o śmierci dziewczynki jej rodzicom. Podczas rozmowy składa zrozpaczonej kobiecie obietnicę, że schwyta mordercę jej córki.   Kadr z filmu Obietnica (2001) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »