Film

Wpisy zawierające słowo kluczowe film.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Diabeł wcielony (2020) Haken W Obłokach Trzeźwości

Diabeł wcielony / The Devil All The Time (2020)   Arvin (Tom Holland) dorasta wśród ludzi wyzutych z poczucia moralności i do szpiku kości przesiąkniętych złem.    Kadr z filmu Diabeł wcielony (2020)   Razi mnie w tym filmie narracyjny chaos. Poznajemy poczyniania różnych bohaterów, których losy bardziej lub mniej się ze sobą przeplatają. Wszystkich poznajem (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pływaczki (2022) Haken W Obłokach Trzeźwości

Pływaczki / The Swimmers (2022)   Sarah (Manal Issa) i Yusra (Nathalie Issa) są siostrami i utalentowanymi pływaczkami. Sarah w szczególności marzy o sportowej karierze i znalezieniu się w przyszłości na igrzyskach olimpijskich. W Syrii wybucha wojna i rzeczywistość staje się coraz bardziej dojmująca. Napływ informacji o kolejnych zgonach przyjaciół sprawia, że siostry wraz ze swoim kuzynem podejmują decyzję o ucieczce z owładniętej wojną Syrii. Ich uchodźcza podróż zakładająca stację końcową w Niemczech stawia przed nimi masę niebezpieczeństw.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Złodziejka książek (2013) Haken W Obłokach Trzeźwości

Złodziejka książek / The Book Thief (2013)   Niemcy, rok 1938, 9-letnia Liesel Meminger (Sophie Nelisse) trafia pod opiekę do rodziny zastępczej, gdzie dzięki troskliwym opiekunom wykształca w sobie umiejętność czytania i pisania, a literatura staje się dla niej największą pasją.    Kadr z filmu Złodziejka książek (2013)   Scenografia, zdjęcia, montaż, muzyka, gra aktorska i sama historia d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mucha (1986) Haken W Obłokach Trzeźwości

Mucha / The Fly (1986)   Ekscentryczny uczony Seth Brundle (Jeff Goldblum) pracuje nad możliwością teleportacji żywego organizmu. W efekcie niedbale przeprowadzonego eksperymentu dochodzi do fuzji na poziomie molekularno-genetycznym z muchą. Naukowiec stopniowo przechodzi przemianę w człowieka-muchę.    Kadr z filmu Mucha (1986)   Fenomenalne kino. Mucha jest na tyle dobrze zrealiz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czarownica (2014) Haken W Obłokach Trzeźwości

Czarownica / Maleficent (2014)   Maleficent (Angelina Jolie) wskutek przykrych doświadczeń przechodzi metamorfozę. Podszyta gniewiem i chęcią zemsty rzuca klątwę na Aurorę, (Elle Fenning) nowonarodzoną córkę Króla Stefana (Sharlto Copley).   Kadr z filmu Czarownica (2014)   Film od strony wizualnej prezentuje się doskonale. Alternatywna we (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ostatni pojedynek (2021) Haken W Obłokach Trzeźwości

Ostatni pojedynek / The Last Duel (2021)   Najnowszy film Ridleya Scotta. Akcja filmu rozgrywa się w XIV-wiecznej Francji. Historia przedstawiona przez uznanego w świecie kina reżysera opowiada nam o mierności przyjaźni, zdradzie, pragnieniu zemsty i szczególną uwagę zwraca na trudną sytuację kobiet w tamtym okresie.   Kadr z filmu Ostatni pojedynek (2021)   Ostatni pojedynek przyjął form (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sam (2001) Haken W Obłokach Trzeźwości

Sam (2001)   Sam Dawson (Sean Penn) jest dorosłym mężczyzną o inteligencji siedmiolatka. Mimo opóźnienia umysłowego macierzyńsko podchodzi do wychowania swojej córki (Dakota Fanning) i rzetelnie wykonuje swoje obowiązki w pracy. Głęboka więź emocjonalna pomiędzy ojcem a córką zostaje nadszarpnięta przez opiekę społeczną, która odbiera Lucy troskliwemu ojcu. Sam chce za wszelką cenę odzyskać prawa do córki i udaje się po pomoc do renomowanej prawniczki. (Michelle Pfeiffer)   Kadr z filmu Sam (2001) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Serce z kamienia (2016) Haken W Obłokach Trzeźwości

Serce z kamienia (2016)   Dwóch najlepszych przyjaciół - Thór i Kristjan dojrzewają na islandzkiej prowincji. U Kristjana zaczyna rozkwitać uczucie względem Thóra.   Kadr z filmu Serce z kamienia (2016)   Islandia jawi się wielu osobom jako bajeczna kraina, pełna przestrzeni i bogactwa wolności. Jednak nasi dorastający i nie tylko bohaterowie przeżywają ogromne dramat (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dziecko Rosemary (1968) Haken W Obłokach Trzeźwości

Dziecko Rosemary (1968)   Rosemary wraz ze swoim mężem Guyem wprowadzają się do nowego mieszkania w Nowym Yorku i starają się o dziecko.   Kadr z filmu Dziecko Rosemary (1968)   Niepokój towarzyszy już od pierwszych minut, coraz bardziej gęstniejącą atmosfera grozy, fenomenalna gra aktorska, dodająca trwogi muzyka i świetny montaż. Po prostu Polański. Film traktuje w dużej mierze o przemo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
IO (2022) Haken W Obłokach Trzeźwości

IO (2022)   Wraz z osiołkiem udajemy się w podróż po Europie.   Kadr z filmu IO (2022)   Odyseja osiołka nie jest łatwa, wyswobodzony z cyrkowej niewoli wyrusza w eksperiencję pełną czyhających na niego niebezpieczeństw. Spotyka na swej drodze ludzi empatyczny i tych wyzutych z tej jakże fantastycznej cechy. Film wydał mi się bardzo wyboisty, chwilami chwytał za serducho, nie pozwala (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kontakt (1997) Haken W Obłokach Trzeźwości

Kontakt / Contact (1997)   Ellie (Jodie Foster) jest wybitną astronomką, która od dzieciństwa prowadzi nasłuch kosmosu i szuka kontaktu z pozaziemską cywilizacją. Po wielu latach mozolnej pracy natrafia na sygnał pochodzący z gwiazdy Wega.    Kadr z filmu Kontakt (1997)   Znakomity scenariusz. Historia pochłonęła mnie bez reszty. Aktorsko Jodie Foster nie zosta (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wielki mur (2016) Haken W Obłokach Trzeźwości

Wielki mur / The Great Wall (2016)   Uwaga, Spoilery.   Dwóch Europejczyków wyrusza do Chin w celu odszukania innowacyjnej broni zwanej czarnym proszkiem. W trakcie podróży trafiają na Mur Chiński i poznają jego tajemnicę.    Kadr z filmu Wielki Mur (2016)   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czas zabijania (1996) Haken W Obłokach Trzeźwości

Czas zabijania / A Time to Kill (1996)   Uwaga, spoilery.   Ambitny prawnik (Matthew McConaughey) podejmuje się obrony czarnoskórego mężczyzny, (Samuel L. Jackson) który zamordował dwóch białych mężczyzn winnych brutalnego gwałtu i pobicia jego dziesięcioletniej córki.    Kadr z filmu Czas zabijania (1996) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Resident Evil: Afterlife (2010) Haken W Obłokach Trzeźwości

Resident Evil: Afterlife (2010)   Sekwencje otwierające czwartą odsłonę cyklu na medal. Zaczyna się z przytupem, potem trochę zwalnia i znowu wrzuca piąty bieg. Jako kino rozrywkowe sprawdza się rewelacyjnie, choć pojedynki mogły być jeszcze bardziej rozwinięte.   Kadr z filmu Resident Evil: Afterlife (2010)   Twórcy w czwartej części zamieścili sporo nawiązań do kultowych produkcji (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mała syrenka (2023) Haken W Obłokach Trzeźwości

Mała Syrenka / The Little Mermaid (2023)   Halle Bailey w roli Arielki wypadła znakomicie. Rob Marshall pieczołowicie podszedł do swojej pracy i wyreżyserował świetną wersję aktorską Małej Syrenki.    Kadr z filmu Mała Syrenka (2023)   Poznajemy syrenkę o imieniu Ariel, która jest zafascynowana życiem na lądzie. W tajemnicy przed ojcem i siostrami wypływa na powierzchnię w celu obser (...)

Zobacz cały wpis na blogu »