Dieta

Wpisy zawierające słowo kluczowe dieta.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

OTYŁOŚĆ Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

OTYŁOŚĆ 131. Czym jest spowodowana ta przypadłość, że tak wielu młodych ludzi jest nadmiernie otyłych? Nie można zasłaniać się tylko skłonnościami, czy też dziedziczeniem pewnych genów odpowiedzialnych za przemianę materii. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Interweb na to: Mojesprawy

Co na to mówi nam intenet? otóż powtarzając za wikipedią: Dieta (z gr. δίαιτα diaita - "styl życia") - inaczej sposób odżywiania. Często używane w stosunku do diet odchudzających. Obecnie zalecaną przez ministerstwo zdrowia jest dieta śródziemnomorska zbudowana w kształcie piramidy, składającej się z produktów zbożowych, warzyw, owoców, ograniczonej ilości produktów zwierzęcych (mięsa, jaj), i minimalnej tłuszczów i słodyczy. Jest to dieta wysokowęglowodanowa. Dieta jest oparta na zaleceniach tzw. "Food guide pyramid", opracowanego przez United States Department of Agriculture i jest ona dość powszechnie uważana za zdrową przez większość ośrodków naukowych zajmujących się kwestiami zdrowego odżywiania. Dieta ta jednak jest coraz bardziej krytykowana z naukowego punktu widzenia i proponuje się dokonanie dość istotnych zmian w tym modelu żywienia, w oparciu o coraz bardziej przekonujące wynik (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dieta prezydencka Krótki kurs małego pakera

Dieta kapuściana-prezydencka Kapusta stanowi cenne źródło witamin i innych niezbędnych dla organizmu związków. Może w zupełności zaspokoić zapotrzebowanie na witaminę C. Zarówno świeża, jak i kiszona kapusta zwiększa aktywność przewodu pokarmowego i reguluje pracę jelit, ma także szerokie właściwości lecznicze. Kapusta kiszona jest wyjątkowo mało kaloryczna: 100 g ma tylko 20 kcal. Jedząc potrawy z kiszonej kapusty przez cztery dni, schudniesz 1,5 kg bez liczenia kalorii. Dieta kapuściana na cztery dni dzień Śniadanie 2 jajka i 3 łyżki wody wymieszać z solą i pieprzem, wylać na patelnię. Dodać 30 g szynki. Do tego jedna kromka razowego chleba. Obiad Ryba z kapustą. Kolacja Placek z tartych kartofli z jabłkiem i kapustą, dodatkiem tuńczyka i płatków owsianych. dzień Śniadanie 2 kromki razowego chleba posmarować masłem, położyć 20 g chudego białego sera, posmarować niskosłodzoną konfiturą. Obiad Koszyczki z wędliny z kapustą. Kolacja Sałatka z kapusty, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego Japończycy żyją długo? Poszukiwacz wiedzy

    Tradycyjna kuchnia japońska jest jednym z czynników warunkujących długie życie Japończyków . Posiłek nie jest tylko zaspokojeniem głodu. Jest to pewnego rodzaju tradycja, rytuał. Zawsze dba się o to żeby posiłki były wartościowe.     Dieta Japończyka jest zdrowa ponieważ składa się z wartościowych produktów. Bazuje na ryżu, soi, owocach morza, rybach, glonach, wodorostach oraz zielonej herbacie. Ryż niełuskany jest źródłem błonnika, witamin oraz składników mineralnych. Soja posiada białko roślinne oraz fitohormony zapobiegające, zwłaszcza w późniejszym wieku osteoporozie wśród kobiet. Owoc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »