Bóg

Wpisy zawierające słowo kluczowe bóg.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

O Panu Literatura Filozoficzna

Zobacz cały wpis na blogu »
Księga Rodzaju 1,1-10 Instrukcja życia w systemie duchowo - informacyjnym

"Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię" Czyli stworzył Bóg twórczą myślą wirową formę energii dla nieba i ziemi(Teoria wiru Kelvina oraz eksperyment R.Jahn i B. Dunne z Princeton University udowadniający naukowo, że myśl wpływa na materię) "A ziemia była pustkowiem i chaosem, ciemność była nad otchłanią,"Czyli w wirowej formie energii nie była zamieszczona informacja," a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód" Synonim wirowej formy energii, nad którą unosił się Duch Boży, czyli myśli Boga - wiedza o całości ( duch- energia psych., umysł świadomość, Encyklopedia Popularna PWN)"I rzekł Bóg:" Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji. "Niech stanie się światłość" Czyli wiedza dla całości i o całości -wszechinformacja - nośnik informacji dla całości i o całości zamieszczony w wirowej formie energii. "I stała się światłość" Czyli wszechinformacja." I widział Bóg, że światłość była dobra" Czyli nośnik informacji dla całośc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
J 14, 6-14 bierziczytaj

Bóg się od ciebie nie odłączył. To ty odszedłeś. Jezus przychodzi, aby spinać przepaść. Swą osobą wypełnia otchłań oddzielającą od Ojca. Tak aby móc do Niego bezpiecznie dotrzeć. ...   Jezus jest obrazem Ojca. Daje ci poznać bezmiar Jego miłosiernej miłości. Z coraz większą ufnością podążaj za Jezusem. Jak najlepiej współdziałaj z Bożą łaską. ...   Naśladuj Jezusa. Znajdziesz właściwe miejsce. Będziesz żył w Jezusie. Jezus będzie żył w tobie. Posiądziesz prawdę. Prawda jest faktem, że Bóg tak umiłował świat, iż Syne swego Jednorodzonego dał, aby nikt nie zginął, lecz aby wszyscy mieli życie wieczne. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 1, 26-38 bierziczytaj

Bóg cię przygotowuje. Pamiętaj Ewangelię. ...   Każdego dnia wsłuchuj się w Boże Słowo. Codziennie zgadzaj się na działanie Boga w tobie. ...   Ufaj Bogu. Ciągle ma jeszcze jedno rozwiązanie. Wskazuje ścieżkę wyjścia z opresji. U Niego wszystko jest możliwe. Trwaj pod krzyżem. On jest. Jedo moc nie ustaje. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Kwestie istotnei polotne Anielski Tornister

I nieoczekiwanie wystartowaliśmy z tą blogową inicjatywą. Niechaj pożytek i zabawę przynosi. Ciekawe, czy jest to coś, co może mi przynieść trwalsze zainteresowanie?  Hasło będzie zmieniane b. często. I już mam kilka innych pomysłów na ten projekt. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mk 10, 28-31 bierziczytaj

Bóg wynagrodzi ci wszelkie trudy i ofiary wtedy, kiedy będzie to z korzyścią dla ciebie. ...   Codziennie dostrzegaj Boże dary. Pogłębiaj ufność pokładaną w Bogu. Boża hojność nie poskąpi ci tego, czego naprawdę będziesz potrzebował. ...   Każde cierpienie, troska, niekorzyść i dolegliwość wynikająca z naśladowania Jezusa, zostaną w sposób niewyobrażalny zrekompensowane przez Boga Ojca. Dlatego warto nawet umrzeć dla Jezusa. Jezus jest jedynym Skarbem, za który trzeba być gotowym oddać wszystko. Kto za Jezusa oddaje wszystko, ten wszystko otrzyma od Ojca w niebie. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
SZATAŃSKIE WERSETY medytacje

Dla doktryny chrześcijańskiej kluczowe są takie pojęcia jak wolna wola, nieśmiertelna dusza i sąd ostateczny. Wyjaśniają one sens naszej egzystencji, widząc w niej jedynie sprawdzian, któremu jesteśmy poddawani, po to aby dowieść czego jesteśmy warci. Wszyscy poważni religioznawcy, z wyjątkiem tych działających na zlecenie określonych grup religijnych, są zgodni co do tego, że chrześcijaństwo zapożyczyło te pojęcia z innego starożytnego kultu. I nie chodzi tu bynajmniej o jego judaistyczne korzenie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak wielki jest nasz Bóg Droga do szczęścia

JAKIE PRAWDZIWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JAK WIELKA JEST JEGO MIŁOŚĆ !!!!!!!!!!! ON NAS NIGDY NIE OPUŚCIŁ !!!!!!!!!!! ZAWSZE BĘDZIE NAS KOCHAŁ !!!!!!!!!!!!

Zobacz cały wpis na blogu »
Początek światło i cień

            Zaczęło się to parę lat temu, zmiana rządów w kraju, ogólne niezadowolenie części społeczeństwa, naturalna ludzka przekora szczególnie widoczna u nas Polaków oraz przeogromna chęć włączenia samodzielnego myślenia zapoczątkowały dużą zmianę w moim umyśle.   Wychowana zostałam w duchu religijnym, w każdą niedzielę do kościólka, wieczorem modlitwa, czasem spowiedź (brrr!!!) i nieustanne dołowanie się poczuciem winy... . Od zawsze właściwie kołatały mi się po głowie pytania dlaczego religia ma wywoływać we mnie to poczucie, dlaczego Bóg który ponoć jest "dobry", potrafi gniewać się za rzekome grzechy, potrafi nagradzać lub ukarać, albo zesłać jakieś kłopoty czy nieszczęścia? Czy życie jest pasmem cierpienia jak uczy religia, czy to nie jest prawda, czy B&oacut (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 13, 18-21 bierziczytaj

Bóg jest przy tobie. Pozwalaj Bogu działać przez ciebie. ...   Duchowo wzrastaj i dojrzewaj. Bardziej i głębiej kochaj. ...   Jedynym orężem opowiadanie o miłości Boga i czynienie dobra. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 11, 5-13 bierziczytaj

Bóg czasami nie wysłuchuje próśb. W perspektywie wieczności i dla zbawienia nie zawsze są one dobre. Zawsze proś o dar Ducha Świętego. Bóg z radością i hojnością go udzieli. Tylko bądź na niego otwarty. ...   Wytrwale, przyjaźnie i serdecznie się módl. Umocnisz miłość. Rozpalisz serce. Otrzymasz wieniec wiecznej chwały. ...   Z ufnością udawaj się do Boga. Nie bój się Go. Proś o wszystko, co ci potrzebne. Naprzykrzaj się Bogu. Nie ustawaj. Szczególnie proś o światło Ducha Świętego. Będzie cię prowadził w trudnych chwilach. Dziękuj Bogu. Wyświadczaj dobro. Ukazuj prawdziwe wartości prowadzące do zbawienia. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiara w wiare Racjonalnie do wszystkiego

Często zastanawiam się co tak naprawdę stoi za stwierdzeniem "wierzę w boga". Zdaję sobie doskonale sprawe z tego,że każdy żyd,katolik,muzułmanin itd. któremu zadalibyśmy takie pytanie odpowiedziałby:"wierzyć w Boga to znaczy znać drogę do szczęścia. Znać swoją drogę do zbawienia...". A co na to pytanie odpowiedziałby ateista taki jak ja? Dla mnie wiara w boga to przejaw strachu,strachu przed nicością. Ludzie boją się dopuścić do siebie możliwość,że życie jest tylko tu na ziemii,że nie mamy co liczyć na życie wieczne czy raj z grupą dziewic gdzie będziemy sobie mogli odbić nasze męczeńskie życie ku czci Allaha. No bo w sumie dlaczego mielibyśmy w to wierzyć? I w tym momencie dochodzimy już do poważniejszych rozważań natury filozoficzno-moralnej. Więc dlaczego ludzie wierzą w takich bogów jak Jahwe czy Allah? Początków tej globalnej zarazy musimy szukać w ludzkim lęku przed niezrozumiałym. Kiedy ludzie nieznali takich praw jak grawitacja,prawo Keplera i nie mieli (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
WPIS PIERWSZY - "CELIBAT I JEGO WSPÓŁCZESNE ZAPRZECZENIE" Otwórzmy oczy wierzącym! Czas na zmiany...

Głos w sprawie celibatu...  Żyjemy w czasach, gdzie celibat kapłański i zakonny jest traktowany w dwojaki sposób. Jedni bardzo go sobie cenią i uważają, że gdyby duchowny miał rodzinę, miałby mniej czasu na kapłańską posługę i nie byłoby gotowy do wielu poświęceń. Inni natomiast uważają, że jest to sprzeczne przede wszystkim z naturą, która niejako nakazuje człowiekowi rozmnażać się i żyć w bliskości z innym człowiekiem ( w domyśle kobietą ). Lekarze i psycholodzy ponadto uważają, że brak stosunków seksualnych prowadzi do wielu poważnych chorób cielesnych i psychicznych. By rozwiać wszelkie wątpliwości co do pochodzenia celibatu napiszę, że nie jest on bezpośrednim nakazem Boga, lecz kościoła. W zamierzchłych czasach, nie wiem dokładnie kiedy, został on ustanowiony by chronić dobra kościelne. Nie trzeba bowiem nikomu tłumaczyć, że gdyby ksiądz miał dziecko, jego majątek po śmierci zostałby przekazany potomstwu, nie kościołowi. Ponadto by uwiarygodnić (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bóg Ojciec Duchowy GPS

„Ktoś doniósł Jezusowi: Twoja matka oraz bracia stoją na zewnątrz. Chcieliby z Tobą porozmawiać. On zaś odpowiedział temu, który Mu o tym doniósł: Kto jest moją matką i kim są moi bracia? Po czym wskazał ręką na swoich uczniów i oświadczył: Oto moja matka i moi bracia! Każdy, kto wypełnia wolę mojego Ojca w niebie, jest moim bratem, siostrą i matką” (Mt 12:47-50, NP). Bardzo często Boga nazywamy Ojcem. Skoro On jest naszym Ojcem, w takim razie ci, którzy wypełniają Jego wolę są naszą rodziną. Jednak czy tak naprawdę jest? Czy o członków naszych społeczności dbamy tak, jak o naszych najbliższych? Czy dbamy o starszych chrześcijan jak o własnych rodziców? Czy troszczymy się o innych jak o ukochane rodzeństwo? Po postawach, zachowaniach i naszej dbałości widać czy faktycznie jesteśmy z rodziny Jezusa.

Zobacz cały wpis na blogu »
Bóg, kasa i rock'n'roll 2morrow world

  Hołownia i Prokop w elektryzującej rozmowie. Zderzenie dwóch innych spojrzeń na wiarę, kulturę i świat mediów. Jezus jako marketingowiec. Pożytki płynące z ubierania habitu. Różnica między Bogiem a idolem. Czar pieniędzy i problemy z wolną wolą. To tylko niektóre wątki podjęte w  konwersacji. Marcin Prokop o rozgrywającej się na łamach pozycji książkowej zadziwiającej konfrontacji pisze: Polemizujemy. Spieramy się. Mówimy, co nam się wydaje. Wywalamy na stół to, co nam prywatnie w duszy gra (…). Tworzymy po prostu to samo, co taksówkarz wiozący pasażera na lotnisko, fryzjer układający klientce loki, babcie gderające w kolejce do laryngologa. Autorzy to docenieni polscy dziennikarze i publicyści, którzy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »