Bóg

Wpisy zawierające słowo kluczowe bóg.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Mt 25, 14-30 bierziczytaj

Bóg udzieli ci swej łaski.  Usłyszysz Jego słowa,  sługo dobry i wierny.  Za wierność w rzeczach niewielu  nad wieloma zostaniesz postawiony.  Wejdziesz do radości twego Pana. ...    Hojność Bożych darów.  Nie wszystkie zauważasz, wykorzystujesz, rozwijasz.  Zaryzykuj z Bogiem. ...    Pięć talentów to po ludzku ogrom majątku.  Talent był jednostką miary złota lub srebra.  Oznaczał konkretną wartość.  Powierzenie talentu złota lub srebra  było oznaką wielkiego zaufania.  Perspektywa Ewangelii nie jest przywiązana do doczesnych wartości.   Dlatego troska o powierzone talenty jest nazwana wiernością w rzeczach małych.  I rzeczywiście.  Wobec wartości królestwa Bożego doczesne wartości są rzeczami małymi. ... (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 4, 31-37 bierziczytaj

Bóg, znając człowieka lepiej niż ktokolwiek inny,  w swej miłości pozostawił najkrótszy na świecie zbiór praw,  których przestrzeganie chroni także od ziemskich problemów. ...    Tam, gdzie jest Boże światło, ustępują ciemności.  Gdy jesteś z Bogiem, nie boisz się.  Blask zmartwychwstania przepędza twoich duchowych wrogów. ...    Demony, złe duchy, doskonale wiedzą, kim jest Jezus.  Momentalnie rozpoznają w Nim swego pogromcę,  widzą w Nim Pana wszechrzeczy.  Ich wiedza jednak nie prowadzi do oddania czci, ale do nienawiści.  Pan przychodzi, aby odebrać im terytorium działania, czyli człowieka.  Przychodzi skutecznie. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Mt 19, 3-12 bierziczytaj

Bóg dał przykazania,  aby uchronić człowieka  przed niepotrzebnymi cierpieniami,  które mógłby zadać sobie i innym.  Bogu niech będą dzięki za Jego przykazania,  mądrość i miłość. ...    Bóg broni nierozerwalności małżeństwa.  Tak wiele małżeństw jest w kryzysie.  Oby małżonkowie wybaczali sobie i na nowo ufali. ...    Zatwardziałość serca to ciągle aktualne zagrożenie dla życia chrześcijańskiego.  Serce dotknięte tą chorobą  zamyka się na łaskę,  staje się naczyniem pełnym pychy  i fałszywie rozumianej wolności.  Takie serce nie tęskni za Bogiem,  ale chce Go wystawić na próbę.  Jezus przychodzi,  by uzdrowić serce człowieka,  zwrócić je znów ku Bogu i Jego miłości.  Kto mo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mt 13, 10-17 bierziczytaj

Bóg wspomaga cię w życiu codziennym  twego domowego Kościoła.  Doświadczasz tam miłości,  skutków wspólnej modlitwy,  przebaczenia i pokoju.  Patrzysz na niewinność i piękno twych niemowląt i małych dzieci.  Masz przedsmak nieba. ...    Jak szczęśliwe są twoje oczy,  jeśli widzą Jezusa ukrytego w Slowie.  Szczęśliwe są twoje uszy,  jeśli potrafią usłyszeć głos Jezusa.  Kochaj Jezusa za to,  że jest tak blisko ciebie. ...    Ślepe oczy i zamknięte uszy są nieszczęściem człowieka.  Nie może uczestniczyć w pełni w życiu czy poznawać świata na sposób właściwy człowiekowi - zmysłami.  Słowa Jezusa z Ewangelii przypominają o szczególnym rodzaju kalectwa - zamknięciu się na Słowo,  które wymaga, porusza, jest momentem (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mt 25, 1-13 bierziczytaj

Bóg pochyli się nad tobą.  On cię usłyszy.  Jeśli uzna twą prośbą za właściwą,  spełni ją.  Bóg sprzeciwia się pysznym.  Pokornym daje łaskę. ...    Jezus nie chce śmierci grzesznika,  lecz jego nawrócenia.  Ty również chciej pragnąć tego samego co Jezus.  Najpierw jednak nawróć twoje serce,  aby zaczęło kochać wszystkich tak,  jak kocha Najświętsze Serce Jezusa. ...    Północ jest czasem głębokiego snu.  Czuwające panny wydają się mieć do tego prawo.  W końcu pan młody się spóźniał.  Problem pojawia się po przebudzeniu.  Nadejście oblubieńca obnaża brak roztropności.  Podobnie jest z nami.  Kościół jest wspólnotą czuwającą pośród nocy świata.  Oby twoje czuwanie nie by (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
J 15, 18-21 bierziczytaj

Bóg nie ustanowił Prawa dla samego prawa,  ale po to, by przez nie pomóc ci odkrywać Jego miłość  i pragnienie dobra dla ciebie.  Byś odkrył w tym Jego, a co za tym idzie,  uczył się odpowiadać miłością do Niego w całym życiu. ...    Twej gorliwości nie zamieniaj w obłudną kazuistykę.  Jezus doskonale wypełnił Prawo.  Tylko On jeden jest sprawiedliwy.  Bez Jego łaski sam nic nie możesz uczynić.  Przebaczy ci twe grzechy. ...    Pamiętaj o słowie.  Dla człowieka wierzącego,  dla autentycznego ucznia Pana,  to Słowo jest źródłem życia i nadziei.  Każdy moment trudny,  a do takich należy zaliczyć fakt,  że ktoś nas nienawidzi,  domaga się oparcia w czymś większym  niż ludzka niechęć, gniew czy wrogość.  Ewangelia jest dl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mt 10, 22-25a bierziczytaj

Bóg mówi do ciebie. ...    Jezus jest twym Pasterzem.  Zawsze należ do Niego.  On daje ci życie wieczne.  Z Nim jesteś bezpieczny.  Nikt nie wyrwie cię z Jego ręki. ...    Jest to istotny paradoks Ewangelii.  Bywa, że miarą autentyczności jej przyjęcia i przeżywania w codzienności  jest skala sprzeciwu i nienawiści, jaką wzbudza.  Na szczęście dla wierzących ani oklaski,  ani pełne nienawiści okrzyki  nie stanowią powodu dla zatrzymania się w drodze,  której celem jest sam Chrystus. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
J 10, 1-10 bierziczytaj

Bóg najpierw powołał Piotra na pasterza.  W tych czasach powołuje do pracy w swej owczarni,  którą jest Kościół, wielu mlodych ludzi,  gotowych z miłości poświęcić swe życie na służbę Bogu i ludziom. ...    Rozpalaj w sobie miłość do Boga, Kościoła i bliźniego.  Ewangelizuj przykładem swego życia.  Bądź podobny do Jezusa. ...    A problem ze współczesnością jest taki,  że dziś człowiek może być w biały dzień okradany  z tego, co najcenniejsze.  I będzie temu kibicował. Sam otworzy złodziejowi drzwi.  Nie znasz własnej wartości.  Zapominasz, gdzie leży źródło twej godności.  Nie wiesz, dokąd zmierzasz.  Kościół ma wciąż wielką i dziejową misję  przypomnienia bliźniemu o Bogu  jako źródle wszelkeigo dobra  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najbliższy cel i kilka słów o Bubusiu Haken W Obłokach Trzeźwości

19 marca - dzień próby   Tego dnia w założeniu organizatorów odbędzie się półmaraton w Pruszczu Gdańskim. Podjąłem decyzję o wzięciu udziału w tych zawodach, a to oznacza, że najbliższe tygodnie będą obfite w treningi prowadzące do jak najlepszego wyniku na tym dystansie. Celuję w okolice godziny i 45 minut. Ostatnio gdy pisałem o półmaratonie moim celem było zejść poniżej 2 godzin, ale na tę chwilę mógłbym spokojnie zejść poniżej dwójki wychodząc na trening za kwadrans. To cieszy, że pomimo alkoholowych odysei moja forma się poprawiła, choć każdy dzień spędzony pod wpływem skutecznie oddalał mnie od wymarzonej formy. I pomyśleć, że jakiś czas temu pisałem o zawieszeniu swojej osoby w nadchodzących biegowych wydarzeniach... jednakże wczoraj poczułem (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mk 3, 22-30 bierziczytaj

Bóg w swej nieskończonej miłości przebacza ci.  Naśladuj Go, kochając i przebaczając w sercu,  zapominając o zniewagach. ...    Jezus wyrywa cię z błędnego przekonannia, że twe grzechy nie są takie straszne.  One mogą wywołać lawinę grzechów, która sieje zniszczenie.  Nie chciej, by pycha i zazdrość przysłoniły ci Jezusa. ...    Nie pierwszy raz uczeni w Piśmie zdradzają swą ślepotę na Boże działanie objawione w Jezusie.  W przeciwieństwie do tych, którzy słuchają Jezusa otwartym, często pękniętym sercem,  ich zadufanie, zamknięcie w sobie i swej interpretacji rzeczywistości  wydaje się tylko pogłębiać.  Proś dla siebie o spojrzenie żywej wiary,  które pozwala widzieć działanie Boga w twej codzienności. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy jestem gotowy? Mój Bóg

Radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Brzmi nieco górnolotnie. Czym jest jednak i czym powinien być adwent w moim mniemaniu, w moim życiu? Na pewno czymś zupełnie odmiennym od jego wizji jak również wizji nowoczesnych Swiąt lansowanych w mediach, w tym głównie w reklamach. Przychodzi jednak czas Bożego Narodzenia, w którym stajemy się zmęczeni, chcemy fizycznie odpocząć, zwracamy uwagę na prezenty, na zastawę na stole, ale to nie jest sens, a na pewno nie dla mnie. Podstawowym pytaniem, jakie w kontekście adwentu i Bożego Narodzenia sobie zadaję, jest to czy ja tak naprawdę jestem dzisiaj, w każdym momencie gotowy na spotkanie z Bogiem. Inaczej mówiąc czy ja jestem gotowy na śmierć. Nie jestem stary, ale czy ktokolwiek zna datę swojego odejścia z tego świata? Mówiąc o gotowości na spotkanie z Bogiem, mówiąc o śmierci nie mam obaw, nie mówię o czymś smutnym, przygnębiającym, a raczej o czymś radosnym, do czego de facto przecież każdy, kto w Boga (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 21, 29-33 bierziczytaj

Bóg pewne rzeczy w twym życiu skoryguje i wyprostuje. ...    Jezus jest Słowem Ojca, które trwać będzie na wieki.  Bez końca poznawaj Jezusa w niebie. ...    Wiedz, że blisko jest królestwo Boże.  Jezus mówiąc o znakach, które należy czytać i rozpoznawać,  mówi o swoim przyjściu, o głoszeniu Ewangelii ubogim,  o uzdrowieniu chorych, o nadziei dla tych ostatnich w kolejce.  Dokładnie to samo aktualne jest dziś, bo Ewangelia jest głoszona i żywa,  a Bóg działa w swoim Kościele.  Pytanie, czy jesteś czytelnym znakiem tego dla świata? ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
J 17, 20-26 bierziczytaj

Bóg wie, czego naprawdę potrzebujesz.  Wierz w to. Bądź wytrwały w modlitwie.  Będą owoce twej modlitwy.  Modlitwa cię zmienia. ...    Jezus w niczym nie przypomina złego sędziego,  który musiał być długo proszony,  zanim uczynił sprawiedliwość.  Jezus znajduje rozkosz w dawaniu łaski. ...    By świat uwierzył.  Wiara wnosi zupełnie nowy rodzaj poznania.  Ktoś, kto widzi okiem wiary, widzi więcej niż ktoś, czyj wzrok wyczerpuje się w doczesnym horyzoncie spraw i zdarzeń.  Jezusowe pragnienie, by świat uwierzył,  jest także gorącym pragnieniem Ojca.  Oby każdy poznał piękno tego zaproszenia  i jego przemieniającą życie moc. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
J 21, 15-17 bierziczytaj

Bóg każdemu daje możliwość pokuty i nawrócenia.  Każdego dnia i w każdej chwili.  On po to przyszedł na świat,  cierpiał, umarł i zmartwychwstał,  aby wszyscy mieli szansę do zbawienia. ...    Jezus jest ogrodnikiem.  Jest gotów bronić każdego drzewa.  Także tak jałowego jak ty.  Dziękuj Mu za Jego cierpliwość i nadzieję. ...    Jezus zwraca się do Szymona Piotra po imieniu.  Przypomina mu, a przez to wszystkim,  że miłość Boga nie jest jakąś ogólną mocą czy siłą kosmiczną,  ale jest osobistą relacją.  Więcej - jest odpowiedzialnością,  bo miłość Jezusa wiąże się nierozerwalnie z tym,  do czego posyła.  Jeśli trwasz w Jego miłości,  twe życie będzie wypełnieniem powołania. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Mt 13, 47-52 bierziczytaj

Bóg dał ci twą własną drogę.  Dał pewne dary, talenty, czas.  Za wszystko, co otrzymałeś,  zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności.  To ważne, by być świadomym tych darów.  Trzeba odpowiedzialności za swe życie. ...    Duch czytania Ewangelii nigdy nie zrezygnuje  z pełnego miłości powracania do Boga. ...    Wiele przypowieści Jezusa rozpoczyna się jako proste historie z morałem,  aż nagle pojawia się dramatyczny zwrot akcji w postaci sądu,  który przenosi słuchaczy od znajomych obrazów do udziału w wieczności.  Ryba jawi się pozornie jako bezwolne stworzenie, zagarnięte w sieć.  Ale nagle okazuje się, że ryby dzielą się na dobre i złe,  i będą sprawiedliwie osądzone wprawnym okiem rybaka. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »