22 czerwca 2021, 11:25
Wakacyjny wypas logopedyczny

Wakacyjny wypas logopedyczny

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wakacje to również dobry czas na ćwiczenia buziaka naszych milusińskich. Niestety, logopeda żywemu nie przepuści i nawet w wolnym czasie od zajęć nie odpuści (rymowanie nie było zamierzone).

Wakacyjny wypas logopedyczny

 

 

Proponuję kilka zabaw:

1. pozwólmy dziecku wylizywać talerz po pysznym jedzeniu, a potem oblizać usta (dookoła ma się rozumieć),

2. przy jedzeniu lodów stosujemy technikę: wysuwamy język na brodę, i zaczynając od dołu liżemy loda podnosząc czubek języka, chowamy język do buzi,

3. posyłamy buziaki: mamie, tacie, ciociom, wujkom, dziadkom, babciom…,

4. dmuchamy balony, zdmuchujemy świeczki (niekoniecznie na swoim torcielaughing),

5. śpiewamy piosenki używając sylab la, la, la (nie za głośno),

6. wąchamy kwiaty na łące,

7. w czasie wakacji dużo pijemy wody. Zwróćmy uwagę w jaki sposób dziecko trzyma słomkę – słomkę najlepiej trzymają usta w „ciup”.

8. dzieci lubią zagadki – każdy letni spacer jest dobrym powodem do ich zadawania,

9. niezapomniane śpiewanki – rymowanki („Idzie rak nieborak”, „Sroczka kaszkę warzyła”, „Idzie kominiarz po drabinie”, „Ele mele dudki”, wierszyki J. Brzechwy, J. Tuwima),

10. zabawa w klasy – różne ćwiczenia buziaka: kląskanie, mlaskanie, chrapanie, chrząkanie, kaszlenie itp. dziwne odgłosy.

 

Życzę udanych zabaw i pięknej słonecznej pogody. Wasza ulubiona Logopedka

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Narodowe czytanie 2021
15 września 2021, 12:42
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
4 września 2021 roku odbyła się 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą był damat Moralność pani Dulskiej autorstwa Gabrieli Zapolskiej.
Różaniec
27 czerwca 2021, 00:19
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jeżeli ktoś nie pamięta, jak odmawiać różaniec, to proponuję małe przypomnienie.
Przemoc i znęcanie nad osobami starszymi...
15 czerwca 2021, 11:52
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Dzisiaj jest Światowy Dzień Świadomości Znęcania się nad Osobami Starszymi. Problem może się pojawiać coraz częściej ponieważ już niedługo  prawie 30% społeczeństwa w Polsce będzie starsze niż 60 lat. Temat niezwykle trudny społecznie, zamiatany pod dywan. Dziś o głównych ofiarach tego zjawiska….kobietach
Mowa 5 - latka
10 czerwca 2021, 12:19
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Dziecko poznaje świat, dzięki rozumieniu mowy, a umiejętność mówienia pozwala mu wyrazić swoje spostrzeżenia, pragnienia i uczucia. Podstawową wiedzę o tym, jak rozwija się mowa dziecka powinien posiadać każdy Rodzic, aby umiejętnie kierować jej rozwojem. Bez tej wiedzy możesz dziecku zaszkodzić, wymagając tego, czemu sprostać nie może, czy też lekceważąc, przeoczając niepokojące sygnały. 
Słowa pozostają, a wszystko jest tekstem
26 maja 2021, 23:47
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Słowa pozostają, a wszystko jest tekstem. W kwietniu spotkałam się wirtualnie z młodzieżą jako wykładowca. Młodzież ta studiuje kierunki filologiczne i o językach właśnie chciała słuchać. Zadawała pytania, słuchała odpowiedzi i znowu zadawała… Przez długą i przyjemną chwilę wydawało mi się,
Rozwód bez orzekania o winie
13 maja 2021, 09:45
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Rozwód to trudna sytuacja dla obojga małżonków. Według statystyk najczęściej dochodzi do rozwodu bez orzekania o winie. Jest to najprostszy sposób na rozwód bez oczerniania się i sprawiania sobie niepotrzebnie przykrości.
Gdzie najlepiej jest kupić oraz na co zwrócić uwagę wybierając najlepszą gitarę?
12 maja 2021, 11:13
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jednym z chętniej wybieranych instrumentów, wśród instrumentów szarpanych jest zarówno gitara, jak i ukulele. Doskonale nadają się one nie tylko dla amatorów, którzy dopiero zaczynają się uczyć, ale również dla zaawansowanych muzyków.
fundacje rodzinne
6 maja 2021, 06:17
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Znane są już wstępne założenia dotyczące opodatkowania polskich fundacji rodzinnych. Fundacja ma być podstawowym narzędziem sukcesji dla średniego i dużego biznesu, a ustawa wchodziłaby w życie na początku 2022 r.
Profetyzm Lema
21 kwietnia 2021, 22:22
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Obchodzimy Rok Lema. Z tej oto okazji czytam Jego utwory. Niedawno sięgnąłem po "Solaris", teraz zagłębiłem się w treść ""Niezwyciężonego"". Jak chce Wikipedia powieść należy do hard science fiction. Czyli do podgatunku s - f, który zajmuje się technologią przyszłości.