Wspomnienia

Wpisy zawierające słowo kluczowe wspomnienia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Znajomość bez przeszłości ręceprecz odTybetu

Bliski znajomy przedstawił nam swoją przyszłą żonę. Poznali się kilka tygodni temu, data ślubu już ustalona i to jeszcze w tym roku. Dziwnie? Trochę tak. Bardziej dziwnie my się czujemy w jej towarzystwie, bo choć to bardzo fajna osóbka, to jednak bez wspólnej przeszłości. Nasza paczka zna się od ponad dziesięciu lat, mamy praktycznie trzy małżeństwa i wszystkie „fajne” wspomnienia krążą wokół tych ludzi. Nagle wchodzi ktoś „obcy”, kogo nie ma na zdjęciach, ani nie wybucha śmiechem w tych samych momentach. Aż głupio rzucić tekstem „a pamiętacie jak...” w jej towarzystwie. Na razie musimy się lepiej poznać i oswoić. Nie da się nadrobić tego czasu. Może to i lepiej, bo nie zawsze było różowo, jak to w życiu. Ale jest dziwnie. Z innej beki. Dlaczego Kominek jest taki znany? Z którym diabłem trzeba zawrzeć pakt, aby mieć lekkie pióro i przyciągający czytelników styl? Podziwiam goscia, tym bardziej, że znam go j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Opowieści z przeszłości Szok za szokiem 1939r

„Szok za szokiem” (Wspomnienia z II Wojny Światowej), notatka z 2005 roku.   Irena miała wtedy 14 lat, to wspomnienie wywarło na niej ogromne emocje, tak jakby to zdarzyło się 2 lata temu a minęło już 66 lat. Okupacja:   Wybuch wojny opisywany jako niesamowity wstrząs dla cywilnej ludności. Pierwsze bomby puszczane były na obiekty wojskowe i użyteczności publicznej. „Nikt nie sądził, że uderzą też na domy cywilów”. Dzieci biegały zobaczyć leje po bombach, traktowały to jako ciekawostkę, nie wiedzieli co tak naprawdę ich czeka.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
wspomnienia.. ..żyć tak, aby niczego nie żałować.. :o)

Oglądnęłam już płytę ze studniówki, bomba!!! :) jak ja bym chciała znowu się tak pobawić.. i po głowie tylko chodzi: Miasto śpi, wciąż pada deszcz, Na ulicach senny szept, Twój cień cichy gość Obiecał coś w tę noc. Rozpal ogień wokół nas, Płomień, który kiedyś zgasł, W tę noc cicho przyjdź Ubrana tylko w blask. Mam dla ciebie nocy letniej sen, Koniec świata mam i jeden dzień Zawsze, gdy zawołasz głośno mnie, Do ciebie będę biegł..Znów tęskno [podobno Jemu też.], w szkole tak normalnie..Wczorajsza impreza z dziewczętami udana, choć nie ukrywam, że chwilami było smutno :) z wiadomych przyczyn.. :p Znów nowe ciuszki :p second hand ;p lalala... A tu kilka fotek ze 100dniówki :) pokazuję się Wam :pZ Piotrkiem (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
eh. teraz to tylko wspomnienia:) ..żyć tak, aby niczego nie żałować.. :o)

Studniówka zajebiście zajebista! tak mogę o niej powiedzieć, opuściłam może ze dwa albo i trzy kawałki.. musiałam przecież kiedyś chwilę odsapnąć :p hehe a tak ciągle tańczyłam! :) z panem dyrektorem nawet rock and rolla chyba tańczyłam :p albo to był twist, teraz już nie wiem :p z chłopcami z klasy ;) nie wiedziałam, że tak z moją klasą można się dobrze bawić! teraz trochę żal, że to tylko niecałe 4miesiące zostały, a przeleci to jak nie wiem... Jak chcecie zobaczyć jakieś fotki, to zapraszam na mojego pb, adres podany jest w znajomych :) A nogi mnie tak bolą, że po prostu z bólu nie mogę wytrzymać, tzn. szczególnie lewa stopa.. bo prawa już prawie nic.. całą napuchniętą mam tą lewą :/ odciski, siniaki od metalowej szpilki koleżanki :/ masakra.. Nawet nr do pana kamerzysty mam i sobie z nim smsuje, okazało się, że chodził tam, gdzie ja do szkoły, tyle, że za fotografa.. i w moim wieku j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »