Wspomnienia

Wpisy zawierające słowo kluczowe wspomnienia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Żyć Przemyślenia życiowe.

Chce żyć,to nic że jak iskra wypalam się. Wspomnienie tamtym chwil dodaje mi sił by jak Feniks powstać z popiołu 

Zobacz cały wpis na blogu »
Stare historie Ciesz się życiem teraz

Niekończąca się historia z jednej strony nie ma logicznego uzasadnienia a z drugiej jak najbardziej. Można zrozumieć młode pokolenie przeglądające Internet, w którym nic nie ginie, kiedy trafiają na opiłki przeszłości starych historii. Czytają je z wypiekami na twarzy sądząc, że wszystko to odnosi się do współczesności. Tymczasem, wszystko to już było. Przeszłość skrzętnie trzasnęła drzwiami i cała reszta poszła w niebyt. Podnoszenie jej jak martwe, cuchnące nieżywe, kiedyś istnienie trąci zamiłowaniem do grzebania w śmietniku pełnym śmierdzących ogryzków, pomiętych papierków i niedojedzonych, zepsutych resztek. Nikt przy zdrowych zmysłach nie chce afiszować się znaleziskami ze śmietników. Podobnie jest z manipulacją. Wchodzi taki inkasent do garażu zamienionego w ramach gruntownego remontu na luksusowe pomieszczenie domowe, aby odczytać licznik, który niestety został w szafie i oto zachowuje się jak niezdobyty Adonis, choć zapewniam cię drogi czytelniku, ż (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nic nie widziałem, nic nie słyszałem Ciesz się życiem teraz

Kiedyś skupiałam się na otaczającej mnie rzeczywistości, którą lubiłam opisywać. To było przyjemne hobby, dopuki nie okazało się ryzykowną grą. Okazało się bowiem, że nie wszystko co widzę mogę widzieć a już z pewnością dać temu wyraz. Minęły lata od tamtych wydarzeń, ktoś nie chce dać za wygraną i marzy o czymś, co zdarza się tylko raz. Soyka odśpiewał już wszystkie swoje kawałki i choćbyś zebrał wszystkie jego płyty, nie wskrzesisz tamtego klimatu. Straciłeś i przegrałeś wszystko, co było do wygrania. Kiepski ruch i szach mat. Pewnie w zanadrzu schowany jest jeszcze jakiś sekret o smaku nieziemskich marzeń z możliwą realizacją w rzeczywistości. Ale... Tymczasem klimaty są marne. Otaczajaca rzeczywistość napawa niepewnością a frustracja przerasta tych, którzy jawią się filozofiami. Dlatego warto być sobą. Nawet za wysoką cenę.   

Zobacz cały wpis na blogu »
Zapłata Ciesz się życiem teraz

Na szczęście życie nie kończy się tutaj. Niezależnie od przekonań innych, którzy twierdzą że Boga nie ma, ja twierdzę za Biblią, że Bóg jest. I w tym kontekście moje życie jest pod Bożą kontrolą, nawet wtedy, kiedy lecę samolotem 42 godziny choć powinnam 15. Nawet wtedy, kiedy mając złamany kręgosłup nie mogłam dostać się do lekarza. Nawet wtedy, gdy ktoś realizuje swoje groźby, że skoro darowalam mu życie to jestem skończoną kretynką a on zniszczy moje życie. Otóż mój Bóg ma mnie w swoim ręku. I dziękuję Ci Boże za moich wrogów, za wszystkie lekcje, za moje życie, za radość, za mądrość, za każdy dzień, za możliwość dokonywania wyborów...i tak mogę w nieskończoność. I nie ma w moim sercu narzekania choć czasem budzi się zwyczajnie nienawiść. Ale to też kładę przed moim Bogiem.  Poczekaj, mój Bóg tobie odpłaci. Nie ja. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Bez znaczenia Ciesz się życiem teraz

Literatura odzwierciedla ludzkość. W niej można znaleźć schematy myślenia tych, których ego dryfuje w dziwnych kierunkach bo nagle uznali, że są tak doskonali, że czas przelać złote myśli na papier. Takim ludziom jak ja trudno jest uwierzyć, że w orbicie zainteresowań właśnie się znaleźli. Teraz czy lata temu. Nie ma to żadnego znaczenia. Z perspektywy lotu ptaka, oceniając przeszłość, widzę gęsto tkaną sieć, która nie tylko zatruwa mi życie ale daje radość komuś, kto żyje moim życiem. Niczym chomik w karuzeli, podsłuchując moje telefony ustosunkowuje się do wszystkiego. Domorosły Konstruktor w świetle pomocnych dragów i pomocników oplata mnie zadaniami jednocześnie eliminując z niego ludzi, których obdarzam zaufaniem. Dla niego jestem w labiryncie, który chciałby konstruować z dnia na dzień. Kiedy cierpię i płaczę słyszę jego zadowolenie i satysfakcję. Trafić w życiu na czuba z pieniędzmi to bardzo trudne doświadczenie. Z drugiej jednak strony, nie może mnie dopaś (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Uciekajaca przeszłość Ciesz się życiem teraz

Z okna pociągu widzę uciekającą przeszłośc, której nie sposób zatrzymać. Wsiąść do pociągu byle jakiego....jak śpiewała Marylka okazało swietnym pomysłem na kilka najbliższych dni.

Zobacz cały wpis na blogu »
Inna planeta Ciesz się życiem teraz

Mam to szczęście, że jako wolna kobieta mogę podejmować własne decyzje. Dla wielu wolna oznacza niezamezna, gotowa to świńskich przygód zmieniając partnerów jak rękawiczki. Ja jednak rozumiem tą wolność inaczej. Wolna to taka, ktora może podejmować własne decyzje w zgodzie ze sobą. Nikt i nic nie stoi nade mną i nie wywiera na mnie nacisków co powinnam a czego nie. Oczywiście jak widzę, znalazłoby się całkiem sporo frajerów chcących decydować i wskazywać kierunek drogi oraz ustalać rytm wdech-wydech. Uparcie stoję na straży swojej niezależności i muszę przyznać, że właśnie o to mi chodziło. Otóż czasem odnoszę wrażenie, że jakimś cudem znalazłam się na obcej planecie. Ze względów zawodowych istnieję w grupie, jak sądzę, nowego pokolenia, które zatopione w swojej pracy często praktykuje zaszepione gdzieś wartości, których nie rozumiem. Oni też nie rozumieją, jak sądzę. Wiedziona chęcią poznawczą, uzbroilam się w cierpliwość, spolegliwość i tole (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Koniec lata Ciesz się życiem teraz

Spoglądasz przez okno i wiesz, że lato się wkrótce skończy. Zapach mielonej kawy łagodnie drapie w gardle a powiew ciepłego powietrza uderza cię w twarz. Długi peron z zapachem uciekającego czasu wprawia Cię w zadumę... pociąg rusza, szukasz w kieszeniach białej chusteczki do machania, wycierania łez rozłąki i przypominasz sobie, że właśnie ją zawiązałaś na szyi. Hmmm, a zatem nic z płakania i żegnania w emocjach. Stoję i patrzę jak odjeżdżający pociąg rozmywa się w oparach czasu i mgły... Nie zmienia to faktu, że jestem tu i teraz. Prawdziwa i realna w moim małym świecie. Kiedy mimo wszystko jem małą łyżeczką nie zabiegając o salony, czuję drapiące kolce zawiści, że mogę sama, bez przez nich wybranych kompanów. Kiedy nie mogą znaleźć kompromitujących tajemnic i skrzętnie skrywanych skarbów z pewnością spróbują wessać się w Twój spokój niczym wpuszczający śmiertelny jad insekt. Kiedy ani czołg, ani żaden inny ciężki sprzęt nie jest zdolny zniszczyć Twego wn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bez końca Ciesz się życiem teraz

Do tej pory pisywalam różne swoje spostrzeżenia, teraz mam jeszcze jedno. Zaglądam do internetowych mądrości i próbuje zrozumieć motywację tych zamożnych kretynów, którzy nieproszeni, z jakiegoś powodu czują się zaproszeni i ładują się do mojego życia.  Jestem w takim wieku, że mogę sobie wybrać - jestem albo młoda, albo piękna -do wyboru. Nie ukrywam, lubię tą kokieterię, którą mogę żąglować jak mi się chce. Jak mawiają niektórzy, jestem najlepiej zachowaną babcią w okolicy. Z tą babcią też jest jakaś historia, której autorem jest życie a że mam duży dystans do siebie, więc dla określonych ludzi bądź na mój użytek jestem nią wtedy, kiedy chcę. No i cóż my tu mamy. Ano lata lecą, banda gówniarzy jakiegoś potentata dorosła i wydaje jej się, że wprowadzają żart do mojego życia, bezczelnie w nie włażąc z buciorami. Rzeczywiście, bawi mnie niemiłosiernie, kiedy widzę samochód pożyczony u tatusia, wynajęty (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Truskawki w ogrodzie Ciesz się życiem teraz

Dawno temu pisałam krótkie tematyczne felietony. Efektem tego był zamach na moją wolność a stojący na sąsiednim balkonie mężczyzna wyglądał jak strażnik więzienny. Zdarzyło się wiele, do dziś się zdarza. A mimo to truskawki w ogrodzie smakowały najlepiej. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Kim jesteś? Ciesz się życiem teraz

Konkludując, jeśli jesteś nikim, nie masz charakteru, nikomu nie znalazłeś za skórę i nie wbileś się w pamięć, nie zrozumiesz, bo nikt nie zwróci na Ciebie uwagi. Jeśli jednak kiedykolwiek odwazyleś się mieć charakter, powiedzieć własne zdanie uwierz, prędzej czy później ktoś zechce o sobie przypomnieć. A kiedy jesteś atrakcyjną blondynką w kolorze sukienki, na którą ktoś nie jest gotowy, z pewnością zajmiesz stałe miejsce w jego głowie. Na milion różnych sposobów będzie dawał o sobie znać, że jest i myśli o Tobie. Będzie zostawiał ślady żebyś po nich szła. A jeśli mimo to nie szukasz, miej pewność, że tkanie sieci nie ustanie. No i takie farmazony można mnożyć a jakiś dureń myśli, że staje się bardziej intrygujący i tajemniczy. Niestety, durnia nie przekonasz, że jest durniem.

Zobacz cały wpis na blogu »
Żniwa wkrótce Ciesz się życiem teraz

Wszystko to sprawia, że idę na boso po twardych kamieniach, niczym strumieniem.  Kto chodził, to wie, jak to jest. Z czasem, skóra staje się twarda i przestają wzruszać rzeczy i słowa, zamiast tego wyostrzają się zmysły. On czy ona drepcze po moich śladach, rzucając we mnie kamieniami raz po raz. Kamienie trafiają w cel bądź nie, ale nawet jeśli nie trafią, obryzguje mnie woda strumienia, sprawiając uciążliwość podróży. Mimo to nie zmieniam kierunku. Patrząc wokół, widzę beztroski świat młodego pokolenia. Przesłanie o niekończącej się zabawie jest przekazywane z ust do ust. Rzeczywistość tymczasem zabiera sen, radość o poranku i spokój ducha. No cóż, rzeczywistość jest prawdziwa i nie jest jak kot-widmo, co ma pięć żyć.  Łzy porażki nie wiele zmieniają. Obietnice poprawy ulatują w czasoprzestrzeń z pragnieniem wybuchu jądrowego pochłaniającego wszystko i wszystkich. Tymczasem rzeczywistość trwa. Trzeba ogarnąć straty, zmierzyć się z chichotem tyc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łąka motylami pachnąca Ciesz się życiem teraz

Kupuję słodkie cukierki, bo ktoś zaplanował słodką przekąskę pomiędzy powierzonymi zadaniami. Ktoś inny obwinia błękit nieba i zieleń pól o swoje nieszczęścia. Jeszcze ktoś inny marzy delektować się tymi słodkimi cukierkami wśród tamtych zielonych traw pod błękitnym sklepieniem. Jakież to wszystko dziwne i zaskakujące. Każdy chce tego, czego nie ma,  upatrując w tym swojego szczęścia. Tymczasem, mądrzy mawiają, że szczęście to droga sama w sobie, wiodąca na szczyt. Podążasz nią długo, znajdując bądź nie, coś, co sprawia błysk twoich oczu.  Przez otwarte okno czujesz powiew świeżego powietrza, lekki wietrzyk i dostrzegasz w słońcu ważkę lecąca nad niskim, ciemnozielonym zbożem. Na horyzoncie słońce mieni się ciepłymi kolorami, które masz utkane w sukience. Zapach pól delikatnie wpływa przez okno, sprawiając ci radość. Czasem tak nie wiele trzeba...    

Zobacz cały wpis na blogu »
Świat widziany moimi oczami Ciesz się życiem teraz

Moje wpisy to felietony rzeczywistości widzianej moimi oczami. Być może ktoś nie jest w stanie wskoczyć w moje buty, ale to bez znaczenia. Świat widziany przeze mnie odróżnia się nieco od reszty. Zresztą trzeba przyznać, że optymiści widzą wszystko w innych kolorach. I nie są to ponure barwy. Moja bogata historia z pewnością mogłaby stać się tematem książki, ale ten sposób wyrażenia myśli mam już za sobą. Lubię więc skreślić kilka zdań, które będąc nośnikiem moich emocji, oddają werbalnie moje myśli.  Muszę przyznać, że w ostatnim czasie powodów do przeżywania gwałtownych emocji nie mam mniej, choć należą do innej sfery, niż przed tem. Dziękuję też temu komuś, że to rozumie i nie zaciska mi swojej pętli na mojej szyi. Zresztą nie mam teraz do tego głowy. Na szczęście poranne kosmyki rozkosznego słońca podtrzymują mnie na duchu i dodają otuchy. Miło jest obudzić się o poranku z naprawdę głębokiego snu, aby przeżyć kolejny dzień. Niezależnie od tego, c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy oni jeszcze żyją Ciesz się życiem teraz

Czy oni jeszcze żyją - żona prezesa powtarza pytanie z cyklicznością kolejnego Napoleona zakładu medycyny zamkniętej. To nie pojęte, że cieszymy się z trosk i problemów innych.  Chciałabym jakoś odpowiedzieć na to pytanie, ale wiem, że jakiejkolwiek udzielę odpowiedzi, nie będzie to, to czego oczekuje pytająca.  Z pewnością poprawiłby jej nastrój opis powolnego konania członków mojej rodziny bądź niemal fotograficzne przedstawienie agonii, długotrwałej i mrocznej. Oto jak się kończy, kiedy podzielisz się swoim smutkiem. Twój smutek jest doskonałym powodem rozbicia butelki szampana o burtę życia dla innych. Twoi wrogowie czekają kiedy mogą rozlać zawartość butelki do swoich kieliszków. Wznoszą toasty i czują radość, dzięki której ich szare życie nabiera blasku. Wreszcie widzą Twoje łzy i nie są to łzy szczęścia. 

Zobacz cały wpis na blogu »