Szczęście

Wpisy zawierające słowo kluczowe szczęście.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

za dużo szczęścia naraz Jest dobrze, co nie?

Po weekendzie myślałem, że w pracy wejdę do tego komputera i kimnę się z godzinę. Brak snu i zmęczenie było tym razem nie do opanowania. Pomógł napój energetyczny, który kosztował tyle, co dwa moje śniadania, ale nie było wyboru. Dziś więc tylko kawa i sucha bułka. Miło było ich zobaczyć i posiedzieć bez patrzenia na zegarek, chociaż urywane zdania i nerwowe podbieganie do małego trochę nam przeszkadzało. Nic nie jest doskonałe. Dziś jeszcze urodziny w rodzinie i od jutra powrót do normalności. Praca, po pracy druga praca i relaks. Żadnych imprez. Jeszcze kilkanaście dni męki z ręceprecz odtybetu i też koniec. To jak hazard, wciąga strasznie.

Zobacz cały wpis na blogu »
SOLARIS Rozwój osobisty. Warsztaty rozwoju osobistego. Warsztaty dla kobiet SOLARIS Rozwój osobisty. Warsztaty rozwoju osobistego. Warsztaty dla kobiet

warsztaty rozwoju osobistego   Tworzenie afirmacji – KOMPENDIUMSZTUKA AFIRMACJI AFIRMUJ ŻYCIEZagadnienie wolnej woli jest jednym z odwiecznych pytań, będących m.in. częścią filozofii moralnej oraz teorii bytu. Sprowadza się ono do pytania: Czy człowiek ma faktycznie wolność wyboru, czy też jego wybory są całkowicie determinowane czynnikami zewnętrznymi? Wielu współczesnych filozofów, dowodzi istnienia wolnej woli poprzez odwołanie się do mechaniki kwantowej. Jeśli przyjąć, że to my i tylko my jesteśmy odpowiedzialni za to, co dzieje się w naszym życiu, to także my sami możemy sprawić, aby było nam lepiej. Jak? Jedną z takich metod, niezwykle prostą i bardzo skuteczną, są AFIRMACJE. affirmatio - zgoda, aprobata, potwierdzenie, uznanie czegośAfirmacja jest krótkim tekstem odnoszącym się (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Alveo - Szczęœcie, Zdrowie i Sukces, akuna, zdrowie, uroda Alveo - Szczęście, Zdrowie i Sukces, akuna, zdrowie, uroda

Chorowanie to nie odłączna część naszego życia, prawie każdy jest chory czasem do kilku razy w roku. Niektóre z chorób przeżywamy lżej, niektóre zaś ciężej. Często nawet ludzie umierają z powodu choroby. Nie warto chorować, to niszczy i osłabia nasz organizm. Wprawdzie ogromna większość chorób jest wyleczalna, jednak są i te, których wyleczyć się nie da. Dlatego już teraz trzeba się zabezpieczyć. Potem może być za późno. Alveo to ziołowy preparat wzmacniający organizm. Jest tak zestawiony, że uzupełnia pożywienie i niweluje zapotrzebowanie organizmu na energię. Co najważniejsze wzmacnia odporność organizmu na choroby i działania czynników zewnętrznych. Firma produkująca Alveo współpracują najlepsi specialiści, naukowcy i dietetycy. Zdażają się przypadki, że Alveo poprawiał nastrój, samop (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Główka przyniesie ci szczęście Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Nie wiem, co ludzie widzą w sprzedawaniu takiej tandety, ale jak już ją sprzedają, to czemu nie miałbym jej opisywać :)   Ta główka jest specjalnie rzeźbiona i ponoć przynosi wiele szczęścia. Za 25 dolarów. Na razie nikt się na nią nie połasił, więc jeśli szczęścia wam za mało bijcie na eBay i kupujcie. Żenada :)  

Zobacz cały wpis na blogu »
Wielkolistne koniczynki Poszukiwacz wiedzy

      W prefekturze Iwate w Japonii panuje klimat jak się wydaje sprzyjający wielolistnym koniczynkom. W 2002 roku Shigeo Obara z Hanamaki znalazł tam 18-listną, a w tym roku ten sam znalazca natrafił na 21-listną koniczynę.     Listki o długości ok. 1 cm układają się jak płatki róży. Całość osadzona jest na 3-cm łodyżce. Wspomniana roślina jest krzyżówką stworzoną przez Shigeo Obara. Badacz chce w ten sposób odkryć geny związane z liczbą, kolorem, wzorami i rozmiarami liści koniczyny.     W naszej kulturze czterolistny okaz koniczynki wróży szczęście, wśród Japończyków 5-listny bogactwo, a 6-listny sławę... (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pocałunek słońca Okruchy dnia, strzępy nocy

Już nie pamiętam, kiedy czułam się taka szczęśliwa, spokojna i spełniona. Mam wrażenie jakbym płynęła nad ziemią, a nie stąpała po niej. Poradziłam sobie. Z bólem, strachem, słabością zwątpieniem, niewiarą. Do tego jest tak pięknie, wiosennie w koło. Nie mogę nacieszyć oczu świeżą zielenią, kwitnącymi drzewami, słońcem. I synami. Patrzyłam na nich przez okno, jak szli. Dwóch dorodnych, dorosłych facetów. Zjedliśmy wspólnie uroczysty obiad na cześć przyjazdu Młodego. Tyle było śmiechu, takiego prawdziwego, radosnego. Potem Starszy koniecznie musiał zabrać do siebie brata, żeby mu pokazać, co zmienił w swoim mieszkaniu od jego ostatniej wizyty. Potem przesiedziałam z Młodym pół nocy i słuchałam o jego pracy, rozterkach, radościach, smutkach, ale także, jak widzi mnie.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MOŻNA UCZYĆ GWIAZDY Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

MOŻNA UCZYĆ GWIAZDY 59. Można uczyć gwiazdy na niebie i tak zabraknie modlitw dziękczynnych Panie do Ciebie za łaski, których masz bez liku u siebie. Wszystkie są do dyspozycji, czas na nie się otworzyć, aby znalazły zakotwiczenie, które umożliwi im przejawienie. Łaska (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Z boku Okruchy dnia, strzępy nocy

Mam urlop. Chwilowo nie galopuję. Ledwie kłus (nie mylić z kłusowaniem :) ), i znalazłam taki moment, taką chwilę, żeby spojrzeć na siebie z boku. To, co zobaczyłam zdumiało mnie. Czy ta kobieta to ja? Niemożliwe! Gdybym to była ja, to byłabym szczęśliwa. A może jestem, tylko tego nie wiem, goniąc wciąż i galopując, stawiając sobie i innym poprzeczki nie do pokonania? No, więc mam urlop, co nie znaczy, że mam wolne. Po spokojnych Świętach (Bogu niech będą dzięki!) rozdzwoniły się telefony. Ewka. Koleżanka z LO. Znalazłyśmy się powtórnie w naszejklasie. Umówiłam się z nią na jutro, odkładając załatwienie spraw urzędowych na potem. Potem Bartek, kolega syna. Mieszkają razem w Londynie. Że dziś przyjdzie. Jak rzekł, tak i zrobił. Przywiózł prezenty od Młodego na Święta (chyba Wielkanocne :) ), rzucił mi się na szyję (nie pamiętam go wcale, Młody miał wielu znajomych), rozdział się i...gadaliśmy, gadaliśmy, a ja spoglądałam na zegarek, bo za dwie godziny miał przyjść Roman. Na szczęście się spóźnił. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szczęście - Zakochana? Bo życie kabaretem jest!

Już po świętach :) Odpoczęłam wreszcie sobie. Byłam jak co roku na pasterce a po niej składałam życzenia mojemu przyjacielowi. Było tak inaczej. Mimo że był mróz było tak miło. Od niego emanowało takie niesamowite  ciepło. Po tych życzeniach się bardzo wzruszyliśmy. On się tego nie spodziewał lecz był bardzo mile zaskoczony. Pierwszy raz od bardzo dawna zobaczyłam na jego twarzy uśmiech. Wreszcie poczułam się przez to szczęśliwa. Od tej pory szczęście nas nie opuszcza. Warto było pielęgnować tą przyjaźń bo czuję, że może się ona przerodzić w coś piękniejszego :) Boję się by te szczęście zbyt szybko się nie ulotniło bo bardzo mi na nim zależy.

Zobacz cały wpis na blogu »
Pijana szczęściem Wędrówka przez życie...

Przez jakiś czas byłam odcięta od internetu… Cholerna neostrada, z dnia na dzień, bez żadnej konkretnej przyczyny po prostu przestała działać. A wielcy fachowcy kazali na siebie trochę poczekać.   Z siedmiu książek mojej dziewiętnastowiecznej pisarki zostały mi do przeczytania już tylko dwie. Całe szczęście, bo zaczynam mieć tego dosyć. Przepisuję teraz znacznie obszerniejsze fragmenty, niż na początku… A i tak mogę tylko przypuszczać, co mi się przyda przy pisaniu tej pracy magisterskiej. Póki co znam tylko jej temat i nie mam pojęcia, jaki kształt to wszystko przybierze.   Ostatnio coraz częściej się zdarza, że (...)

Zobacz cały wpis na blogu »