Szczęście

Wpisy zawierające słowo kluczowe szczęście.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Życie w pandemii Projekt Self-Help

Materiał napisała p. Agnieszka Musiał Dlaczego izolacja ma negatywny wpływ na ludzi, nawet na osoby z charakteru introwertyczne, jakie mogą być skutki dla zdrowia psychicznego w aktualnej sytuacji?   Człowiek jest z natury istotą społeczną i potrzebuje innych ludzi do tego, aby żyć i się rozwijać. Oczywiście potrzebujemy czasem być sami i odpocząć od zbyt dużej ilości bodźców, jednak wówczas sami podejmujemy taką decyzję. Izolacja, która zostaje nam narzucona w znacznym stopniu odbiera możliwość dokonania wyboru. Osoby z natury introwertyczne mogą początkowo odczuwać pewną ulgę z możliwości spędzania czasu samotnie, jednak z czasem sytuacja ta staje się również dla nich bardzo trudna. Niezależnie od tego, czy przebywanie z ludźmi stanowi dla nas źródło komfortu czy bywa powodem niepokoju, to brak możliwości wymiany myśli z innymi i wsp& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dylematy wierszem Blog o rozwoju osobistym, poszukiwaniach szczęścia i rozwijaniu twórczości.

W zeszłym roku zimą marzyłam o ciepłym piasku, świeżej bryzie i uśmiechniętych oczach tego jedynego. To marzenie chyba przykleiło się do mnie i dlatego zamiast cieszyć się dobrem co jest moim udziałem szukam wytrwale dziury w całym. Chyba mnie prześladuje jakiś pech garbaty.Rok minął, a ja mam te same dylematy.Zgubiłam gdzieś odwagę do zmian.A może to, co najważniejsze już mam?Spokojny dom i bliskich mi ludzi.Może ten dobrobyt mnie już nudzi. Może nie doceniam swego szczęścia

Zobacz cały wpis na blogu »
Witajcie! Mój mały piękny świat! - życie, rodzina, pomysły na zagospodarowanie czasu wolnego.

Moją pasją są języki obce, kocham język angielski i wbrew własnym pierwotnym uczuciom zgłębiam język niemiecki, który jak się okazało nawet lubię. Czas wolny spędzam, na czytaniu dobrej książki, rozwijaniu zdolności manualnych, ale również słuchaniu muzyki - szczegolnie z płyt winylowych. Szczrególnie teraz jesienią mam na to więcej czasu niż za zwyczaj. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwsze tygodnie znajomości 365 dni piekła

W pierwszym wpisie chciałabym Wam opowiedzieć o tym, jak było na początku mojej znajomości z Panem Q. Poznaliśmy się przypadkiem, przez wspólną znajomą. Z wyglądu był taki o jakim zawsze marzyłam, ciemna karnacja, brązowe oczy i jego uśmiech, który mnie onieśmielał. Zauroczyłam się w nim, po paru spotkaniach, które były dla mnie naprawdę wyjątkowe. Sprawiał, że czułam się przy nim bezpiecznie. Zawsze chciałam spotkać kogoś, dla kogo będę ważna, a może inaczej - przy kim będę się tak czuła. Kogoś kto będzie sprawiał, że mogę spokojnie spać, bez żadnych zmartwień co przyniesie jutro. Trochę mi nie dawało spokoju to, że jest tak idealnie. Miałam wrażenie, że jest zbyt pięknie, żeby to było prawdziwe. Pan Q był ode mnie prawie dziesięć lat starszy, co mnie bardzo intrygowało. Wiek to tylko liczby, ale jednak myślałam, że przez to jest dojrzały i odpowiedzialny. Po jakimś czasie zaczęliśmy być razem, nie było zbędnych pytań o "chodzenie", tylko po prostu, któregoś dnia powiedział o m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tabliczka na szczęście W duszy, sercu i myślach

Zobacz cały wpis na blogu »
SZCZĘŚLIWYM BYĆ :) SZCZĘŚLIWE KLIMATY

  Żyjmy tak, abyśmy byli szczęśliwi każdego dnia  Uczmy się dostrzegać pozytywy w różnych sytuacjach, bo m.in. w tych momentach, chwilach tkwi sekret bycia radosnym, zadowolonym czy szczęśliwym  Pomagajmy szczęściu do nas dotrzeć, bo same z siebie nigdy nie przybędzie.  Zamieniajmy przekonania negatywne w pozytywne, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
SZCZĘŚCIE :) SZCZĘŚLIWE KLIMATY

Zobacz cały wpis na blogu »
Prawo Przyciągania SZCZĘŚLIWE KLIMATY

  Nie wiem jak Wy, ale ja wierzę w Prawo Przyciągania. Wiem, że ono dzia (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Małe wybory Moja mgła

Szukam swojej drogi …. A raczej sposobu na odreagowanie mojej codzienności i chyba znalazłam …. Kiedyś jak jeszcze nie znałam mojego byłego męża bardzo lubiłam bardzo dużo chodzić na “spacery “ , choć bardziej nazwałbym to piesze podróże.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mój chłopak Wiersze

Przybędę tu na zawsze i zostane tu. Bo kto kocha prawdziwie oznajmi Ci to.  Przedstawia ci życie jako piękno, i dzięki temu nie potrzebujesz już snu.    Szukasz tego smutnego klipu, tego którego słuchałaś przez 2 lata.  Lecz przypominasz sobie, iż nie potrzebujesz tej piosenki, wystarczy Ci jego wsparcie.   Czujesz, że nie potrzebujesz już opini innych, ale jego opinia jest dla ciebie ceniejsza niż twoja. Wściekasz się o drobnostki, ale to tylko dlatego, ze ci na nim zależy.   W życiu czujesz się jak na pustyni. Gdy go całujesz twoje usta dostają wodę, gdy go przytulasz twoje ciało dostaje schronienie przed słońcem i wiatrem gdy go trzymasz za rękę zaczynasz rozumieć, że pustynia jest wyjątkowa.   Pustynia ma swój urok,  nigdy nie wiadomo do kąd się idzie. Z tą osobą rozumiecie si (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mt 28, 8-15 bierziczytaj

Szczęście odnajduj w Jezusie i Jego miłości. Nieś Jego światło innym. ...   Adoruj Jezusa w tajemnicy zmartwychwstania. ...   Weryfikuj szczerość i siłę wiary. Cenne są zobowiązania wypływające z religii. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
SZCZĘŚCIE :) SZCZĘŚLIWE KLIMATY

Zobacz cały wpis na blogu »
POMÓŻMY ODNALEŹĆ RADOŚĆ ŻYCIA SZCZĘŚLIWE KLIMATY

POMÓŻMY ODNALEŹĆ RADOŚĆ ŻYCIA          Na wstępie chcemy wyrazić ogromną wdzięczność i podkreślić, że jest nam niezmiernie miło, że nasz Blog, nasze wpisy cieszą się licznym zainteresowaniem, stają się dla Was motywacją do przezwyciężania trudności życiowych, motywują i inspirują.  Takie właśnie miałyśmy wstępne założenie tworząc Szczęśliwe Klimaty       Dzisiejszy wpis powstał w toku rozmów jakie ze sobą ostatnio przeprowadzamy, także na potrzeby bloga  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Anatomia szczęścia Zacznij od siebie

  Ludzie szczęśliwi wyglądają lepiej. Są bardziej pewni siebie. Oczywiście częściej się uśmiechają i zachowują się bardziej swobodnie. O wiele skuteczniej oddziałują na innych! Ludzie szczęśliwi mają lepsze, ciekawsze prace, lepsze relacje z ludźmi i przede wszystkim lepiej im się układa w kwestiach damsko-męskich. Wiodą po prostu lepsze, ciekawsze, bardziej fascynujące życie niż większ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Żyjmy pełni optymizmu, wiary, nadziei i miłości SZCZĘŚLIWE KLIMATY

„Nawet krótkie życie może być pełne radości oraz miłości i mieć więcej sensu, niż życie, które trwało osiemdziesiąt lat”. - Viktor E. Frankl, książka pt. „Człowiek w poszukiwaniu sensu”.   Nasi Drodzy, żyjmy tak jakby jutra nie było, a więc pięknie, odważnie, zwariowanie, ciekawie, radośnie, szczęśliwie, pełni optymizmu, wiary, nadziei i miłości. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »