Szczęście

Wpisy zawierające słowo kluczowe szczęście.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Dlaczego dzielę się wglądem w Trzy Pryncypia happy me

Ponieważ na ten moment nie znajduję nic na temat 3P w jezyku polskim, jest to dla mnie motywacją, aby rozprzestrzeniać tą piękną formułę wśród polskojęzycznych odbiorców. Im dogłębniej Widzę system działania ludzkiego życia, tym moje własne staje się lżejsze i prostsze. Nie twierdzę, że nigdy już nie jestem smutna czy zła, ale przyjmuję to jako część życia, a ta akceptacja w magiczny sposób sprawia, że te niechciane emocje nie zostają ze mna na długo. Niemalże przestałam mieć problemy emocjonalne, nie d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trzy Pryncypia - opis każdego ludzkiego doświadczenia happy me

   Gdy psychologowie i specjaliści zaczęli zjeżdżać na Salt Spring Island, aby usyszeć wiadomość przekazywaną przez Sydney`a Banks`a, wspólnie zastanawiali się, jak sformułować ten przekaz, by był dla każdego zrozumiały i pomocny.       Nazwano go THREE PRINCIPLES (ang.) - Pryncypia, Prawidła, Zasady, Kanony, Systemy... Dlaczego Pryncypia?Działają zawsze, wszędzie i na każdego. Nie ważne, czy je znasz czy nie, czy się z nimi zgadzasz, czy też z nimi walczysz. Porównanie z przyciąg (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gdzie leży szczęście? happy me

   W latach 70-tych XX wieku, pewien człowiek zamieszkujący wyspę Salt Spring Island, doświadczył przebudzenia. Usłyszał i Zobaczył. Nazywał się Sydney Banks. Gdy jego wiadomość dotarła do świata, wielu poszukujących stało się studentami Syd`a. Wkrótce również psycholodzy i profesjonaliści zaczęli przybywać na wyspę, by doświadczyć osobiście kojących efektów wiadomości przekazywanej przez Syd`a. On sam wierzył głęboko, że jego wiadomość może zmienić psychologię na zawsze, z uwagi na radykalne podejście do faktów dotyczących umysłu i jego dysfuncji.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak odkryłam w sobie Szczęście i Zdrowie happy me

   Zobaczyłam życie "od środka", z serca. Dziś już wiem, że nie znajdujemy Miłości, ale odkrywamy Miłość, która leży ukryta w labiryncie naszych myśli. Jutro mogę znów zostać oszukana przez mój umysł żyjący w iluzji, ale iluzja słabnie. Traci swoją moc. Rzeczywistość staje się solidna i silna, zawsze obecna we mnie. Jestem rzeczywistością.    Ale nie zawsze tak żyłam. Zanim Zobaczyłam Prawdę, mój świat wyglądał całkiem inaczej. Pamiętam okresy, kiedy życie nie dawało radości, nie dawało nadziei. Świat był szary, bez życia; sposób w jaki czułam, taka, jaka byłam. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
wybór zespołu/DJ Organizacja ślubu i wesela

Wybór zespołu Był to dla nas też wybór niełatwy bo ja miałam zupełnie inne oczekiwania i mój narzeczony zupełnie inne. Do tego nikt z rodziny i znajomych nie miał dla nas żadnej polecajki, więc postanowiliśmy rozpocząć poszukiwania w Internecie. Okazało się to nie takie proste bo zespołów jest strasznie, strasznie dużo. Zajęło nam to strasznie dużo czasu, bo każdy zespół miał na stronie jakąś ofertę i przesłuchanie wszystkich utworów było nie lada wyzwaniem, w końcu wybraliśmy pięć zespołów i postanowiliśmy odezwać się do nich, dwa nam szybko odpadły bo nie było wolnego naszego terminu, więc zostały nam do wyboru trzy i tak naprawdę wszystkie nam się podobnie podobały, więc zaważyła interakcja z zespołem i odpowiedzi na istotne pytania  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
wybór sali Organizacja ślubu i wesela

Wybór sali weselnej był jednym z najtrudniejszych dla nas wyborów  Okazało się, że nie jest to takie proste, bo mimo, że wybieraliśmy ponad półtora roku przed ślubem, to wiele sal miało już zajęty termin, który sobie wymarzyliśmy  Byliśmy oglądać bardzo różne sale, dużo rzeczy nas zaskoczyło, naprawdę okazało się, że trzeba dopytać o wszystko, bo można się nieźle zdziwić podczas ostatniego regulowania faktury np  I te wszystkie sytuacje skłoniły mnie do przygotowania dla was listy pytań, które warto zadać, zanim wybierze się salę  1. wolny termin?  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zasada numer 1 Jak być szczęśliwym?

Hejka! Wróciłem. Skończyłem już lekcje i mam czas popisać.   Więc tak jak powiedziałem wcześniej, dam Wam kilka rad jak żyć szczęśliwie.    Kochani,  najważniejsze jest, aby żyć chwilą. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Skąd Gazelle w moim życiu. Gazelle to życie

Siemanko mordeczki 👋🏻 Mam na imię Patryk, skończone 24 lata i obecnie mieszkam w Holandii, gdzie praca do której pojechałem okazała się najlepszą decyzją w życiu.   Niespełna rok temu, szukając pracy na wiosnę za granicą, czwartek 14 maja nie zanosił się na inny od poprzednich dni. Kiedy chwilę po południu zadzwonił do mnie nieznajomy numer, po odebraniu usłyszałem głos kobiety. Jak się okazało Pani jest z agencji pracy i chciałaby przedstawić mi ofertę. Następnie opowiedziała mi o szczegółach oferowanej pracy która jak się okazało, jest na terenie Holandii i polegać ma na montażu rowerów w zakładzie marki "Gazelle". Agencja zapewnia zakwaterowanie, transport do p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szczęście Podróże z sercem

   Nie szukaj szczęścia na siłę ,    bo tylko się rozczarujesz .    Ono przyjdzie samo     i gdy to zrobi , będzie     chciało Ci wynagrodzić     miliony sekund spędzonych     na jego poszukiwaniu .                     Cytaty pl.      Nie czekaj , myśląc , że życie będzie     prostsze , łatwiejsze i lepsze .    Życie zawsze będzie skomplikowane ,     Naucz się być szczęśliwym     w każdej chwili .    W przeciwnym wypadku nie znajdziesz     na to dobrego czasu .    AN      Nie szukaj drogi , która daje     szczęście .    Spróbuj odnaleźć szczęście  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szczęście Podróże z sercem

       Szczęście , to biec na boso         aż do końca tęczy ...        Czyjeś mądre słowa kiedy         coś Cię dręczy ...        Czyjaś silna dłoń gdzie         zasad brakuje ...        Prostota , pokora , gdy         miłość budujesz ...        Kiedy własną dłonią możesz         głaskać niebo ...        i gdy prosto rośnie Twoje         zasadzone drzewo ...        Gdy przyjaciół zostaje         ilu ich posiadasz ,         w chwilach dla Ciebie trudnych ,         gdy właśnie upadasz ...         (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Życie w pandemii Projekt Self-Help

Materiał napisała p. Agnieszka Musiał Dlaczego izolacja ma negatywny wpływ na ludzi, nawet na osoby z charakteru introwertyczne, jakie mogą być skutki dla zdrowia psychicznego w aktualnej sytuacji?   Człowiek jest z natury istotą społeczną i potrzebuje innych ludzi do tego, aby żyć i się rozwijać. Oczywiście potrzebujemy czasem być sami i odpocząć od zbyt dużej ilości bodźców, jednak wówczas sami podejmujemy taką decyzję. Izolacja, która zostaje nam narzucona w znacznym stopniu odbiera możliwość dokonania wyboru. Osoby z natury introwertyczne mogą początkowo odczuwać pewną ulgę z możliwości spędzania czasu samotnie, jednak z czasem sytuacja ta staje się również dla nich bardzo trudna. Niezależnie od tego, czy przebywanie z ludźmi stanowi dla nas źródło komfortu czy bywa powodem niepokoju, to brak możliwości wymiany myśli z innymi i wsp& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dylematy wierszem Blog o rozwoju osobistym, poszukiwaniach szczęścia i rozwijaniu twórczości.

W zeszłym roku zimą marzyłam o ciepłym piasku, świeżej bryzie i uśmiechniętych oczach tego jedynego. To marzenie chyba przykleiło się do mnie i dlatego zamiast cieszyć się dobrem co jest moim udziałem szukam wytrwale dziury w całym. Chyba mnie prześladuje jakiś pech garbaty.Rok minął, a ja mam te same dylematy.Zgubiłam gdzieś odwagę do zmian.A może to, co najważniejsze już mam?Spokojny dom i bliskich mi ludzi.Może ten dobrobyt mnie już nudzi. Może nie doceniam swego szczęścia

Zobacz cały wpis na blogu »
Witajcie! Mój mały piękny świat! - życie, rodzina, pomysły na zagospodarowanie czasu wolnego.

Moją pasją są języki obce, kocham język angielski i wbrew własnym pierwotnym uczuciom zgłębiam język niemiecki, który jak się okazało nawet lubię. Czas wolny spędzam, na czytaniu dobrej książki, rozwijaniu zdolności manualnych, ale również słuchaniu muzyki - szczegolnie z płyt winylowych. Szczrególnie teraz jesienią mam na to więcej czasu niż za zwyczaj. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwsze tygodnie znajomości 365 dni piekła

W pierwszym wpisie chciałabym Wam opowiedzieć o tym, jak było na początku mojej znajomości z Panem Q. Poznaliśmy się przypadkiem, przez wspólną znajomą. Z wyglądu był taki o jakim zawsze marzyłam, ciemna karnacja, brązowe oczy i jego uśmiech, który mnie onieśmielał. Zauroczyłam się w nim, po paru spotkaniach, które były dla mnie naprawdę wyjątkowe. Sprawiał, że czułam się przy nim bezpiecznie. Zawsze chciałam spotkać kogoś, dla kogo będę ważna, a może inaczej - przy kim będę się tak czuła. Kogoś kto będzie sprawiał, że mogę spokojnie spać, bez żadnych zmartwień co przyniesie jutro. Trochę mi nie dawało spokoju to, że jest tak idealnie. Miałam wrażenie, że jest zbyt pięknie, żeby to było prawdziwe. Pan Q był ode mnie prawie dziesięć lat starszy, co mnie bardzo intrygowało. Wiek to tylko liczby, ale jednak myślałam, że przez to jest dojrzały i odpowiedzialny. Po jakimś czasie zaczęliśmy być razem, nie było zbędnych pytań o "chodzenie", tylko po prostu, któregoś dnia powiedział o m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tabliczka na szczęście W duszy, sercu i myślach

Zobacz cały wpis na blogu »