Rozwój osobisty

Wpisy zawierające słowo kluczowe rozwój osobisty.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

ODGADYWANIE I PRZERABIANIE CZAS NA PRAWDE

Za każdym razem kiedy przychodzi do nas nowy temat mamy do odgadnięcia co jest na rzeczy tak aby pracować nad danym tematem tak aby rozumieć nad czym trzeba posiedzieć i popracować. Mamy dużo do zrozumienia w jednym tylko temacie więc przyłóżmy się nie ma co się spieszyć bo jeśli poświęcimy czemuś odpowiedni czas to dobrze to zrozumiemy i będziemy mogli go szybciej zakończyć. Nie będziemy musieli go ciągnąć w nieskończoność i praktycznie za każdym razem zaczynać od nowa jego zrozumienie. I nie będziemy musieli się denerwować że ciągle do nas wraca ten sam temat. Każdy temat który do nas wraca jest tematem niezałatwionym. Jeśli mamy temat który nas ciągle śledzi i depcze nam po piętach to znaczy że ostatnim razem nie został przerobiony.Owszem są tematy które powracają do nas jak bumerangi mając na celu przerobienie danego tematu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MATACTWA CZAS NA PRAWDE

    Jak myślicie ile rzeczy wymyślił człowiek aby trzymać drugiego człowieka w ryzach strachu niewiedzy ignorancji i zabobonach.  Jeśli ludzie którzy mieli p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
GŁOS SERCA CZAS NA PRAWDE

Jak rozpoznać głos serca? Do tego aby go usłyszeć długa droga bo mało kto z nas chce słuchać samego siebie większość ludzi słucha innych co maja do powiedzenia na ich temat i co gorsza biorą to do siebie zamiast mieć swoje własne zdanie na swój temat. Jak ktoś wam mówi że wyglądacie super to się nie zastanawiacie czy mówi prawdę ale jak ktoś was gani to "mieliście" i zastanawiacie się jak on mógł coś takiego powiedzieć bo przecież nie ma racji. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
NAUKA CZAS NA PRAWDE

Każdy z nas ma inne przeznaczenie. Każdy z nas ma inne zadania ale jak ma je wykonać skoro nie ma ochoty na naukę i na słuchanie innych. Kiedy przychodzi moment aby dowiedzieć się czegoś więcej wtedy powinno się przyjąć wyzwanie i zabrać się do pracy a nie trzymać swoich mądrości do końca życia i nie mieć na względzie innej wiedzy. Każdy z nas ma wiele do nauki i nie ma nikogo kto by mógł powiedzieć że wie wszystko na dany temat bo to niemożliwe. A ci którzy twierdzą że się uczą powinni się porządnie zastanowić jak się uczą jeśli jest to tylko nauka tego co im wygodne a nie tego co do nich przychodzi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MASZ A NIE DAJESZ CZAS NA PRAWDE

Masz w sobie wiele do podzielenia się z innymi i nie masz nawet pojęcia jak wiele możesz innym ofiarować małych i dużych radości. Z jaka ofertą masz do czynienia. Jak wiele możesz innym dać. I nie mówimy tu o sprawach materialnych ale o tematach które związane są z życiem codziennym każdego człowieka na Ziemi. Jeśli nie masz pojęcia o czym pisze to czytaj dalej. Czy wiesz że jeśli się do kogoś uśmi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZABAWA W ZGADYWANIE CZAS NA PRAWDE

Kiedy nie masz pojęcia o czym mówisz zaczynasz wymyślać wyobrażać i zgadywać i nie ma to nic wspólnego z prawdą. I nie byłoby w tym nic negatywnego jeśli byś poinformował o tym swoich słuchaczy. Jeśli ludzie z którymi rozmawiasz wiedzieliby że to co mówisz nie jest prawdą lecz domysłem. Wymyślone i opowiedziane.  Jeśli myślisz że nie ma w tym nic złego że kłamiesz prosto w oczy i robisz to celowo to ja ci powiem że nie wiesz najważniejszego tematu w życiu a mianowicie tego że każde kłamstwo wraca w odwrotnej formie i każde kłamstwo kłamstwem sieje. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
JAKI POMYSŁ TAKI CEL CZAS NA PRAWDE

Każdy cel kiedyś był pomysłem ale nie każdy pomysł staje się celem. Wszystko zaczyna się w głowie i w głowie może się zatrzymać.  Zacznijmy od początku.  Kiedy świetny pomysł wpada nam do głowy i zaczynamy go pogłębiać i powiększać zaczynamy go doszlifowywać wtedy przy tej całej obróbce zaczynamy nabierać pewności lub zaczynamy się zatracać lub zaczynamy wątpić w jego powodzenie.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
OBUDZENI CZAS NA PRAWDE

Kiedy zaczynasz się rozwijać świadomie i nowe tematy poznawać wtedy zaczynasz się obudzonymi nazywać.   Kiedy budzimy się ze snu oczy szeroko otwieramy i sami siebie pilnować musimy aby nie zasnąć. Prawdę na co dzień zażywać musimy aby nie popaść znowu w śpiączkę kłamu. Ale to dopiero początek naszej drogi przebudzenia. Gdy rozwijać swe umysły chcemy wiele na myśli trzymać trzeba aby z drogi prawdy nie zboczyć i aby się samemu w sobie nie zapatrzyć bo z dnia na dzień pogłębiać świadomość mamy a nie w jednym poziomie zostawać. Droga przed nami trudna ale świeczki warta. A gdy na wyższe poziomy świadomoś (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
NOWE CELE I NOWE TEMATY CZAS NA PRAWDE

Nowymi celami może być absolutnie wszystko. Nowe tematy mogą być tylko te które są zupełnie nieznane i niesłyszane bo to właśnie znaczy nowy temat. W momencie kiedy temat jest już wam znany nie jest nowy. Ale jeśli chodzi o cele to niekoniecznie bo temat znany a cel nowy. Każdy cel tak na prawdę jest nowy bo nawet ten z przed lat nieosiągnięty i odnowiony jest nowy bo dalej nieosiągnięty. Jeśli byśmy chcieli osiągnąć drugi raz ten sam cel to wtedy możemy powiedzieć o "starym" celu. Ale ja wam mówię że to i tak będzie nowy bo nie da się czegoś zrobić dwa razy identycznie.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
DUŻE EGO CZAS NA PRAWDE

Masz nadmiar myśli w głowie i nie rozumiesz wielu spraw. Jesteś zestresowany i zagoniony. Chcesz ogarnąć kilka spraw na raz. Jesteś w ciągłym biegu. Zaczynasz dzień od dawki złości na cały świat i wcale nie widzisz że robisz sobie to wszystko sam.  Nie jesteś w zgodzie z własnymi emocjami. Nie jesteś w zgodzie z własnymi uczuciami. Nie jesteś w zgodzie z własnymi przekonaniami i okłamujesz samego siebie prawie na każdym kroku. Robisz wszystko na pokaz. Nie dla siebie tyko dla innych. Nie liczysz się z własnym zdaniem tylko ze zdaniem innych. Masz zawsze na uwadze to co o tobie powiedzą. Nie zależy ci na byciu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZAKAZANE MYŚLI CZAS NA PRAWDE

Za każdym razem kiedy układamy jakiś plan dotyczący naszego życia zaczynamy po swojemu i natychmiast zaczynają nam się nasuwać cudze myśli cudze schematy i cudze lęki. Niejeden z was nawet nie ma tego świadomości a niejeden nawet przestaje działać.  Kochani przestańcie mieć cudze życie zacznijcie działać na własną rękę i w swoim własnym imieniu. Nie sugerujcie się tym co znacie od zawsze. Nie myślcie jak wasi rodzice. Nie trzymajcie się tego co wam wpojono w szkole. Zostawcie to wszystko i zacznijcie sami myśleć. Żyjcie własnymi marzeniami i wizjami lepszego jutra z wizjami lepszych i szczęśliwszych siebie. Za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
JAK MOŻNA ŻYĆ CZAS NA PRAWDE

Można żyć każdego dnia inaczej. Można każdego dnia żyć tak samo. To zawsze wasza decyzja jak poukładacie sobie dzień. To waszym zadaniem dać mu to co uważacie za stosowne i potrzebne w danym dniu. Każdy tak układa dzień jak myśli w danym etapie swojego życia. Każdy jest w takim etapie w jakim ma być i w żadnym innym. Każdy etap przygotowuje nas do czegoś i przygotowuje nas do następnego etapu. Każdy z nasz jest w drodze ale nie każdy z was o tym wie i nie każdy chce bo nie ma ochoty pracować nad własnym rozwojem i buntuje się przed wszystkim co do niego dociera i nie ma ochoty na zmiany a drugi jest niecierpliwy i chce zmienić swoje życie już. Na każdego przyjdzie czas czy tego chce czy nie. Czy sobie zdaje z tego sprawę czy nie. Wszystko we wszechświecie się zmienia i nic nie pozostaje w bezruchu wiec i ty nie możesz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MAŁA ZACHĘTA CZAS NA PRAWDE

Kiedy masz duże natężenie spraw do wykonania i nie lubisz wielu z nich albo wiesz że niektóre są pracochłonne to co zrobić aby wybrać te które są najistotniejsze a nie koniecznie najprzyjemniejsze.  To jest proste w tłumaczeniu ale nie koniecznie w zastosowaniu.  Trzeba zrozumieć co jest dla ciebie tym co zaprocentuje jutro tym co przyniesie ci krok do przodu w kierunku twojego obranego c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
WIERZYĆ I ŻYĆ CZAS NA PRAWDE

Znać prawdę a żyć nią to ogromna różnica. Nie wystarczy tylko wiedzieć znać prawdę trzeba zacząć ją wprowadzać każdego dnia w swoją przestrzeń aby nią żyć aby to co uznajemy za prawdę nadawało tempa naszemu życiu i w tym rytmie tworzyć kolejne dni wypełnione tym w co wierzymy i co uznajemy za najważniejsze dla nas samych.   Co zrobić żeby w coś uwierzyć ? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
NADZIEJE I OCZEKIWANIA CZAS NA PRAWDE

Możecie mieć duże nadzieje możecie mieć duże oczekiwania ale prawda jest taka że to wy je macie w stosunku do innych i do świata a nie w stosunku do samych siebie. Każdy ma zasadnicze zmiany do wprowadzenia jeśli chce aby jego przyszłość była taka jaką sobie wymyśla. Zmiany polegają na zrozumieniu że każdy jest odpowiedzialny za swoją przyszłość sam i stawianie wymagań innym a nie sobie nie zmieni niczego na lepsze wręcz pogorszy stan rzeczy bo nikt za was samych was nie zmieni. I nie ma znaczenia jak bardzo będą zmieniać się inni wy musicie prace wykonać sami. Zacznijcie mieć oczekiwania w stosunku do samych siebie a nie do otoczenia i kolejnych ludzi w waszym życiu.&nbs (...)

Zobacz cały wpis na blogu »