Rozwój osobisty

Wpisy zawierające słowo kluczowe rozwój osobisty.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kilka sposobów na poprawę samopoczucia Rozwój osobisty

Posadź kwiaty na balkonie-będzie ci przyjemnie na nie popatrzeć, gdy zakwitną Nie trzymaj się sztywno ustalonych jadłospisów-gdy danego dnia masz ochotę zejść coś innego niż było w planie zrób to Miej porządek w dokumentach, nie będziesz się denerwować gdy będziesz musiał szybko znaleźć coś ważnego Przynajmniej raz na jakiś czas uprawiaj sport-choćby jazdę na rowerze Uśmiechaj się często-choćby do siebie:) Unikaj ludzi, którz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zmianę zacznij od siebie Rozwój osobisty, biznes, sport, zdrowie, relacje

Wielu z nas często boryka się z problemami życia codziennego.   Pieniądze, praca, związek, problemy ze zdrowiem, kłótnia z przyjacielem. Potrafi to często doprowadzić do łez.   Często nawet najtwardszy facet nie potrafi sobie z tym poradzić...   Finalnie jednak nie o to chodzi. Największy sekret tkwi w tym, aby odnaleźć w sobie motywację, spokój wewnętrzny i zrozumienie, dzięki czemu zapanujemy nad wszystkim.   Nie można też żyć w błędnym przekonaniu, iż nasze problemy nic nie znaczą, bowiem dla każdego waga i poziom problemów są inne.   Grunt to jednak umiec sie im przeciwstawic i wspinac sie dalej do przodu. w swoim zyciu takze borykam sie z przemysleniami, bywaly momenty, ze nikt nie potrafil mi doradzic, nie potrafilem wybrac dobrze, popelnilem mase bledow. jak kazdy z nas. najwazniejsze jednak jest w tym wszystkim to, zeby z bledow wyciagac lekcje i jesli ktos mowi, z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Po co mi to Blog rozkminkowy

Tak się zastanawiam, dlaczego w ogóle zdecydowałam się na blog? Odpowiedź wydaje się dość klarowna, a jednak nie dla mnie. O nie, nie, nie... Kiedyś byłam wręcz pewna, że pisanie będzie częścią mojej egzystencji. Myślę oczywiście o pisaniu, które zostaje wydane, a potem ludzie sięgają po te moje kilka słów i albo czekają na więcej, albo puszczają w niepamięć. Tak się nie stało, a chęci od czasu do czasu się pojawiają i zamykam to wszystko w folderze, a potem wracam i zanurzam się w retrospekcji moich pomysłów, mojego myślenia...tego jak niektóre sprawy nabrały kształtu dzięki właśnie tym kilku słowom. Bywa, że śmieję się w głos, bo choć imiona zmienione to niejeden chciałby mnie udusić za to, co wytworzyłam za historię. Myślę, że te urywki mojego świata mogą być najciekawsze. Z jednej strony będę pisała na blogu wszystko to, co zajmuje moją głowę. No nie, nie wszystko...ale część. Z drugiej, zaś skuszę się czasami na wrzucenie tekstu, który (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
WYWIADY KTÓRE WYWARŁY NA MNIE DUŻE WRAŻENIE Z mojego życia. ETERYCZNAKARINA

Dzień dobry! Mimo wszystko pozytywnie, Pomimo kryzysowej sytuacji wysyłam do Was moc uśmiechu i miłości.  Mam dzis dla Was listę wywiadów , które bardzo wpłynęły na mnie.  Pierwsze obejrzałam jakieś 7 lat temu za sprawą Łukasza Jakóbiaka  #20m2 #20m2 z kanału 20m2 Łukasza na YOUTUBE.     Są to w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Życie nie jest w porządku..... TRUDNY WYBÓR

Usłyszałem od pewnej osoby takie stwierdzenie: życie nie jest w porzadku...... A co zrobiłeś takiego w swoim życiu, żeby to zmienić....spytałem. Próbowałem wszystkiego i nic mi się nie udało...dalej próbuje i nie wszystko mi się udaje....inni to mają lepiej....powiedział.... Ale właśnie to Ci inni, też tak jak ty próbują cały czas aż do skutku....mają wiecej odwagi i determinacji, dlatego też im się udaje....a Ty poddajesz się za szybko.....dodałem.... Dalej uważam, że życie nie jest w porządku....uparł się mój rozmówca..... Popatrz na osoby, które urodziły się kalekami.....co One mają powiedzieć? Jaką szansę mają już na starcie? A ty urodziłeś się zdrowy, jesteś zdrowy i narzekasz? Masz rację życie nie jest sprawiedliwe.....dodałem... Mój rozmówca przestał kontynuować dyskusję, wycofał się nagle ......myślę, że zrozumiał....

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowe etapy.... Milioner z przypadku

W swoim życiu każdy z nas przechodzi przez te same etapy : narodziny , chrzest , komunia , nauka , pierwsza praca , obchodzone imieniny , urodziny , rocznice i jubileusze  , zaręczyny , ślub itd.. Ale nie u każdego z nas wyglądają one podobnie...nie każdego z nas zycie jest takie same.....inny jest standard tego życia  .....inne jest środowisko w ktorym żyjemy i inni są otaczajacy nas ludzie....  Również moje pisanie będzie docierać tylko do pewnego kręgu osób.....bo przecież jestesmy tak różni tak inni..... Niby tak bardzo  podobni a jak bardzo inni....różnimy sie na każdym kroku....i to właśnie dlatego powinniśmy docierać do wszystkich ....dawać im swoje rady i przemyślenia.....nawet gdyby teraz każdy chciał dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami zyciowymi....czy w formie pisanej.....czy innej....to może zgromadzić wokół siebie grupę ludzi....sympatyków....myślących podobnie i podazajacych w ta sama stronę..... (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Męskość jest złudna I'll Show You How Great I am

Co to znaczy być męskim w dzisiejszych czasach?    Temat, który co jakiś czas rozgrzewa różne portale, wtedy czytasz „kryzys męskości”, „zniewieściali mężczyźni”, „pizdy w rurkach”, „męskość – co poszło nie tak?”. Szalenie łatwo jest jechać po mężczyznach, hejtować ich i krytykować. Ciekawe, że gdy tylko zaczniesz m&oacut (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Uczenie sie od lepszych .... Milioner z przypadku

Chesz wiedzieć wiecej? To sie ucz....ale pojawia się pytanie .....od kogo? To proste....od lepszych od Ciebie!!! To żadne odkrycie.....chyba, że uważasz sie za mędrca i wiesz wszystko , ale taka droga do niczego dobrego Cię niezaprowadzi.... Muszę Ci powiedzieć , że uczenie się od lepszych daje mi wiele motywacji....nowe rozwiązania w biznesie....nowe techniki sprzedaży....wszystko podane jak na talerzu... mamy wielu wybitnych twórców....co chwilę się słyszy że coś zostało wynalezione.... Uczyć się od lepszych to żaden wstyd , żadna ujma.....uczysz się , ponieważ chcesz być lepszy a tylko oni Ci to umożliwiają....pracujesz każdego dnia nad sobą....zdobywasz tak potrzebną Ci wiedzę.....ludzie stojący nad Tobą wyżej , dają Ci wiele możliwości , ale to Ty sam musisz po nie sięgnąć... Nie za wszystko osoby te chcą abyś zapłacił , mają wiele promocji na ich usługi....również w pogoni za klientem dają darmowe porady i poświęcają swój wolny czas zupełnie za darmo....to (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
nawet nie wychodź z pokoju Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb

  Nie potrzebujesz nawet opuścić pokoju. Wystarczy że pozostaniesz, że będziesz siedział przy stole i słuchał. A nawet nie musisz słuchać. Po prostu siedź, bądź spokojny i cichy. Bądź sam i się nie ruszaj. Świat sam z siebie złoży ofiarę. Odsłoni się przed Tobą. Świat nie ma wyboru. Będzie się pławił w ekstazie u Twoich stóp" Franz Kafka

Zobacz cały wpis na blogu »
Co to jest rozwój wewnętrzny i w jaki sposób rozwijać się wewnętrznie? Progresistka

Co to jest rozwój wewnętrzny i w jaki sposób... Co to jest rozwój wewnętrzny i w jaki sposób się wewnętrznie rozwijać. Co to jest rozwój wewnętrzny? Zadając sobie to pytanie warto wspomnieć że rozwój wewnętrzny trwa całe życie. Rozwój wewnętrzny polega na zrozumieniu siebie, swoich myśli i uczuć,wpojenie sobie ważnych wartości. Wiara w siebie samego, a także walka z problemami z którymi się na codzień borykamy,dlatego uważam, że rozwój wewnętrzny w życiu c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
shinrin-yoku Praktyka Prywatna Małgorzata i Maciej Gołąb

  Shinrin-yoku – leśna kąpiel – to spędzanie czasu w lesie, żeby być zdrowszym, szczęśliwszym i spokojniejszym. Shinrin-yoku od dziesiątków lat stanowi jeden z filarów japońskiej kultury i sposób odbudowywania naszych więzi z naturą. Może przybierać różne formy: od uważnych spacerów po lesie, przez wyjście do pobliskiego parku, po chodzenie boso po trawie.

Zobacz cały wpis na blogu »
GRANICE PRYWATNOŚCI CZAS NA PRAWDE

Każdy z nas ma jakieś granice prywatności w swoim życiu ale nie każdy je egzekwuje. Jedni dlatego że ich nie znają. Drudzy dlatego że ich nie mają jako coś istotnego na uwadze. A jeszcze inni nie sądzą że prywatność to ważny element ich życia. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
NOWY CYKL NATURY CZAS NA PRAWDE

Jeśli chodzi o nowy rok numerologiczny to można go zacząć od pierwszego nowiu po równonocy jesiennej ale prawidłowo byłoby zacząć od pełni.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. ZAPATRYWANIA CZAS NA PRAWDE

Zapatrywania są wynikiem tego czym byliśmy karmieni od samego początku. Czym nasiąknęliśmy poźniej i tym co sobie sami dopowiedzieliśmy na dany temat. Zapatrywania to nic innego jak nasz punkt widzenia ale pod wpływem tego co już wiemy. Bo nasz punkt widzenia jest zawsze nasz niczym nie dyktowany i niczym nie warunkowany.  Zapatrywania to też swego rodzaju gust społeczny. Jakie społeczeństwo do około takie możliwości i charakter zapatrywań. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
1. ZAPOMINANIE CZAS NA PRAWDE

Zapominamy o wielu strawach. Zapominamy o tym co ważne i i tym co nie ważne. Ale teraz zacznie się seria pytań na które warto znaleść chwile aby je przemyśleć i zorientować się jaka jest nasza odpowiedź. Zapominamy bo... nie chcemy o czymś pamiętać? Nie mamy dość wyćwiczonej pamięci? Nie koncentrujemy się wystarczająco na danym temacie? Zadajemy sobie zbyt mało trudu aby zapamiętać? Nie uważamy tego za zbyt istotne? Nie zależy nam na zapamiętaniu? A może jest coś o czym nie wiemy na chwile obecną a co pomaga nam nie zapamietać? A może mamy za dużo spraw na głowie i z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »