Rozwój osobisty

Wpisy zawierające słowo kluczowe rozwój osobisty.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

MASZ WYBÓR CZAS NA PRAWDE

Każdy z nas ma wolną wolę wyboru i ma prawo a wręcz obowiązek decydować za samego siebie i nie powinien sugerować się zdaniem innych... ale czy to powszechne? Jeśli jesteś twórcą własnej kreacji rzeczywistości to dlaczego chcesz kopiować lub brać kawałek innych nieznających twoich potrzeb duszy. Zacznij tworzyć siebie samego z własnych potrzeb i radości. Każdy jest odpowiedzialny za siebie samego i ma prawo kreacji a nasze myśli to nasze największe narzędzie korzystajmy z niego w sposób świadomy a z każdym dniem doświadczymy mocy własnych wyborów i będziemy je w pełni rozumieć. 

Zobacz cały wpis na blogu »
ZAPATRYWANIA CZAS NA PRAWDE

Za każdym razem gdy dowiadujecie się czegoś nowego patrzycie na temat z perspektywy własnej wiedzy i określonego poglądu na daną sprawę. Nie ma w was nawyku podchodzenia do tematu neutralnie. Z dozą zainteresowania i chęcią zbadania go więcej. Zaczynacie nakładać na niego własną wiedzę i własne poglądy. Ale to dopiero początek zabawy w "katów" tematu bo gdy temat staje się niewygodny zaczynacie go sabotować i chcecie udowodnić że jest "zły". Odrzucacie jeśli pokazuje wasze braki i godzi jak ostry nóż w wsze EGO. Zaczyna w was wzbierać złość i bunt i absolutnie nie ma mowy o dalszym zapoznaniu się z jego treścią i informacją. Każdy taki temat jest odbierany jako fałsz jako próba oczernienia waszej osoby mimo że nie ma bezpośredniej mowy o was. To wszystko wynika z waszych nabytych zapatrywań i z te (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
IGNORANCTWO CZAS NA PRAWDE

Sąludzie których nic nie obchodzi. Nie obchodzi ich co się z nimi dzieje po śmierci. Nie obchodzi ich co będzie za pare lat. Nie obchodzi ich co kto powiedział i ile ma czasu do przeżycia. Nie obchodzi ich jak świat powinien wyglądać jak ludzie powinni się zachowywać i jak powinni żyć ze sobą. Każdy z tych ludzi jest ignorantem bo ignoruje wszystko po co żyje. Musicie się wystrzegać bycia ignorantami bo to droga do zatracenia. Tacy ludzie mają bardzo duże EGO.  Jak może cię nie obchodzić planeta na której żyjesz tylko dlatego że ktoś ci zapłacił za milczenie. Jak może cię nie obchodzić los dzikich zwierząt tylko dlatego że ma (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
JEŚLI ZROZUMIESZ CZAS NA PRAWDE

Jeśli zrozumiesz że to co robisz jest dyktowane przez ciebie samego tak na prawdę nikt inny nie ma na to wpływu. Jeśli zrozumiesz że wszystko co robisz robisz tylko dla siebie i nawet jeśli ci się wydaje że robisz dla innych to tak nie jest. Jeśli zrozumiesz że wszystko co masz jest złudne bo przemija i odchodzi i nie możesz niczego zatrzymać i nie masz na to wpływu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Znajdź swoją własną prawdę CZAS NA PRAWDE

Każdy z nas ma swoją własną prawdę w sobie. Ale pogrzebaną pod stertami śmieci społecznych.

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy znasz swoją własną prawdę? CZAS NA PRAWDE

Czy można zdefiniować swoją własna prawdę ? Czy można się dowiedzieć jaka ona?

Zobacz cały wpis na blogu »
Motywujący cel….. !!! Idź do przodu

W poprzednim poście obiecałem Wam opisać metodę, według, której ja ustalam swoje cele. Mam tutaj na myśli S.M.A.R.T..  Co kryje się pod tym skrótem? S – Specific – Konkretny M – Measurable – mierzalny A – Achievable – Osiągalny R – Realistic – Realistyczny T – Timed – Określony w czasie Cel powinien być konkretny, musisz mieć łatwość zidentyfikowania jego osiągnięcia, dlatego też musi być mierzalny. Dla Ciebie cel powinien być realny do osiągnięcia. Musi być również osadzony w czasie, to bardzo ważny element planowania, który bardzo motywuje do działania. Czasem dobrym pomysłem jest podzielenie zamierzonego celu na mniejsze kroki. Istotne jest też zdefiniowanie celu w pozytywny sposób. Od pewnego czasu właśnie w ten sposób planuję i udaje mi się osiągnąć wyznaczone cele. Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na bardzo waż (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ograniczenia!!! Droga do sukcesu

Witajcie, Jak myślcicie co możecie zrobić, by przelamać ograniczenia i iść dalej do przodu? Ciągle coś staje nam na drodze do realizacji zamierzeń. Pytanie tylko czy są to nasze prawdziwe cele, czy potrafimy się na nich skoncentrować. Sztuka koncentracji na sobie, praca Twojego umysłu, przeramowanie swoich starych, złych przekonań na nowe te bardzo pozytywne!!! Co jest dla Was niemożliwe...? Połamanie deski, przeście po rozżarzonych węglach - co o tym myślicie? Ja to zrobiłem... i moje podejście do ograniczeń jest już zupełnie inne!!!!! Wiem, że mogę dużo więcej!!! M.

Zobacz cały wpis na blogu »
rozwój osobisty Droga do sukcesu

Witajcie, Dawno mnie tutaj nie było....!!!! Tak naprawdę nic się u mnie nie zmieniło. Cały czas bardzo interesuję się tematyką rozwoju osobistego. Dlaczego? Odpowiedż jest prosta jestem nie zadowolony z tego co do chwili obecnej osiągnąłem w życiu. Myślę, że powodem tego są pewnego rodzaju ograniczenia, które zostały mi wpojone w latach dzieciństwa, wszelkiego rodzaju przekonania, które przejmujemy od sowich rodziców, sowich bliskich. Tak naprawdę nikt z mojej rodziny nic spektakularnego w życiu nie osiągnął... ja chcę to zmienić. Oczywiści ktoś mógłby mi zarzucić - jak to nic nie osiągnąłeś, przecież masz żonę, dwójkę wspaniałych dzieci, dom, samochód i dobrą pracę?! W tym co napisałem wyżej jest na pewno sporo prawdy - jednak oni nie wszystko wiedzą. Pewnie, że jestem dumny z tego, że mam wspaniałe dzieciaki, że miszkamy na swoim. Ja jednak myślę do przodu, chcialbym zapenić im godne życie, dobry rozwój, tak bym nigd (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
SOLARIS Rozwój osobisty. Warsztaty rozwoju osobistego. Warsztaty dla kobiet SOLARIS Rozwój osobisty. Warsztaty rozwoju osobistego. Warsztaty dla kobiet

warsztaty rozwoju osobistego   Tworzenie afirmacji – KOMPENDIUMSZTUKA AFIRMACJI AFIRMUJ ŻYCIEZagadnienie wolnej woli jest jednym z odwiecznych pytań, będących m.in. częścią filozofii moralnej oraz teorii bytu. Sprowadza się ono do pytania: Czy człowiek ma faktycznie wolność wyboru, czy też jego wybory są całkowicie determinowane czynnikami zewnętrznymi? Wielu współczesnych filozofów, dowodzi istnienia wolnej woli poprzez odwołanie się do mechaniki kwantowej. Jeśli przyjąć, że to my i tylko my jesteśmy odpowiedzialni za to, co dzieje się w naszym życiu, to także my sami możemy sprawić, aby było nam lepiej. Jak? Jedną z takich metod, niezwykle prostą i bardzo skuteczną, są AFIRMACJE. affirmatio - zgoda, aprobata, potwierdzenie, uznanie czegośAfirmacja jest krótkim tekstem odnoszącym się (...)

Zobacz cały wpis na blogu »