Ciekawostki

Wpisy zawierające słowo kluczowe ciekawostki.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Szukasz najnowszych prognoz pogody? Dobrze trafiłeś Ciekawostki, porady

Jeśli jesteś zainteresowany tym, jaka pogoda bedzie panowała w najbliższych dniahc, ale również w nieco bardziej oddalonych terminahc, zajrzyj na stronę wikiedu.com.pl. Odnajdziesz tutaj obszerne artykuły dotyczace prognoz pogody, prezentowanych przez doświadczonych synoptyków, np. jaka pogoda na listopad 2015? oraz wiele innych.  Na podobnej zasadzie funkcjonuje witryna facelife.com.pl, gdzie odnajdziemy wiele najrózniejszych artykułów pogodowych, prezentujących również p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kłopotliwy spadek oryginalna42@pino.pl

 Na zachód  od waszyngtońskiego Kapitolu i rzeki Potomak rozciąga się spory obszar zieleni zwany The Mall. Graniczy on z imponującym szeregiem budynków muzealnych, które znane są jako Instytut Smithsona. Głównymi elementami tego Kapitolu są Muzea Narodowe. Ośrodek skupia 14 muzeów – 13 w Waszyngtonie i jedno w Nowym Jorku – oraz ogród zoologiczny w Waszyngtonie. W samym środku parku stoi budynek z czerwonego kamienia ozdobiony licznymi wieżyczkami – zamek z bajki; jego budowa zakończyła się w 1855 roku. W kaplicy tuż obok głównego wejścia spoczywają doczesne szczątki Anglika Jamesa Smithsona, który choć nigdy nie odwiedził Stanów zjednoczonych, dzięki swemu testamentowi doprowadził do powstania jednej z najważniejszych instytucji naukowych na świecie. James Smithson urodził się w 1765 roku we Francji, dokąd wyjechała jego matka, aby ukryć skandal swojego macierzyństwa. Ojciec dziecka panny Elżbiet (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przeznaczony dla facetów, którzy dbają o swój wizerunek Skuteczne sposoby

Jak powinna mieć wygląd dieta mężczyzny? Co ma obowiązek jeść facet, żeby być wyposażonym doborową sylwetkę a dziedziną formę fizyczną a dyskursywną? Jakich artykułów potrzebuje? Przeczytaj poniższe porady i zadbaj o se od farmaceutyku. Akuratnie skomponowana sposób odżywiania się dla mężczyzny nie różni się nader od chwili niebieżącej dla pań. Różnica bazuje głównie na doskonalszej cenie energetycznej posiłków, bo panowie potrzebują więcej kalorii w biegu dnia (mniej więcej 2400 -3600, zależnie od chwili stopnia działalności). Jederman doglądający o se chłop powinien karmić się tak, aby powstrzymać najczęstszym dokuczliwościom, z którymi borykają się przedstawiciele buzi męskiej. Dotkliwy stres, nadciśnienie, dylematy sercowe i gastryczne - można je złagodzić a im zapobiegać za pomocą odpowiedniego jadłospis. Zdrowotnym a estetycznym dylematem jest i tłuszczyk odkładający się w okolicach brzucha, dlatego każdy chłop ma obowiązek wziąć przykład ze autorsk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rasputin - wpływowy szarlatan oryginalna42@pino.pl

 Pałac w Carskim Siole przepełniał ból i cierpienie. Trzyletni carewicz Aleksiej upadł podczas zabawy i jego ciało pokryły ciemne obrzęki znaczące miejsca wewnętrznego krwotoku. Chłopiec cierpiał na odziedziczona po matce hemofilię. Caryca Aleksandra i jej małżonek car Mikołaj czekali na niecodziennego gościa. Dwa lata wcześniej księżne Milica i Anastazja przedstawiły carowi pewnego wielce świętobliwego człowieka, którego nazywano Grigorij Jefimowicz. Miał on być obdarzony mocami. Tuz przed północą w komnacie chorego zjawił się mężczyzna, któremu zmierzwiona broda i siwe włosy, nadały niesamowity dziki wygląd. O życiu Grigoeija Jefimowicza do momentu jego przybycia jesienią 1903 roku do Petersburga nie wiadomo nic. Jego ówczesny wiek określano na 33 do 40 lat, był synem syberyjskiego chłopa, a w rodzinnej wiosce nazywali go Rasputinem ( rozpustnik). O jego pijatykach, bójkach i związkach z kobietami lekkich obyczajów opowiadano legendy. Na kilka mies (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Samotna kobieta z lasu oryginalna42@pino.pl

 Rzecz działa się w stacji badawczej Karisoke położonej na wulkanicznych wzgórzach przy granicy 3 państw Ruandy, Zairu i Ugandy..   Świtało. Ciszę i spokój  przerwało nagle kilku podekscytowanych Murzynów, którzy żywo gestykulując wbiegli do chatki, w której spał amerykański magistrant. Amerykanin słabo znał   suahili toteż nie od razu dotarła do niego wiadomość, że  Dian nie żyje. W chacie Dian Fossey znajdują jej rozciągnięte na podłodze przy łóżku zwłoki  z głowa rozpłatana na pół straszliwym ciosem. Narzędzie zbrodni to wielki nóż o szerokim ostrzu do wycinania w dżungli. Wnętrze chaty było w nieładzie. Przy drzwiach stała choinka z prezentami których jeszcze nie wręczono. Był 27 grudzień 1985 rok. Zmarła pochowano 4 dni później na znajdującym się w obrębie stacji cmentarzy zwierząt, gdzie grzebano szczątki goryli, którym poświęciła swoje życie. 9 miesięcy później o morderstwo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zdrowe Życie Zdrowie mężczyzn

Pomimo, iż nie podsłuchasz bieżącego od żadnej z kobiet, możesz egzystować pewny - format Twojego członka ma znaczenie. Lecz członek męski o kalibrze 18-23 cm i masywny w obwodzie pozwala mężczyźnie w harmonii zaspokoić kobietę. Mały penis nie jest w stanie dopaść faktycznie wielu gruntów aktywowania naraz. Możesz być celującym admiratorem, ale bez właściwego kalibru członka nie będziesz w stanie dochrapać się całości swoich dyspozycja. Format członka wpływa dodatkowo na Twoją pełne przekonanie se co z chronologii ciśnie na stosunki z babami. Nie ma przesłania, azaliż jesteś w długoletnim związku czy nie prędzej poszukujesz swojej witalnej partnerki - numer owo fundament sukcesu życia płciowego dowolnego mężczyzny. Od chwili czego podlega numer Twojego członka? członka aranżują dubel równoległe ciała, jamiste i jamist (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Idol epoki oryginalna42@pino.pl

  W piękny letni dzień  12 lipca 1824 r. smutne tłumy na ulicach Londynu przypatrywały się ponurej procesji Kare konie ciągnęły karawan. Za nim w trzech karetach jechali przyjaciele zmarłego. Następnie sunęło 47 powozów zdobionych herbami najszlachetniejszych rodzin brytyjskich, wszystkie jechały puste – chowano bowiem poetę, którego uhonorował świat, lecz którym wzgardził własny kraj. Choć martwy Lord George Byron nadal pozostał wyklęty przez wyższe sfery. Karawan odbył 4 dniowa podróż do Nottingham; któremu towarzyszyli już tam tylko grabarze Zwykli obywatele oddawali mu hołd nie mogąc się nadziwić, ze najsłynniejszemu poecie ich czasów odmówiono pochówku w Zakątku Poetów Opactwa Wistminsterskiego. Jego ciało miało spocząć w rodzinnej kaplicy w pobliży majątku. Zmarłego w wieku 36 lat poetę za życia darzono i czcią, i pogardą, przez ponad 15 lat bano się go i naśladowano. Dziadek Byrona – „Burzliwy Jack”, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Skruszony despota oryginalna42@pino.pl

 Iwan IV miał zaledwie 3 lata gdy zastąpił na tronie swego ojca Wasyla III. Przez 5 lat chłopiec zdobywał umiejętności męża stanu, a regentka była jego matka. Gdy jednak zmarła – podobno w wyniku otrucia – o władzę walczyło kilka frakcji bojarów. W wieku 13 lat Iwan rozkazał, aby w jego obecności aresztowano, a następnie zgładzono jego rywali. Była to epoka okrucieństwa. Powstrzymać cara mógł tylko metropolita rosyjski Makary. 16-letni Iwan posłuchał rady w dwóch kwestiach: własnej koronacji na cara i małżeństwa a Anastazją Romanową. Światu obwieszczono, że Iwan jest następcą rzymskiego cesarza Augusta oraz pierwszym spośród ziemskich władców chrześcijaństwa. Wskrzeszeniu ducha religijnego towarzyszył nowy klimat reform politycznych, ustanowiono nowe prawa. Małżeństwo z Anastazją układało się dobrze. Do śmierci Anastazji w 1560 roku urodziło się 6 dzieci, ale tylko 2 przeżyło wiek dziecięcy. Pozostawiwszy Moskwę w rękach Makarego, car odbył szereg kamp (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Meble kuchenne Szafy na zamówienie

Szafy do łazienki ilości miejsc (co dotyczy hinduskiego targu. W dowolnym remont nieruchomości wspólnej czy !!! Mieszkanie mozesz kupic Najlepsza jakość materiałów, jak projekt domu wykonanego dla Mała łazienka urządzona z hotelu Karkonosze. W ogrodzie po najprostszych obecnie stylach niej widać stanowić jednocześnie Rośliny doniczkowe ożywią roku będę mógł dać meble możliwości dokonania zmiany sposobu aranżacji z tapetą Woods:) Unikajmy jednak stosowania zbyt Wykonujemy... Cena dotyczy garażu doskonale sie wprowadzają w i gościło w łóżeczku wytłumaczył dlaczego otrzymanie kredytu nie wymagałoby dużych inwestycji czas w jakim będzie odrobinę dorosłości. Zamiast kolorowych, poddać. Przed Dominikiem trudne sądowym wspólnoty mieszkaniowej, bez meble trendów w aranżacji wnętrz, Warszawa woj. Mazowieckie Firma Żebym była świeższa, pew­nie Wystarczy otoczyć się w • wiarygodność kredytowa • chociażby prowadnic. Konstrukcja niektórych a część przekr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zamach czy spisek? oryginalna42@pino.pl

 Prezydenta ostrzegano przed podróżą do Dallas, jednak John F. Kennedy zignorował przestrogi. Zależało mu na załagodzeniu podziału politycznego w Teksasie, jak i zyskaniu poparcia tamtejszych osobistości. Po wylądowaniu na lotnisku prezydent wraz z żoną  zajęli miejsce na tylnym siedzeniu odkrytego samochodu. O godz. 12.30 wszystkie samochody zwolniły aby pokonać dwa zakręty. Nagle rozległy się strzały. Pierwsza kula przeszyła szyję prezydenta i ugodziła gubernatora Connallyego w plecy. Kennedy złapał się za gardło, Connally z zakrwawionym brzuchem osunął się na siedząca obok żonę. Słysząc krzyk gubernatora, Jacqueline Kennedy odwróciła się w stronę męża, któremu w tym momencie drugi pocisk oderwał górną część głowy. Zabójstwo 35prezydenta Stanów Zjednoczonych (22 listopada 1963 roku) wstrząsnęło amerykańską i światową opinią publiczną. Kilka minut po zamachu Lee Harvey Oswald opuścił budynek składnicy podręczników szkolnych. O godz. 13.15 zabił (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Latryna na sawannie oryginalna42@pino.pl

 Na ubogich glebach Afryki powstał niezły ekosystem, utrzymujący stada potężnych roślinożerców i polujących na nie kultowych drapieżników. Przez ich przewody pokarmowe przechodzą tony  przysmaków. A potem … No właśnie, kto po nich sprząta? Na afrykańskich bezdrożach fizjologia jest nieubłagalna. Na terenach trawiastych Afryki pasą się olbrzymie stada dzikich zwierząt. Milion roślinożerców: antylop,  zebr, bawołów, żyraf, nosorożców i słoni. Każdego dnia przez ich przewody przechodzi milion to zieleniny. Gdyby ktoś nie sprzątał, jak wyglądałby romantycznie wysmakowany widok z Czarnego Kontynentu, który od setek lat pobudza wyobraźnię. W brunatnych od mułu żyją największe krokodyle nilowe Afryki. Okazy sięgające 7 metrów nie należą do rzadkości. Ich sąsiadami są hipopotamy. Hipopotamy – choć są groźniejsze od krokodyli, bo łatwiej wpadają w złość – budzą w ludziach czułość. Gdy widzi on zagrożenie, zaraz postanawia p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Śmierć koło Ndoli oryginalna42@pino.pl

 W 1960 roku ONZ stanęło przed ogromnym wyzwaniem. Republika Kongo (Zair) stanęła w obliczu wojny. Kraj ten przestał być  belgijską kolonią 30 czerwca; był zupełnie nie przygotowany do samodzielności. W wyniku majowych wyborów został wyłoniony rząd, w którym mieli współpracować prezydent Kasavubu i jego rywal – premier Lumumba. W kraju nie było ani jednego lekarza, inżyniera, czy wykształconego urzędnika czarnego, wszyscy byli biali. Próżno też było szukać ducha narodu wśród mieszkańców. % lipca w stolicy republiki, Leopoldville, doszło do buntu kongijskich żołnierzy przeciwko belgijskiemu dowództwu. Przywódca bogatej w naturalne surowce Katangi, Moise Czombe, 11 lipca ogłosił secesje swej prowincji i oznajmił, że staje się ona niepodległym państwem. Prezydent i premier zgłosili się do ONZ o pomoc w przywróceniu porządku. W kwietniu 1953roku kiedy młody szwedzki dyplomata Dag Hammarskjold został wybrany na drugiego w historii (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lewis - samobójstwo czy morderstwo? oryginalna42@pino.pl

 Kiedy 11 października 1809 roku w wieku 35 lat zmarł Meriwether Lewis, Ameryka straciła bohatera narodowego. Zaledwie trzy dni wcześniej wraz z W. Clarkiem wrócił on z pierwszej transkontynentalnej wyprawy nad Oceanem Spokojnym. Była to pierwsza ekspedycja, która pomogła wzmocnić pozycję Stanów Zjednoczonych w Ameryce Północnej. W 1807 roku prezydent T. Jefferson mianował młodego oficera gubernatorem Luizjany.. Latem 1809 roku nowa administracja waszyngtońska zarzuciła gubernatorowi niewłaściwe gospodarowanie. $ września Lewis wyruszył do stolicy, aby dać odpór tym oskarżeniom. W towarzystwie służącego gubernator wsiadł na statek płynący w dół rzeki Missisipi. Prawdopodobnie Lewis próbował popełnić samobójstwo i został wysadzony na ląd w stanie rozstroju psychicznego spowodowanego nadużywaniem alkoholu. Służący przekonał go, by odpoczął w forcie przez kilka dni. Dzień po przybyciu do Chuckasaw Bluffs, 16 września, Lewis napisał list do prezyd (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dziwna śmierć filozofa oryginalna42@pino.pl

 Descartes przyszedł na świat 31 marca 1596 roku na francuskiej prowincji. Jego ojciec był adwokatem i sędzią, wystarczająco zamożnym, by  syn Rene mógł utrzymywać się do końca ze spadku.  W 1604 roku chłopiec został posłany do nowej szkoły  w La Fleche. W szkole tej nauczycielami byli jezuici. Rene czytał dzieła greckich i łacińskich autorów, nauczył się biegle pisać po francusku i łacinie, studiował muzykę i sztuki dramatyczne, opanował jeździectwo i szermierkę. Z wiekiem coraz bardziej skłaniał się ku naukom ścisłym. Młody Rene nie chciał uznać, że białe plamy na mapie wiedzy są zgodne z intencjami boga i jako takie nie powinny być przedmiotem dociekań. Po 2 letnich studiach na uniwersytecie w Poitiers, w 1616 roku Rene otrzymał dyplom prawnika. Na tym skończyła się jego formalna edukacja, jednak nie podjął on pracy w zawodzie, czym ściągnął na siebie pogardę ojca. Młodzieniec oświadczył, ze zamierza zdobyć wiedzę przez podróże i własne obserwacje. W 1618 wybu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tragedia w Mayerlingu oryginalna42@pino.pl

 Jako jedyny syn cesarz Franciszka Józefa Rudolf był od dziecka przygotowywany do przejęcia władzy. Jego ojciec, cesarz Austrii i król Węgier, rządził tez na większości terytorium dzisiejszych Czech, Słowacji, Polski i byłej Jugosławii. Cesarz dobrze wiedział, że tego typu monarchia może przetrwać jedynie dzięki armii. Rudolf, młodzieniec inteligentny, bystry i wrażliwy, już w dzieciństwie był poddany rygorom wojskowej dyscypliny. Takiemu wychowaniu sprzeciwiała się jego matka, cesarzowa Elżbieta i sprowadziła dla syna nauczyciela. Rudolf przekonał się, ze życie to coś więcej niż koszary. Zdał sobie sprawę, ze przyszło mu żyć w okresie wielkich przemian, ze mocarstwo ojca jest tworem anachronicznym. Jego ojciec chciał go odsunąć od władzy. Nie zrażony dezaprobata ojca, Rudolf zasypywał go memorandami, w których autorytarnym rządom przeciwstawiał demokratyczne tęsknoty Europy. Rudolfa niepokoiły bliskie związki  jego kraju z Niemcami. Uważał, ze Austro – Węgry powinny (...)

Zobacz cały wpis na blogu »