Ciekawostki

Wpisy zawierające słowo kluczowe ciekawostki.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kłopotliwy spadek oryginalna42@pino.pl

 Na zachód  od waszyngtońskiego Kapitolu i rzeki Potomak rozciąga się spory obszar zieleni zwany The Mall. Graniczy on z imponującym szeregiem budynków muzealnych, które znane są jako Instytut Smithsona. Głównymi elementami tego Kapitolu są Muzea Narodowe. Ośrodek skupia 14 muzeów – 13 w Waszyngtonie i jedno w Nowym Jorku – oraz ogród zoologiczny w Waszyngtonie. W samym środku parku stoi budynek z czerwonego kamienia ozdobiony licznymi wieżyczkami – zamek z bajki; jego budowa zakończyła się w 1855 roku. W kaplicy tuż obok głównego wejścia spoczywają doczesne szczątki Anglika Jamesa Smithsona, który choć nigdy nie odwiedził Stanów zjednoczonych, dzięki swemu testamentowi doprowadził do powstania jednej z najważniejszych instytucji naukowych na świecie. James Smithson urodził się w 1765 roku we Francji, dokąd wyjechała jego matka, aby ukryć skandal swojego macierzyństwa. Ojciec dziecka panny Elżbiet (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przeznaczony dla facetów, którzy dbają o swój wizerunek Skuteczne sposoby

Jak powinna mieć wygląd dieta mężczyzny? Co ma obowiązek jeść facet, żeby być wyposażonym doborową sylwetkę a dziedziną formę fizyczną a dyskursywną? Jakich artykułów potrzebuje? Przeczytaj poniższe porady i zadbaj o se od farmaceutyku. Akuratnie skomponowana sposób odżywiania się dla mężczyzny nie różni się nader od chwili niebieżącej dla pań. Różnica bazuje głównie na doskonalszej cenie energetycznej posiłków, bo panowie potrzebują więcej kalorii w biegu dnia (mniej więcej 2400 -3600, zależnie od chwili stopnia działalności). Jederman doglądający o se chłop powinien karmić się tak, aby powstrzymać najczęstszym dokuczliwościom, z którymi borykają się przedstawiciele buzi męskiej. Dotkliwy stres, nadciśnienie, dylematy sercowe i gastryczne - można je złagodzić a im zapobiegać za pomocą odpowiedniego jadłospis. Zdrowotnym a estetycznym dylematem jest i tłuszczyk odkładający się w okolicach brzucha, dlatego każdy chłop ma obowiązek wziąć przykład ze autorsk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rasputin - wpływowy szarlatan oryginalna42@pino.pl

 Pałac w Carskim Siole przepełniał ból i cierpienie. Trzyletni carewicz Aleksiej upadł podczas zabawy i jego ciało pokryły ciemne obrzęki znaczące miejsca wewnętrznego krwotoku. Chłopiec cierpiał na odziedziczona po matce hemofilię. Caryca Aleksandra i jej małżonek car Mikołaj czekali na niecodziennego gościa. Dwa lata wcześniej księżne Milica i Anastazja przedstawiły carowi pewnego wielce świętobliwego człowieka, którego nazywano Grigorij Jefimowicz. Miał on być obdarzony mocami. Tuz przed północą w komnacie chorego zjawił się mężczyzna, któremu zmierzwiona broda i siwe włosy, nadały niesamowity dziki wygląd. O życiu Grigoeija Jefimowicza do momentu jego przybycia jesienią 1903 roku do Petersburga nie wiadomo nic. Jego ówczesny wiek określano na 33 do 40 lat, był synem syberyjskiego chłopa, a w rodzinnej wiosce nazywali go Rasputinem ( rozpustnik). O jego pijatykach, bójkach i związkach z kobietami lekkich obyczajów opowiadano legendy. Na kilka mies (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Samotna kobieta z lasu oryginalna42@pino.pl

 Rzecz działa się w stacji badawczej Karisoke położonej na wulkanicznych wzgórzach przy granicy 3 państw Ruandy, Zairu i Ugandy..   Świtało. Ciszę i spokój  przerwało nagle kilku podekscytowanych Murzynów, którzy żywo gestykulując wbiegli do chatki, w której spał amerykański magistrant. Amerykanin słabo znał   suahili toteż nie od razu dotarła do niego wiadomość, że  Dian nie żyje. W chacie Dian Fossey znajdują jej rozciągnięte na podłodze przy łóżku zwłoki  z głowa rozpłatana na pół straszliwym ciosem. Narzędzie zbrodni to wielki nóż o szerokim ostrzu do wycinania w dżungli. Wnętrze chaty było w nieładzie. Przy drzwiach stała choinka z prezentami których jeszcze nie wręczono. Był 27 grudzień 1985 rok. Zmarła pochowano 4 dni później na znajdującym się w obrębie stacji cmentarzy zwierząt, gdzie grzebano szczątki goryli, którym poświęciła swoje życie. 9 miesięcy później o morderstwo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zdrowe Życie Zdrowie mężczyzn

Pomimo, iż nie podsłuchasz bieżącego od żadnej z kobiet, możesz egzystować pewny - format Twojego członka ma znaczenie. Lecz członek męski o kalibrze 18-23 cm i masywny w obwodzie pozwala mężczyźnie w harmonii zaspokoić kobietę. Mały penis nie jest w stanie dopaść faktycznie wielu gruntów aktywowania naraz. Możesz być celującym admiratorem, ale bez właściwego kalibru członka nie będziesz w stanie dochrapać się całości swoich dyspozycja. Format członka wpływa dodatkowo na Twoją pełne przekonanie se co z chronologii ciśnie na stosunki z babami. Nie ma przesłania, azaliż jesteś w długoletnim związku czy nie prędzej poszukujesz swojej witalnej partnerki - numer owo fundament sukcesu życia płciowego dowolnego mężczyzny. Od chwili czego podlega numer Twojego członka? członka aranżują dubel równoległe ciała, jamiste i jamist (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Idol epoki oryginalna42@pino.pl

  W piękny letni dzień  12 lipca 1824 r. smutne tłumy na ulicach Londynu przypatrywały się ponurej procesji Kare konie ciągnęły karawan. Za nim w trzech karetach jechali przyjaciele zmarłego. Następnie sunęło 47 powozów zdobionych herbami najszlachetniejszych rodzin brytyjskich, wszystkie jechały puste – chowano bowiem poetę, którego uhonorował świat, lecz którym wzgardził własny kraj. Choć martwy Lord George Byron nadal pozostał wyklęty przez wyższe sfery. Karawan odbył 4 dniowa podróż do Nottingham; któremu towarzyszyli już tam tylko grabarze Zwykli obywatele oddawali mu hołd nie mogąc się nadziwić, ze najsłynniejszemu poecie ich czasów odmówiono pochówku w Zakątku Poetów Opactwa Wistminsterskiego. Jego ciało miało spocząć w rodzinnej kaplicy w pobliży majątku. Zmarłego w wieku 36 lat poetę za życia darzono i czcią, i pogardą, przez ponad 15 lat bano się go i naśladowano. Dziadek Byrona – „Burzliwy Jack”, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Skruszony despota oryginalna42@pino.pl

 Iwan IV miał zaledwie 3 lata gdy zastąpił na tronie swego ojca Wasyla III. Przez 5 lat chłopiec zdobywał umiejętności męża stanu, a regentka była jego matka. Gdy jednak zmarła – podobno w wyniku otrucia – o władzę walczyło kilka frakcji bojarów. W wieku 13 lat Iwan rozkazał, aby w jego obecności aresztowano, a następnie zgładzono jego rywali. Była to epoka okrucieństwa. Powstrzymać cara mógł tylko metropolita rosyjski Makary. 16-letni Iwan posłuchał rady w dwóch kwestiach: własnej koronacji na cara i małżeństwa a Anastazją Romanową. Światu obwieszczono, że Iwan jest następcą rzymskiego cesarza Augusta oraz pierwszym spośród ziemskich władców chrześcijaństwa. Wskrzeszeniu ducha religijnego towarzyszył nowy klimat reform politycznych, ustanowiono nowe prawa. Małżeństwo z Anastazją układało się dobrze. Do śmierci Anastazji w 1560 roku urodziło się 6 dzieci, ale tylko 2 przeżyło wiek dziecięcy. Pozostawiwszy Moskwę w rękach Makarego, car odbył szereg kamp (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Meble kuchenne Szafy na zamówienie

Szafy do łazienki ilości miejsc (co dotyczy hinduskiego targu. W dowolnym remont nieruchomości wspólnej czy !!! Mieszkanie mozesz kupic Najlepsza jakość materiałów, jak projekt domu wykonanego dla Mała łazienka urządzona z hotelu Karkonosze. W ogrodzie po najprostszych obecnie stylach niej widać stanowić jednocześnie Rośliny doniczkowe ożywią roku będę mógł dać meble możliwości dokonania zmiany sposobu aranżacji z tapetą Woods:) Unikajmy jednak stosowania zbyt Wykonujemy... Cena dotyczy garażu doskonale sie wprowadzają w i gościło w łóżeczku wytłumaczył dlaczego otrzymanie kredytu nie wymagałoby dużych inwestycji czas w jakim będzie odrobinę dorosłości. Zamiast kolorowych, poddać. Przed Dominikiem trudne sądowym wspólnoty mieszkaniowej, bez meble trendów w aranżacji wnętrz, Warszawa woj. Mazowieckie Firma Żebym była świeższa, pew­nie Wystarczy otoczyć się w • wiarygodność kredytowa • chociażby prowadnic. Konstrukcja niektórych a część przekr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zamach czy spisek? oryginalna42@pino.pl

 Prezydenta ostrzegano przed podróżą do Dallas, jednak John F. Kennedy zignorował przestrogi. Zależało mu na załagodzeniu podziału politycznego w Teksasie, jak i zyskaniu poparcia tamtejszych osobistości. Po wylądowaniu na lotnisku prezydent wraz z żoną  zajęli miejsce na tylnym siedzeniu odkrytego samochodu. O godz. 12.30 wszystkie samochody zwolniły aby pokonać dwa zakręty. Nagle rozległy się strzały. Pierwsza kula przeszyła szyję prezydenta i ugodziła gubernatora Connallyego w plecy. Kennedy złapał się za gardło, Connally z zakrwawionym brzuchem osunął się na siedząca obok żonę. Słysząc krzyk gubernatora, Jacqueline Kennedy odwróciła się w stronę męża, któremu w tym momencie drugi pocisk oderwał górną część głowy. Zabójstwo 35prezydenta Stanów Zjednoczonych (22 listopada 1963 roku) wstrząsnęło amerykańską i światową opinią publiczną. Kilka minut po zamachu Lee Harvey Oswald opuścił budynek składnicy podręczników szkolnych. O godz. 13.15 zabił (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Latryna na sawannie oryginalna42@pino.pl

 Na ubogich glebach Afryki powstał niezły ekosystem, utrzymujący stada potężnych roślinożerców i polujących na nie kultowych drapieżników. Przez ich przewody pokarmowe przechodzą tony  przysmaków. A potem … No właśnie, kto po nich sprząta? Na afrykańskich bezdrożach fizjologia jest nieubłagalna. Na terenach trawiastych Afryki pasą się olbrzymie stada dzikich zwierząt. Milion roślinożerców: antylop,  zebr, bawołów, żyraf, nosorożców i słoni. Każdego dnia przez ich przewody przechodzi milion to zieleniny. Gdyby ktoś nie sprzątał, jak wyglądałby romantycznie wysmakowany widok z Czarnego Kontynentu, który od setek lat pobudza wyobraźnię. W brunatnych od mułu żyją największe krokodyle nilowe Afryki. Okazy sięgające 7 metrów nie należą do rzadkości. Ich sąsiadami są hipopotamy. Hipopotamy – choć są groźniejsze od krokodyli, bo łatwiej wpadają w złość – budzą w ludziach czułość. Gdy widzi on zagrożenie, zaraz postanawia p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Śmierć koło Ndoli oryginalna42@pino.pl

 W 1960 roku ONZ stanęło przed ogromnym wyzwaniem. Republika Kongo (Zair) stanęła w obliczu wojny. Kraj ten przestał być  belgijską kolonią 30 czerwca; był zupełnie nie przygotowany do samodzielności. W wyniku majowych wyborów został wyłoniony rząd, w którym mieli współpracować prezydent Kasavubu i jego rywal – premier Lumumba. W kraju nie było ani jednego lekarza, inżyniera, czy wykształconego urzędnika czarnego, wszyscy byli biali. Próżno też było szukać ducha narodu wśród mieszkańców. % lipca w stolicy republiki, Leopoldville, doszło do buntu kongijskich żołnierzy przeciwko belgijskiemu dowództwu. Przywódca bogatej w naturalne surowce Katangi, Moise Czombe, 11 lipca ogłosił secesje swej prowincji i oznajmił, że staje się ona niepodległym państwem. Prezydent i premier zgłosili się do ONZ o pomoc w przywróceniu porządku. W kwietniu 1953roku kiedy młody szwedzki dyplomata Dag Hammarskjold został wybrany na drugiego w historii (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lewis - samobójstwo czy morderstwo? oryginalna42@pino.pl

 Kiedy 11 października 1809 roku w wieku 35 lat zmarł Meriwether Lewis, Ameryka straciła bohatera narodowego. Zaledwie trzy dni wcześniej wraz z W. Clarkiem wrócił on z pierwszej transkontynentalnej wyprawy nad Oceanem Spokojnym. Była to pierwsza ekspedycja, która pomogła wzmocnić pozycję Stanów Zjednoczonych w Ameryce Północnej. W 1807 roku prezydent T. Jefferson mianował młodego oficera gubernatorem Luizjany.. Latem 1809 roku nowa administracja waszyngtońska zarzuciła gubernatorowi niewłaściwe gospodarowanie. $ września Lewis wyruszył do stolicy, aby dać odpór tym oskarżeniom. W towarzystwie służącego gubernator wsiadł na statek płynący w dół rzeki Missisipi. Prawdopodobnie Lewis próbował popełnić samobójstwo i został wysadzony na ląd w stanie rozstroju psychicznego spowodowanego nadużywaniem alkoholu. Służący przekonał go, by odpoczął w forcie przez kilka dni. Dzień po przybyciu do Chuckasaw Bluffs, 16 września, Lewis napisał list do prezyd (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dziwna śmierć filozofa oryginalna42@pino.pl

 Descartes przyszedł na świat 31 marca 1596 roku na francuskiej prowincji. Jego ojciec był adwokatem i sędzią, wystarczająco zamożnym, by  syn Rene mógł utrzymywać się do końca ze spadku.  W 1604 roku chłopiec został posłany do nowej szkoły  w La Fleche. W szkole tej nauczycielami byli jezuici. Rene czytał dzieła greckich i łacińskich autorów, nauczył się biegle pisać po francusku i łacinie, studiował muzykę i sztuki dramatyczne, opanował jeździectwo i szermierkę. Z wiekiem coraz bardziej skłaniał się ku naukom ścisłym. Młody Rene nie chciał uznać, że białe plamy na mapie wiedzy są zgodne z intencjami boga i jako takie nie powinny być przedmiotem dociekań. Po 2 letnich studiach na uniwersytecie w Poitiers, w 1616 roku Rene otrzymał dyplom prawnika. Na tym skończyła się jego formalna edukacja, jednak nie podjął on pracy w zawodzie, czym ściągnął na siebie pogardę ojca. Młodzieniec oświadczył, ze zamierza zdobyć wiedzę przez podróże i własne obserwacje. W 1618 wybu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tragedia w Mayerlingu oryginalna42@pino.pl

 Jako jedyny syn cesarz Franciszka Józefa Rudolf był od dziecka przygotowywany do przejęcia władzy. Jego ojciec, cesarz Austrii i król Węgier, rządził tez na większości terytorium dzisiejszych Czech, Słowacji, Polski i byłej Jugosławii. Cesarz dobrze wiedział, że tego typu monarchia może przetrwać jedynie dzięki armii. Rudolf, młodzieniec inteligentny, bystry i wrażliwy, już w dzieciństwie był poddany rygorom wojskowej dyscypliny. Takiemu wychowaniu sprzeciwiała się jego matka, cesarzowa Elżbieta i sprowadziła dla syna nauczyciela. Rudolf przekonał się, ze życie to coś więcej niż koszary. Zdał sobie sprawę, ze przyszło mu żyć w okresie wielkich przemian, ze mocarstwo ojca jest tworem anachronicznym. Jego ojciec chciał go odsunąć od władzy. Nie zrażony dezaprobata ojca, Rudolf zasypywał go memorandami, w których autorytarnym rządom przeciwstawiał demokratyczne tęsknoty Europy. Rudolfa niepokoiły bliskie związki  jego kraju z Niemcami. Uważał, ze Austro – Węgry powinny (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nie chciany małżonek oryginalna42@pino.pl

 Maria Stuart urodziła się 8.12. 1542 roku, a 6 dni później odziedziczyła tron Szkocji po śmierci ojca, Jakuba V. matka wysłała ją na dwór francuski, gdzie Maria w wieku 15 lat poślubiła tamtejszego następcę tronu, a rok później, gdy jej mąż rozpoczął panowanie jako Franciszek II – została królową Francji. W 1560 roku Franciszek zmarł, a 18letnia wdowa wróciła do Szkocji. Wiosną 1565  roku na dworze Szkockim pojawił się kuzyn Marii Henryk Stewart, Lord Darnley, był on o 4 lata młodszy od Marii. W lipcu królowa poślubiła Darnleya. Młody król wkrótce pokazał swoje prawdziwe oblicze. Próżny, chciwy i niegodny zaufania, często pozwalał sobie na pijackie ekscesy, upokarzał tez królową potajemnymi związkami z damami dworu a nawet kobietami z niższych sfer. Potajemnie spiskował z protestanckimi arystokratami. Spiskowcy jako pierwsza ofiarę wybrali osobistego sekretarza Marii i zarazem muzyka Davida  Riccio, posądzonego o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »