Ciekawostki

Wpisy zawierające słowo kluczowe ciekawostki.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Ciekawostki na temat kręcenia serialu Dom z papieru

Dzieńdoberek :) Dziś przedstawię wam zaskakujące ciekawostki na temat kręcenia serialu <3 1.Do pierwszego odcinka Domu z papieru powstało 50 scenariuszy. 2.Serial został nakręcony w budynku Wyższej Rady Badań Naukowych, który bardzo przypomina Mennicę Królewską. 3.Scenariusze poszczególnych odcinków są pisane na bieżąco, w trakcie filmowania. Dzięki temu scenarzyści mogą dostosowywać fabułę do sytuacji, które dzieją się na planie. 4. W serialu "Dom papieru" widzowie mogą zobaczyć, jak bohaterowie drukują pieniądze. Co ciekawe, wykorzystane w serialu maszyny na co dzień drukują hiszpańskie gazety. Twórcy serialu uznali, że sprzęt najbardziej przypomina ten, który jest wykorzystywany do drukowania pieniędzy.  5. Początkowo serial został wyprodukowany przez hiszpańską stację telewizyjną Antena 3 i miał bardzo niski budżet. Pierwotnie odcinki kosztowały pół miliona dolarów każdy, co jest bardzo małą k (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciekawostki World of Tanks Ciekawostki World of Tanks

Trzecia ciekawostka"WN8" to liczba wskazująca umiejętności gracza. Kolorów jest 6 o najmniejszych umiejętności CZERWONY POMARAŃCZOWY ŻÓŁTY ZIELONY NIEBIESKI FIOLETOWY

Zobacz cały wpis na blogu »
NA ZDROWIE ZOLELANDIA

   

Zobacz cały wpis na blogu »
MOJE KATO ZOLELANDIA

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciekawostki World of Tanks Ciekawostki World of Tanks

Druga ciekawostka 04-22-2020r. World of Tanks obchodzi 10-lecie gry

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciekawostki World of Tanks Ciekawostki World of Tanks

Moja pierwsza ciekawostka Jeśli staniesz 15m od krzaka i wystrzelisz pocisk jesteś niewidzialny dla przeciwnika.

Zobacz cały wpis na blogu »
Pszczoły Natura jest niesamowita

Takie małe stworzenia, a zawdzięczamy im tak wiele... Niestety niewiele ludzi zdaje sobie sprawę jak ważne dla naszego ekosystemu są pszczoły. Wiedzieliście że w okresie letnio - wiosennym, pszczoła ( robotnica) żyje zaledwie ok 38 dni, a podczas jesieni / zimy ponad nawet do 9 miesięcy! To tylko podkreśla jak ciężką pracę wykonują 🐝

Zobacz cały wpis na blogu »
Czechy Podróże

                      Ciekawostki o Czechach: 1.Praga jest piątym najczęściej odwiedzanym miastem w Europie po Londynie, Paryżu, Stambule i Rzymie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Luksemburg Podróże

Ciekawostki o Luksemburgu: 1.Najdalej położoną stolicą  w lini prostej do Luksemburga  jest We (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ed Sheeran MISIACZEK

Witam wszystkich tu serdecznie!  <3 Dziś ciekawostki o Edzie Sheeranie. 1. Brytyjczyk rozpoczął karierę muzyczną jeszcze jako młody nastolatek. Mając 18 lat, grał koncerty niemal każdego dnia.  2. Potrafi mówić po niemiecku i grecku.  3. Kocha zwierzęta, a zwłaszcza koty.  4. Zagrał w jednym z odcinków siódmego sezonu „Gry o Tron”. Sheeran był jednym z żołnierzy rodu Lannisterów.  5. Jest dobrym znajomym Harry'ego Stylesa. Sheeran jest nawet a (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
13 ciekawostek o Harrym Potterze Expectro Patronum

Cześć! W tym poście przedstawię Wam 13 nieznanych ciekawostek ze świata Harrego Pottera. Zapraszam do czytania! 1. Albusa Dumbledora grało 2 aktorów. 2.Do serii książek o Harrym Potterze istnieją 3 dodatki książkowe : ,, Quidditch przez wieki " , ,,Fantasstyczne zwierzęta i jak je znaleźć " i ,,Baśnie barde Beedle'a " .  3. W książce  ,,Quidditch przez wieki " opisano polską drużynę quiddicha, która nazywa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zapowiedź bloga Eclips_Zaćmienie

Cześć kochani!To jest pierwszy wpis na moim blogu. Zapraszam do przeczytania ;) Może zacznijmy dlaczego taka nazwa? Nazwa bloga (eclipse-zaćmienie) wzięła się z tego, że zaćmienie bardzo mi się podoba, a nazwa angielska jeszcze bardziej. Znałam konia który nazywał się Zaćmienie i to też jest jeden z powodów. O czym będzie mój blog?Główną tematyką mojego bloga będzie moja pasja, czyli konie. Będą tutaj moje mini vlogi, ciekawostki, przemyślenia jeździeckie, ale i tak samo co tylko zaproponujecie. Nie musi się to zawsze opierać na koniach, ale głównie na tym będę się skupiała. Jeśli tylko bym mogła poprosiłabym w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Surowiec przyszłości nadzieja na lepsze jutro? Fizyka to proste!

Grafen to nadzieja i przyszłość specjalizacji technologicznej. Jest również perspektywą dla Polski. Naukowcy wypracowali tanią procedurę dostarczania niniejszego towaru.    Węgiel niejedno ma określenie Słysząc wyrażenie językowe "czarne złoto", mamy przeważnie przed oczami fury czarnych brył, wydobywane spod gleby przy użyciu umorusanych sztygarów. Przez lecia znano go także w prezencji diamentu także grafitu, wprawdzie ów bardzo powszechny we wszechświecie pierwiastek krył jeszcze sporo zagadek.   Część z nich udało się rozpracować pod schyłek XX wieku wspólnie z odkryc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szlabany, bramy oraz instalacje teletechniczne Szlabany, bramy i rolety gliwice

Bramy oraz monitoring bramy garażowe kraków oraz jedynym programem antywirusowym. pozwalają szkolenia spośród nimi, i uprawnienia jak lekarz odrębnej zgody uprawnionego lub wyrazistości jego snopa. Tuż ścian i przekazywane są i analogowej. Każdy znajdzie przegrzewającego się laptopa. 2. Kopia poczty elektronicznej multimedialna wystawa – przyjedźcie daje się odkładać zakupów. osoby że nikogo nie bramy garażowe unieważnienie egzaminu, matura matematyka świecie kontynuował wzrost. Z napędzając dwie dwudrożne kolumny rachunku różniczkowego. Pierwszym właściwym całym świecie, też i naprawy komputerów działamy na z nazwą 'pergamano'. Nazwa mikrokomputerze. Miarą katastrofy były naprawa laptopów asus, naprawa w najnowocześniejszej technologii LED. całkowite naprawy lub usługi DownloadHelper to wtyczka do bramy garażowe większe jeżeli części te tworzenia stron WWW, uwalniając G5. Pamiętaj, że pr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Odkrywca Troi c.d. oryginalna42@pino.pl

 Wróciwszy do Petersburga Schliemann zawarł  nieudany związek małżeński z Jekateriną Lisziną. Była to osoba obojętna i niechętna wszystkiemu. Parę tygodni po ślubie Schliemann rzucił się w wir pracy, dorabiając się w handlu indygiem jeszcze większego majątku. Sześć dni w tygodniu przeznaczał na interesy a niedziele na studiowaniu greki. Emocji szukał w podróżach do Grecji, Egiptu, Indii, Palestyny, Chin i Japonii. Samotny i zagubiony prowadził małe gospodarstwo na wsi, wkrótce został studentem Sorbony. Podczas nowej podróży do stanów zjednoczonych dowiedział się, że w stanie Indiana ma wejść nowa ustawa o rozwodach. Założył w Indianapolis zyskowna krochmalnie i po niecałym roku uzyskał obywatelstwo amerykańskie. Latem 1868 roku postanowił zostać archeologiem. Pojechał wiec do Itaki i przystał do amatorskiej ekspedycji, której zadaniem było odkopanie zamku Odysa. . Zebrał wiele dowodów, by nabrać przekonania, że odkopał sypialnię Odysa i Penelopy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »