Ciekawostki

Wpisy zawierające słowo kluczowe ciekawostki.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

ciekawostki Pomagamy psom

                                   CIEKAWOSTKI 1.Czy pies był na księrzycu?Tak suczka która miała ponad 2 latka była wystrzelona w kosmos w 1957 roku 3 listopada. 2.Ile ras psów jest na świecie?Około 340 ras psów nie można tego dokładnie określić poniewarz niektóre rasy już wigineły. 3.Czy polska ma swoje rasy psów?Tak 5 ras psów chart,owczarek nizinny,ogari,owczarek podhalański,gończy.😊                   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
TAKIE MOJE KATO O(∩_∩)O ZOLELANDIA

Zobacz cały wpis na blogu »
Style pływackie Dlaczego warto pływać?

Hej! W dzisiejszym wpisie postaram się wam przybliżyć wszystkie style pływackie.  Wyróżniamy cztery style: - grzbietowy- tym stylem pływa się na plecach, sylwetka ma być wyprostowana a rękoma i nogami trzeba pracować naprzemiennie.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ciekawostki o Ameryce Północnej kto pytał?

1. Apple ma więcej pieniędzy niż amerykański skarb państwa. 2. Jeśli masz 10 dolarów w ręku bez długów, jesteś bogatszą osobą niż 25% ludzi w USA. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ciekawostki kryminalnie ciekawe

  1)Która muchówka odgrywa ważną rolę w medycynie sądowej i jest uznawanym dowodem w postępowaniu karnym? *plujka pospolita - nazywana też muchą niebieską – gatunek muchówki z rodziny plujkowatych. Gatunek ten jest ważny w dziedzinie medycyny sądowej, podczas dochodzenia w sprawach morderstw. Mucha ta jest obecnie jednym z najważniejszych dowodów entomologicznych, ze względu na możliwość ustalenia dokładnego czasu zgonu, na podstawie wielkości larw i kolonizacji ciała po śmierci. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kolejne 10 ciekawostek kto pytał?

1. Termin „astronauta” pochodzi od greckich słów oznaczających „Gwiazda” i „marynarz”. 2. Za niegrzeczne uważa się pisanie czerwonym tuszem w języku portugalskim. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
One Direction Wszystko o muzyce

Hej Przepraszamy, że wczoraj nie było wpisu, ale strona niestety nie chciała z nami współpracować. Dlatego dzisiaj trochę dłuższy post, znjadziecie w nim różne informacje na temat ulubionego zespołu muzycznego Marti. Życzymy przyjemnego czytania. One Direction: Był to brytyjsko - irlandzki boysband, który tworzyli brytyjczycy: Harry Styles, Louis Tomlinson, Liam Payne  i Zayn Malik, oraz irlandczyk Niall Horan. Zajęli trzecie miejsce w siódmej brytyjskiej edycji programu X Factor, gdzie zostali połączeni w zesp&oacu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciekawostki muzyczne: Wszystko o muzyce

Hej, Witamy na naszym pierwszym wpisie. Znjadziesz w nim kilka faktów o muzyce, o których najprawdopodobniej nie wiedziałeś. Życzymy miłego czytania. Oto kilkaciekawostek związanych z muzyką: 1. Leksykon "The New Grove Dictionary of Musical Instruments" z 1984 roku, zawiera około 11 tysięcy nazw instrumentów muzycznych. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
10 mało znanych i nieprzydatnych ciekawostek o świecie kto pytał?

Jako pierwszy wpis postanowiłem dodać 10 ciekawostek o świecie, zapraszam!  1. Szacuje się, że Szwecja ma więcej wysp niż jakikolwiek inny kraj. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
przestrzeń kosmiczna kosmos

Przestrzeń kosmiczna – przestrzeń poza obszarem ciał niebieskich. Za granicę pomiędzy ziemską atmosferą a przestrzenią kosmiczną przyjmuje się wysokość 100 km nad powierzchnią Ziemi, gdzie przebiega umowna linia Kármána. Ściśle wytyczonej granicy między przestrzenią powietrzną a przestrzenią kosmiczną nie ma. Złom kosmiczny to dowolny ludzki obiekt otaczający Ziemię, który już nie służy pożytecznemu celowi. Naukowcy szacują, że dziś jest około pół miliona sztuk śmieci kosmicznych, w tym fragmentów rakiet i satelitów oraz przedmiotów codziennego użytku, takich jak klucze zrzucone podczas budowy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Rok na Wenus wynosi 224,7 dni ziemskich. Ks (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
CZY WIECIE ŻE ZOLELANDIA

W stanie Minnesota (USA) kobieta, która przebierze się za św Mikołaja może trafić do więzienia na 30 dni... # W Wichita (Kansas, USA) podbicie teściowej nie może być powodem rozwodu... # W Saratosa (Floryda, USA) zakazane jest śpiewanie w slipkach. # W Waterwille (USA) zakazane jest publiczne wycieranie nosa.

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciekawostki o Noah Centineo Noah Centineo

1.Noah urodził się 9 maja 1996, a więc ma 25 lat. 2.Urodził się w Miami, Floryda, USA. 3.W 2017 roku wystąpił w teledysku do piosenki Camili Cabello i Younga Thuga - "Havanah". 4.Aktor ma około 183 cm wzrostu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sprzęt i akcesoria jakie kupić graczowi Michał Narzędzia Informatyki 2020

Pierwszy post będzię nietypowy i zajmiemy się wybraniem akcesorii dla prawdziwych graczy!   Jaki prezent dla gracza wybrać? - sklep komputronik.pl   Na tej stronie możemy znaleźć sprzęt i akcesoria, które najbardziej ucieszą graczy jako prezent. Myszki, klawiatury, pady, fotele gamingowe, gry. Wszystko opisane co powinniśmy wybrać i powody dlaczego. Ceny do poszczególnych rzeczy bez zbędnego szukania

Zobacz cały wpis na blogu »
Przeciążenie informacyjne Dzień bez telefonu

Podczas kożystania z urządzeń cyfrowych nasz mózg najnormalniej w świecie przestaje sobie radzić, z gwałtownym napływem często niepotrzebnych informacji. Jest on jak śmietnik zapełniny po brzegi.                                          

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozmowa a wiadomość Dzień bez telefonu

Coraz częściej zamiast rozmawiać ze sobą piszemy. Gdy rozmawiamy słyszymy intonację dzięki niej  możemy  wyobrazić sobie co robi nasz rozmówca, co czuje, w jakim stanie emocjonalnym toczy się rozmowa. Nie rozmawiamy o ważnych rzeczach pisząc. Zastanów się który rodzaj komunikowania się ze sobą ty wolisz rozmowy telefoniczne czy może wiadomości.                               &n (...)

Zobacz cały wpis na blogu »