Ciekawostki

Wpisy zawierające słowo kluczowe ciekawostki.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kim jestem, co tutaj będzie? Moja droga do bycia lepszą wersją siebie

Cześć    Mam na imię Marcin, mam 25 lat i postanowiłem założyć tego bloga aby pomóc samemu sobie. Staram się uczyć i rozwijać jednak zauważyłem, że pewna rzecz mnie hamuje w tym moim postanowieniu, mianowicie wiele informacji, które docierają do mnie na podstawie przeczytanych książek, artykułów, przerobionych kursów, obejrzanych filmów, wywiadów, przesłuchanych podcastów czy na podstawie własnych doświadczeń niestety ale zapamiętuje nie w takim stopniu w jakim bym tego sobie życzył, dlatego pomyślałem, że założenie takiego bloga może mi pomóc, po pierwsze będe musiał sam zrozumieć dużo lepiej dane zagadnienie aby móc przekazać wiedzę innym, po drugie będzie to dla mnie niejako kolejna motywacja do rozwoju.    Jakiego pokroju wpisy będzie tu można znaleźć? Dosłownie będą to wszystkie rzeczy jakie mnie interesują, czyli będzie tu można znaleźć dośc ciekawy przekrój rzeczy ponieważ jestem za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
TAKIE MOJE KATO O(∩_∩)O ZOLELANDIA

Zobacz cały wpis na blogu »
Style pływackie Dlaczego warto pływać?

Hej! W dzisiejszym wpisie postaram się wam przybliżyć wszystkie style pływackie.  Wyróżniamy cztery style: - grzbietowy- tym stylem pływa się na plecach, sylwetka ma być wyprostowana a rękoma i nogami trzeba pracować naprzemiennie.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ciekawostki o Ameryce Północnej kto pytał?

1. Apple ma więcej pieniędzy niż amerykański skarb państwa. 2. Jeśli masz 10 dolarów w ręku bez długów, jesteś bogatszą osobą niż 25% ludzi w USA. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ciekawostki kryminalnie ciekawe

  1)Która muchówka odgrywa ważną rolę w medycynie sądowej i jest uznawanym dowodem w postępowaniu karnym? *plujka pospolita - nazywana też muchą niebieską – gatunek muchówki z rodziny plujkowatych. Gatunek ten jest ważny w dziedzinie medycyny sądowej, podczas dochodzenia w sprawach morderstw. Mucha ta jest obecnie jednym z najważniejszych dowodów entomologicznych, ze względu na możliwość ustalenia dokładnego czasu zgonu, na podstawie wielkości larw i kolonizacji ciała po śmierci. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kolejne 10 ciekawostek kto pytał?

1. Termin „astronauta” pochodzi od greckich słów oznaczających „Gwiazda” i „marynarz”. 2. Za niegrzeczne uważa się pisanie czerwonym tuszem w języku portugalskim. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
One Direction Wszystko o muzyce

Hej Przepraszamy, że wczoraj nie było wpisu, ale strona niestety nie chciała z nami współpracować. Dlatego dzisiaj trochę dłuższy post, znjadziecie w nim różne informacje na temat ulubionego zespołu muzycznego Marti. Życzymy przyjemnego czytania. One Direction: Był to brytyjsko - irlandzki boysband, który tworzyli brytyjczycy: Harry Styles, Louis Tomlinson, Liam Payne  i Zayn Malik, oraz irlandczyk Niall Horan. Zajęli trzecie miejsce w siódmej brytyjskiej edycji programu X Factor, gdzie zostali połączeni w zesp&oacu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciekawostki muzyczne: Wszystko o muzyce

Hej, Witamy na naszym pierwszym wpisie. Znjadziesz w nim kilka faktów o muzyce, o których najprawdopodobniej nie wiedziałeś. Życzymy miłego czytania. Oto kilkaciekawostek związanych z muzyką: 1. Leksykon "The New Grove Dictionary of Musical Instruments" z 1984 roku, zawiera około 11 tysięcy nazw instrumentów muzycznych. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
10 mało znanych i nieprzydatnych ciekawostek o świecie kto pytał?

Jako pierwszy wpis postanowiłem dodać 10 ciekawostek o świecie, zapraszam!  1. Szacuje się, że Szwecja ma więcej wysp niż jakikolwiek inny kraj. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
przestrzeń kosmiczna kosmos

Przestrzeń kosmiczna – przestrzeń poza obszarem ciał niebieskich. Za granicę pomiędzy ziemską atmosferą a przestrzenią kosmiczną przyjmuje się wysokość 100 km nad powierzchnią Ziemi, gdzie przebiega umowna linia Kármána. Ściśle wytyczonej granicy między przestrzenią powietrzną a przestrzenią kosmiczną nie ma. Złom kosmiczny to dowolny ludzki obiekt otaczający Ziemię, który już nie służy pożytecznemu celowi. Naukowcy szacują, że dziś jest około pół miliona sztuk śmieci kosmicznych, w tym fragmentów rakiet i satelitów oraz przedmiotów codziennego użytku, takich jak klucze zrzucone podczas budowy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Rok na Wenus wynosi 224,7 dni ziemskich. Ks (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
CZY WIECIE ŻE ZOLELANDIA

W stanie Minnesota (USA) kobieta, która przebierze się za św Mikołaja może trafić do więzienia na 30 dni... # W Wichita (Kansas, USA) podbicie teściowej nie może być powodem rozwodu... # W Saratosa (Floryda, USA) zakazane jest śpiewanie w slipkach. # W Waterwille (USA) zakazane jest publiczne wycieranie nosa.

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciekawostki o Noah Centineo Noah Centineo

1.Noah urodził się 9 maja 1996, a więc ma 25 lat. 2.Urodził się w Miami, Floryda, USA. 3.W 2017 roku wystąpił w teledysku do piosenki Camili Cabello i Younga Thuga - "Havanah". 4.Aktor ma około 183 cm wzrostu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sprzęt i akcesoria jakie kupić graczowi Michał Narzędzia Informatyki 2020

Pierwszy post będzię nietypowy i zajmiemy się wybraniem akcesorii dla prawdziwych graczy!   Jaki prezent dla gracza wybrać? - sklep komputronik.pl   Na tej stronie możemy znaleźć sprzęt i akcesoria, które najbardziej ucieszą graczy jako prezent. Myszki, klawiatury, pady, fotele gamingowe, gry. Wszystko opisane co powinniśmy wybrać i powody dlaczego. Ceny do poszczególnych rzeczy bez zbędnego szukania

Zobacz cały wpis na blogu »
Przeciążenie informacyjne Dzień bez telefonu

Podczas kożystania z urządzeń cyfrowych nasz mózg najnormalniej w świecie przestaje sobie radzić, z gwałtownym napływem często niepotrzebnych informacji. Jest on jak śmietnik zapełniny po brzegi.                                          

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozmowa a wiadomość Dzień bez telefonu

Coraz częściej zamiast rozmawiać ze sobą piszemy. Gdy rozmawiamy słyszymy intonację dzięki niej  możemy  wyobrazić sobie co robi nasz rozmówca, co czuje, w jakim stanie emocjonalnym toczy się rozmowa. Nie rozmawiamy o ważnych rzeczach pisząc. Zastanów się który rodzaj komunikowania się ze sobą ty wolisz rozmowy telefoniczne czy może wiadomości.                               &n (...)

Zobacz cały wpis na blogu »