życie

Wpisy zawierające słowo kluczowe życie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Łk 20, 27-40 bierziczytaj

Życie w niebie będzie kontynuacją życia ziemskiego. ...   Jezus prowadzi cię ku pełni życia w Bogu nie tylko w wieczności, ale już teraz. ...   Bóg jest Bogiem żywych. Wszyscy dla Niego żyją. Pomimo śmierci dla ludzi i Boga wciąż żyją. Dla ludzi przez wstawiennictwo przed Bogiem. Dla Boga wciąż żyjesz. Nieś przed Bogiem konsekwencje za swe czyny. ...

Zobacz cały wpis na blogu »
Wpis numer 1. Teraźniejszośc i trochę przeszłości Życie człowieka normalnego

Hej,  Nie wiem, czy ktokolwiek to przeczyta, ale może bardziej dla siebie chce napisać coś (tego bloga), który będzie kiedyś przypominać mi lub moim bliskim ( którzy za mojego życia o nim się nie dowiedzą) o tym ile czasu można brnąć do sukcesu, którego się nie osiągneło i raczej nie osiągnie. Ile pecha i głupich sytuacji może się wydarzyć. Jak dużo dobrych chwil zdarza się nam w życiu prywatnym, a czasem ich po prostu nie doceniamy. To tak w kwestii sloganów... Chciałem stworzyć coś na miarę "Daleko od szosy"- historii o normalnym gościu, który drobnymi krokami idzie w górę na społecznej drabinie. Nie spodziewałem się jednak, że moje życie stanie się taką historią i to bez jak przewiduje happy endu.... Ale do rzeczy...   Jest wieczór, jesień, wrednie na zewnątrz wrednie w portfelu, wrednie ze zdrowiem. Wydaję mi się, że moje życie dobiega końca. Nie mam perspektyw moje długi przerastają moje wyobrażenia. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Uczę się pisać bloga Z życia emerytki

"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat działa potajemnie, by udało Ci się to osiągnąć." Paulo Coelho - Alchemik       Na początek coś o sobie: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwszy wpis Blog o życiu

Cześć kochani  Przychodzę dzisiaj z pierwszym wpisem na moim blogu. Jestem Asia mam 15 lat. Ogólnie założyłam tego bloga bo sama dużo przeżyłam już w tak młodym wieku. Miałam dużo problemów ale z nimi sobie poradziłam. Każdy jest silny i może przezwyciężyć wszystko. Jeśli będziecie śledzić bloga dowiecie się o co chodzi w moich problemach.Mam nadzięję że zostaniecie ze mną na dłużej. Pozdrawiam Asia

Zobacz cały wpis na blogu »
Cele na życie Chcę zmiany

Co do zmiany: 1. Żarcie - chcę schudnąć z 116 do 76 kg - 40 kg, mam nadzieję w rok od dziś 2. Praca - ogarnięcie się z pracą w domu, wyćwiczenie w sobie systemu pracy kiedy nikt mnie nie pilnuje i nie gonią terminy. I kiedy gonią w sumie też. 3. Emocje - czasowe wybuchy złości teraz już trochę pod kontrolą, ale nadmiar stresu i negatywnych informacji sprawiają, że chodzę jak zombie. 4. Czas z dziećmi - musi być produktywniejszy. Moi ynowie mają wyrosnąć na szczęśliwych, mądrych ludzi. 5. Fajki - miło byłoby je rzucić, żeby przy wadze 76 kg nie okazało się że mam raka :) Starczy tego

Zobacz cały wpis na blogu »
Witajcie! Mój mały piękny świat! - życie, rodzina, pomysły na zagospodarowanie czasu wolnego.

Moją pasją są języki obce, kocham język angielski i wbrew własnym pierwotnym uczuciom zgłębiam język niemiecki, który jak się okazało nawet lubię. Czas wolny spędzam, na czytaniu dobrej książki, rozwijaniu zdolności manualnych, ale również słuchaniu muzyki - szczegolnie z płyt winylowych. Szczrególnie teraz jesienią mam na to więcej czasu niż za zwyczaj. 

Zobacz cały wpis na blogu »
O sobie... Wiersze i opowiadania

-„Która to godzina….? ”Ta godzina mija. -  Masz taki ładny uśmiech. - Nic nie mija. Dlaczego wciąż śpiewasz? - Nie wiem „Jestem może bledsza, trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.” Lubię patrzeć jak zasypiasz. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szturm na kościoły i inne przypadki Róg barana

Im zasada bardziej podstawowa - tym bardziej ukryta. Co też więc mamy na widoku? Protesty, przemarsze, szturmy na kościoł, obrony kościołów, ogniste wypowiedzi, za i przeciw, trwogę, krzyki i płonące pochodnie. Nawet błyskawica się znalazła. Z tym, że to nie to, to nie to, trzeba szukać dalej, patrzeć inaczej. Co jest naprawdę na widoku, na prawdziwym widoku? Człowiek i emocja - dwójka kumpli, starych, sprawdzonych. Niemal narzeczeni. Co naprawdę widać? Grę świateł widać i tak zwany taniec cieni (przepraszam za te określnie, ale nie mogłem się powstrzymać). Ludzie chcą decydować. Tej chęci swojej będą bronić jak źrenicy. Chcą mieć wpływ.  Być może chodzi tu o wpływ na cokolwiek, a być może żyje tutaj jakiś gradualizm, na przykład, że lepiej mieć wpływ na rzeczy ważne, a na nieważne - też nieźle, ale trochę gorzej. A być może po prostu chodzi o wpływ. No i to, kurde blaszka, nie jest chyba takie złe. Skoro chcemy mieć wpływ, to znaczy, że ch (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 12, 13-21 bierziczytaj

Życie nie jest związane z dobrami materialnymi.  Bądź ubogim. Gromadź skarby w niebie.  Wstrzemięźliwie podchodź do dóbr tego świata. ...    Jezus jest czystym darem.  Żyj dla innych.  Dziel się tym, co masz  i co otrzymujesz od innych. ...    Trzeba szukać, jak swą majętnością  materialną, duchową, intelektualną,  wspomagać innych, jak im móc usłużyć.  To daje człowiekowi dalszy rozwój w miłości,  a nie stagnację czy nawet regres. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozterki życia Poezja, krótkie opowiadania, przemyślenia

Śmierć! Tak ciężko się o niej myśli a jeszcze trodniej mówi. Ból po stracie bliskiej osoby jest nie do zniesienia, rozrywa od środka. Potem rodzi się strach, jak żyć z tą pustką po stracie gdy jest ona tak głęboka a dotyk myśli choćby muśnięcie sprawia niesamowitą przykrość. Czasem brak tej potrzebnej bliskości doprowadza człowieka na skraj wytrzymałości a śmierć zaczyna niebezpiecznie zaglądać w oczy. To boli, tnie na kawałki duszę, piecze nie do wytrzymania i zdarza się, że boleć nigdy nie przestaje. Rana jączy się nieustannie, a pokonywanie trudności dnia codziennego staje się niemożliwym wyzwaniem.Śmierć może wywołać różne negatywne emocje szczególnie wtedy gdy była ona zbyt blisko nas. Analizując chwila po chwili uświadamiamy sobie co się wydarzyło i jak krucha to materia organizm ludzki. Wtedy myśli o śmierci też potrafią być bolesne, a słowa związane z bliskim śmierci wydarzeniem więzną w gardle. Czasem można  nawet fizycznie odczuwać ból w przełyk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zapomniane róże Ciesz się życiem teraz

Przepiękne róże w zapomnianym ogrodzie wciąż wydają doskonały zapach a po rozchyleniu chwastów, oczom ukazuje się nieco mniej okazałe niż zwykle, piękno jej kwiatu. Delikatny, różany kolor, regularne, mięsiste płatki tworzą kwiat, a zaraz pod nim widnieje gotowy do otwarcia niewielkich rozmiarów pąk. Całość niesamowita i urzekająca. Zaniedbane i zapomniane róże nie tracą na swej atrakcyjności, pomimo faktu, że nikt ich nie ogląda. Nie przestają być różami. Nie przestają pachnieć i być atrakcyjne dla innych grup obserwatorów. Pszczoły i inne owady dostrzegają ich piękno i pożytek wśród gęstwiny chwastów i wysokich, przysłaniających je innych roślin. Jeśli jesteś prawdziwym Bożym dzieckiem przestajesz być atrakcyjny dla tego świata z wielu powodów. Przede wszystkim nie postępujesz jak pozostali, nie myślisz jak reszta i nie mówisz jak ludzie wokół. Możesz być atrakcyjny fizycznie, błyskotliwy, sprytny ale jeśl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Równość Ciesz się życiem teraz

Chciałoby się napisać, że życie jest bez zakrętów, coraz prostsze i łatwiejsze. Niestety, nic podobnego. Teraz, w erze walki o równość o szeroko pojętej definicji, okazuje się, że w zaściankach ludzkich umysłów wciąż pokutują stare schematy. Musisz być tylko taki i taki. Jeśli taki nie jesteś, nie ma dla ciebie miejsca. Miejsca w pracy, szkole, środowisku itd. Telewizja wrzeszczy o równości. Gazety te drukowane i twirtualne skupiają się na równości mniejszości. Tymczasem wystarczy być nietuzinkowym. Wystarczy nosić kapelusz. Wystarczy mówić w innym języku i mieć inny wyraz twarzy. Znam taki przypadek kobiety, która w młodości wyjechała z rodzimej prowincji do zachodniego kraju. Zaczepiła się w pracy u koleżanki co to miała restaurację. Nie znała języka ale koleżanka mówiła nie martw się, będziesz kelnerką. Weźmiesz z kuchni i zaniesiesz na stolik, potem posprzątasz po klientach. Tak się zaczęło. Pewnego dnia klient wola właścicielkę i pyta co (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przykazania Ciesz się życiem teraz

  Jan. 14:15,21,23-25 15. Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie. 21. Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie. 23. Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy. 24. Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał. 25. To wam powiedziałem z wami przebywając.

Zobacz cały wpis na blogu »
Czas mija Ciesz się życiem teraz

Czas tak szybko ucieka. Minęło już kilka dni, od kiedy zrobiłam ostatni wpis. Nawet się nie spostrzegłam, że to są dni, a nie godziny. Piękna, słoneczna pogoda, dojrzewające jabłka i spadające gruszki z rozbryzgujacym wszędzie sokiem stały się moja ostatnią namiętnością. Trudno sobie odmówić soczystych, świeżych owoców prosto z drzewa zwłaszcza, że są dostępne od ręki. Zapomniałam wspomnieć o śliwkach. Te niewielkie, filetowe owoce pełne smakowitego wdzięku wisząc nisko na drzewach zachęcają do jedzenia. Oczywiście nie mogę się oprzeć. Musisz wziąć torbę, mówi dziadek, kiedy opowiadam mu o wspaniałościach sadu. Nie, mam plecak, oponuję. Już następnego dnia, po powrocie ze spaceru pada pytanie: ooo, masz plecak, masz gruszki? I tym razem muszę zaoponować. Nie, dziś tylko kwiatki dla babci, mówię. Słyszę zawód dziadka i zachwyt babci. No cóż, nie można mieć wszystkiego. Nasze życie tak szybko upływa. Dzień pogania następny. Tak wiele sobie obi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Schematy Ciesz się życiem teraz

Schematy narzucone przez innych, każą nam postrzegać świat w określony sposób. Aby rozmawiać z Bogiem musisz mieć koralikowy różaniec i sądzisz, że Bóg potrzebuje twojego klepania zdrowasiek, aby cie usłyszeć. Jeśli jesteś rodzicem możesz się sam określić, co czujesz, kiedy twoje dziecko w kółko powtarza ta samą kwestię. Jeśli jest to Twoje dziecko, to pół biedy. Tracisz cierpliwość, kiedy dziecko sąsiada, partnera, kogokolwiek innego postępuje w ten sposób. A Bóg musi wysłuchać pustych, czasem wierszowanych kwestii bo Ty naiwnie sądzisz, że On czerpie z tego przyjemność. Podążając za tym rozważaniem, chcę powiedzieć, że jeśli chcesz zbliżyć się do prawdziwego Boga, musisz porzucić te schematy. Bóg jest Stwórcą wszechświata. Jest pomysłodawcą twojego i mojego istnienia. Zdecydował dać nam wolną wolę i to my możemy zdecydować czy chcemy iść za Nim. Posłał Jezusa, swego jednorodzonego Syna na śmierć abysmy nie musieli umrzeć wiecznie. Jed (...)

Zobacz cały wpis na blogu »