22 sierpnia 2021, 14:55
Z jakiego powodu opłaca się zdecydować na doradcę kredytowego?

Z jakiego powodu opłaca się zdecydować na doradcę kredytowego?

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wzięcie kredytu jest skomplikowane i podczas niego pojawia się mnóstwo pytań. Z tych względów właśnie w dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z pomocy doradcy kredytowego. Dzięki niemu można skrócić całą procedurę i uniknąć zbędnego stresu. O czym zdecydowanie warto wiedzieć odnośnie doradcy kredytowego?

 

Na czym tak właściwie polega doradztwo kredytowe?

Doradca kredytowy jest fachowcem w zaciąganiu kredytów i monitoruje aktualną sytuację w bankach. Dzięki temu, że ma dostęp do różnych ofert w wielu bankach, z uwzględnieniem dopasuje odpowiednią ofertę. Niesie to wiele korzyści, które sprawiają, że obecnie coraz chętniej wybierany jest doradca kredytowy. Na terenie Warszawy działa wiele profesjonalnych firm.

 

Jakie są najważniejsze korzyści z wyboru doradcy kredytowego?

 

Wybór najlepszej oferty kredytowej 

Potrzeby indywidualnego klienta są dla doradcy kredytowego najważniejsze, dzięki czemu dobierze on kredyt hipoteczny na korzystnych warunkach.

 

Krótszy czas brania kredytu

Doradca kredytowy samodzielnie zajmuje się niemal wszystkimi czynnościami związanymi z kredytem, dzięki czemu klienci nie muszą analizować ofert, ani znać się na sytuacji na rynku.

 

Lepszy kontakt z bankiem

Zadaniem doradcy kredytowego jest utrzymywanie kontaktu z bankiem oraz prowadzenie negocjacji. Są one bardzo skuteczne, ponieważ profesjonalista ma odpowiednią wiedzę oraz duże doświadczenie. Profesjonalista zna aktualną ofertę oraz promocje w bankach, gdyż regularnie się nimi kontaktuje.

 

Nadzorowanie każdego etapu brania kredytu
Doradcy kredytowi pomagają na każdym etapie zaciągania kredytu hipotecznego. Udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące wyboru oferty oraz dopełniania formalności w banku. Z ich doradztwa można skorzystać również po podpisaniu umowy – specjalista będzie monitorował zadłużenie i doradzi w kwestii ewentualnego przeniesienia kredytu do innego banku.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Jaka jest skala zakupów inwestycyjnych na rynku mieszkań
29 listopada 2021, 14:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jak dużo nowych mieszkań kupowanych jest za gotówkę w celu ratunkowego lokowania kapitału w nieruchomości z myślą o wzroście wartości inwestycji w dłuższej perspektywie? Jak wielu klientów inwestycyjnych trafia do biur sprzedaży deweloperów? Czy ich liczba rośnie? Czy zdarzają się zakupy pakietowe?
Warszawski rynek biurowy z dobrymi widokami na przyszłość
25 listopada 2021, 16:46
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W Warszawie w budowie jest ponad 370 tys. mkw. powierzchni biurowych, które mają być oddane w okresie 2021-2024. To mniej niż połowa biur realizowanych w ostatnich latach przed 2020 rokiem. Warszawski rynek mocno wyhamował. Poziom realizacji nowych biur jest rekordowo niski, podczas gdy na rynkach regionalnych buduje się ponad dwa razy więcej.
Polska dobrze radzi sobie w europejskim wyścigu po magazyny
19 listopada 2021, 14:06
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Mimo rekordowo dużej ilości powierzchni w budowie, nowa podaż na rynku magazynowym w naszym kraju nie nadąża za wciąż rosnącym popytem. Wolumen najmu w pierwszej połowie br. był trzykrotnie większy niż ilość powierzchni oddanej do użytkowania. Najwięcej magazynów przybyło na Górnym Śląsku, w Warszawie i Trójmieście.
Wskazówki dotyczące skutecznego rozwiązywania problemów w firmie.
5 listopada 2021, 11:45
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Życie polega na stawianiu czoła problemom i rozwiązywaniu ich. Życie przedsiębiorcy nie jest wyjątkiem od tej zasady. Wręcz przeciwnie! W życiu nie chodzi o to, by być w świecie "wszyscy są mili i uprzejmi". Każdego dnia dyrektor firmy napotyka na problemy natury ekonomicznej, społecznej, zarządczej czy strategicznej. Należy podkreślić, że problemy te mogą stanowić bariery uniemożliwiające firmie realizację jej celów. Dlatego też menedżer musi nauczyć się, jak skutecznie je rozwiązywać.
Czy małe mieszkania mają nadal największe wzięcie
3 listopada 2021, 12:51
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Czy mieszkania o niewielkim metrażu to wciąż najszybciej sprzedające się lokale na rynku deweloperskim? W których inwestycjach można je kupić? W jakiej cenie? Jak długo trzeba czekać na odbiór kluczy? 
Czy gwarancja zastępcza wpłynie na popyt na mieszkania
12 października 2021, 14:15
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Czy rządowy projekt gwarancji zastępczej wkładu do kredytu może podbić popyt na mieszkania? Czy przygotowywany program „Mieszkanie bez wkładu własnego” ma szansę wpłynąć na zwiększenie sprzedaży?
Jak sprzedawały się nowe mieszkania w wakacje
6 października 2021, 16:55
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jak duże zainteresowanie zakupem mieszkań było latem? Czy tegoroczny okres wakacyjny był udany pod względem sprzedaży mieszkań na rynku deweloperskim? Jakie wyniki odnotowali deweloperzy w trzecim kwartale br.? Czy w minione wakacje popyt był większy niż przed rokiem?
Czy będzie wysyp osiedli w lokalizacjach podmiejskich i mniejszych miastach
21 września 2021, 14:11
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Czy deweloperzy planują realizację nowych projektów mieszkaniowych w lokalizacjach podmiejskich i mniejszych miastach? W których? Czy ze względu na utrudnienia związane z wprowadzaniem na rynek nowych inwestycji oferta firm kurczy się? O ile podaż jest mniejsza niż przed pandemią?
Popularne błędy popełniane przy kupnie mieszkania. Na co uważać?
22 września 2021, 11:35
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Zakupienie mieszkania jest decyzją, która nierzadko podejmowana jest pod presją czasu. Wtedy łatwo o błędy. Często narażone są na nie także te osoby, które nie przemyślały do końca swojej decyzji lub nie mają rozeznania w branży nieruchomości. Jako że decyzja o zakupie mieszkania wiąże się z dużym wydatkiem, sprawdź, jak nie popełnić wtedy żadnego błędu!