4 maja 2021, 13:07
Czy fotowoltaika jest opłacalna?

Czy fotowoltaika jest opłacalna?

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Nie ulega wątpliwości, iż fotowoltaika cieszy się co chwila większą popularnością - natomiast nie są to puste słowa, skoro ekologiczne a przyjazne środowisku rozwiązania wprowadzane są co chwila częściej, szybciej oraz na szerszą skalę w ramach wielu dziedzin naszego codziennego funkcjonowania - oszczędzanie energii a korzystanie spośród jej odnawialnych źródeł jest wciąż jedną spośród nich.

Popularność fotowoltaiki

Jeśli niemniej wówczas planujesz swoją pierwszą inwestycję w fotowoltaikę, w końcu zastanawiać Cię przedmiot montażu instalacji fotowoltaicznej. 

 

Fotowoltaika na gruncie

 

Optymalnych warunków aż do uzysku energii dostarcza przeważnie w najwyższym stopniu popularna instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu, bądź jest jedynie tudzież zawsze najbardziej korzystne rozwiązanie? Całość niełatwo jest jednoznacznie określić, bądź składanie instalacji na gruncie to właściwy pomysł, ponieważ zależy to od czasu wielu czynników, takich jak nawierzchnia lub stan działki bądź indywidualnych preferencji inwestora. 

 

Fotowoltaika na dachach

 

Mimo to do tej pory najwięcej inwestycji wykonuje się na dachach domów oraz przedsiębiorstw, jako że tradycyjna instalacja fotowoltaiczna na dachu jest korzystna finansowo, oraz jej montaż trwa wybitnie krótko. Jest jakkolwiek moc sytuacji, w których powinno się pomyśleć tak samo jak skuteczną instalację fotowoltaiczną na gruncie. Jest to doskonały wybór przede wszystkim wtedy, kiedy fotowoltaiki nie jest dozwolone w danym przypadku zainstalować na dachu względnie innej części elewacji ze względu na duże zacienienie zaś słaby, lub nie reguarny widok światła, ewentualnie ze względu na ograniczone możliwości konstrukcyjne w ramach danego budynku.

 

Wady fotowoltaiki na gruncie

 

Oczywiście jest dozwolone również wynaleźć pewne wady instalacji fotowoltaicznej na gruncie, są one niemniej jednak tylko przeszkodami w wykonaniu samego montażu. Po pierwsze istnieją pewne ograniczenia dotyczące samego terenu wybranego pod spodem instalacja - musi posiadać on stosunkowo dużą powierzchnię o właściwie niewielkim stopniu nachylenia tudzież nie prawdopodobnie być odsłonienty na światło - bezwzględny dostęp aż do światła jest w tym temacie warunkiem koniecznym. Instalacja fotowoltaiczna na gruncie może być narażona na większe uszkodzenia wynikające z jej położenia. Ponadto w przypadku instalacji fotowoltaicznej na gruncie koszty są zwykle większe od niedaleko tradycyjnych paneli na dachu, bo wymaga bardziej zaawansowanej konstrukcji i modułów fotowoltaicznych.

 

 

Dodaj swój komentarz

jam
05 maja 2021 o 11:43
Fajny ten panel na krzyżu, ostatnio na WP widziałem zestawienie ciekawych rozwiązań użytkowania fotowoltaiki. testowy link

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Zieleń w pobliżu elektrowni węglowej na przykładzie Jaworzna
13 grudnia 2023, 20:59
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Przeciwnicy węgla pokazują okolice elektrowni węglowych jako pustynie, każdy kto był w Jaworznie wie, że to nie prawda.
Frankerocks - nowe zagrożenie dla ekosystemu
3 sierpnia 2023, 16:17
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Naukowcy odkrywają coraz więcej dowodów na nową, podstępną formę zanieczyszczenia powstającą w wyniku spalania plastikowych odpadów na indonezyjskich plażach. Wytworzyły się "Frankenrocks" - hybrydy plastiku i skał, które przyłączają się do skał, koralowców i innych naturalnie występujących materiałów na obszarach przybrzeżnych.
Zanieczyszczenie dna mórz i oceanów proporcjonalne do skali produkcji
18 lutego 2023, 10:29
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Świat produkuje rocznie około 380 milionów ton plastiku. Ogromna część plastikowych śmieci trafia do światowych oceanów, rzek i jezior w postaci mikrodrobin plastiku, zanieczyszczając niezliczone ekosystemy i zagrażając zwierzętom i ludziom.
Jakie proekologiczne rozwiązania znajdziemy w nowych osiedlach
16 września 2021, 13:01
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Jesteśmy świadomi wpływu, jaki człowiek wywiera na środowisko naturalne.  Nieustannie pracujemy nad tym, aby w naszych inwestycjach ograniczać negatywne skutki środowiskowe do minimum. W budowanych osiedlach staramy się wykorzystywać niskoemisyjne materiały i maksymalizować przestrzenie biologicznie czynne.
Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia 2021, 15:42
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Wiedzieliście o tym, że dzisiaj jest Dzień Ziemi? My też nie, ale uświadomiła nas o tym nasza pani z informatyki. Dzisiaj chciałybyśy krótko opoiedzieć o tym święcie.
Na pomoc owadom 
23 kwietnia 2021, 12:46
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Owady to największa grupa roślinożerców, zamieszkująca prawie każde środowisko, także słodkowodne. 70-80% gatunków zwierząt stanowią właśnie owady. Na każdy kilogram człowieka przypada 300 kg owadów.
Dbamy o Ziemię
28 kwietnia 2021, 07:25
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
W tym tygodniu poruszamy temat Ziemi. Ziemia to nasz wspólny dom i należy o nią dbać.