17 czerwca 2021, 12:18
Atrakcje Torunia

Atrakcje Torunia

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Poznajcie najciekawsze atrakcje turystyczne Torunia.

Toruń

Dom Mikołaja Kopernika to jeden z domów w których kiedyś najprawdopodobniej kiedyś żył Mikołaj Kopernik. Na początku może wyglądać jak niepozorny budynek w dzielnicy gotyckich budowli. Jednak w środku jest to muzeum które przedstawia takie rzeczy jak ekspozycje dotyczące kosmosu, rozwoju ludzkiej wiedzy, sztuki oraz nauki renesansowej, i historię rodziny Koperników i szeroko pojętego średniowiecznego Torunia. 

 

Toruń: Dom Mikołaja Kopernika zamknięty dla turystów - readandfly.plToruński Bulwar Filadelfijskioferuje spacerowiczom piękne widoki. piękne widoki na wisłę i na most Józefa Piłsudskiego. Latem można wybrać się na przyjemną żeglugę i przypomnieć sobie historię toruńskich filasków.

Most Piłsudskiego zyskał iluminację - Magiczny Kraków

Zmieni się Bulwar Filadelfijski w Toruniu - Wiadomości

Dom legend Toruńskich mieści się przy głównej ulicy, jest połączeniem interaktywnego muzeum i teatru. Opowiadane są tam opowieści dziejów miasta i ich mieszkańców. Można też obejrzeć 6 sześć instalacji ulokowanych w gotyckiej piwnicy. Wszystkie scenariusze są dostosowane do wieku zwiedzających.  

 

Muzeum toruńskiego piernika mieści się ono w XIX wiecznym muzeum pierników. W środku znajduje się interaktywna ekspozycja dotycząca dziejów piernikarstwa,  jak i przygotowanie własnoręcznie pierników które niestety nie są do jedzenie ponieważ są przygotowywane ze specjalnego twardego ciasta służącego do robienia piernikowych ozdób.Jednak, w środku czeka także sklepik w którym możn kupić ręcznie robione pyszne pierniczki. 

 

 

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Czeskie Žďárky – historyczne miejsca Pogranicza Kłodzkiego (na dwóch kółkach)
1 września 2021, 08:19
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Czeskie Žďárky to wieś położona w powiecie Náchod, w kraju hradeckim. Można ją odwiedzić podczas wycieczki rowerem do tak zabytkowych miejsc regionu jak Kaplica Czaszek w Czermnej czy Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Pstrążnej.
Rudzki pejzaż lasem malowany
23 sierpnia 2021, 08:01
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Tak szybko droga z nędznym asfaltem stała się ładna i gładka. Nie tylko do przetaczania prądu ,ale i dalej. Do Rud.
Ulęgałek świat....
4 lipca 2021, 20:33
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Lekko przypieka. Już w końcu lipiec. Wiatr delikatnie wkrada się w wiekowe dęby Puławskie.Niesie z sobą horyzont każdej tu mijanej historii. Błonie Puławskie tak bezwarunkowo wyprasowane, wyznaczone, dające teraz seniorom spokojnie poćwiczyć na siłowni, młodym na atlasach się wyżyć, dziecinom na placyku z bujawkami i grającymi rurami się spełnić, a w sektorze ogrodzeniowym psom i ich właścicielom ulżyć w bycie psim.
Dzielnica Filmowa
8 maja 2021, 19:57
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W dniu 9.05.2021 odwiedziłam dzielnicę filmową która znajduje się w Zalesiu górnym około 30 km od  Warszawy.
Stone Town - Kamienne miasto
20 kwietnia 2021, 22:01
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jest to stara część miasta Zanzibaru, zalicza się go do Listy światowego dziedzictwa UNESCO.​
Przypływy i odpływy
20 kwietnia 2021, 22:08
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com