Zwierzęta

Wpisy zawierające słowo kluczowe zwierzęta.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Rola zwierząt w naszym życiu Zwierzęta i ludzie

Wszelkiego rodzaju zwierzęta to już od dawna coś, co jest w stanie znacząco wpływać nasze życie. Poza zwierzętami, które towarzyszą nam w naszych domach, często mamy również do czynienia ze zwierzętami dostarczającymi nam chociażby pożywienie. Oprócz nich istnieją również zwierzęta na wolności, które w wielu przypadkach są drapieżnikami. Szczególnie dobrze widać to na afrykańskiej sawannie, kiedy to każdego dnia poszczególne zwierzęta polują na inne, by móc zdobyć pożywienie i przeżyć. Wszystkich gatunków zwierząt na naszej planecie jest niezliczona ilość, a sam łańcuch pokarmowy jest na tyle złożony i skomplikowany, że jego zachwianie może mieć bardzo poważne konsekwencje, o czym powinien pamiętać każdy kłusownik. Prawda jest bowiem taka, że o zwierzęta powinniśmy dbać w jak największym stopniu, szczeg (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Święta Bożegonarodzenia spędzane z kotem

Kto zna naturę kotów wie, że potrafią być bardzo ciekawe i uwielbiają harcować. Choinka i inne świąteczne dekoracje z pewnością wprawią kociaki w taki zachwyt, że nie będą one mogły przejść obok nich obojętnie. Dlatego też w okresie przedświątecznym, a potem już podczas świąt warto zadbać o to, by Twój kociak nie zrobił sobie i innym krzywdy.  W szczególności małe kociaki uwielbiają podskoki i wspinaczki – także po choince.  Aby zadbać o ich bezpieczeństwo zwróć uwagę na to, jakie świąteczne ozdoby zawisną na choince. Niebezpieczne są bombki – jeśli się stłuką mogą skaleczyć łapki. Lekarze weterynarii ostrzegają także przed lametami, łańcuchami oraz wstążkami. Jeśli zwierzak je połknie, może dojść skrętu jelit.     Bardzo ryzykowne jest pozostawienie samego kociaka w pomieszczeniu z choinką. Groźna jest przede wszystkim zabawa włączonymi do prądu światełkami, która niestety może w najgorszym przypad (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przypadki niewłaściwej opieki nad zwierzętami Zwierzęta i ludzie

  Zwierzęta są dla człowieka czymś niezwykle ważnym. Wykorzystujemy ich pomoc na co dzień i trudno jest wyobrazić (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rola zwierząt w życiu człowieka Zwierzęta i ludzie

Zwierzęta pełnią ogromnie ważną rolę w stosunku do człowieka. W większości przypadków mamy z nimi do czynienia na stopie przyjacielskiej – z kotami, psami, gryzoniami itd. Są one traktowane jako członkowie rodziny na równych zasadach. Spędzamy z nimi wiele lat, przywiązujemy się do nich i są naszymi partnerami na dobre i na złe. Pamiętajmy jednak, że wiele zwierząt w dalszym ciągu wykorzystuje się do pracy. Są to zwierzęta juczne, które mogą użyczyć człowiekowi np. swojej siły. Tym zajmują się na przykład konie, które są środkiem transportowym. Bydło, które może ciągnąć pług na gospodarstwie rolnym. Do tego dochodzą jeszcze zwierzęta zajmujące się polowaniem czy zaganianiem zwierząt. W tej roli wykorzystuje się przede wszystkim psy, które w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Opieka nad pająkami Pajęczaki

Istnieją ludzie, którzy uwielbiają psy, konie oraz różniaste milutkie zwierzątka, a istnieją zarówno jednostki, którzy trudnią się w większym stopniu innymi zwierzakami takimi jak pająki. Opiekowanie się ptasznikowate to bardzo odpowiedzialna rzecz, bo powinno się zrobić im wyśmienite okoliczności do egzystowania oraz rzetelnie się pająkami opiekować. Hobby terrarystyka Należy także zwracać uwagę na dobry rozsądek i podstawowe zasady bezpieczeństwa, albowiem ugryzienie ptaszników może być bardzo nieprzyjemne. Na blogu dowiesz się wszystkiego co powinien mieć pojęcie każdy początkujący entuzjasta pająków ptasznikowatych. Jak zrobić idealne miejsce dla ptaszników, czym je karmić i jak się zachowywać w kontakcie oraz przy ugryzieniu. Jedynie rozsądne o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pigułka nr 2. Pigułki na szczęście

Pigułka nr 2 OTWÓRZ SERCE NA ROŚLINY< ZWIERZĘTA< LUDZI. Czy słyszałeś o miłości uniwersalnej? Oczywiście, nie jest to ta miłość między mężczyzną a kobietą podbudowana erotyką, lecz potężda czułość w sercu dla świata zewnętrznego. Jadąc samochodem, wyglądając przez okno czy w jakiejkolwiek innej sytuacji wysyłaj światło czułości do ludzi, zwierząt i roślin. Także do widoków, do piękna na tej Ziemi, a jest go niemało. Od razu zauważysz, że Twoje życie się zmieniło na lepsze. Twoja czułość rozmiękczy serca innych istot. Pokażą nam swoją lepszą stronę, tylko dlatego, że my dostrzegliśmy w nich to piękno. Przy okazji, czułość to wspaniały sprawdzian dla uczucia wobec partnera. Jeśli bowiem odczuwasz zachwyt, pożądanie, ale nie ma w Tobie czułości dla wybranka, zrob coś z tym. Najlepiej spójrz na niego /nią/ innymi oczami, oczami pelnymi czułości. Zycie od razu nabierze rumieńców. I trzymaj się tego już zawsze. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Moje koFF rysuneczki xdd goniac-za-natchnieniem

To dziś na tyle ;) 

Zobacz cały wpis na blogu »
Śledzenie ruchu zwierząt Poszukiwacz wiedzy

    Studenci z Polski wymyślili program do śledzenia ścieżki zwierząt, bez potrzeby ruszania się z domu. Projekt może uratować zagrożone wyginięciem popielice. Wycinka starych bukowych lasów, w których żyją te malutkie zwierzęta to największe zagrożenie dla gatunku.     System Life Tracker, wymyślony przez studentów z Poznania, może okazać się przydatny dla badaczy obserwujących popielice. Studenci odebrali już za swój pomysł pierwszą nagrodę w konkursie Microsoftu Imagine Cup.     Life Tracker pozwala śledzić ścieżki zwierząt bez wychodzenia z domu lu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ODŻYWIANIE ZWIERZĄT Jezus Chrystus, Syn Boży, Graal na Ziemi

ODŻYWIANIE ZWIERZĄT 15. Należy powrócić do najprostszego żywienia, najlepiej wyeliminować produkty ogólnie sprzedawane jako karma dla zwierząt, gdyż ta przynosi wiele nieszczęścia. Zwierzęta potem po takim jedzeniu wyglądają jak ich właściciele, otyli, schorowani, mocno upośle (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zagrożone gatunki Poszukiwacz wiedzy

      Prawie jedna trzecia gatunków zwierząt, zniknęła z powierzchni Ziemi w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Według Londyńskiego Towarzystwa Zoologicznego od 1970 roku do dzisiaj wymarło 25 proc. gatunków występujących na lądach oraz 28 proc. zwierząt morskich i 29 proc. słodkowodnych. Ma to związek z degradacją środowiska przez człowieka. Najgroźniejsze dla zwierząt są zanieczyszczenia, ekspansja miast, rozwój rolnictwa, rybołówstwa oraz polowania. Obecnie najbardziej zagrożone są: afrykańska antylopa, rekin młot oraz miecznik...   Źródło (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ODŻYWIANIE ZWIERZĄT Przesłanie Miłości. Jezus Chrystus

ODŻYWIANIE ZWIERZĄT 15. Należy powrócić do najprostszego żywienia, najlepiej wyeliminować produkty ogólnie sprzedawane jako karma dla zwierząt, gdyż ta przynosi wiele nieszczęścia. Zwierzęta potem po takim jedzeniu wyglądają jak ich właściciele, otyli, schorowani, mocno upośledzeni. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Heyah! Wszystko i nic

Heyah:)No to... nazywam się Paulina i mam 12 lat. Kocham zwierzęta a naj naj konie i psy. Jetsem wegetarianką itd. bla bla... mozę napisze notke xD Wiec dziś jest poniedziałek i siedze w domu bo są rekolekcję. Dzis też pójdę na konie... na 15:40... EdD. tez  będzie i nie wiem kto jeszcze....; Może Mariannka. jutro na konie idę na 16... Mam nadzieje że pan mi da Noemi;* :P A w sobote idę na 9:) no i może w piątek pójde...:D W sobote na koniach było super:) Jeździłam na Lovecie;* i czytał mi w myślach! W piątek też jeździłam na Lovecie i na Widnej. We wtorek na NOemi;* !!!! I w sobote tamta też;) Nom xD Super...:) Oh nie wiem o czym pisać! Mówcie mi! Plose xD  

Zobacz cały wpis na blogu »