Zwierzęta

Wpisy zawierające słowo kluczowe zwierzęta.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Babuszki i Dziaduszki z Czarnobyla biologia i ochrona przyrody

Pytanie do mnie-dlaczego Ludzie, którzy pozpostali w skażonej strefie w Czarnobylu dożywają sędziwego wieku pomimo skażenia? Moja odpowiedź-Ludzie żyjący w skażonej strefie to prawowici mieszakńcy tamtejszych terenów, któzy nie dali wywłaszczyć się władzom ZSSR ze swoich domów. Władze radzieckie probowały się ich pozbyć, ale oni zawsze wracali, aż władze poddały się. Mieszakńcy Czarnobyla żyją w biedzie, często bez prądu, bieżącej wody. Gdyby wykreślić skażenie z tego równania co zostaje? Ciężkie warunki, koniecznoścć czerpania wody ze studni, uprawiania roślin, owoców, warzyw, zbiory, robienie przetworów, przycinanie drzewek i krzewów, plewienie, podlewanie, schylanie, zbieranie chrustu, rąbanie drzewa, palenie w piecach co wpływa na kondycję, co prawda to duży wysiłek dla organizmu osoby starszej, ale Seniorzy z Czarnobyla byli kiedyś młodsi, a codzienna dawka ruchu pozwoliła zachować kondycję. Ruch wzmacnia kondycję, a (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Opieka nad pająkami Pajęczaki

Istnieją ludzie, jacy uwielbiają pieski, koty oraz inne miluśkie zwierzaczki, ale istnieją także ludzie, którzy trudnią się w większym stopniu egzotycznymi zwierzakami między innymi jak pająki. Opiekowanie się pająki ptasznikowate to bardzo odpowiedzialna rzecz, ponieważ trzeba zrobić im idealne okoliczności do rozwijania się oraz słusznie się ptasznikami zajmować.

Zobacz cały wpis na blogu »
Terrarium dla pająków Pajęczaki

Są ludzie, jacy lubią psy, konie i najróżniejsze miluśkie zwierzątka, ale są też osoby, którzy zajmują się w większym stopniu dziwnymi zwierzakami takimi jak pajęczaki. Zajmowanie się pająki ptasznikowate jest bardzo odpowiedzialną rzeczą, ponieważ trzeba stworzyć im dogodne okoliczności do życia i odpowiednio się pająkami opiekować. Ptasznikowate pająki Trzeba też zwracać uwagę na dobry rozsądek oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa, gdyż ugryzienie ptaszników jest bardzo bolesne. Na portalu nauczysz się wszystkiego co musi wiedzieć każdy początkujący entuzjasta pająków. Jak stworzyć idealne miejsce w terrarium do życia dla pająków, co dawać im do jedzenia oraz jak się zachowywać podczas kontaktu i podczas ugryzienia. Jedynie ro (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
IO (2022) Haken W Obłokach Trzeźwości

IO (2022)   Wraz z osiołkiem udajemy się w podróż po Europie.   Kadr z filmu IO (2022)   Odyseja osiołka nie jest łatwa, wyswobodzony z cyrkowej niewoli wyrusza w eksperiencję pełną czyhających na niego niebezpieczeństw. Spotyka na swej drodze ludzi empatyczny i tych wyzutych z tej jakże fantastycznej cechy. Film wydał mi się bardzo wyboisty, chwilami chwytał za serducho, nie pozwala (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Terrarystyka Pająki

Są ludzie, którzy kochają psy, koty i różne milutkie zwierzątka, ale istnieją zarówno osoby, którzy trudnią się bardziej innymi zwierzakami m.in. jak ptaszniki. Opiekowanie się pająki ptasznikowate to bardzo odpowiedzialna rzecz, bo trzeba zrobić im wyśmienite warunki do życia i odpowiednio się ptasznikami opiekować. Ptaszniki pajaki Powinno się również zwrócić obserwację na dobry rozsądek oraz podstawy BHP, bo ugryzienie ptaszników jest niesamowicie bolesne. Na naszym portalu dowiesz się tego co musi mieć pojęcie każdy debiutujący hodowca ptaszników. Jak urządzić idealne miejsce dla ptaszników, czym je karmić oraz jak się zachowywać podczas kontaktu i podczas ugryzienia. Jedynie odpowiedzialne osoby wi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ziołolecznictwo zwierząt biologia i ochrona przyrody

Zwierzęta tak samo jak my chorują i tak samo jak my potrzebują leczenia, mają te same choroby serca, trzustki, płuc, zatrucia, działają na nie inne wirusy, ale te same bakterie i grzyby. Jako, że działają na nas też inne trucizny, inne rośliny są bezpieczne dla psów i kotów, inne dla nas, jako, że dawka czyni truciznę, te trujące rośliny też są lecznicze, jak wrotycz na robaki, ale o ile u ludzi trujące zioła są przez lata praktykowane w medycynie ludowej i sprawdzone przez wiele pokoleń, o tyle w przypadku zwierzą stosujemy tylko dawki zalecone przez weterynarza. Bezpieczne rośliny lecznicze możemy podawać na własną rękę, ich działanie zależy od sposoby podania np. zewnętrznie przy chorobach skórnych, liszajach, podrażnieniach, odmrożeniach, ranach można przemywać zmiany zwykłym naparem z rumianku, dziurawca, krwawnika, ale podanie wewnętrzne już musi mieć dokładnie obliczoną dawkę. Są też choroby powodujące przeciwwskazania do podawania dan (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pomoc dla zwierząt na Ukrainie biologia i ochrona przyrody

Zwierzęta zostawione przez swoich ludzi, potrzebują naszej pomocy, proszę zajrzyjcie, chociaż na pogrubiony link. One sobie same nie poradzą, a cierpią i umierają tak jako ludzie https://zrzutka.pl/eh4kcb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Alfabet świnki Zwierzaki rozrabiaki

Cześć! To ja, Jacek. Dzisiaj uczyliśmy się alfabetu. ale nie polskiego. Ani trochę. Bo my jesteśmy amerykańskie świnki. No, i zaraz was też nauczymy. A jak farby. Nigdy nie jedliśmy ale podobno pyszny jest. B jak brokuł. Taki sobie. Nie polecamy. C jak cudowna moc Internetu. To dzięki niej możemy ty dla Was pisać. D jak domek. Taki drewniany domek to jest coś.  Można w nim siedzieć.  Można siedzieć na górnym piętrze jak na tarasie i jeszcze się na niego zsikać. E jak elegancka poduszka. No cóż.My kochamy poduszki. Bez wątpienia. Miałyśmy taką ładną z papugami? Ale trochę za często służyła nam jako toaleta. I trochę się zepsuła.    F jak fonetyka.  Czyli ćwiczenie, mruczenie i klatki gryzienie. Oczywiście w celu uzyskania żarełka . G jak glaskanko. Przyjemne. Można się rozplaszczyć na kolankach. Najlepsze pod bródką. H jak halucynacje.Takie ma naszą pani, kiedy uważa, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obcinanie paznokci - okropność Zwierzaki rozrabiaki

Cześć! Z tej strony ja-Melonik. Chciałbym was poprosić o podpisanie petycji. Najpierw jednak opowiem wam historię.  Byłem sobie spokojnie u mojej właścicielki, kiedy usłyszałem przerażające słowo: pazurki. Nie wiedziałem jeszcze co to jest, ale i tak brzmiało strasznie. Śniło mi się w nocy. Miało 8 ogonów 5 głów i 58 zębów ostrych jak brzytwa. Moniko za mną tysiąc głośno swoimi 28 nogami. A nazajutrz okazało się że pazurki to coś jeszcze gorszego. To jest takie coś co wyrasta z łapy i tego się nie czuje. Dopóki nie zrobią się za długie 😬 I Wtedy idzie się do specjalnej pani. Ja też poszedłem. Może i komuś wydalaby się sympatyczna, bo uśmiechała się i mnie głaskała. Ale ja od razu wyczułem, że coś z nią nie tak. Po zapachu.🤢Pachniała  Tymi , no jak się to mowiło?  Perfumami! No i podeszła z upiornymi cążkami i zaczęła mi obciąć pazurki. Najpierw się próbowałem wyrwać, ale była za silną. No to ją c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Ambaras" T. Samojlika Book and me

Hejo! Tym razem opisywana książka będzie bardziej urocza niż wciągająca. Bardzo dobra dla osób, które chcą się odprężyć jakąś miłą i przyjazną lekturą 😊. Jak zwykle, zacznę od krótkich informacji.   Autor: Tomasz Samojlik (Polak!) Rok wydania: 2018 r. Gatunek: fikcja Inne książki tego autora: "Bercia i Orson", "Tarmosia"   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstęp do radioekologii biologia i ochrona przyrody

Radioekologia to nauka o wpływie promieniowania na rośliny oraz obiegu promieniowania w przyrodzie. U roślin tak jak u zwierząt dawka to ilość energii pochłonięta przez kg tkanki liczona w remach i siwertach, obowiązuje teoria tarczy, wg, której pojedynczy foton może zniszczyć komórkę, hipoteza podwójnych pęknięć opisująca uszkodzenie nici DNA w dwóch różnych miejscach, model liniowo-kwadratowy, który jest składową uszkodzeń nici DNA przez jeden foton i dwa niezależne fotony, są skutki genetyczne polegające na mutacjach i somatyczne jako uszkodzenia komórek, tkanek i organów. Uszkodzenia każdej komórki żywej bez względu na takson dotyczą poziomu genetycznego, biochemicznego (denaturacja białek, usz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szacunek dla przyrody biologia i ochrona przyrody

Ludzie zwykle szanują to z czego maja korzyści, często gdy czegoś nie potrafią zmierzyć to uznają, że tego nie ma np. odczuwania bólu przez rośliny. A gdzie szacunek do życia? Gdzie szacunek do przyrody? Przecież żal każdej żywej istoty, od tych najmniejszych i najbardziej bezbronnych po ludzi i wielkie drapieżniki. Jest spór między naukowcami o odczuwanie bólu przez rośliny, ale przecież szacunek nie wymaga wyjątkowych umiejętności. Ludzie potrafią szanować samochody, komputery, budynki, a istoty żywe traktują instrumentalnie. Drzewo, grzyb, ziele żyją, czują, komunikują się ze sobą np. sygnałami chemicznymi, zapachowymi, posiadają także kwantowy układ nerwowy, przetwarzają informacje, a ból jest informacją, że dzieje się coś złego (niek&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wakcynoza czyli NOPy u zwierząt biologia i ochrona przyrody

Niepożądane odczyny poszczepienne zdarzają się u zwierzą, jest to tzw. wakcynoza, często nierozpoznawana, do tych zaburzeń zaliczamy choroby autoimmunologiczne jak toczeń, eozynofilowe zapalenie skóry, pęcherzyca, zespół jelita drażliwego, u psów i kotów alergie skórne, u psów niedoczynność tarczycy, u kotów nadczynność tarczycy i astma. Te skutki są analogiczne do ludzkiego zespołu ASIA. Na podstawie badań sf (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Los zwierząt w czasie wojen biologia i ochrona przyrody

Dużo się mówi o uchodźcach i o ludziach, którzy zostają w domu. Temat ich zwierząt jest pomijany. A takie zwierzę kochane przez właścicieli i pozostawione przez nich cierpi. Jeśli kot był niewychodzący, a pies znał tylko ogrodzone podwórko nie poradzi sobie samo. Zwierzęta giną też od bomb, pocisków, którymi ostrzeliwane są siedziby ludzkie, ataków z bronią niekonwencjonalną. Zwierzę nie rozumie dlaczego właściciele je zostawiają, boi się i cierpi. Potem jeśli uda mu się przeżyć ginie z glodu lub z powodu chorób. Chowane w domowych warunkach zwierzęta nie są przystosowane do życia na wolności, ich układ odpornościowy nie radzi sobie z zarazkami obecnymi w przyrodzie oraz tymi, które są wynikiem wojny np. bakterie w rozkładających się ciałach zabitych. Dodatkowo głód osłabia odporność, zoładek zwierzęcia przystosowaneg (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Psia miłość biologia i ochrona przyrody

Było o kociej miłości, teraz będzie o psiej. Chory na autyzm James Isaac z Wellington w nowej Zeladnii dopuszcza do siebie tylko swojego psa, labradora Mahe. Piesek towarzyszy dziecku nawet na badaniach, gdy James trafił do szpitala pies leżał obok niego na łóżku. Mahe uspokajał przyjaciela, gdy podawano mu zastrzyk, potem leżał obok chlopca. Dlaczego, gdy czlowiek zawodzi zwierzę sobie poradzi? Zwierzę nie ocenia, akceptuje pana (przyjaciela) takim jakim jest, to co dla nas jest niezrozumiałe np. zachowanie chorego właściciela, dla jego zwierzęcia jest normalne. Człowiek nie wie co czuje np. dziecko z autyzmem, pies dzięki doskonałemu węchowi wyczuwa wszelkie zmiany chemiczne w organizmie, tak jak człowiek odbiera swiat poprzez wzrok, tak pies poprzez węch i wyczuwa zmiany emocji np. strach, radośc, smutek, wtedy podchodzi, pociesza, tuli się, ciepło jego ciała rozluźnia, pies wyczuw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »