Zwierzęta

Wpisy zawierające słowo kluczowe zwierzęta.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Lockdown w Grecji - cz.1 Cztery łapy w Grecji

Hau   To znowu ja   Psijaciele, wiecie, że ja cały czas muszę siedzieć w domu z człowiekami, bo w Grecji nadal jest lo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Legenda o zachodniej głębi . Próba Legenda o zachodniej głębi

PROLOG Nasz świat opowiadał miliony histori i legend o bohaterach ,wojownikach,łowcach,królestwach. W nich żyło się w dostatku, radości i pokoju. Ale nawet w najpiękniejszej baśni znajduje się ciemność i chciwość. ,,Lobogros'' wilki z północy łaknące władzy podbijają kolejne ziemie, lasy ,,Songsuszar,,, góry ,,Hover,, ,rzeki i morza ,,Lutrasak'', jaskinie ,,Beragów'' i wiele innych królestw. Wszyscy poczuli skutki wojny. Po kilku latach wojny pojawiło się nowe zagrożenie mroczne bestie zwane szeptaczami. Szeptacze to istoty opanowane przez ciemność przybierające postać rożnych ras mieszkających w naszym świecie po ich śmierci. Pojawiające się znikąd i rozpszechniające się niczym zaraza, niszcząc wszystko wokół. Śle te słowa do drzemiących młodych bohaterów, wojowników (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pingwiny Przedszkole w Kisielicach

Pingwiny   1. „Kameleony” – zabawa plastyczna z wykorzystaniem foliowego woreczka (torebki strunowej). 2. „Pingwiny” – zagadka o pingwinach, wskazanie miejsca występowania pingwinów na mapie, zabawa ruchowa. 3. Ćwiczenia rozwijające kreatywność dziecka.   1. „Kameleony” – zabawa plastyczna z wykorzystaniem foliowego woreczka (torebki strunowej). Rodzic rysuje na woreczku czarnym flamastrem kameleona. Do środka woreczka wlewa kolorowe farby. Pyta dzieci: Czy kameleon może przybrać każdą barwę? (nie), Jakie kolory przybiera? (brązowy, zielony i jego odcienie), Dlaczego zmienia kolor? (żeby przypodobać się samicy, ze względu na temperaturę, światło, w obliczu zagrożenia). Rodzic informuje, że kameleony to jaszczurki. Mówi, że najwięcej jest ich w Afryce. Dzieci przypominają p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach - owady Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

  Witajcie!   Dzisiaj mamy kolejny dzień akcji Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach – Dzień z Owadami. Zapraszam do zapoznania się z wierszykami.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach - niedźwiedzie Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

  Witajcie!       Trwa akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach”. Dzisiaj o niedźwiedziach.       (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach - żubry Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

  Witajcie!!!   Cały czas trwa akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach”    Dzisiaj garść informacji o żubrach.     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach - koty Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

  Witajcie!!! Dzisiejsi bohaterowie akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach”, to nasze Mruczki, Kiciusie, Kociambry… Lista najlepszych ciekawostek na temat kotów sprawi, że będziesz mieć uśmiech na swojej twarzy, jednocześnie ucząc cię czegoś zabawnego, o czym nie wiedziałeś. Zobacz najlepsze ciekawostki o kotach ze strony https://fajnepodroze.pl/ciekawostki-o-kotach/ 1. Koty są najbardziej popularnym zwierzęciem domowych na świecie. Jest ponad 500 milionów kotów domowych. 2. Nasze ulubione (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach - ptaki Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

  Drodzy Czytelnicy!!! Włączyliśmy się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cała Polska Czyta Dzieciom o Zwierzętach Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka

  Witajcie!!! 30 maja (sobota) rozpocznie się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XIX OTCD),który potrwa do 7 czerwca. Tegoroczny Tydzień odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pangoliny, czyli ssaki które mają łuskę różne rzeczy

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Canis dirus Prehistoryczni Giganci

Canis dirus – wymarły gatunek wilka, ssaka z rodziny psowatych, jeden z najsłynniejszych prehistorycznych drapieżników północnoamerykańskich, obok swego konkurenta, kota szablozębnego Smilodon fatalis.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego psy nie mogą jeść czekolady? Kundel Bury

Dlaczego psy nie mogą jeśc czekolady? Ludzie i psy to ssaki. Więc nasuwa się pytanie dlaczego my możemy zajadać się czekoladą a dla naszych pupili jest ona niebezbieczna? To wszystko za sprawą teobrominy. Jest to związek chemiczny naturalnie wystepujacy w ziarnach kakaowca, więc analogicznie im większa zawartość kakao w czekoladzie tym bardziej jest ona szkodliwa. Ludzie bardzo dobrze radzą sobie z metabolizowaniem teobrominy, dlatego właśnie nam nie szkodzi, u psów ten proces zachodzi znacznie wolniej w związku z czym w organizmie gromadzą się jej toksyczne ilości. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co to za zwierz Przedszkole w Kisielicach

Co to za zwierz?   1. Co to za zwierz?  2. „Magiczna maszynka” – zabawa z W.45–47, ćwiczenie słuchu fonemowego, wyróżnianie głosek.  3.  „Co było na obrazku?” – praca z obrazkiem.    1. Co to za zwierz? Rodzic wydaje odgłos jakiegoś zwierzęcia. Dziecko próbują odgadnąć, co to za zwierzę. Następnie zmiana - dziecko naśladuje, rodzic zgaduje. Oto garść propozycji: baran beczy (beczenie): bee, bee! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kolorowanki antystresowe - zwierzęta. Zajęcia świetlicowe: kreatywne pomysły na spędzanie czasu wolnego.

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Eko Planeta MaikiEko

Najważniejszy wpis to wpis o naszej Planecie !!  Bardzo Ważny apel ze strony Fundacji WWF : Ponad milion zwierząt ginie rocznie przez plastikowe śmieci w morzach i oceanach. Trafia tam prawie wszystko, od zabawek po plastikowe torebki. Wyrzucone do wody śmieci nie znają granic. Produkcja plastiku wzrosła dramatycznie w ostatnim czasie - w roku 1964 szacowano ją na 15 mln ton, a w roku 2014 już 311 mln ton. To człowiek / To My jesteśmy zagrożenie dla swojego domu / dla naszej Planety !!  Zmieńmy to !!  Zachęcam do brania udziału w pomocach i zbiórkach organizowanych przez strone WWF !      (...)

Zobacz cały wpis na blogu »