Windows

Wpisy zawierające słowo kluczowe windows.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

10 Porad do Windows: Bezpieczeństwo laptopowbateria

Zobaczmy, jak szybko i skutecznie zabezpieczyć swoje dane i swój komputer. 1. Jak bezpiecznie przechowywać hasła lokalnie lub na pendrivie Aplikacja KeePass Password Safe (zwykła wersja/spol­szczenie/portable) pozwala na utworzenie pliku z bazą danych zawierającą nasze hasła. Wystarczy ustalić jedno hasło , aby zabezpieczyć nim bazę wszystkich naszych haseł. Aplikacja dostępna jest także w wersji przenośnej. 2. Jak bezpiecznie przechowywać hasła online i synchronizować je między urządzeniami (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 7 i 8.1: od października zbiorcze aktualizacje co miesiąc laptopowbateria

Jeśli użytkujecie Windows 7 czy Windows 8.1, to zapewne wiecie, że co miesiąc musicie pobierać z Windows Update po kilka (a czasem kilkanaście) patchy. To się wkrótce zmieni, bo Microsoft zamierza dla starszych okienek zmienić system dystrybucji aktualizacji. Począwszy od 8 października tego roku aktualizacje dla systemów Windows 7, Windows 8.1, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2 będą dystrybuowane w postaci zbiorczych aktualizacji wydawanych co miesiąc. Co to oznacza? Nic innego jak to, że zamiast kilku łatek co miesiąc będziecie pobierać jeden, większy patch, który następnie zaostanie zainstalowany. Microsoft twierdzi, że to zredukuje fragmentację związaną z aktualizacjami. Obecnie to wygląda tak, że na poszczególnych komputerach instalowane są różne aktualizacje. Nowe, zbiorcze aktualizacje mają pojawiać się, poza Windows Update, także w WSUS, SCCM (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowinki Windows Server 2012 IT daily

Microsoft zainwestował ogrom zasobów oraz spory budżet, aby wypuścić Windows Server 2012. Mnogość nowych, ulepszonych funkcjiserwera  powoduje, że ​niełatwo dokładnie opisać je wszystkie na odpowiednim poziomie szczegółowości. Powinno się jednak wyliczyć nowe właściwości i wniknąć dokładniej w te mające istotne znaczenie.   Zasady projektowania systemu Windows Server 2012 zostały prowadzone na podstawie 3-ech tematów: ciągłej dostępności, efektywności kosztowej i efektywności zarządzania. Skontrolowanie, jak te zasady planowania wpłynęły na różnorodne części systemu operacyjnego jest nieskomplikowane – zaczynając na nowym Server Manager przez nowy graficzny interfejs użytkownika po SMB w wersji 3.0 a także zdumiewającej liczby ulepszeń systemu plików.   2 najistotniejsze elementy, które są po (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Multiplatformowe aplikacje My Mandriva

Czasami zdarza się, że u znajomych instaluję system operacyjny. Miałbym ochotę zainstalować Linuksa, ale niestety mógłby to być "strzał w stopę". Najczęściej jest to Windows XP lecz ważne jest jakie jeszcze oprogramowanie będę instalował. Multiplatformowe aplikację mogą znacznie ułatwić ewentualną przesiadkę na Linuksa w przyszłości. A więc oto aplikacje, które instaluję: Mozilla Firefox - bardzo popularna i multiplatformowa przeglądarka. Flash oczywiście też obowiązkowo. OpenOffice.org - wieloplatformowy pakiet biurowy. Do pakietu instaluję również Javę. Adobe Reader - przeglądarka PDF'ów od Adobe dostępna niestety na Linuksa w wersji anglojęzycznej (oraz innych, ale polskiego nie ma), dlatego na Windows też instaluję wersję english ;-) VLC - odtwarzacz multimediów, radzi sobie z większością odtwrzanych filmów. QMPlay - jeszcze nie instalowałem, ale zamierzam. Odtwarzacz muzyki dostępny zarówna na Windowsa jak i na Li (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
KDE vs. reszta świata? ;-) My Mandriva

Hmmm, od czego by tu zacząć? Może od początku... Ale nie od samego ;-) Jakiś czas temu (daty nie są tu istotne) do świata oprogramowania weszło K Desktop Enviroment w wersji 4.x. Dzięki bibliotece Qt 4, która daje nowe możliwości środowisko rozwja się bardzo prężnie. Dosyć radykalna zmiana wersji była okazją do wprowadzenia dosyć poważnych zmian w wizerunku całego środowiska. Na KDE 4 powstaje coraz więcej aplikacji. Wg mnie jest to jeden z najszybciej rozwijających się projektów. Codziennie na kde.org pojawiają się nowe wersje programów. KDE daje użytkownikowi pełen możliwości pulpit z całą paletą oprogramowania. Nie ma chyba aplikacji (pewnie jest ale nie zwróciłem na nią uwagi :-P ), która nie miała by swojego odpowiednika w KDE. Może parę przykładzików ;-) Przeglądarka internetowa:Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Epiphany - Konqueror Komunikator:Pidgin - Kopete Pakiet biurowy (jako całość):Microsoft Offi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sztuczki komputerowe Pie$#%nie o szopenie

Chcesz się dowiedzieć jak zrobić plik bez nazwy ?? A może pragniesz się dowiedzieć w jaki sposób stworzyć w dowolnym miejscu skrót do kosza w windowsie ? Obejrzyj to na www.strox.pl Sztuczki komputerowe

Zobacz cały wpis na blogu »
Pidgin & AQQ My Mandriva

We wcześniejszej notce pisałem o komunikatorach. Wśród nich szczególnie polecam Pidgina. Posiada on możliwość obsługi gg, msn, google talk, jabera i jeszcze paru innych sieci. Wśrod nich standardowo nie ma niestety sieci AQQ (nie mylic z QQ). Na szczęście istnieje biblioteka umożliwiająca komunikację w sieci AQQ przez Pidgina. Pod Mandrivą wygląda to tak: Ściągamy bibliotekę stąd: libaqqprotocol.so   Przenosimy plik libaqqprotocol.so do katalogu /usr/lib/purple-2/ Potem uruchamiamy Pidgina i dodajemy nowe konto AQQ. Teraz możemy normalnie już sobie gadać, wapstery będą nabijanę (choć licznik pokazuje cały czas 0), dzwonki i tapetki będa co tydzień nam przychodzić, ranga użytkownika będzie się podnosić i gra gitara :) Niestety nie znajdziemy użytkowników w katalogu, ani nie wyeksportujemy/zimportujemy kontaktów na/z serwer(a), wiec radzę sobie gd (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Audacious - Power Of Music :) My Mandriva

Kto nie lubi sobie czasem posłuchać muzyczki? Chyba mało kto :) Do słuchania muzyczki na kompie przydaje się odtwarzacz. Pod Windowsem chyba od zawsze popularny był Winamp, chociaż w ostatnim czasie dużo ludzi używa też JetAudio, Windows Media Player czy Aimp2. Pod Linuksem mamy rownież duży wybór odtwarzaczy np. Amarok, Rhythmbox, Exaile, Xmms czy Totem. Ja preferuję Audaciousa. Program na pierwszy rzut oka podobny do Winampa. Obsługuje nawet jego skórki. Audacious chodzi bardzo sprawnie. Jest lekki, prosty i czytelny i tego właśnie oczekuję od odtwarzacza. Posiada znakakomite (wg mnie) okno ustawień: Audacious'a polecam wszystkim użytkownikom Linuksa. Kiedys używałem (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
aMule My Mandriva

aMule jest zawsze kojarzony jako odpowiednik eMule na systemy Linux i Unix, a tymczasem istnieje również wersja na Windows. Funkcjonalnie nie ustępuje eMule. Wg mnie chodzi znacznie szybciej, dużo szybciej się uruchamia i zamyka, tak wiec polecam. Download www.amule.org

Zobacz cały wpis na blogu »
Komunikatory My Mandriva

Komunikator to nieodzowne narzędzie internauty ;-)Najpopularniejszym protokołem w Polsce jest gg. Co prawda nie jest on najlepszy, ale cóż poradzić?Do korzystania z niego pod windowsem możemy używać oryginalnego klienta gg ze strony producenta, ale niestety nie ma wersji na Linuksa ;-(Na szczęście są inne komunikatory. Jednym z nich jest Pigdin. Dostępny jest na wszystkie platformy, obsługuje wiele protokołów w tym gg.Instalacja jest dosyć prosta. Biblioteka GTK+ instaluje się automatycznie. Po uruchomieniu dodajemy konto gg. Następnie wybieramy menu Konta->Gadu-Gadu->Pobierz listę kontaktów z serwera (jeżeli mamy już kontakty na serwerze, jeżeli nie należy je wcześniej wyeksportować). Aby zobaczyć osoby nieobecne osoby postępujemy tak jak na poniższym screenie. Potem możemy jeszcze wybrać menu Znajomi->Sortowanie listy->Wg statusu. Program obsługuje jeszcze dużo innych protokołów. Ja korzystam jeszcze z Google Talk.Downloadhtt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
P2P My Mandriva

Do bezpośredniej wymiany plików (p2p) mamy bardzo dużo programów. Ja opiszę króciutko 2, których sam używam.Dużo osób słyszało pewnie o LimeWire. Jest dostępna wersja tego programu dla systemów linux. Ja jednak używam FrostWire - równie łatwy, prosty w obsłudze, wydajny. Również dostępny na różne platformy, ma otwarty kod źródłowy. Korzysta z sieci Bittorrent oraz Gnutella. Moze więc nam zastąpić Bearshare i uTorrenta, ktore np. u mnie włączone dwa na raz potrafią sie "gryźć".Downloadhttp://www.frostwire.com/?id=downloads Kolejny program, któremu warto się przyjrzeć to eMule.Posiada on obsługę linków ed2k. Pod Linuksem ma swojego odpowiednika o nazwie aMule (jest też xMule ale tego nie używałem), który jest łudz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Winamp, Allplayer, Adobe Reader My Mandriva

Bardzo ważne dla wielu użytkowników są media. Popularnym programem do odtwarzania muzyki jest Winamp. Jeżeli go używamy to nie musimy się niczym martwić - bez problemu znajdziemy jego odpowiednik. Do filmów ja używam pod windowsem Allplayera, pod Linuksem Totema. Ja powiedziałbym, że bardziej do Allplayera podobny jest Xine ale Totem jest standardowo w Mandrivie dlatego jakoś mi tak pasuje. Obydwa programy są banalnie proste więc nie powinno być problemów z ich obsługą. Do otwierania PDF'ów może nam służyć Adobe Reader - jego wersja jest dostępna również pod system Linux. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
OpenOffice.org My Mandriva

Kolejnym programem a raczej pakietem programów jest OpenOffice.orgOpenOffice.org to pakiet biurowy działający w wielu systemach operacyjnych i środowiskach, z otwartym dostępem do kodu źródłowego. Można go stosować legalnie bez żadnych opłat w domach, firmach, urzędach i szkołach.Jego główną zaletą jest to, że jest darmowy. Oprócz tego jest bardzo prosty w obsłudze. Oprócz otwartych formatów obsługuje formaty ms office.Pakiet składa się z następujących programów:Base -  zarządzanie bazami danych, tworzenie kwerend, raportów, zarządzanie informacjami. Odpowiednik ms access.Calc - dokonywanie obliczeń, analizowanie informacji, zarządzanie listami w arkuszach kalkulacyjnych. Odpowiednik ms excel. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
No to zaczynamy. My Mandriva

Mandriva to dystrybucja systemu linux. Jest jedną z najlepiej przygotowanych dystrybucji dla potrzeb początkującego użytkownika.Kilka najbliższych notek będzie o tym jak przesiąść się na Mandrivę żeby szybko z niej nie zsiąść.Tak jak komputer jest niczym bez oprogramowania i oprogramowanie niczym bez komputera tak samo system jest niczym bez programów i programy niczym bez systemu.Na początek nie musimy porywać sie od razu na  instalację nowego systemu. Najpierw zacznijmy od używania programów, których odpowiedniki będziemy mogli znaleźć na nasz przyszły system.Pierwszą aplikacja będzie Mozilla Firefox.Mozilla Firefox jest przeglądarką internetową. Posiada wygodny interfejs. Strony możemy otwierać w nowych kartach. Prgram możemy rozbudowywać za pomocą dostępnych wtyczek a jest ich nie mało. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »