Windows

Wpisy zawierające słowo kluczowe windows.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Zmagania z kompem??!! OPOWIASTKI Z ŻYCIA "NIEDZIELNEGO PATRIOTY"

Wtorek 7.06.2022  AD hour:1827 Zmagania z kompem i z systemami., ktorych jest onad 1000 {chodzi mi o dystrybucje - kto zliczy ile byo ju samych win'ow a ile jeszcze linux'ow}. Nie mam teraz ukladu progrmaisty dlatego bede scisly {ogolnie rzecz biorac takie pisanie jest bardziej ciekawe - rodzi interesujace skojarzenia. Daltego od dzis mysle tylko skojarzeiami {miedzy rymami jest sklep z rybami...a z tamtad smrod:)}

Zobacz cały wpis na blogu »
O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 2) No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 2)     (...)   STEVEN „STEVE” JOBS (ur. 24 II 1955 r., zm. 5 X 2011 r.) Drugi – a właściwie pierwszy, bo zaprezentowany w pierwszej kolejności – antybohater „Piratów z Doliny Krzemowej” nie był człowiekiem tak głęboko zaburzonym jak jego autystyczny rywal. Nie ulega jednak wątpliwości, że miał problemy z samym sobą (narcyzm kliniczny), a za ich przyczynę uznaje się traumę z dzieciństwa i wynikający z niej kryzys tożsamości. Steve Jobs pojawił się na świecie… przez przypadek. Urodziła go bowiem niemiecko-szwajcarska katoliczka Joanne Schieble, która zaszła w nieplanowaną ciążę z syryjskim muzułmaninem Ab (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 1) No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 1)     „Pierwszy milion trzeba ukraść” Słowa przypisywane J.K. Bieleckiemu (cyt. za: Wikicytaty, Pl.wikiquote.org) UWAGA! UWAGA! UWAGA! PONIŻSZA ANALIZA ZAWIERA SPOILERY! Tytuł oryginalny: „Pirates of Silicon Valley” Tytuł polski: „Piraci z Doliny Krzemowej” Reżyseria: Martyn Burke (Kanadyjczyk, rocznik 1952) Kraj i rok produkcji: Stany Zjednoczone Ameryki 1999 Instytucja sprawcza: TNT – Turner Network Television Gatunek: dramat/komediodramat, obyczajowy, biograficzny Na podstawie książki Paula Freiber (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Creators Update - zobacz rozwiązania najczęstszych problemów laptopowbateria

Creators Update dla Windows 10 już jest! Czy aktualizacja przebiegła bezproblemowo? Jeśli nie, to pomogą wskazówki Komputer Świata. Lepsza obsługa, nowe funkcje, większy komfort: Creators Update wnosi do Windows 10 wiele sensownych rozwiązań i usuwa problemy. Ale nie na każdym pececie: na niektórych aktualizacja wręcz powoduje nowe trudności. Wobec milionów różnych konfiguracji komputerów trudno się temu dziwić. Sama diagnoza pomoże tu niewiele, potrzebne są sprawdzone patenty. I dokładnie takie znajdziemy w tym artykule: dziesięć prostych na ogół rozwiązań pomoże usunąć występujące najczęściej trudności. Rozwiązania dla (prawie) wszystkich problemów (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Fall Creators Update wniesie nowe centrum sterowania laptopowbateria

Microsoft udostępnił Insiderom Windows 10 build 16199 i, co najciekawsze, w trakcie zapowiedzi systemu na własnym blogu opublikował zdjęcie, które zawierało nową ikonkę. Fotkę już usunięto, ale okazuje się, że ma ona uruchamiać nowe centrum sterowania, które zostanie udostępnione dla wszystkich wraz z Windows 10 Fall Creators Update. Windows 10 build 16199 to nowa kompilacja "dziesiątki", którą otrzymali członkowie programu Windows Insider. W trakcie zapowiedzi systemu doszło jednak do małej wpadki. Nie wiemy, czy nieplanowanej, ale Microsoft ujawnił nową ikonkę, której chyba nie chciał jeszcze pokazać. We wpisie na blogu pojawiło się zdjęci (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft udostępnia aktualizację bezpieczeństwa dla Windows XP. Piekło zamarzło laptopowbateria

Microsoft też walczy z nowym zagrożeniem, które panoszy się w wielu krajach. Mowa o ransomware Wannacry. Co ciekawe, zagrożenie jest na tyle duże, że Microsoft zdecydował się w tym przypadku udostępnić odpowiednie aktualizacje użytkownikom niespieranych wersji Windows. W tym dla właścicieli leciwego Windows XP sprzed 16 lat. Wannacry to wielkie zagrożenie, które panoszy się w kilkudziesięciu krajach. Problem jest poważny, co sugeruje decyzja Microsoftu związana z udostępnieniem aktualizacji dla systemów, które nie są już wspierane. Tak, dotyczy to także Windows XP z 2001 roku, który uśmiercono ponad trzy lata temu. Microsoft udostępnił (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 15063.296/15063.297 z poprawkami dla Edge i Surface Hub laptopowbateria

Microsoft udostępnił kolejne zbiorcze uaktualnienie dla Windows 10, które po instalacji w wersji Creators Update podnosi numer wydania do 15063.296/15063.297. Aktualizacja zawiera jedynie poprawki. Co warte uwagi, zbiorcze uaktualnienie dla "gołego" Windows 10 z numerem 10240 było już ostatnim takim patchem. Microsoft udostępnił w Windows Update kolejne zbiorcze uaktualnienie dla Windows 10 Creators Update. Nowa łatka ma numer KB4016871 i wprowadza różne poprawki błędów. Nowych funkcji nie zawiera, bo te wprowadzane są wraz z dużymi uaktualnieniami i teraz będzie to odbywać się mniej więcej co pół roku. Poniżej wykaz zmian w nowej aktualizacji. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 ma ukryty Eksplorator plików w wersji UWP. Tak go odblokujesz laptopowbateria

Microsoft zaszył w Windows 10 Creators Update nową wersję narzędzia Eksplorator plików. To aplikacja UWP, czyli uniwersalna appka dla "dziesiątki". Normalnie jest ona ukryta, ale w prosty sposób można dodać do niej skrót na pulpicie. Można to zrobić z użyciem funkcji odpowiedzialnej ze tworzenie skrótów w systemie. Eksplorator plików jest narzędziem, którego używamy każdego dnia. Okazuje się jednak, że w Windows 10 Crerators Update znajdują się dwie wersje tego programu. Druga z nich, która jest ukryta, to uniwersalna aplikacja dla okienek (UWP). Na szczęście, można ją łatwo odblokować. Tak odblokujesz Eksplorator plików w wersji UWP z W (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 S będzie można uaktualnić do Windows 10 Pro laptopowbateria

Microsoft zapowiedział system Windows 10 S. To prostsza wersja okienek, która nie pozwala m.in. na instalowanie klasycznych programów Win32 niepochodzących ze Sklepu Windows. Co jednak ciekawe, Microsoft zaoferuje uaktualnienie do systemu Windows 10 Pro. Koszt takiej przyjemności prawdopodobnie wyniesie 49 dolarów. Za nami premiera notebooka Surface Laptop, który trafi do sprzedaży w połowie czerwca. Urządzenie jest pierwszym, które pracuje pod kontrolą Windows 10 S. Czy jednak ten system będzie można zaktualizować do "pełnej" wersji "dziesiątki"? Okazuje się, że tak. Microsoft przekazał, że Windows 10 S bę (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Laptop Microsoft Surface z Windows 10 S ujawnia wygląd na renderach laptopowbateria

Microsoft dziś po południu zaprezentuje nowe produkty oraz system Windows 10 S. Niestety, firma nie dochowała tajemnicy i na kilka godzin przed wydarzeniem doszło do przecieku. W sieci pojawiły się rendery i animacje poświęcone laptopowi Surface z systemem Windows 10 S, który ma walczyć o klienta z Chromebookami. Po godzinie 15:00 naszego czasu rozpocznie się konferencja Microsoftu poświęcona rozwiązaniom dla sektora edukacji. Do wydarzenia pozostało kilka godzin, ale gigant z Redmond nie dochował tajemnicy. W sieci pojawiły się rendery nowego Surface'a. Microsoft przygotowuje laptopa Surface, który doczekał się solidnego przecieku. Komputer ma (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft wyodrębni aktualizacje dla Edge od tych dla Windows 10 laptopowbateria

Microsoft chce zapewnić częstsze aktualizacje dla przeglądarki Edge. Obecnie firma wprowadza nowe funkcje do programu wraz z dużymi aktualizacjami dla Windows 10. Firma chce to zmienić i wprowadzi Edge do Sklepu Windows. Dzięki temu będzie w stanie szybciej wprowadzać nowe funkcje. Nastąpi to wraz z Redstone 3 Microsoft chce rozwiązać jeden z najważniejszych problemów dotyczących rozwoju własnej przeglądarki Edge. Ta otrzymuje nowe funkcje obecnie tylko wraz z większymi uaktualnieniami dla systemu Windows 10, które wydawane są raz na kilka miesięcy. To ma ulec zmianie wraz z kolejnym dużym uaktualnieniem dla "dziesiątki", czyli Redstone 3, a więc we wrześniu tego roku. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft kończy wsparcie dla Windows Vista laptopowbateria

To koniec drogi dla niesławnego w niektórych kręgach systemu operacyjnego. Po dziesięciu latach Microsoft wyciąga wtyczkę z Windows Vista. System operacyjny nie będzie miał już żadnego wsparcia technicznego. Główne wsparcie zakończyło się 10 kwietnia 2012 roku, ale to rozszerzone – dla drugiego service packa – trwało przez kolejne pięć lat. Dziś, czyli 11 kwietnia, Microsoft powiadomił, że nie będzie oferował kolejnych fiksów, łatek z zabezpieczeniami czy jakichkolwiek aktualizacji dla tego systemu. Każdy zatem, kto używa jeszcze Windows Vista, musi liczyć się z tym, że ten system operacyjny stanie się teraz potencjalnie niebezpieczny i dziurawy. Na Windows Vista przestało działać także (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Creators Update już z pierwszą zbiorczą aktualizacją laptopowbateria

Pewnie jeszcze nie zdążyliście zainstalować Windows 10 Creators Update, a tymczasem Microsoft udostępnił dla tego systemu pierwszą zbiorczą aktualizację. Patch oznaczony jest numerkiem KB4016251 i po instalacji podnosi numer wydania systemu do 15063.13. Pierwsza aktualizacja dla Windows 10 Creators Update rozwiązuje tylko kilka problemów. Microsoft już zakończył prace nad Windows 10 Creators Update. W Windows Update to uaktualnienie zacznie się pojawiać od 11 kwietnia, ale wcześniej w tym tygodniu można je było zainstalować ręcznie. Tymczasem system doczekał się pierwszej zbiorczej aktualizacji z numerem KB4016251. KB4016251 to pierwszy zbiorczy patch dla Creators Update. W oficjalnym wykazie zmian czytamy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft ukończył prace nad Windows 10 dla chińskiego rządu laptopowbateria

Microsoft od miesięcy pracował nad specjalną wersją systemu Windows 10 na potrzeby chińskiego rządu. Prace prowadzono we współpracy z chińską grupą CTEC. System jest już gotowy i powinien spełniać wytyczne Chin. Niestety, nie wiadomo dokładnie, co Microsoft zmienił w Windows 10 na potrzeby Państwa Środka. The Wall Street Journal raportuje, że Microsoft ukończył prace nad specjalną wersją Windows 10 na potrzeby chińskiego rządu. System powstał we współpracy z grupą technologiczną CTEC. Niestety, nie wiadomo, co dokładnie zmodyfikowano czy wyłączono w Windows 10 dla Chin. Microsoft chcąc spełnić warunki Chin z pewnością musiał znacząco zmodyfiko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Creators Update w tym tygodniu ma trafić w ręce Insiderów laptopowbateria

Microsoft finalizuje prace nad Windows 10 Creators Update, czyli kolejną dużą aktualizacją dla "dziesiątki". Jeśli wierzyć przeciekom, to jeszcze w tym tygodniu finalny build RTM powinien zostać udostępniony członkom programu Windows Insider. Oczywiście, najpierw nastąpi to w szybkim pierścieniu aktualizacji. Windows 10 Creators Update to bardzo duże uaktualnienie, które za kilka tygodni zostanie udostępnione dla wszystkich użytkowników systemu. Microsoft testuje je już od kilku miesięcy z członkami programu Windows Insider i prawdopodobnie w tym tygodniu udostępni im finalny build RTM. Po to, aby przeprowadzić ostatnie testy przed premierą. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »