Windows

Wpisy zawierające słowo kluczowe windows.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Od Windows 1.0 do Windows 10 - on przeprowadził taką aktualizację laptopowbateria

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jakby to było przeprowadzić instalację wszystkich wersji systemu Windows? Po kolei, od Windows 1.0 poprzez Windows 95, 98, XP, 7 aż do Windows 10? Pewien fan komputerów PC podjął się takiego wyzwania i spędził na procesie aż trzy dni, z czego większość czasu zajęło mu poszukiwanie legalnych kopii systemu. Windows ma już prawie 32 lata. Tak, okienka z numerem 1.0 debiutowały w listopadzie 1985 roku. Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak wyglądałby proces aktualizacji do najnowszej wersji systemu? Ale nie z Windows 7 do Windows 10 , ale po kolei. Z każdej poprzedniej wersji do kolejnej. Pewien Szkot o imieniu Andy postanowił to pokazać. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 pozwoli wypróbować aplikacje bez instalowania laptopowbateria

Microsoft ogłosił, że wprowadza do Windows 10 nową funkcję, Playable Apps. Dzięki niej będzie można zobaczyć w akcji aplikacje pochodzące ze Sklepu Windows bez potrzeby ich instalowania, jak to jest obecnie. Program ogłoszono w zeszłym tygodniu i w ten sposób będzie można strumieniować aplikacje na Windows 10, aby je zobaczyć przez trzy minuty. Microsoft wprowadza kolejną nowość dla deweloperów aplikacji - Playable Apps. W zeszłym tygodniu gigant z Redmond ogłosił pilotażowy program w Windows Dev Center, który pozwoli strumieniować aplikacje w systemie Windows 10 . W ten sposób użytkownicy będą je mogli zobaczyć w akcji bez potrzeby instalowania. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 15055 do pobrania. Finalny Creators Update to Windows 10 1703 laptopowbateria

Microsoft udostępnił w szybkim pierścieniu aktualizacji Windows Insider kolejną kompilację Windows 10 - build z numerem 15055. W tej wersji nie ma nowych funkcji i wprowadzono jedynie poprawki wielu błędów. Co jednak najistotniejsze, ten build zawiera już informacje o Windows 10 1703. Tak, to numer finalnej wersji aktualizacji Creators Update. Windows 10 build 15055 to najnowsza kompilacja z gałęzi Redstone 2, którą Microsoft udostępnił członkom programu Windows Insider. Już na wstępie warto wspomnieć, że nie znajdziecie tu nowych funkcji. Poprawiono jedynie liczne błędy, o których przeczytacie w źródle informacji. Najważniejszą infor (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Creators Update najpierw trafi na PC laptopowbateria

Windows 10 Creators Update nie zostanie udostępniony w tym samym czasie na wszystkie urządzenia. W pierwszej kolejności aktualizacja ma trafić na komputery. Dopiero potem rozpocznie się wdrażanie nowej aktualizacji Windows 10 Mobile na smartfony i wersji na konsole Xbox One. Premiery spodziewamy się w przyszłym miesiącu. Windows 10 Creators Update to duża aktualizacja dla "dziesiątki" , nad którą Microsoft obecnie finalizuje prace wraz z członkami programu Windows Insider. Ci przez ostatnie kilka miesięcy testowali poglądowe buildy oprogramowanie z gałęzi Redstone 2. Obecnie wprowadzane są poprawki błędów. Niestety, choć Windows 10 Creators Update bę (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 build 15048 z poprawkami błędów do pobrania laptopowbateria

Windows 10 build 15048 to najnowsza kompilacja "dziesiątki" z gałęzi Redstone 2, którą udostępniono w szybkim pierścieniu aktualizacji. Tym razem jednak nie liczcie na nowe funkcje. Microsoft pomału finalizuje prace nad uaktualnieniem Windows 10 Creators Update i obecnie wprowadza poprawki różnych błędów. Microsoft udostępnił kolejną aktualizację Windows 10 z gałęzi Redstone 2. Trzy dni po tym, jak wydał Windows 10 build 15046. Nowa kompilacja dla PC oznaczona jest numerem 15048 i nie wprowadza nowych funkcji. Zawiera jedynie poprawki błędów. Windows 10 build 15048 wprowadza udoskonalenia m.in. w aplikacjach UWP (U (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 pozwoli blokować instalację aplikacji spoza Sklepu Windows laptopowbateria

Windows 10 prawdopodobnie wraz z aktualizacją Creators Update umożliwi opcjonalnie blokowanie instalacji aplikacji spoza Sklepu Windows. W ten sposób będzie można znacząco podnieść bezpieczeństwo komputera, bo złośliwe oprogramowanie również nie będzie mogło być instalowane bez wyraźnej zgody użytkownika systemu. Microsoft testuje nową funkcję w poglądowych wersjach systemu Windows 10 , które dostępne są dla członków programu Windows Insider. Pojawia się tam możliwość zablokowania instalowania w systemie klasycznych programów Win32. Włączając blokadę można instalować tylko programy ze Sklepu Windows. Jak to dokładnie dział (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 build 15042 z udoskonaleniami dla Microsoft Edge laptopowbateria

Windows 10 build 15042 to najnowsza kompilacja "dziesiątki" z gałęzi Redstone 2, którą udostępniono w szybkim pierścieniu aktualizacji programu Windows Insider. Microsoft pomału finalizuje prace nad Windows 10 Creators Update, a więc nowości w nowej kompilacji nie ma już zbyt wiele, ale z pewnością warto je odnotować. Windows 10 build 15042 został zwolniony w szybkim pierścieniu aktualizacji programu Windows Insider. 32-bitowa kompilacja początkowo była nieco problematyczna, ale Microsoft już usunął błąd i twierdzi, że z pobieraniem i instalacją nie powinno już być problemów. Rzućmy okiem na wykaz zmian w Windows 10 build 15042. Windows 10 build 15042 - co nowego? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft potwierdza drugą dużą aktualizację dla Windows 10 w tym roku laptopowbateria

Windows 10 Creators Update jest pierwszą dużą aktualizacją, którą Microsoft zamierza udostępnić dla użytkowników "dziesiątki" w tym roku. Tymczasem w przygotowaniu jest kolejne duże uaktualnienie, które Microsoft właśnie potwierdził. Gigant z Redmond milczy jednak w kwestii nowości, które ma wnieść nowe uaktualnienie dla Windows 10. Windows 10 doczekał się do tej pory dwóch dużych aktualizacji: Threshold 2 z końca 2015 roku i Anniversary Update z sierpnia 2016 roku. Obecnie finalizowane są prace nad Windows 10 Creators Update, którego premiera najpewniej odbędzie się w czerwcu. Co dalej? W drodze jest już kolejna duża aktualizacja. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft wydłuża wsparcie dla "gołego" Windows 10 do maja laptopowbateria

Microsoft postanowił nieco wydłużyć wsparcie dla Windows 10 bez aktualizacji Threshold 2 lub Anniversary Update. Teoretycznie wsparcie to powinno zostać zakończone już 26 marca. Gigant z Redmond zmienił jednak zdanie i postanowił wydłużyć wsparcie dla "gołego" Windows 10 do maja. Dokładnej daty jednak nie ujawniono. Windows 10 1507 zadebiutował półtora roku temu. Przez te kilkanaście miesięcy doczekał się dwóch dużych aktualizacji. Najpierw Threshold 2 z listopada 2015 roku, a w sierpniu zeszłego roku - uaktualnienie do Anniversary Update. W zeszłym miesiącu ogłoszono, że Windows 10 Anniversary Update zostanie wprowadzony do Volume Licensing Service Center (VLSC) dla firm. To oznacza, że od 26 marca Micr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Cloud będzie można zaktualizować do pełnego Windows 10 laptopowbateria

Windows 10 Cloud to lekka wersja okienek Microsoftu, której zapowiedź odbędzie się pewnie w trakcie konferencji BUILD. W sieci pojawiły się nowe informacje o tym systemie. Windows 10 Cloud najpewniej będzie można zaktualizować do pełnej wersji oprogramowania, co zdaje się potwierdzać plik Editions Matrix XML. Windows 10 Cloud, czyli nowa, lekka wersja okienek, krąży już po sieci w postaci poglądowej kompilacji, która wyciekła wcześniej w tym tygodniu. W pliku Editions Matrix XML doszukano się ciekawych informacji. Sugerują one, że Windows 10 Cloud będzie można zaktualizować do pełnej wersji okienek. To oznacza, że użytkownik lekkiej wersji Windows 10, gdy będzie potrzebować więcej funkcji, będzie m&o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 build 15002 z udoskonaleniami dla Edge, Cortany i wiele więcej laptopowbateria

Windows 10 build 15002 to najnowsza kompilacja "dziesiątki", którą Microsoft udostępnił członkom programu Windows Insider. Przez ostatnie tygodnie Microsoft nie próżnował, czego dowodzi lawina nowości w systemie. Windows 10 build 15002 wprowadza bardzo wiele nowych funkcji, jak i udoskonaleń dla dotychczasowych. Windows 10 build 15002 jest już dostępny w szybkim pierścieniu aktualizacji dla uczestników programu Windows Insider i wprowadza wręcz lawinę nowości i udoskonaleń. Te obemują m.in. przeglądarkę Edge, Cortanę czy Windows Ink. Zobaczmy, co wprowadza Windows 10 build 15002. Windows 10 build 15002 - co nowego? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Creators Update wprowadzi obsługę Wi-Fi 802.11ad laptopowbateria

Windows 10 Creators Update zostanie wydany wiosną tego roku i ma wprowadzić obsługę kolejnych standardów łączności bezprzewodowej. Nowa aktualizacja wniesie w Windows 10 wsparcie dla Wi-Fi w standardzie 802.11ad. Dzięki temu można przesyłać z użyciem Wi-Fi dane z prędkością do 8 Gbps w zakresie 60 GHz. Windows 10 Creators Update już wkrótce zostanie udostępniony dla wszystkich użytkowników. Obecnie uaktualnienie testują członkowie programu Windows Insider.Aktualizacja ma wnieść wsparcie dla Wi-Fi 802.11ad. Wi-Fi 802.11ad to nowy standard, który zwiększa przepustowość sieci bezprzewodowych do 8 Gbps. Możliwe to jest z użyciem zakresu 60 GHz. Oczywiście, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Creators Update pozwoli pauzować aktualizacje laptopowbateria

Macie dosyć wadliwych aktualizacji, które Microsoft dostarcza z użyciem mechanizmu Windows Update? To mamy dla was dobre wieści. Windows 10 Creators Update wniesie funkcję, która umożliwi wstrzymywania instalacji wybranych aktualizacji. W ten sposób problem z wadliwymi patchami powinien odejść w niepamięć. Nie ukrywajmy, ale Microsoft co rusz zalicza wpadki z wadliwymi aktualizacjami dla systemu Windows 10 i starszych okienek. Często są one dosyć problematyczne i na przykład cały czas próbują instalować się na nowo, a potem przywracane są poprzednie ustawienia i tak w kółko, aż pojawia się rozwiązanie problemu. Gigant z Redmond zdaje sobie z tego sprawę i zamierza zaradzić. W Windows 10 build 14997, kt&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 14986.1001 trafia w ręce Insiderów laptopowbateria

Microsoft udostępnił nową aktualizację dla członków programu Windows Insider w szybkim pierścieniu aktualizacji KB3206309. Zawiera ona poprawki z zakresu bezpieczeństwa i podnosi numer wydania Windows 10 Insider Preview do 14986.1001, a więc nie spodziewajcie się nowych funkcji czy innych zmian wizualnych. Microsoft niedawno przekazał, że wstrzymuje do końca roku dystrybucję nowych kompilacji Windows 10 z gałęzi Redstone 2. Insiderzy muszą na nowe buildy do początku przyszłego roku. Tymczasem w szybkim pierścieniu aktualizacji pojawił się pomniejszy patch. Jest nim łatka KB3206309. Microsoft nie udostępnił stosownego artykułu bazy wiedzy, gdzie omówiono zmiany wprowadzone w łatce KB3206309. Na szczęście, można to podejrze (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Instalacja systemu w netbooku laptopowbateria

Kupując netbooka otrzymujemy urządzenie bardzo wszechstronne (jak na swoje rozmiary).  Mała waga i wymiary sprawiają że jest chętnie kupowanym narzędziem pracy. W większości przypadków okupione jest to  brakiem standardowych napędów. Tradycyjny talerzowy dysk twardy zastąpiony zostaje lżejszym i wydajniejszym dyskiem SSD, napęd optyczny po prostu  zostaje usunięty. Rozwiązanie to ma jednak jedną sporą wadę -wszystkich beznapędowych komputerów  - instalacja systemu wymaga pewnych umiejętności informatycznych.  Niniejszy poradnik pomoże wszystkim, którzy nie posiadając napędu optycznego, a chcą zainstalować systemy z serii Windows bądź Linux. Rozdział 1: Przygotowania (...)

Zobacz cały wpis na blogu »