Windows

Wpisy zawierające słowo kluczowe windows.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Microsoft Edge też zablokuje flasha. Wraz z Windows 10 Creators Update laptopowbateria

Microsoft poinformował na własnym blogu o zmianach, które obejmą wtyczkę Flash Player w przeglądarce Edge. Wraz z aktualizacją Windows 10 Creators Update użytkownicy programu dostaną większą kontrolę nad flashem. Zawartość w przestarzałej technologii będzie blokowana i użytkownicy będą mogli decydować o tym, czy chcą ją uruchomić. W tym miesiącu Google udostępniło przeglądarkę Chrome 55, która blokuje na stronach zawartość we flashu. Microsoft zamierza uczynić podobnie. Już za kilka miesięcy przeglądarka Edge też ma blokować Flash Playera. Z informacji ujawnionych przez Microsoft na blogu Windows wynika, że Edge będzie blokować zawartość we flashu. Po napotkaniu starej technologii na stronach zostani (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Android stał się w Polsce popularniejszy niż Windows 7 laptopowbateria

Android stał się najpopularniejszym systemem operacyjnym, z którego generowany jest ruch w polskim internecie. Do niedawna były to komputery z Windows 7, ale w ciągu ostatnich tygodni doszło do zmiany na szczycie podium. Polacy częściej przeglądają sieć ze smartfonów i tabletów z systemem Google'a niż z PC z "siódemką". Jak słusznie zauważył Paweł Wimmer Android prześcignął w zestawieniu ranking.pl system Windows 7. W ten sposób system Google'a stał się tym, który generuje największy ruch w polskim internecie. Komputery z "siódemką" muszą zadowolić się już drugim miejscem. Obecnie tablety i smartfony z A (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft ujawnia wymagania Windows Holographic z Windows 10 laptopowbateria

Microsoft ujawnił dziś w nocy minimalne wymagania sprzętowe dla funkcji Windows Holographic VR, która zostanie wdrożona wraz z aktualizacją Windows 10 Creators Update. Wymagania te nie są wygórowane. Poza tym gogle VR partnerów OEM będą znacznie tańsze niż Oculus Rift czy HTC Vive. Ceny będą zaczynać się od 299 dolarów. Zgodnie z zapowiedziami, Microsoft ujawnił minimalne wymagania techniczne dla komputerów z Windows 10, na których będzie można używać gogli VR zgodnych z Windows Holographic. Takie gogle przygotowują firmy Dell, HP, Lenovo, Acer oraz Asus i będą one dostępne w cenie od 299 dolarów. Rzućmy okiem na wymagania sprzętowe. Windows Holographic z Windows 10 Creators Update - wymagania sprzęto (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 14393.447 z poprawkami dla Wi-Fi i VPN laptopowbateria

Microsoft udostępnił kolejne zbiorcze uaktualnienie dla Windows 10. Nowy patch to KB3200970. Aktualizacja podnosi numer systemu do 14393.447. KB3200970 to najnowsze zbiorcze uaktualnienie dla Windows 10, które udostępniono dla wszystkich użytkowników. Patch podnosi numer systemu do 14393.447. Aktualizacja nie wprowadza nowości, ale zawiera liczne poprawki błędów. Windows 10 14393.447 - wykaz zmian: poprawiono niezawodność Internet Explorera, Microsoft Edge i powłoki Windows poprawiono obsługę japońskich znaków oraz białoruskich symboli usunięto problemy, które objawiały się brakie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft ma w planach aktualizację Redstone 4 dla Windows 10 laptopowbateria

Jeśli wierzyć plotkom, to Microsoft ma już w planach nowe uaktualnienie dla Windows 10. Jego nazwa kodowa to Redstone 4. Premiera ma odbyć się w 2018 roku. Microsoft do tej pory udostępnił dwie duże aktualizacje dla systemu Windows 10, który debiutował ponad rok temu. Pierwszą był Threshold 2 z listopada zeszłego roku, a drugą Windows 10 Anniversary Update z sierpnia tego roku. Tymczasem w przygotowaniu są jeszcze co najmniej trzy duże uaktualnienia. Obecnie członkowie programu testują Windows 10 Creators Update, czyli Redstone 2. Później w  2017 roku rozpoczną się testy Redstone 3, a tymczasem dochodzą nas wieści o jeszcze jednej dużej aktualizacji. I jest nią Redstone 4. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Android wkrótce będzie popularniejszy w Polsce niż Windows 7 laptopowbateria

Obecnie najpopularniejszym systemem w Polsce jest Windows 7, ale jego udział spada. Rośnie za to udział Androida. Oba systemy dzieli już tylko nieco 2%. Coraz częściej przeglądamy strony internetowe na smartfonach i tabletach. To samo dotyczy naszego kraju, co ujawniają informacje ze strony. Widać to doskonale po rosnącym udziale Androida, który wkrótce ma szansę stać się popularniejszym systemem operacyjnym niż Windows 7. Obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym w Polsce jest Windows 7. Jego udział wynosi teraz 28,4%, ale cały czas spada. Natomiast Android z miesiąca na miesiąc umacnia się i obecnie ma ponad 26,2% polskiego rynku. To oznacza, że w ciągu najbliższych miesięcy może dojść do zmiany lidera. I kto wie, czy nie nastąpi to jeszcze w tym kwartale, czego nie można wykluczyć. Pamiętajmy jednak, że wszystkie wersje Windows nadal będą miały większy udział niż Android. Na trzecim miejscu mamy Windows 10 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 dostał zbiorczą paczkę KB3194798, a więc czas na łatanie systemu laptopowbateria

Drugi wtorek miesiąca, a więc czas na łatanie oprogramowania Microsoftu. Na pierwszym planie jest oczywiście „dziesiątka”. Dostarczana właśnie na nasze maszyny wirtualne łatka KB3194798 adresowana jest do użytkowników, którzy zdecydowali się na zainstalowanie Rocznicowej Aktualizacji (1607) i podnosi wersję systemu do 14393.321. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, ta zbiorcza aktualizacja to przede wszystkim poprawki problemów, jakie odkryto od poprzedniego razu. A było ich trochę. Naprawiono instalowanie sterowników drukarek, które przestało działać po łatce KB317005, poprawiono zachowanie mechanizmu logowania, który zwracał błędy po niewłaściwym wpisaniu hasła lub hasło było niewystarczająco złożone (tu winowajcą była łatka KB3167679), oraz usunięto usterkę, która zmusz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft chce aktualizować Edge poprzez Sklep Windows laptopowbateria

Obecnie Microsoft Edge aktualizowany jest wraz z uaktualnieniami dla Windows 10 poprzez Windows Update. To ma jednak się zmienić. Przeglądarka będzie aktualizowana poprzez Sklep Windows. Microsoft od lat aktualizuje własne przeglądarki internetowe z użyciem mechanizmu Windows Update. Nie inaczej jest w przypadku Edge. To ma jednak ulec zmianie. W trakcie jednej z sesji Microsoft Ignite Fred Pullen ujawnił, że jego firma wkrótce odejdzie w przypadku Edge od tego mechanizmu. Z informacji ujawnionych przez Pullena wynika, że nowym mechanizmem aktualizacyjnym dla Edge będzie Sklep Windows. Nie będzie to jednak dotyczyć samego silnika przeglądarki. Ten nadal będzie aktualizowany wraz z aktualiza (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 build 14936 z nowymi dodatkami dla Edge laptopowbateria

Microsoft udostępnił Insiderom nową kompilację z gałęzi Redstone 2. Windows 10 build 14936 wnosi nowe dodatki dla Edge. Ponadto pojawiają się zmiany dla sieci przy łączeniu z NAS. Microsoft nie zasypia gruszek w popiele i przygotował dla członków programu Windows Insider kolejną kompilację "dziesiątki" z gałęzi Redstone 2. Nowy build Windows 10 oznaczony jest numerkiem 14936. System dostępny jest w szybkim pierścieniu aktualizacji dla komputerów i smartfonów. Windows 10 build 14936 - wykaz zmian i nowości: Nowe rozszerzenia dla przeglądarki Microsoft Edge: Turn Off the Lights, Tampermonkey orazMicrosoft Personal Shopping (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 już na 400 mln urządzeń laptopowbateria

Microsoft pochwalił się, że nowe okienka zagościły już na 400 mln urządzeń. Nastąpiło to w trakcie Microsoft Ignite. Tempo nowych instalacji jednak spada. 400 mln urządzeń. Tyle sprzętów pracuje już pod kontrolą systemu Windows 10 , który debiutował nieco ponad rok temu. To o 100 mln więcej niż na początku maja, gdy Microsoft ogłosił 300 mln instalacji "dziesiątki". Czy gigant z Redmond może mieć jednak powody do dumy? Z pewnością tak, ale tempo instalacji znacząco spadło. I obecnie średnia wynosi około 570 tysięcy nowych instalacji na dzień. Tak, to nadal wiele, ale bywało lepiej. Dla porównania, w styczniu było to około 1 mln (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tsplus dla Windows Opis oprogramowanie TSPlus

 Innowacyjne systemy i zdalny pulpit Aktualny poziom technologii IT w każdego typu branży wymaga niejako niezwykle fachowej obsługi pod kątem technologicznym oraz pod kątem informatycznym. Przedsiębiorstwa opierające swoje działania na systemach informatycznych chcą się dobrze zabezpieczyć na wypadek awarii, w związku z tym szukają szybkiej i niezawodnej pomocy. Jednym z takich rozwiązań jest zdalny pulpit. Jest to jednym słowem rozwiązanie, które pozwoli kontrolować jakieś urządzenie przez specjalistę siedzącego nawet wiele tysięcy kilometrów dalej. Nie ma dziś lepszego systemu kontroli nad sporą ilością komputerów albo innych urządzeń aniżeli właśnie kontrola przez zdalny pulpit. Warto w związku z tym być świadomym tego jak on działa. Efektywna i szybka pomoc Pomoc w branży IT musi być nie tylko efektywna, ale między innymi natychmiastowa. Jest to ogromnie ważne w przypadku każdego helpdeska. Większość zakładów pra (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 build 14931 z aktualizacjami aplikacji laptopowbateria

Microsoft udostępnił Insiderom kolejny build z gałęzi Redstone 2. Windows 10 14931 nie wprowadza nowych funkcji, ale pojawiły się aktualizacje kilku aplikacji Microsoftu. W tym dla Skype Preview. Windows 10 Insider Preview build 14931 to najnowsza kompilacja z gałęzi Redstone 2, którą wydano dla członków programu Windows Insider. Oprogramowanie nie wnosi nowych funkcji bezpośrednio w systemie. Tym razem Microsoft skupił się na aktualizacjach zintegrowanych aplikacji. Nowości w aplikacjach z Windows 10 build 14931: Nowości w aplikacji Mapy, o czym wspominaliśmy wam już wcześniej Feedback Hub został podniesi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
10AppsManager: Pozbądź się preinstalowanych aplikacji z Windows 10 laptopowbateria

10AppsManager to niewielka aplikacja, dzięki której możemy usunąć z systemu Windows 10 wbudowane programy, które są nam niepotrzebne. Zrobimy to za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Z pomocą przychodzi 10AppsManager, produkt stworzony przez The Windows Club, producenta zajmującego się tworzeniem oprogramowania na komputery z systemami Windows. Tym razem oddali nam oni do użytku niewielką aplikację, dzięki której możemy usunąć z systemu Windows 10 wbudowane programy, które są nam zbędne. Program 10AppsManager nie wymaga instalacji. Jest od gotowy do użytku po wypakowaniu pobranego archiwum. Aplikacja pracuje zarówno z 32-bitowymi, jak i 64-bitowymi wersjami systemu Windows 10. Zanim jednak przejdziemy do usuw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
10 Porad do Windows: Biuro i praca laptopowbateria

Zobaczmy, jak w prosty sposób można sobie ułatwić i uprzyjemnić wykorzystanie Windows w pracy. 1. Jak wygodnie przeszukiwać PDF Umożliwi nam to na przykład PDF-X Change Editor. Wystarczy otworzyć dokument w programie, wcisnąć skrót klawiaturowy Ctrl+F, a potem wpisać szukane hasło w pole i na rozwijanej liście określić kryteria wyszukiwania. 2. Jak przeprowadzić internetowe szkolenie W aplikacji TeamViewer przechodzimy do zakładki Meeting. Tam z grupy Zorganizuj Meetingwybieramy formę szkolenia. Aby dołączyć do meetingu, pozostałe osoby pow (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
10 Porad do Windows: Multimedia laptopowbateria

Zobaczmy 10 wskazówek, jak sobie radzić z multimediami w Windows - z plikami audio wideo i zdjęciami. 1. Jak przypisać informacje do wielu plików muzycznych jednocześnie Dzięki Mp3Tag przypiszemy informacje, czyli tagi, do wielu plików audio naraz. W polu Katalogpodajemy ścieżkę do lokalizacji, w której znajduje się muzyka. Następnie zaznaczamy pliki na liście i uzupełniamy interesujące nas pola. Informacje zostaną dodane do wszystkich zaznaczonych plików. 2. Jak stworzyć muzyczną playlistę Uruchamiamy aplikację AIMP i wcisk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »