Wakacje

Wpisy zawierające słowo kluczowe wakacje.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Wulkan Mayon SkyLine Ciesz się życiem teraz

Być na Luzon i nie być na Mayon to jak być w Rzymie i tak dalej. Krętą, mocno stromą i długą drogą wjechaliśmy na teren ośrodka badawczego i muzeum Mayon. Obejrzeliśmy film o jego historii, erupcjach, ile ludzi zginęło w kolejnych wybuchach, jak bardzo żyzna jest ziemia u jego podnóża i jak mimo wszystko ludzie wciąż wracają, żeby żyć dalej na jego zboczach. Samo miasto Legazpi jest u jego podnóża. Miejscowi mówią, że strach jest mieszkać w tym mieście bo z jednej strony jest czynny, wciąż dymiący wulkan a z drugiej miasto jest poniżej poziomu morza i każde trzęsienie ziemi związane z wybuchem Mayon wyzwala zalanie miasta przez morze. Tsunami jest drugim, aktualnym zagrożeniem miasta. Dzień naszego zwiedzania nie był słoneczny więc chmury zasnuły stożek wulkanu a patrząc w dół widać było grubą mglistą powłokę. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Busay Falls, Albay, Philippines Ciesz się życiem teraz

Kolejne, wyjątkowe miejsce to wodospady Busay Falls. Woda wypływa tam z najwyższego punktu na wysokości ponad 91 metrów i tworzy siedem poziomów wodospadów. Z bliska miejsce jest niesamowite a czystość i temperatura wody zachwycają. Co prawda, żeby wejść na poziom drugi, trzeba przedzierać się przez gęstwinę dzikich roślin po ścieżce z kamieni lub po prostu błotnistej choć wydeptanej. Jest naprawdę ślisko i niewygodnie ale warto. Zanim tam weszłam, sądziłam, że pójdę wyżej. Jednak wejście na drugi pozim okazało się moim wyczynem i na tym zakończyłam swoją wspinaczkę. Naszym kierownikiem wycieczki, mówiąc umownie, był ojciec mojej synowej, lokalny mieszkaniec, znający bardzo dobrze okolice i jej najpiękniejsze zakątki. To dzięki niemu mogliśmy zwiedzić te wyjątkowe miejsca, których sami z pewnością byśmy nie znaleźli. Dlatego też warto współpracować z loalnymi przewodnikami, korzystając z ich wiedzy, doświadczenia i znajomości zar (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
My life is masterpiece - wyzwanie wakacyjne 20191 Nowa JA

Każdego dnia wakacji napiszę co mnie zainspirowało, naładowało pozytywną energią i popchnęło do przodu:) To moja motywacja na całe wyzwanie.

Zobacz cały wpis na blogu »
Okolica Amor Resort Ciesz się życiem teraz

Wspaniałe położenie, doskonała pogoda, ciepła woda, wszechobecne palmy a właściwie dżungla, profesjonalna obsługa i przystępne ceny oto cechy tego pobytu już na początku. Codziennie rano siedziałam nad morzem patrząc w jego niezwykłą kolorystykę i czułam niekłamany zachwyt nad miejscem. Wtedy już nie żałowałam, że tu jestem, choć kiedy siedziałam w nocy w samochodzie, deszcz nie przestawał padać a my nie mogliśmy dostać się do domu myślałam, że gdybym tylko mogła wsiąść do samolotu z powrotem, z pewnością byłabym pierwsza, która by to zrobiła. Na szczęście to nie było możliwe. Kolejne dni zrekompensowały mi  tamtą niezapomnianą deszczową noc.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Amor Resort Donsol Filipiny Ciesz się życiem teraz

I oto nasz urlop rozpoczął się w pełni. Będąc jeszcze w Polsce zrobiłam rezerwację, korzystając z wyszukiwarki Agoda, w resorcie wypoczynkowym Amor nad samym morzem, jednocześnie mając świadomość, że piasek tu nie jest taki, jaki sobie wymarzyłam, bowiem jest wulkaniczny i czarny, mnie natomiast marzył się biały, jak na Filipiny przystało. Nic to, pomyślalam, przecież na białe piaski pojedziemy później. Tak więc cudowna pogoda, domki, bliskość wody, restauracja, wszelkie niezbędne wygody. Brzmiało zachęcająco. Jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że pierwszego dnia nie możemy tam dojechać, ponieważ tajfun zalał wszystkie drogi dojazdowe i pozostaje nam tylko łódź. Postanowiliśmy przesunąć nasz pobyt o jeden dzień z nadzieją, że wody opadną jak podczas biblijnego potopu. Tak też się stało. Dotarliśmy to Resortu Amor jeden dzień później. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Urlop i zmiana pracy? ⚪️ Pracuj z radością!

13.06.2019  Chcesz zmienić pracę. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
za raz wakejszyn za raz wakejszyn

wakacje

Zobacz cały wpis na blogu »
Zaraz wakacje dziubaski tu tomek i patryk prosto z klatki HEHE BlogSwigra

Zaraz wakacje w naszej szkole xDDd a u was ? koty ?? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Legazpi, Daraga i okolica Ciesz się życiem teraz

Środki komunikacji na Filipinach dość mocno odróżniają się od tych w Europie. Z pewnością główna rolę gra tu ekonomia, nie mniej ważny też jest klimat, ukształtowanie terenu i miejscowe obyczaje. Wspaniała kolrystyka zarówno jeepneyów jak i trycykli. Zauważyłam też, że kobiet prowadzących samochody jest bardzo mało.  Owoce w wyglądzie przypominają, te które są przywożone do Europy ale ich smak jest zupełnie inny. Jest też wiele odmian i gatunków owoców, których nie przywozi się w ogóle do Europy, przynajmniej do naszego kraju. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Manila airport Ciesz się życiem teraz

Lotnisko w Manili jest imponujące. Przystanek Shuttle bus. Dla mnie ta wycieczka nie była pierwszą w życiu. Byłam już w kilku miejscach na świecie, ale w Azji byłam pierwszy raz. To niezapomniane przeżycie, którym chcialabym się podzielić. Z pewnością wielu ludzi jeszcze tam nie było a wielu myśli o wyjeździe.  

Zobacz cały wpis na blogu »
CZARNOGÓRA -19.07-30.07.2018 NASZE WYPRAWY - Katarzyna i Piotr

Zapraszamy Was do Czarnogóry - miejsca tak bajecznego, że nie sposób o nim zapomnieć. Czarnogóra nie jest częstym kierunkiem Polaków. Zazwyczaj podróże samochodem kończą się na ciepłej i dużo bliższej Chorwacji. Ten kierunek naszych wakacji, to przypadek, a bardziej propozycja mojego znajomego, który już kilkukrotnie odwiedził ten wspaniały kraj.  Do Czargonóry można wybrać się samolotem, ale my zdecydowaliśmy się na podróż autem. Tu warto dodać, że była to nasza pierwsza, aż tak daleka podróż samochodem i to z dwójką dzieci. Ten fakt sprawił, że im bliżej wyprawy, tym większa adrenalina. Czarnogóra nie jest krajem Unii Europejskiej, ale jej walutą jest euro. Warto mieć paszport, ale dorośli spokojnie wjeżdżają na dowód osobisty. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kilka słów na początek NASZE WYPRAWY - Katarzyna i Piotr

Witajcie na naszym pierwszym blogu o podróżowaniu. Na początku kilka słów o nas. Mam na imię Kasia i wspólnie z moim partnerem Piotrem kochamy podróże. Zaczęło się  dość niewinnie, ale po powrocie z naszego pierwszego, wspólnego wyjazdu zauważyliśmy, że podróżowanie to cel, na który warto odkładać zarobione pieniądze. Mam nadzieję, że, to co opiszemy poniżej, skłoni Was do podróżowania, pomoże w wyborze kierunku wakacji, stanie się inspiracją lub po prostu mile spędzicie z nami czas:) A o to my, Kasia i Piotr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Coś się kończy coś zaczyna cz .1 Nastoletnie życie wiochmenki

Dziś jest druga sobota wakacji , jednak nie cieszy mnie to zabardzo.Michał nie odzywał się cały tydzień , na szczęście nie miałam w tygodniu czasu na rozmyślanie. Dni spędzałam na pracach polowych a nocki na nauce do egzaminów do technikum. Dziewczyny namawiają mnie na dyskoteke. I w sumię chyba się zgodzę bo lepiej się pobawić niż rozmyślać o tej całej sytuacji. Przed obiadem wpadła Anka mówiąc że jadą na zabawę i czy chcę jechać z nimi. Zdziwiło mnie to strasznie. Zapytałam ,,Jak ty to sobie wyobrażasz po tym jak Michał mnie potraktował" (Anka) A bo ja ci zapomniałam powiedziec że jemu jest strasznie głupio i że chce cię przeprosić osobiście." Anka tak długo mnie namawiala aż się zgodziłam. Moj siostra powiedziała że głupia jest że jadę  ,,Powinnaś olać tego dupka" (Ja) Pojadę i zdecyduję co dalej robić.

Zobacz cały wpis na blogu »
Urlop w kraju czy na obczyźnie? Spamelandia

Urlop w kraju czy na obczyźnie?   Coraz więcej naszych rodaków myśli nad tym, czy urlop spędzić w Polsce czy też zagranicą. Jak pokazują statystyki, coraz więcej ludzi typuje wakacje poza granicami Polski z różnorodnych powodów.   Jakie są atuty wypoczynku zagranicznego? Po pierwsze i najważniejsze to oczywiście możliwość obejrzenia czegoś innego, co zapewnia Polska. Egzotyka, bo to ona staje się coraz w większym stopniu popularna, daje gwarancję nie tylko satysfakcjonującego spędzenia wakacji w otoczeniu wspaniałych widoków czy obcej kultury, ale przede wszystkim zapewnia doskonałą pogodę, czego w Polsce nie da się niestety zagwarantować nawet w lipcu ani sierpniu. Co więcej, kiedy podliczy się koszty wyjazdu zagranicę i porówna go z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pamiątki z wakacji okazje

Uwiecznione na fotografiach wyjątkowe miejsca i momenty to najwspanialsza pamiątki z wakacji z rodziną. Czasem jednak kusi nas, aby z wycieczki przywieźć coś więcej. Coś, co przez kolejne lata będzie nam przywodzić na myśl tą konkretną niepowtarzalną podróż. Jakie pamiątki przywieźć do domu. Z pewnością doskonale znacie taki obrazek: tuż przy najpopularniejszych atrakcjach stoją ciasno ustawione stragany, a na nich porażają kolorem kiczowate bibeloty, które teoretycznie mają kojarzyć się z odwiedzanym miejscem. W rzeczywistości plastikowy świecący miecz albo przeraźliwie szczekający pluszowy piesek zamiast wzbudzać zachwyt, odstraszają i zniechęcają do zakupów. Choć na tego typu stoiskach znaleźć można również oryginalne drobiazgi, które zasługują na uwagę i zapakowanie do powrotnego bagażu, najczęściej jednak królują tu wysokie ceny i tandeta. KUPUJ TYLKO JEDEN TYP PAMIĄTEK Nieprzemyś (...)

Zobacz cały wpis na blogu »