Sztuka

Wpisy zawierające słowo kluczowe sztuka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Wstęp - średniowiecze Wstęp - sztuka starochrześcijańska

 Wstęp – Średniowiecze Szukamy początku sztuki nowszej poza fazą starochrześcijańską sztuki antycznej zadając pytanie czy znajdzie się tam początek pewnego zamkniętego w sobie procesu rozwojowego. Ten początek to sztuka wędrówki ludów, która widzimy w średniowieczu. Worringer dopatrywał się ducha gotyckiego średniowiecza już w plecionkach ze wstęg i rzemieni, wytworach tej wczesnej sztuki północnej. Te wczesne plecionki i pełne fantazji układy linii znajdują swój ciąg dalszy w ornamentyce romańskiej i gotyckich zakrętasach. Sztuka pozostająca w związku z wędrówką ludów posiada swa paralelę we wszystkiej sztuce początkującej. Sztuka ta, jako sztuka wczesna, przedstawia wielorakie analogie do wczesnej sztuki antycznej, do sztuki miceńskiej lub kreteńskiej, lub najwcześniejszej archaicznej sztuki gotyckiej.  Sztuka z okresu wędrówki ludów jest nie tylko nowym początkiem, ale także sztuka prymitywną w pozytywnym (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstęp - Sztuka starochrześcijańska Wstęp - sztuka starochrześcijańska

 Dzieje sztuki rozpadają się na dwa wielkie działy : na dzieje sztuki starożytnej i dzieła sztuki nowszej. Sztuka starożytną nazywamy sztukę Egipcjan, Asyryjczyków, Greków i Rzymian, sztuką nowszą – sztukę ery chrześcijańskiej. Pierwszy poświęcony jest archeologii, drugi – historię sztuki. Era chrześcijańska  oznacza początek nowej epoki w sztuce. Przejście od pogaństwa do chrześcijaństwa zapoczątkowuje nową epokę, zarówno w religii jak i sztuce. Chrześcijański charakter sztuki jest rzeczą nową. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że sztuka renesansu i średniowiecza i renesansu do baroku jest sztuka kościelną, wówczas początek nowej sztuki zbiega się z początkiem sztuki starochrześcijańskiej. Sztuka chrześcijańska w swych środkach artystycznych korzysta z form antycznych i nigdzie nie stworzyła specyficznie nowej formy chrześcijańskiej. Malarstwo katakumb, radosna dekoracja ścienna cmentarzysk posługuje się delikatną i pogodną liścianką dekoracji stiukowych grobo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na kaca-praca

U mnie praca jest dobra na handrę i smutki. Zabieram się za tworzenie jakichś ozdób, czy choćby nawet przerabiam ubrania. To tak zwana ARTETERAPIA. Nie bez powodu jest formą terapii poprzez sztukę. Poczucie sprawstwa jakie się wytwarza w momencie kończenia "arcydzieła" daje nam poczuci własnej wartości- że jednak w czymś jesteśmy dobrzy. Przynajmniej ja tak mam. Dodatkowo, gdy dochodzi niedowierzanie przez osoby trzecie, że jest to rękodzieło jeszcze w dodatku wykonane przeze mnie- połechtane moje serce. Zamykam się w swoim świecie. Gdy skończę- wychodzę ze szklanej bańki.

Zobacz cały wpis na blogu »
Obrazy na zamówienie Algorytmy Google'a

Dziś nie tak trudno kupić sztukę. Pojawiło się wiele możliwości. Jak niemal wszystko sztukę można kupować przez internet. No ale tu Ameryki nie odkryłem, nie chodzi o zakupienie starego zegara na allegro czy też srebrnego kielicha. Mam na myśli dowolną sztukę. Wiele osób wytworzy rękodzieła na potrzeby innych. Tak samo jak zawsze wyglądał biznes. Można było zlecić namalowanie czegokolwiek lub wyrzeźbienie czegoś konkretnego z dostawą do domu. Tak na przykład można kupować na dzień dzisiejszy obrazy na zamówienie.  Galeria obrazów Efecto we Wrocławiu realizuje tego typu usługę. Działalność tego sklepu internetowego to przede wszystkim sprzedaż różnego typu obrazów, z czego każdy jest rękodziełem. Wszystkie obrazy są to olejne obrazy i oprawiane w bardzo ładne ramy. Do wyboru można: kupić dowolny obraz, który znajduje się w menu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obrazy olejne Katalogi stron www

Czymże jest dzisiejsza sztuka? dziś sztukę nabywa znaczna część społeczeństwa. A to głównie dlatego, że pojęcie tego czym była sztuka w przeszłości to mija się z tym co dziś ludzie kupują jako sztukę. Począwszy od muzyki, gdy kiedyś wielcy artyści komponowali niesamowitą muzykę. Tak dziś artysta, który sam przerobił po raz setny tę muzykę na inną aranżancję albo nawet tego nie zrobił a zrobił to ktoś za niego. Tak i mamy rzeźby, których nie wyrzeźbił ręcznie żaden artysta a jedynie maszyny robią to fabrycznie w chinach i jedzie to w tysiącach egzeplarzy w kontenerowcach z Chin do reszty świata. No ale jaką sztukę warto nabyć w całkiem spoko cenie? No więc ja promuję tu obrazy a dokładniej reprodukcje obrazów. Reprodukcje to nic innego jak kopie. Kopiowanie czy też podrabianie itp. Nie jest to oczywiście karalne ani nic z tych rzeczy, tak samo jak mixowanie Michael'a Jackson'a tak samo kopię van Gogh'a można so (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obrazy wg Picasso Blogowisko2222

Picasso - jeden z najwybitniejszych malarzy. Tworzył niesamowite obrazy, choć dla wielu niezrozumiałe i wielu nie może się nadziwić, że to w ogóle uważane jest za sztukę. Ale to właśnie to głębokie coś co tam drzemie i nie każdy potrafi to dostrzec.  Jaki jest cenny przekaz tych obrazów. Kupcie sobie reprodukcje Picass'a do własnego domu, przyglądajcie się z dnia na dzień a w końcu to ujrzycie :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obrazy na ścianę w domu swiateczniejeje

Czaicie temat reprodukcji obrazów? Reprodukcje to inaczej kopie znanych dzieł malarstwa. Teraz się to zrobiło modne, tzn dużo sklepów tworzy bardzo wysokiej jakości reprodukcje. Dzięki czemu można mieć takie obrazy na ścianę jakie są normalnie w znanych muzeach lub u bardzo bogatych kolekcjonerów. Skoro nie widać dla przeciętnego człowieka różnicy pomiędzy prawdziwym van Gogh'iem a jego reprodukcją obrazu, to po co nam oryginał, skoro obie wersje są dla nas tak samo ładne.  Polecam najlepsze obrazy na zamówienie w wykonaniu internetowej galerii obrazów efecto.

Zobacz cały wpis na blogu »
Rola pszczół

Pszczoły należą do praktycznych owadów, przeciw przykładowo do groźnych i drapieżnych os czy szerszeni. Ponieważ w rzeczywistym otoczeniu nie zawsze można korzystać z sporządzanych przez nie miodu i wosku, hodowle pszczół ściągane są także "pod strzechy" - w bliskości siedzib człowieczych, też na okręgach miejskich. Pszczoły w mieście czują się dość doskonale, bo wprowadza się je w nadzwyczaj bezpiecznych okręgach, określa kuratorów - ekspertów bądź ignorantów, często wolontariuszy, którzy doskonale znajomością, jak ważne są pszczoły dla pleneru, także dla osobnika. Dziko egzystujące pszczoły mogą doświadczyć sporych przeciwności, w tym istnienia naturalnych drapieżców czy wpływu środków owadobójczych. Z wymienionych czynników ich liczebność stale spada, tymczasem przedsiębrane przez osobnika etapy mogą przynosić też poprawę żywota pszczół. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W dawnych czasach

Poprzednie terminy, średniowiecze, zabobony i ogólna ciemnota - to jedynie jedne ze skojarzeń z dziś prawie malutko słynnym "zawodem" czarownicy. Przekazywać aby się mogło, że czarownice w żadnym wypadku nie istniały, ich rzekoma aktywność była niedobrze interpretowana poprzez niewyuczony tłum i nie ulega najmniejszym wątpliwościom bezlitośnie karana. Wychodzi na jaw tymczasem, że i w dniach dzisiejszych spotyka się postaci deklarujące, że potrafią czarować, znają się na leczeniu wielorakich chorób, lubią wszystko co groźne i całe tajników. To współczesne czarownice - charakteryzowane raz na jakiś czas staroangielskim terminem wicca, Zwykła dla człowieczego rodzaju fascynacja życiem po śmierci i wielorakimi zjawiskami, jakie ciężko wyjaśnić w sposób teoretyczny, nagminnie powodowała pojawienie się zrzeszeń wielbicieli czy wielbicielek takich zagadek. Obecny świat zna dosyć sporo takich ekip, tak zwanych szkół wiedźm, mający (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Patulina - naturalna trucizna

Zleżałe, stęchłe owoce kryją w sobie nadzwyczaj poważne pogrożenie. Stanowi je patulina, nazywana też naturalną trutką. To złożony związek syntetyczny, jakiś z zwyczajowo spotykanych związków mutagennych powstających w pleśni jako wtórny metabolit. Inne określenie tej substancji to toksyna pleśniowa. Oczywistym jest, że konsumowanie takich tworów nie może stać się zdrowe, ponadto sam pomysł karmienia się czymś stęchłym na pierwszy rzut oka zdaje się chybiony. Nie każdy tropi aczkolwiek, że wzmiankowana trucizna w zgniłych owocach jest aż tak wroga. Jak się okazuje, może powodować dużo poważnych bolączek, w tym w zasadzie nowotwory, czy też owrzodzenia w przewodzie żywnościowym. Przeważnie spotykaną chorobą jest zwyczajnie ciężkie zatrucie patuliną. Przed przedstawionymi konsekwencjami bez komplikacji się ustrzec, stroniąc od tworów, które nie przydają się do jedzenia z przyczyny bez komplikacji zauważalnych niedociągnięć miąższu i zanieczys (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
objawy i znaczenie neutrocytów

Pułap neutrocytów we krwi może być różny, przy czym bezpieczna i słuszna wartość tego stopnia wynosi ok. 60%. Zaburzenia należałoby monitorować, na sto procent w umiarkowany sposób, gdyż wyłącznie te poważne uwypuklają na ciągnącą się w organizmie "bitwę" o jego czyste działanie. Zwykle powiększona działalność, jaką prezentują neutrocyty, jednoczy się z zarażeniem dolegliwością bakteryjną albo wirusową. Wśród innych krwinek neutrofile dowodzą wzmożoną uwagę na wszystkie groźne mikroorganizmy, dlatego też wyznaczają tak wytworny wskaźnik ewentualnych zagrożeń. "Obrona" organizmu w wykonaniu neutrofili jest wydajna, a także złożona. Do takiej walki używają one np. wolne rodniki czy powiązane białka. Wahania, jakimi znamionuje się poziom neutrocytów, mogą stać się dość obszerne u postaci dorodnych, zapadających co pewien termin na wielorakie niedyspozycje ewentualnie takich, które prowadzą nie bardzo odpowiedni środe (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Samopoczucie człowieka

Samopoczucie śmiertelnika podrzędne jest od całego szeregu czynników, całościowych i tych w wyższym stopniu osobistych, które biorą się z aspektu danej postaci i z jej indywidualnych potrzeb. Próba osiągnięcia dopuszczalnego szczęścia oraz czegoś, co można określić jako dobry stan, stosowną krzepę zdrowia fizycznego i psychicznego wymaga z reguły pewnych wyrzeczeń jak i okazania prawdziwej woli. Wskazane jest jednak choć spróbować. Życie w harmonii z tokiem natury i potrzebami swojego tworu ręczy więcej zadowolenia z każdego dnia, lepsze redukowanie stresu i radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, jakich na co dzień nie brakuje. Spełnienie takiej błogości jest efektem zdobycia równowagi pomiędzy zaspokajaniem potrzeb fizycznych i umysłowych. Można tu podsunąć słynne stwierdzenie w urodziwym ciele zdrowy duch, albowiem z jednego bierze się drugie. Osoba chora, senna lub obolała nie będzie aplikowała orzeźw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rola pszczół

Pszczoły należą do użytecznych owadów, przeciw dla przykładu do zatrważających i drapieżnych os czy szerszeni. Bo w rzeczywistym otoczeniu nie zawsze można korzystać z produkowanych przez nie miodu i wosku, hodowle pszczół sprowadzane są także "pod strzechy" - w bliskości siedzib ludzkich, również na okręgach miejskich. Pszczoły w mieście odczuwają się dosyć dobrze, albowiem wprowadza się je w niezwykle bezpiecznych okręgach, wymierza kuratorów - fachowców względnie ignorantów, częstokroć wolontariuszy, którzy doskonale wiedzą, jak ważne są pszczoły dla ekosystemu, również dla osobnika. Dziko żyjące pszczoły mogą doświadczyć licznych przeciwności, w tym istnienia prawdziwych drapieżców czy wpływu środków owadobójczych. Z wymienionych powodów ich liczebność bezustannie zwiewa, jednak podejmowane poprzez osobnika kroki mogą przynosić też poprawę losu pszczół. Miejskie pszczoły (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Powrót czarownic?

Byłe terminy, średniowiecze, zabobony i całkowita ciemnota - to tylko jedne ze skojarzeń z dzisiaj właściwie malutko słynnym "zawodem" czarownicy. Zdawać aby się mogło, iż czarownice w życiu nie istniały, ich nierzeczywista aktywność była źle tłumaczona przez niewychowany tłum i oczywiście okrutnie karana. Wychodzi na jaw jednak, że i w dniach dzisiejszych napotyka osoby deklarujące, że umieją czarować, znają się na leczeniu wielorakich niedyspozycji, wielbią wszyściuśko co groźne i całe tajników. To współczesne czarownice - ujmowane niekiedy staroangielskim terminem wicca, Przeciętna dla ludzkiego gatunku fascynacja życiem po śmierci i przeróżnymi zjawiskami, jakie ciężko wytłumaczyć w sposób naukowy, notorycznie powodowała powstawanie zrzeszeń wielbicieli czy wielbicielek takich tajemnic. Dotychczasowy świat zna dość dużo takich ekip, nazywanych szkół czarownic, ma (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niebezpieczna patulina

Zleżałe, stęchłe owoce kryją w sobie bardzo poważne pogrożenie. Stanowi je patulina, tytułowana również naturalną trucizną. To złożony związek sztuczny, jeden z zwyczajowo spotykanych związków mutagennych powstających w pleśni jako wtórny metabolit. Inne określenie tej mazi to toksyna pleśniowa. Dosadnym jest, iż jedzenie takich wytworów nie może stać się urodziwe, zresztą sam pomysł żywienia się czymś zapleśniałym na wejściu wydaje się chybiony. Nie każdy dostrzega jednak, iż wzmiankowana trucizna w zgniłych owocach jest aż tak szkodliwa. Jak się okazuje, może powodować wiele poważnych bolączek, w tym nade wszystko mięsaki, jak i owrzodzenia w przewodzie pokarmowym. Na ogół spotykaną niedyspozycją jest wprost pracochłonne zatrucie patuliną. Przed opowiedzianymi wytrwałościami łatwo się ustrzec, stroniąc od wytworów, które nie nadają się do pożywienia z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »