Sztuka

Wpisy zawierające słowo kluczowe sztuka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Samopoczucie człowieka

Samopoczucie śmiertelnika podrzędne jest od całego szeregu czynników, całościowych i tych w wyższym stopniu osobistych, które biorą się z aspektu danej postaci i z jej indywidualnych potrzeb. Próba osiągnięcia dopuszczalnego szczęścia oraz czegoś, co można określić jako dobry stan, stosowną krzepę zdrowia fizycznego i psychicznego wymaga z reguły pewnych wyrzeczeń jak i okazania prawdziwej woli. Wskazane jest jednak choć spróbować. Życie w harmonii z tokiem natury i potrzebami swojego tworu ręczy więcej zadowolenia z każdego dnia, lepsze redukowanie stresu i radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, jakich na co dzień nie brakuje. Spełnienie takiej błogości jest efektem zdobycia równowagi pomiędzy zaspokajaniem potrzeb fizycznych i umysłowych. Można tu podsunąć słynne stwierdzenie w urodziwym ciele zdrowy duch, albowiem z jednego bierze się drugie. Osoba chora, senna lub obolała nie będzie aplikowała orzeźw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rola pszczół

Pszczoły należą do użytecznych owadów, przeciw dla przykładu do zatrważających i drapieżnych os czy szerszeni. Bo w rzeczywistym otoczeniu nie zawsze można korzystać z produkowanych przez nie miodu i wosku, hodowle pszczół sprowadzane są także "pod strzechy" - w bliskości siedzib ludzkich, również na okręgach miejskich. Pszczoły w mieście odczuwają się dosyć dobrze, albowiem wprowadza się je w niezwykle bezpiecznych okręgach, wymierza kuratorów - fachowców względnie ignorantów, częstokroć wolontariuszy, którzy doskonale wiedzą, jak ważne są pszczoły dla ekosystemu, również dla osobnika. Dziko żyjące pszczoły mogą doświadczyć licznych przeciwności, w tym istnienia prawdziwych drapieżców czy wpływu środków owadobójczych. Z wymienionych powodów ich liczebność bezustannie zwiewa, jednak podejmowane poprzez osobnika kroki mogą przynosić też poprawę losu pszczół. Miejskie pszczoły (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Powrót czarownic?

Byłe terminy, średniowiecze, zabobony i całkowita ciemnota - to tylko jedne ze skojarzeń z dzisiaj właściwie malutko słynnym "zawodem" czarownicy. Zdawać aby się mogło, iż czarownice w życiu nie istniały, ich nierzeczywista aktywność była źle tłumaczona przez niewychowany tłum i oczywiście okrutnie karana. Wychodzi na jaw jednak, że i w dniach dzisiejszych napotyka osoby deklarujące, że umieją czarować, znają się na leczeniu wielorakich niedyspozycji, wielbią wszyściuśko co groźne i całe tajników. To współczesne czarownice - ujmowane niekiedy staroangielskim terminem wicca, Przeciętna dla ludzkiego gatunku fascynacja życiem po śmierci i przeróżnymi zjawiskami, jakie ciężko wytłumaczyć w sposób naukowy, notorycznie powodowała powstawanie zrzeszeń wielbicieli czy wielbicielek takich tajemnic. Dotychczasowy świat zna dość dużo takich ekip, nazywanych szkół czarownic, ma (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niebezpieczna patulina

Zleżałe, stęchłe owoce kryją w sobie bardzo poważne pogrożenie. Stanowi je patulina, tytułowana również naturalną trucizną. To złożony związek sztuczny, jeden z zwyczajowo spotykanych związków mutagennych powstających w pleśni jako wtórny metabolit. Inne określenie tej mazi to toksyna pleśniowa. Dosadnym jest, iż jedzenie takich wytworów nie może stać się urodziwe, zresztą sam pomysł żywienia się czymś zapleśniałym na wejściu wydaje się chybiony. Nie każdy dostrzega jednak, iż wzmiankowana trucizna w zgniłych owocach jest aż tak szkodliwa. Jak się okazuje, może powodować wiele poważnych bolączek, w tym nade wszystko mięsaki, jak i owrzodzenia w przewodzie pokarmowym. Na ogół spotykaną niedyspozycją jest wprost pracochłonne zatrucie patuliną. Przed opowiedzianymi wytrwałościami łatwo się ustrzec, stroniąc od wytworów, które nie nadają się do pożywienia z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Poziom neurocytów

Pułap neutrocytów we krwi może stać się różny, przy czym bezpieczna i adekwatna wartość tego poziomu wynosi ok. 60%. Zaburzenia pożądane byłoby monitorować, na pewno w przezorny sposób, ponieważ wyłącznie te podniosłe podkreślają na ciągnącą się w organizmie "bitwę" o jego niezatarte działanie. Zwykle podniesiona działalność, jaką przedstawiają neutrocyty, łączy się z zatruciem niedyspozycją bakteryjną lub wirusową. Pośród innych krwinek neutrofile wykazują wzmożoną czujność na wszystkie groźne mikroorganizmy, z tej przyczyny ustanawiają tak rewelacyjny iloraz potencjalnych ryzyk. "Obrona" organizmu w utworzeniu neutrofili jest skuteczna, tudzież bogata. Do takiej bitwy wykorzystują one między innymi wolne rodniki czy skojarzone białka. Wahania, jakimi cechuje się poziom neutrocytów, mogą być dość obszerne u postaci zdrowych, zapadających co pewien termin na wielorakie dolegliwości bądź takich, które prowadzą niez (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zdrowie psychiczne człowieka

Samopoczucie człowieka podległe jest od całego szeregu czynników, ogólnych i tych w wyższym stopniu osobistych, które wynikają z charakteru danej osoby i z jej indywidualnych potrzeb. Próba osiągnięcia dopuszczalnego szczęścia a także czegoś, co można określić jako dobry stan, stosowną kondycję zdrowia fizycznego i psychicznego wymaga w większości przypadków pewnych wyrzeczeń czy też okazania mocnej woli. Pożądane byłoby jednakże chociaż spróbować. Życie w harmonii z rytmem natury i potrzebami własnego tworu poręcza więcej zadowolenia z każdego dnia, bardziej wartościowe zwalczanie stresu i radzenie sobie z przykrymi sytuacjami, jakich codziennie nie brakuje. Osiągnięcie takiej harmonii jest wynikiem dostania równowagi między zaspokajaniem potrzeb materialnych i mentalnych. Można tu podsunąć popularne stwierdzenie w urodziwym ciele zdrowy duch, albowiem z jednego bierze się drugie. Osoba c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
życie i polityka zycie i polityka

Halo, to pierwszy wpis Mariana Kustra, wybitnego literata.

Zobacz cały wpis na blogu »
Walentynki spędzone w teatrze Z miłości do teatru...

Czy może być bardziej romantyczne i nastrojowe miejsce, aniżeli teatr? Teatr doskonale nadaje się nie tylko na co dzień, ale również na konkretne okazje, nawet na Walentynki. W ten dzień wszystkim udziela się romantyczny nastrój. Dlatego właśnie można liczyć na sztuki pełne miłości. Oczywiście na nic by się zdała komedia romantyczna na deskach teatru gdyby obok nie siedziała ukochana osoba. Dlatego też koniecznie wszystko to musi być, aby Walentynki w teatrze były niezapomnianym przeżyciem. Na pewno nie dla każdego taka forma spędzania Walentynek będzie odpowiednia. W związku z tym na Walentynkowe sztuki teatralne powinny wybierać się jedynie osoby, które interesują się teatrem na co dzień. Chodzi mi po prostu o to, że Walentynki w teatrze będą czymś przyjemnym jedynie dla tych, którzy czasami chodzą do teatru i ogólnie lubią ten sposób spędzania czasu. W przeciwnym wypadku Walentynki w teatrze mogą okazać się dla ta (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Moja wizja aktora idealnego w sztuce Z miłości do teatru...

Każdy kto chociaż trochę interesuje się teatrem wie, że na samym początku byli sami mężczyźni, a ich aktorstwo wcale nie musiało być doskonałe. Wszak wszystkie emocje pokazywane były przy wykorzystaniu odpowiednich masek. Jeszcze w połowie XVI wieku tak było, wtedy początek swój miała Commedia dell'arte. Na szczęście teraz już tak nie jest i każdy kto chce być doskonałym aktorem musi być przekonujący w tym co robi. Jednym słowem swoją mimiką, gestami, a także całym sobą udowadniać, że w pełni wcielił się w postać i właściwie stał się nią. W przeciwnym wypadku nie ma mowy o tym by przekazał on widzowni wszystkie emocje związane z postacią i sztuką. Poszukiwania idealnego aktora są na pewno bardzo ważne dla teatru, im bardziej doskonały aktor tym lepsza sztuka i chętniej oglądana. Nie można jednak powiedzieć, że to tylko i wyłącznie aktor odpowiedzialny jest za to jak zostanie widzowi ukazana sztuka. Równie ważne na pewno są kostiumy oraz sce (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Instytut Wzornictwa Przemysłowego NEW DESIGN - MAGAZYN i GALERIA

oferta firmy http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/   Instytut Wzornictwa Przemysłowego jest zaangażowany w wiele programów w skali krajowej i międzynarodowej.  Cele i zadania są wprowadzane  obecnie: W tym roku IWP realizuje dwa projekty dla tworzenia polskiej marki w kraju i za granicą: Zaprojektuj Swój Zysk, Dobry Wzór. Program Zaprojektuj Swój Zysk ma zapewnić projektantom  silną pozycję na rynku. Dla uzyskania takich efektów, projektanci muszą nauczyć się jak zarządzać firmą, produktami i finansami. Budowanie konkurencyjności firmy i marki  wymaga zdolności biznesowych. Projektanci powinni  obok pracy twórczej wprowadzać zarządzanie marką produktu. Polityka wizerunku, marki czy tworzenie pozycji rynkowej jest niezbędne. Program Dobry Wzór jest konkursem dla projektantów o ogólnokrajowym zasięgu. Korzyści jakie uzyskują uczestnicy to reput (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
LAMPIONY I LAMPY DEKORACYJNE II NEW DESIGN - MAGAZYN i GALERIA

oferta firmy http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/ Formy i motywy dekoracyjne, są wysoko cenione przez kupujących. Moda na design, dekoracje i nietypowe stylizacje produktów rozwija się. Kolory, formy i wzornictwo to jeden z ważniejszy elementów przy wytwarzaniu produktów oraz przy sprzedaży. Wzornictwo w przypadku lampionów dekoracyjnych lamp i kinkietów opiera się na motywach malarskich i kwiatowych, firma proponuje również zdobienia w formie krajobrazów. Motywy kwiatowe to zarówno egzotyka – orchidee i winorośl jak wzory uniwersalne – róże czy kwiaty wiosenne. Dla wielu klientów zachętą są wzory i dekoracje malarskie. Nawiązanie do Clauda Moneta, jednego z czołowych przedstawicieli i twórców impresjonizmu w XIX, to nawiązanie do nowych form i sposobów prezentacji obrazu. Impresjonizm to malarstwo oparte na barwach oraz koncentracji i intensywności bar (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
LAMPIONY I LAMPY DEKORACYJNE NEW DESIGN - MAGAZYN i GALERIA

oferta firmy http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/ Wykonane z porcelany i szkła dekoracje w formie lamp, kinkietów czy plafonów powinny łączyć nietypowy charakter oraz estetykę wykonania. Lampiony wykonane z barwnego materiału mogą wzbogacić wnętrze. Lampy można wykonać z beżowo-złotej porcelany, co pozwala uzyskać nietypowe efekty świetlne. Rozproszone, lekkie światło dodaje łagodnych nut i barw w pomieszczeniu. Lampiony i lamy są doskonałą dekoracją stołu. Motywy malarskie, krajobrazy oraz dekoracje kwiatowe, są uniwersalne i odpowiednie nakażą okazję. Dekorowanie stołu barwa i łagodnym światłem dodaje szyku i elegancji. Złota poświata, zapewni nastrój i atmosferę w salonie czy jadalni. Wieczór przy łagodnym świetle nada charakteru. Dekorowanie stołu to nie tylko ozdobna zastawa stołowa, lecz również światło, barwy i zapachy. Szklane lampiony i osłony mogą być oświetlone świeczkami zapachowymi, zarówno o egzotyc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
BOGACTWO OBRAZÓW II NEW DESIGN - MAGAZYN i GALERIA

oferta firmy http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/  Firma design i biura projektowe pod swoją marką proponuje wyjątkowe kolekcje oparte na sławnych i znanych motywach zdobniczych. Liście i kwiaty w kolorze złota,  motyw lauru i skrzydła, tworzą niepowtarzalną dekoracje. Jako uzupełnienie szkła, porcelany złoto nabiera innego, nietypowego charakteru. Błyszcząca złota poświata oraz mieniąca się kształtują lekką formę i łagodne linie. Ciemne kolory jako tło tworzą gamę kontrastów i różnorodne nasycenie barw.  Wyroby te, są ekstrawaganckie i unikatowe. Dobrze komponują się z zastawa stołową, białą,  z delikatnym wzorem i formą. Bogactwo i łagodne linie, ekstrawaganckie łączenie barw i odcieni tworzą niepowtarzalny zestaw kawowy, herbaciany i obiadowy. Wyroby te są dostępne w kolorze czarno-złotym oraz czerwono-złotym.   Łagodny impresjonizm van Gocha, Moneta i Renoira to rozproszone i tonowane kolor (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
BOGACTWO OBRAZÓW NEW DESIGN - MAGAZYN i GALERIA

oferta firmy http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/ Sztuka dekoracji i zdobień to szukanie nowych stylów i nowatorskich form. Sztuka tworzenia opakowań opiera się na jakości i trwałości, jest również prezentacją firmy. Uznane wzory, motywy i dekoracje tj. obrazy impresjonistyczne, formy modernistyczne czy projekty art-deco tworzą nową jakość produktu. Pomysłowość łączy się w ten sposób z elegancja i estetyką wykonania. Marka i wzór produktu stają się w ten sposób formą prezentacji. Prezentacji jako produkt artystyczny i produkt sztuki użytkowej. Szukanie niebanalnych wzorów, szukanie ponadczasowych form jest nieodłącznym elementem działania wytwórców dóbr luksusowych. Efekty tych działań widać szeroko: wystawy, prezentacje i targi tych wyrobów odbywają się na całym świecie. Sklepy i galerie poszukują firn oraz produktów luksusowych i ekstrawaganckich.  Takie kształtowanie ofe (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przestrzeń ze szkła – tarasy i oranżerie NEW DESIGN - MAGAZYN i GALERIA

oferta firmy http://www.marketeo.pl/Firma/Dorota-Smoleńska-157422/Oferty/ Jak w prowadzić światło do wnętrz?  Poprzez wykorzystanie światła naturalnego i sztucznego można wykreować wyjątkowe projekty wnętrz. Wprowadzenie szkła do wnętrz pozwala na zaprojektowanie indywidualnego i nietypowego wnętrza. Przeszklenia, tarasy i oranżerie ze szkła są często proponowane klientom  przez architektów. Zalety to nie tylko krajobrazy za oknem, lecz również wprowadzenie do wnętrz światła. Naturalne oświetlenie nadaje łagodnych tonów i barw, wprowadza łagodny i stonowany nastrój. Sztuka obróbki szkła pozwala na projektowanie okien i przeszkleń na zamówienie – szkło bezbarwne można zastąpić srebrnym, brązowym czy błękitnym. Efekt wprowadzenia takiej dekoracji jest widoczny w całym pomieszczeniu o każdej porze dnia. Błękitne tony dodają łagodności, srebrne rozpraszają światło. Brązowe szkło nada ciemniejszych i zdecydowanych barw. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »