Sztuka

Wpisy zawierające słowo kluczowe sztuka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Czwartek bez środy ku mojej urody OPOWIASTKI Z ŻYCIA "NIEDZIELNEGO PATRIOTY"

Czwwrtek 12.05.2022 h:02.47 Jest wczesny ranek a j siadam do pracy moi WY POLACY. Lecz muszę coś przybufać najpierw. Na słuchawkach leci Madonna Greatest Hits (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Środa niemowa- lecz rymowanki i d klubu i do szklanki OPOWIASTKI Z ŻYCIA "NIEDZIELNEGO PATRIOTY"

Dziś jest Środa 11.05.2022 A.D. h:03.46 Najpierw dla rozbudzenia puszcze sobie kilka klipów Peji. Jeden z najlepszych kawałków to PEJA & SWEET NISE - Jeden Taki Dzień. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Od Soboty do Czwartku mój TY nocny marku!!! OPOWIASTKI Z ŻYCIA "NIEDZIELNEGO PATRIOTY"

Sobota 07.05.2022 A.D. h:05.07 Wstałem 10 minut temu i już mam ochotę na Boskie łaski i Boska cnotę. Na słuchawkach Slums Attack i kawałek „W oparciu o prawdę” (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
60 Sekretów Nauki Perswazji - Cialdini, Goldstein, Martin Moja droga do bycia lepszą wersją siebie

60 Sekretów Nauki PerswazjiSztuka przekonywania i wywierania wpływuRobert Cialdini, Noah Goldstein Steve Martin Książka jak wskazuje tytuł traktuje o technikach perswazji, powszechnie zwanej manipulacją. Najważniejszą rzeczą jaką musimy wiedzieć przed jej przeczytaniem, to że manipulacja powinna być używana (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Coś o mnie! Cześć, jestem Ania!

Cześć wam! Mam na imię Ania, a to mój pierwszy wpis. Chciałabym opowiedzieć wam coś o sobie i o przyszłości tego bloga więc... Zaczynajmy!   1. Czym się interesuję? Interesuje się głównie terrarystyką, czyli zwierzętami egzotycznymi - ptasznikami, gadami, owadami itp, jednak lubię też muzykę, bez której nie mogłabym żyć. Słucham głównie wybranych, japońskich i angielskich piosenek, a moją ulubioną piosenkarką jest Melanie Martinez, której to piosenek bardzo dużo słucham. Jak można się było domyślić, to tak - oglądam anime, a moje ulubione to The Promised Neverland oraz Toilet Bound Hanako-Kun. Ale nie jestem tak prostą i stereotypową dziewczyną, jak mogło by się wydawać! Jestem zainteresowana psych (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Nowy dokument tekstowy" Klimat czujesz? (młodziakom nie polecam - mogą nie zrozumieć)

"Nowy dokument teXtowy"edit_v2   Nie wiem kiedy to pisałem, ale znalazłem na pulpicie już jakiś czas temu.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cytujemy Poczytajka Blog

Witajcie moi mili. Dziś przychodzę do was z pewnymi przemyśleniami odnośnie powieści "Ferdydurke". Pragnę nakreślić Wam sytuację i przedstawić tło całej sceny. Klasa szósta odbywała właśnie lekcję z profesorem o pseudonimie Bladaczka (określenie pochodzi od niezdrowej i ziemistej cery pedagoga). Jak to się zwykle zdarza, na początku zajęć sprawdzane jest zadanie domowe. Większość z klasy nie wykonała zadania, co też tłumaczyli problemami ze zdrowiem ( migrena, wysypka, drgawki, konwulsje). Jedyną przygotowaną osobą był Syfon czyli Pylaszki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cytujemy Poczytajka Blog

Witajcie moi mili,  wciąż zaczytuję się "Ferdydurkę", gdy tak mknęłam oczami między kolejnymi linijkami tekstu zastanowiło mnie kilka cytatów. Poniższy trafia do mnie szczególnie:     "Czyż nie jest tak, że każdy jest po trosze artystą? Nie jestże prawdą, że ludzkość tworzy sztukę tylko na papierze lub na płótnie, ale w każdym momencie życia codziennego - i gdy dziewczę wpina kwiat we włosy, gdy w rozmowie wypsnie się wam żarcik, gdy roztapiamy się w zmierzchowej gamie światłocienia, czymże to wszystko jest, jeśli nie praktykowaniem sztuki?"   Witold Gombrowicz "Ferdydurke" (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Proszę Cię- wiersz Przeżycia młodego Bartłomieja

Daj mi proszę sztuką się owinąć, jak lekkim jedwabiem, spowitym białym tiulem; w ozdobie złotogłowia i marmurów drogą, jak król w koronacji chwili, aby krzyk wiwatu głosów pionków sceny grzmiał, jak piorun nieba dymiącego.   Szanuj moją prośbę, proszę! Abym sztuką natchnięty huśtał się na emocji falach, falach oceanów niespokojnych, podczas sztormów, podczas abordażu chwili.   Pozwól proszę płynąć dalej wędrówką, człowiecze! Wędrówką do ciepłych portów, brzegów ze spocznieniem aksamitu.

Zobacz cały wpis na blogu »
Fraktale: wzór na rzeczywistość. Między sztuką a terapią.

Czym są te tajemnicze wzory? Fraktale można dostrzec wszędzie – w kształtach chmur, budowie kalafiora, rozgałęzieniach naczyń krwionośnych. Nasz świat nie ma takich kształtów, o jakich uczymy się na lekcjach geometrii w szkole. W naturze rzadko można spotkać coś idealnie kulistego czy sześciennego – ba, trudno nawet o zwykłą linię prostą. To, co widzimy, z reguły jest nieregularne, postrzępione, chropowate. „I właśnie od takiej geometrii powinniśmy zaczynać naukę w szkołach, a nie od abstrakcyjnych brył i figur” – twierdzi prof. Benoit Mandelbrot, francuski matematyk polskiego pochodzenia uważany za odkrywcę fraktali. Te złożone struktury można opisać bardzo prostymi wzorami matematycznymi – i możliwe, że dotyczy to całej otaczającej nas rzeczywistości.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Portrety , Portrety na zamówienie Sztuka

Portrety na zamówienie na podstawie zdjęcia.Ołówek na bristolu . Format: Cena : A3 - 140 zł  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O czym i dlaczego? Hobbystyczny Blog o Estetyce i Historii Sztuki

To jest pierwszy wpis na tym blogu.   Blog prowadzony będzie hobbystycznie, ale postaram się aby materiały tutaj zamieszczane były wysokiej jakości oraz pomocne i przyjemne dla oka. Moim pomysłem na tę stronę jest omawianie poszczególnych zagadnień z historii sztuki, estetyki a szczególnie z zakresu konserwacji zabytków, ponieważ w tej dziedzinie czuję się na ten moment najpewniej (w skład tego może wchodzić również technologia i archeologia, więc tematyka będzie dosyć obszerna). Głównym zadaniem bloga oprócz dzielenia się z Wami moją pasją i wiedzą, jest motywowanie mnie do zgłębiania wiedzy w tym zakresie, gdyż może ona okazać się mi potrzebna w przyszłym życiu, a chciałabym obudzić w ludziach świadomość, ile sztuka wnosi w Nasze życie codzienne. Prawdopodobnie wpis ten będzie edytowany, co zaznaczę [edit]. Z przyjemnością będę t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ręka Mistrza Ciemne Recenzje

   Na moim blogu nie pojawiła się jeszcze książka. Trzeba to zmienić. Zacznę od współczesnego Mistrza Horroru. Stephen King nieraz zachwyca nas swoimi pomysłami i przenikliwością ludzkich zachowań. Każda jego książka jest kompletnie inna, nawet, gdy kręci się prawie zawsze wokół stanu Maine. Wybrałam jednak coś, czego akcja toczy się na odludnej wyspie, wśród malowniczych krajobrazów Floryda. Duma Key, miejsce gdzie tworzyła "Ręka Mistrza". Książka ta została napisana w 2008 roku, dosyć niedawno patrząc na to, od jak dawna tworzy ten pisarz. Jest jedną z moich ulubionych książek wśród czytanego przeze mnie do tej pory horroru.    Wszystko zaczyna się, gdy Edgar Freemantle silnie ucierpiał w wypadku, w którym dźwig spadł na jego samochód. Mężczyzna stracił rękę i część zdrowych zmysłów. Po tym jak mu się polepsza, przenosi się na piękną, acz tajemniczą wyspę. Zaczyna malować, tworzyć niesamowicie wspaniałe obrazy, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nieprzewidywalne czytelnictwo Promocje internet

Na rynku jest sporo rożnego rodzaju wydawców książek. Są takie, które specjalizują się w wydawaniu podręczników szkolnych, pomocy naukowych, encyklopedii. Często zupełnie odrębne firmy zajmują się z kolei szkolnictwem wyższym, a więc podręcznikami akademickimi, opracowaniami naukowymi, literaturą specjalistyczną. To spory biznes, ponieważ na zaopatrzenie oczekują tysiące bibliotek akademickich, publikacji do druku wciąż przybywa. Tak samo jak zapotrzebowanie na nie, bo studentów jest coraz więcej. Poza tym braki powodowane, niszczeniem i starzeniem egzemplarzy trzeba cały czas na bieżąco uzupełniać. Choć wydawałoby się, że branża ta jest stosunkowo zamknięta i ograniczona, to jak widać, na brak pracy i obrotu nie można tam narzekać. Zupełnie inni wydawcy zajmują się publikowaniem powieści. Ci nawet dzielą się w zależności od tematyki. Niektórzy specjalizują się w książkach kryminalnych, inni w psychologicznych, a jeszcze inni w wydawaniu książek fantasy. W (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstęp - średniowiecze c.d Wstęp - sztuka starochrześcijańska

 Przejście od stylu romańskiego do stylu gotyckiego w średniowieczu odpowiada dokładnie przejściu od sztuki antycznej do sztuki klasycznej w Grecji. Postać uwięziona w surowym kształcie bloku, będąca bardziej architekturą, niż ciałem organicznym, wyzwala się z drętwoty i staje się poruszającym swobodnie Se członki organizmem, który sam siebie utrzymuje w równowadze. W sztuce romańskiej o charakterze tych postaci stanowią proporcje kształtu cielesnego, w sztuce gotyckiej stanowi o nim rytm postawy cielesnej. Łączy to ze sobą obie następujące po sobie fazy. Przejście jest stopniowe i długa droga prowadzi od nieruchomego, bryłowatego kształtu do swobodnie trzymającej się zrównoważonej postaci. Na południu Francji, w bogatej w zabytki Prowansji, zastał styl romański obfitość wzorów. Miejsce kopiującego renesansu Karola Wielkiego zajmuje renesans, odtwarzający z większym zrozumieniem. Jest to południowo-francuski protorenesans, który w szczególności oddziaływał (...)

Zobacz cały wpis na blogu »