Sztuka

Wpisy zawierające słowo kluczowe sztuka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Ręka Mistrza Ciemne Recenzje

   Na moim blogu nie pojawiła się jeszcze książka. Trzeba to zmienić. Zacznę od współczesnego Mistrza Horroru. Stephen King nieraz zachwyca nas swoimi pomysłami i przenikliwością ludzkich zachowań. Każda jego książka jest kompletnie inna, nawet, gdy kręci się prawie zawsze wokół stanu Maine. Wybrałam jednak coś, czego akcja toczy się na odludnej wyspie, wśród malowniczych krajobrazów Floryda. Duma Key, miejsce gdzie tworzyła "Ręka Mistrza". Książka ta została napisana w 2008 roku, dosyć niedawno patrząc na to, od jak dawna tworzy ten pisarz. Jest jedną z moich ulubionych książek wśród czytanego przeze mnie do tej pory horroru.    Wszystko zaczyna się, gdy Edgar Freemantle silnie ucierpiał w wypadku, w którym dźwig spadł na jego samochód. Mężczyzna stracił rękę i część zdrowych zmysłów. Po tym jak mu się polepsza, przenosi się na piękną, acz tajemniczą wyspę. Zaczyna malować, tworzyć niesamowicie wspaniałe obrazy, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nieprzewidywalne czytelnictwo Promocje internet

Na rynku jest sporo rożnego rodzaju wydawców książek. Są takie, które specjalizują się w wydawaniu podręczników szkolnych, pomocy naukowych, encyklopedii. Często zupełnie odrębne firmy zajmują się z kolei szkolnictwem wyższym, a więc podręcznikami akademickimi, opracowaniami naukowymi, literaturą specjalistyczną. To spory biznes, ponieważ na zaopatrzenie oczekują tysiące bibliotek akademickich, publikacji do druku wciąż przybywa. Tak samo jak zapotrzebowanie na nie, bo studentów jest coraz więcej. Poza tym braki powodowane, niszczeniem i starzeniem egzemplarzy trzeba cały czas na bieżąco uzupełniać. Choć wydawałoby się, że branża ta jest stosunkowo zamknięta i ograniczona, to jak widać, na brak pracy i obrotu nie można tam narzekać. Zupełnie inni wydawcy zajmują się publikowaniem powieści. Ci nawet dzielą się w zależności od tematyki. Niektórzy specjalizują się w książkach kryminalnych, inni w psychologicznych, a jeszcze inni w wydawaniu książek fantasy. W (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstęp - średniowiecze c.d Wstęp - sztuka starochrześcijańska

 Przejście od stylu romańskiego do stylu gotyckiego w średniowieczu odpowiada dokładnie przejściu od sztuki antycznej do sztuki klasycznej w Grecji. Postać uwięziona w surowym kształcie bloku, będąca bardziej architekturą, niż ciałem organicznym, wyzwala się z drętwoty i staje się poruszającym swobodnie Se członki organizmem, który sam siebie utrzymuje w równowadze. W sztuce romańskiej o charakterze tych postaci stanowią proporcje kształtu cielesnego, w sztuce gotyckiej stanowi o nim rytm postawy cielesnej. Łączy to ze sobą obie następujące po sobie fazy. Przejście jest stopniowe i długa droga prowadzi od nieruchomego, bryłowatego kształtu do swobodnie trzymającej się zrównoważonej postaci. Na południu Francji, w bogatej w zabytki Prowansji, zastał styl romański obfitość wzorów. Miejsce kopiującego renesansu Karola Wielkiego zajmuje renesans, odtwarzający z większym zrozumieniem. Jest to południowo-francuski protorenesans, który w szczególności oddziaływał (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstęp cd Wstęp - sztuka starochrześcijańska

 Renesans antyku staje się dziełem ośrodka nowej kultury; sprawującego władzę, staje się sztuką dworską Karola Wielkiego, czynem niezwykłego człowieka, który był stworzony do panowania i tą ideę panowania drogą naśladownictwa wzorów antycznych podniósł do idei imperium rzymskiego. Powstanie sztuki cesarskiej, sztuki dworskiej, „sztuki pałacowej”, tworzy rasę w narodzie, przeciwieństwo sztuki dworskiej i sztuki ludowej, kontrast tęsknoty za Rzymem i protestującej samoobrony. Przeciwieństwo to w żadnym kraju nie jest tak silne, jak w Niemczech. Naśladuje się przede wszystkim późną sztukę rzymską i sztukę epoki następnej, sztukę starochrześcijańską, w jej obrębie zaś sztukę o charakterze urzędowym, odpowiadającą potrzebie panowania.. Rozpoczęła ona formalizm rzymski jako coś sobie pokrewnego – a więc sztukę naśladowniczą, sztukę grecką z drugiej ręki. Brano się z niesłychanym zapałem do rzeczy, których swego czasu nie traktowano poważnie, któ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstęp - średniowiecze Wstęp - sztuka starochrześcijańska

 Wstęp – Średniowiecze Szukamy początku sztuki nowszej poza fazą starochrześcijańską sztuki antycznej zadając pytanie czy znajdzie się tam początek pewnego zamkniętego w sobie procesu rozwojowego. Ten początek to sztuka wędrówki ludów, która widzimy w średniowieczu. Worringer dopatrywał się ducha gotyckiego średniowiecza już w plecionkach ze wstęg i rzemieni, wytworach tej wczesnej sztuki północnej. Te wczesne plecionki i pełne fantazji układy linii znajdują swój ciąg dalszy w ornamentyce romańskiej i gotyckich zakrętasach. Sztuka pozostająca w związku z wędrówką ludów posiada swa paralelę we wszystkiej sztuce początkującej. Sztuka ta, jako sztuka wczesna, przedstawia wielorakie analogie do wczesnej sztuki antycznej, do sztuki miceńskiej lub kreteńskiej, lub najwcześniejszej archaicznej sztuki gotyckiej.  Sztuka z okresu wędrówki ludów jest nie tylko nowym początkiem, ale także sztuka prymitywną w pozytywnym (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstęp - Sztuka starochrześcijańska Wstęp - sztuka starochrześcijańska

 Dzieje sztuki rozpadają się na dwa wielkie działy : na dzieje sztuki starożytnej i dzieła sztuki nowszej. Sztuka starożytną nazywamy sztukę Egipcjan, Asyryjczyków, Greków i Rzymian, sztuką nowszą – sztukę ery chrześcijańskiej. Pierwszy poświęcony jest archeologii, drugi – historię sztuki. Era chrześcijańska  oznacza początek nowej epoki w sztuce. Przejście od pogaństwa do chrześcijaństwa zapoczątkowuje nową epokę, zarówno w religii jak i sztuce. Chrześcijański charakter sztuki jest rzeczą nową. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że sztuka renesansu i średniowiecza i renesansu do baroku jest sztuka kościelną, wówczas początek nowej sztuki zbiega się z początkiem sztuki starochrześcijańskiej. Sztuka chrześcijańska w swych środkach artystycznych korzysta z form antycznych i nigdzie nie stworzyła specyficznie nowej formy chrześcijańskiej. Malarstwo katakumb, radosna dekoracja ścienna cmentarzysk posługuje się delikatną i pogodną liścianką dekoracji stiukowych grobo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na kaca-praca

U mnie praca jest dobra na handrę i smutki. Zabieram się za tworzenie jakichś ozdób, czy choćby nawet przerabiam ubrania. To tak zwana ARTETERAPIA. Nie bez powodu jest formą terapii poprzez sztukę. Poczucie sprawstwa jakie się wytwarza w momencie kończenia "arcydzieła" daje nam poczuci własnej wartości- że jednak w czymś jesteśmy dobrzy. Przynajmniej ja tak mam. Dodatkowo, gdy dochodzi niedowierzanie przez osoby trzecie, że jest to rękodzieło jeszcze w dodatku wykonane przeze mnie- połechtane moje serce. Zamykam się w swoim świecie. Gdy skończę- wychodzę ze szklanej bańki.

Zobacz cały wpis na blogu »
Obrazy na zamówienie Algorytmy Google'a

Dziś nie tak trudno kupić sztukę. Pojawiło się wiele możliwości. Jak niemal wszystko sztukę można kupować przez internet. No ale tu Ameryki nie odkryłem, nie chodzi o zakupienie starego zegara na allegro czy też srebrnego kielicha. Mam na myśli dowolną sztukę. Wiele osób wytworzy rękodzieła na potrzeby innych. Tak samo jak zawsze wyglądał biznes. Można było zlecić namalowanie czegokolwiek lub wyrzeźbienie czegoś konkretnego z dostawą do domu. Tak na przykład można kupować na dzień dzisiejszy obrazy na zamówienie.  Galeria obrazów Efecto we Wrocławiu realizuje tego typu usługę. Działalność tego sklepu internetowego to przede wszystkim sprzedaż różnego typu obrazów, z czego każdy jest rękodziełem. Wszystkie obrazy są to olejne obrazy i oprawiane w bardzo ładne ramy. Do wyboru można: kupić dowolny obraz, który znajduje się w menu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obrazy olejne Katalogi stron www

Czymże jest dzisiejsza sztuka? dziś sztukę nabywa znaczna część społeczeństwa. A to głównie dlatego, że pojęcie tego czym była sztuka w przeszłości to mija się z tym co dziś ludzie kupują jako sztukę. Począwszy od muzyki, gdy kiedyś wielcy artyści komponowali niesamowitą muzykę. Tak dziś artysta, który sam przerobił po raz setny tę muzykę na inną aranżancję albo nawet tego nie zrobił a zrobił to ktoś za niego. Tak i mamy rzeźby, których nie wyrzeźbił ręcznie żaden artysta a jedynie maszyny robią to fabrycznie w chinach i jedzie to w tysiącach egzeplarzy w kontenerowcach z Chin do reszty świata. No ale jaką sztukę warto nabyć w całkiem spoko cenie? No więc ja promuję tu obrazy a dokładniej reprodukcje obrazów. Reprodukcje to nic innego jak kopie. Kopiowanie czy też podrabianie itp. Nie jest to oczywiście karalne ani nic z tych rzeczy, tak samo jak mixowanie Michael'a Jackson'a tak samo kopię van Gogh'a można so (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obrazy wg Picasso Blogowisko2222

Picasso - jeden z najwybitniejszych malarzy. Tworzył niesamowite obrazy, choć dla wielu niezrozumiałe i wielu nie może się nadziwić, że to w ogóle uważane jest za sztukę. Ale to właśnie to głębokie coś co tam drzemie i nie każdy potrafi to dostrzec.  Jaki jest cenny przekaz tych obrazów. Kupcie sobie reprodukcje Picass'a do własnego domu, przyglądajcie się z dnia na dzień a w końcu to ujrzycie :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obrazy na ścianę w domu swiateczniejeje

Czaicie temat reprodukcji obrazów? Reprodukcje to inaczej kopie znanych dzieł malarstwa. Teraz się to zrobiło modne, tzn dużo sklepów tworzy bardzo wysokiej jakości reprodukcje. Dzięki czemu można mieć takie obrazy na ścianę jakie są normalnie w znanych muzeach lub u bardzo bogatych kolekcjonerów. Skoro nie widać dla przeciętnego człowieka różnicy pomiędzy prawdziwym van Gogh'iem a jego reprodukcją obrazu, to po co nam oryginał, skoro obie wersje są dla nas tak samo ładne.  Polecam najlepsze obrazy na zamówienie w wykonaniu internetowej galerii obrazów efecto.

Zobacz cały wpis na blogu »
Rola pszczół

Pszczoły należą do praktycznych owadów, przeciw przykładowo do groźnych i drapieżnych os czy szerszeni. Ponieważ w rzeczywistym otoczeniu nie zawsze można korzystać z sporządzanych przez nie miodu i wosku, hodowle pszczół ściągane są także "pod strzechy" - w bliskości siedzib człowieczych, też na okręgach miejskich. Pszczoły w mieście czują się dość doskonale, bo wprowadza się je w nadzwyczaj bezpiecznych okręgach, określa kuratorów - ekspertów bądź ignorantów, często wolontariuszy, którzy doskonale znajomością, jak ważne są pszczoły dla pleneru, także dla osobnika. Dziko egzystujące pszczoły mogą doświadczyć sporych przeciwności, w tym istnienia naturalnych drapieżców czy wpływu środków owadobójczych. Z wymienionych czynników ich liczebność stale spada, tymczasem przedsiębrane przez osobnika etapy mogą przynosić też poprawę żywota pszczół. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W dawnych czasach

Poprzednie terminy, średniowiecze, zabobony i ogólna ciemnota - to jedynie jedne ze skojarzeń z dziś prawie malutko słynnym "zawodem" czarownicy. Przekazywać aby się mogło, że czarownice w żadnym wypadku nie istniały, ich rzekoma aktywność była niedobrze interpretowana poprzez niewyuczony tłum i nie ulega najmniejszym wątpliwościom bezlitośnie karana. Wychodzi na jaw tymczasem, że i w dniach dzisiejszych spotyka się postaci deklarujące, że potrafią czarować, znają się na leczeniu wielorakich chorób, lubią wszystko co groźne i całe tajników. To współczesne czarownice - charakteryzowane raz na jakiś czas staroangielskim terminem wicca, Zwykła dla człowieczego rodzaju fascynacja życiem po śmierci i wielorakimi zjawiskami, jakie ciężko wyjaśnić w sposób teoretyczny, nagminnie powodowała pojawienie się zrzeszeń wielbicieli czy wielbicielek takich zagadek. Obecny świat zna dosyć sporo takich ekip, tak zwanych szkół wiedźm, mający (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Patulina - naturalna trucizna

Zleżałe, stęchłe owoce kryją w sobie nadzwyczaj poważne pogrożenie. Stanowi je patulina, nazywana też naturalną trutką. To złożony związek syntetyczny, jakiś z zwyczajowo spotykanych związków mutagennych powstających w pleśni jako wtórny metabolit. Inne określenie tej substancji to toksyna pleśniowa. Oczywistym jest, że konsumowanie takich tworów nie może stać się zdrowe, ponadto sam pomysł karmienia się czymś stęchłym na pierwszy rzut oka zdaje się chybiony. Nie każdy tropi aczkolwiek, że wzmiankowana trucizna w zgniłych owocach jest aż tak wroga. Jak się okazuje, może powodować dużo poważnych bolączek, w tym w zasadzie nowotwory, czy też owrzodzenia w przewodzie żywnościowym. Przeważnie spotykaną chorobą jest zwyczajnie ciężkie zatrucie patuliną. Przed przedstawionymi konsekwencjami bez komplikacji się ustrzec, stroniąc od tworów, które nie przydają się do jedzenia z przyczyny bez komplikacji zauważalnych niedociągnięć miąższu i zanieczys (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
objawy i znaczenie neutrocytów

Pułap neutrocytów we krwi może być różny, przy czym bezpieczna i słuszna wartość tego stopnia wynosi ok. 60%. Zaburzenia należałoby monitorować, na sto procent w umiarkowany sposób, gdyż wyłącznie te poważne uwypuklają na ciągnącą się w organizmie "bitwę" o jego czyste działanie. Zwykle powiększona działalność, jaką prezentują neutrocyty, jednoczy się z zarażeniem dolegliwością bakteryjną albo wirusową. Wśród innych krwinek neutrofile dowodzą wzmożoną uwagę na wszystkie groźne mikroorganizmy, dlatego też wyznaczają tak wytworny wskaźnik ewentualnych zagrożeń. "Obrona" organizmu w wykonaniu neutrofili jest wydajna, a także złożona. Do takiej walki używają one np. wolne rodniki czy powiązane białka. Wahania, jakimi znamionuje się poziom neutrocytów, mogą stać się dość obszerne u postaci dorodnych, zapadających co pewien termin na wielorakie niedyspozycje ewentualnie takich, które prowadzą nie bardzo odpowiedni środe (...)

Zobacz cały wpis na blogu »