Praca

Wpisy zawierające słowo kluczowe praca.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Nowy początek Praktyczna gospodyni

No tak, przyszedł ten czas, że jako czterdziestolatka (ponad) zaczynam od początku. Nowy początek, ale z mega długim ogonem. Mam nadzieję zgubić ten ogon w niedalekiej przyszłości. W swoim życiu imałam się wielu zajęć. Byłam nauczycielem wspomagającym w klasie integracyjnej, uczyłam matematyki, prowadziłam firmę edukacyjną, pracowałam w agencji reklamowej, w sklepie, byłam przedstawicielem handlowym, opiekunką osób starszych... Wszystko wykonywałam z zaangażowaniem i wielką radością, że mogę to robić. Z natury jestem pracoholikiem i potrzebuję nowych wyzwań. Monotonia w pracy, to nie moja bajka. Obecnie od trzech lat z powodzeniem prowadzę firmę sprzątającą. Lubię to do tego stopnia, że zrezygnowałam z pracy w szkole. Moje otoczenie nie może pojąć jak można dziennik elektroniczny zamienić na mopa  W tym miejscu chciałabym się z Wami podzielić moim doświadczeniem w byciu gospodynią domową. Ma (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
To ja. strudzona-poszukiwaczka

Wypadałoby napisać coś o sobie. Jestem Izabela, mam 29 lat i mieszkam w jednym z większych miast. Postanowiłam pisać bloga, może ktoś się ze mną utożsami. Przecież takich jak ja, strudzonych poszukiwaczek /poszukiwaczy pracy jest dużo. Skończyłam studia magisterskie z administracji. Tak wiem, teraz to nie jest to takie trudne i dziwne, lecz rozejrzyjcie się dookoła. Ilu z Waszych znajomych ukończyło studia. Ba, ilu pracuje w zawodzie. Ja do tego dążę. Jestem uparta i mi się to uda! Chciałam się z Wami podzielić moimi losami szukania pracy, bądź egzystowania w pracy, bo to również jest częścią słówa kluczowego praca. Ogólnie udało mi się po części posmakować życia zawodowego. Mialam staż w Zus-e i pracowałam 8 miesięcy w Sądzie. O moich poprzednich przejściach napiszę w kolejnym wpisie. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Postanowienia noworoczne ⚪️ Pracuj z radością!

02.01.2019 Wchodzisz na wagę w grudniu, patrzysz i… pokazuje się liczba o kilka kilogramów większa niż w styczniu tego roku.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Z energią na Święta ⚪️ Pracuj z radością!

22.12.2018 Za trzy dni będą Święta. Moje ulubione Święta - Bożego Narodzenia. Znowu będzie choinka, prezenty i bigos, kt&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Masaż sportowy - o co tak naprawdę chodzi? Ciekawostki i zagwostki

Wielu moich klientów, pyta o możliwość odbycia masażu sportowego, który skierowany jest do osób czynnie uprawiających sport (do amatorów również). Powszechnie kojarzy się on z bardzo mocnym, energicznym masażem. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gdzie szukać pracy? Promocje internet

Problemem szczególnie dla młodych ludzi jest dziś praca. Jej znalezienie sprawia niemałe trudności, dlatego warto wiedzieć, gdzie poszukiwać najbardziej atrakcyjnych ofert. Gdzie szukać pracy? Jeśli interesuje nas pierwsza praca, szczególnie interesujące powinny być dla nas oferty staży i praktyk – często po ich odbyciu można otrzymać propozycję zatrudnienia. Dobrym pomysłem będzie ponadto przejrzenie serwisów internetowych adresowanych do uczniów i studentów. Osoby dysponujące doświadczeniem i konkretnymi kwalifikacjami, powinny zaglądać na popularne serwisy z ogłoszeniami lub bezpośrednio na strony internetowe firm. Zwykle znaleźć tam można zakładkę kariera czy praca, w której pojawiają się informacje o wolnych etatach. Często serwisy branżowe – np. piszące o PR, zamieszczają na swoich stronach ogłoszenia potencjalnie interesujące dla odwiedzających, toteż warto i tam zaglądać. Alternatywne rozwiązanie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gimnastyka za biurkiem? To proste! Promocje internet

Praca staje się jednym z ważniejszych aspektów naszego życia, nic więc dziwnego, że poświęcamy jej coraz więcej czasu. Niestety, długie godziny spędzone za biurkiem mogą się w znacznym stopniu odbić na ogólnym stanie naszego zdrowia oraz na naszej kondycji. Praca biurowa jest przecież jedną z głównych przyczyn wielu poważnych problemów z kręgosłupem, szczególnie w chwili, gdy zapominamy o utrzymywaniu prawidłowej pozycji ciała. Praca za biurkiem może stać się również przyczyną wielu chorób, typowych dla tych osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Ze względu na to, dla każdej osoby pracującej w pozycji siedzącej, ważnym elementem w programie każdego dnia staje się gimnastyka. Nie brak ćwiczeń, które można wykonywać nawet w czasie pracy. Gimnastyka w biurze to wiele zalet. To szansa na relaks oraz na krótki odpoczynek od wykonywania rutynowych zadań. Ćwiczenia, które można wykonywać w biurze, nie są ani zby (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego Polacy nie chcą uczestniczyć w pracach sezonowych w Polsce? Promocje internet

Rolnicy w Polsce od kilku już dobrych lat mają problem ze znalezieniem pracowników sezonowych do pracy przy zbiorze truskawek, malin, porzeczek czy jabłek. Dlaczego Polacy nie chcą uczestniczyć w pracach sezonowych w Polsce?   Głównym, ale nie jedynym powodem są oczywiście niskie płace. Polscy rolnicy w ostatnich latach nawet już nie próbują szukać pracowników wśród Polaków, od razu kierują swoją ofertę do obywateli Ukrainy. Faktycznie stawki za pracę są bardzo niskie. Przy zbiorze malin jest to około 4 złotych za koszyczek, czyli przez osiem godzin pracownik zarobi około 50 zł. Są jednak i inne niż finansowe powody braku pracowników. Przede wszystkim u naszych rolników pracuje się na czarno: bez umów, ubezpieczenia zdrowotnego, wypadkowego. Praca raczej nigdy nie trwa osiem tylko dziesięć do dwunastu godzin. Trzeba wstać bardzo wcześnie i pracować do późna. Często w gorącym słońcu albo w de (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Problem na problemie, dzień jak co dzień. Programista inaczej

Pora naskrobać coś nowego. Praca daje się we znaki, ciągle te same ciągle nowe problemy, z jednego w drugi, choć już nie jestem pewien ile z tych starszych zostało rozwiązane. Strasznie pilne były ale zatarły się gdzieś w odmętach czasu :) Mniejsza o pracę!  Trzeba sobie zrobić nową obudowę do komputera, tak, taką swoją piękną nową dizajnerską :) Zobaczymy co z tego wyjdzie, na razie walczę z czasem, zimnem, warsztacikiem i płytami MDF. Coś się już urodziło nawet ale to jeszcze nie to.  Czy powstanie z tego biznes? Miło by było.

Zobacz cały wpis na blogu »
Narzędzia wspomagające i organizujące pracę dla firmy. Jakie systemy będą odpowiednie? Systemy CRM na start firmy - jakie?

Hej, jestem Mariusz zaś otwieram inicjatywa biznesową. Na stronie drit znalazłem informacje o systemach wspomagających funkcjonowanie firm. Nigdy nie interesowałem się takimi narzędziami, wszak nuże wiem, iż frekwencja systemów CRM wewnątrz firmie wielce podnosi jakość dodatkowo wydajność prowadzonych kampanii. W firmie kładę ścisk przede wszystkim na sprzedaż. Otwieram całkiem dużą aktywność, wewnątrz której pozycja działem sprzedaży będzie też pośrednictwo pracy – kolegium rekruterów HR. Co prawda nie jest to żaden pomysłowość lotniczy ani bank, natomiast moja zakład pracy jest równolegle odbiorcą plus dostawcą różnego typu rozwiązań. W mojej firmie brakuje rozwiązań informatycznych natomiast systemów, które zorganizują pracę tudzież pomogą do wnętrza zarządzaniu zespołem. Cele, które postawiłem muszą egzystować realizowane stopniowo, żeby firma nie generowała strat. Wyroby hutnicze azaliż nadwozie, któ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czas zacząć! Programista inaczej

Jakieś zawiłe, niezrozumiałe zwarcia w moim umyśle skłoniły mnie to rozpoczęcia bloga!  O to bym się niedawno jeszcze nie posądził.  Dlaczego programista na etacie zaczyna przygodę z blogiem? Ano zazwyczaj po to, zeby podzielić się swoimi technicznym doświadczeniami, "kołczować" czy coś pokrewnego.  Tutaj zamysł (lub jego brak) jest zgoła inny. Chciałbym pozbierać tu swoje myśli te luźne i te konkretne.  Może zacznę od lekkiego przedstawienia się, aby nakreślić nieco profil.  Tak, jestem programistą, pracuję sobie w zawodzie już ładne parę lat, bywalo średnio, teraz bywa nieźle, tak zawodowo ale czy to wszystko? No własnie nie! Praca programisty przynosi czasem sporą satysfkację ale często tez (chyba zdecydowanie częsciej niestety) przynosi sporo irytacji. Bo co to jest? Ano rozwiązywanie problemów. Codziennie jest jakiś problem albo cała sterta. Niektórych rozwiązać łatwo i szybko sie nie da, innych prawie wcale. Sprowa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Myjnia samochodowa pomysłem na biznes – warto zainwestować? Warto inwestować w myjnie samochodowe?

Hej, nazywam się Piotrek również jestem początkującym przedsiębiorcą spod Krakowa. Interesuję się myjnie a inwestycja również rozważam bez owijania do wnętrza bawełnę biznesu wewnątrz tym temacie. Wraz z wzrostem wypłat Polacy raz po raz częściej myją samochody na myjniach parowych tudzież bezdotykowych, korzystają spośród odkurzaczy aż do samochodów tudzież innych akcesoriów. Inwestycja do wnętrza myjnie jest rozwiązaniem dobrym dla ludzi zabieganych, samo pranie trwa na chybcika, jest też prawdopodobieństwo wysprzątania wnętrza na takiej myjni. Takich stanowisk wewnątrz okolicach Krakowa negacja logiczna jest rynek do licha a trochę, tak więc rozważam jawnie takiego punktu gdzieś do wnętrza Małopolsce. Potrzebowałbym wsparcia do wnętrza tej kwestii, potrzebuję przedstawić się spośród ofertami myjni a odkurzaczy parowych, nabyć instrument także mieć warunki ruszyć rozwijać biznes. Projekt myjni parowej jest niewiele wiel (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzień 1 Świat oczami kasjera

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Alpinista bez góry ⚪️ Pracuj z radością!

18.08.2018   Miałam zamiar tematycznie, napisać coś weekendowego, ale zmieniłam plany. Wszystko dlatego, że wczoraj dostałam CV. Poza tym akurat w tym samym czasie, „weszły mi w oczy” wpisy typu „szukam nowych wyzwań” (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nie lubię poniedziałku! Och, jak bardzo:((( ⚪️ Pracuj z radością!

13.08.2018    Regularnie, co tydzień, niektórzy tworzą listy „to do”. Ambitnie - powiemy. Spoglądam bliżej… (...)

Zobacz cały wpis na blogu »