Polska

Wpisy zawierające słowo kluczowe polska.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Mazurek Róg barana

Moja dziesięcioletnia córka miała dziś, o godzinie 11.10, ubrana na galowo śpiewać hymn państwowy.  Przed ekranem i kamerką laptopa, podobnie jak pozostałe dzieci w klasie.  Jako, że byłem w tym czasie w domu, obiecałem sobie, że wcześniej przypomnę jej o tym, wybierzemy ubranie, ubierzemy się, by na 11.10 była gotowa. Ale zapomniałem. O godzinie 11.13 siedzę sobie w drugim pokoju i piję spokojnie kawę, słuchając muzyki. Nagle, przez dźwięki płynące z głośników mojego komputera coś przebija, jakiś inny głos... Zaraz, zaraz, przecież ona miała... kurde, zapomniałem, co ona robi? pewnie w dresie siedzi ... Wpadam do jej pokoiku i widzę, jak moje dziecko, ubrane na galowo, uczesane, piękne, stoi na baczność przed monitorem i śpiewa tym swoim cieniutkim głosikiem hymn Polski... Tak.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Dalsze losy Polski i USA.... Kocham Polskę

Wybory prezydenckie w USA juz są prawie za nami....rezultat ich jest już znany...a kontrowersje coraz większe....kto , jest wygranym? A kto naprawdę przegranym ? Każde wybory mają swoje ciemne strony , ciekaw jestem jak bardzo wpłyną one na życie ludności w USA....zmagają się oni teraz z kryzysem, koronawirusem a tu jeszcze problemy polityczne... Polska jest odwiecznym sojusznikiem Ameryki i to co się tam dzieje jest ważnym dla nas elementem ....naszej polityki zagranicznej..... Gwarancje bezpieczeństwa są bardzo istotne....tylko , że historia nas uczy.....a sojusznicy zawsze pozostawiają samych sobie.....czy w przyszłości będzie podobnie z amerykanami? 

Zobacz cały wpis na blogu »
Brak szacunku dla Polonii.... Kocham Polskę

Polacy na calym swiecie .....jako Polonia....wspieraja Polske.....w kazdy mozliwy sposob...np..przesylaja przekazy dla rodziny....( mieszkajacej w Polsce)....kupuja polskie produkty....dobrze mowia o Polsce....itp... Obecna polityka Polskiego rzadu....zaczyna byc coraz bardziej wymierzona wlasnie w Polonie....chaos zwiazany z podwojnym opodatkowaniem do niczego dobrego nie prowadzi....szkoda , ze ta relacja zaczyna byc coraz gorsza.....szkoda , ze Polski Rzad nie interesuje sie sprawami Polakow za granica....nie dba o dobre relacje....tylko chce sciagnac jak najwiecej pieniedzy z tych , ktorzy maja jeszcze jakikolwiek kontakt z Polska....to smutne.... Zaowocuje to fala zrzeczen Polskiego obywatelstwa....i wieloma osobistymi rozczarowaniami....... Musi sie cos zmienic .......Tak dalej byc nie moze.....glos Polonii powinien byc slyszalny....przeciez jest Nas kilka milionow.... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Stracona dekada. Agonia społeczno-Demokratyczna Stracona dekada, agonia społeczno-Demokratyczna

Uparcie chcą wmawiać ludziom, że to co robią zwie się polityką. Z polityką wieczne intrygi i mowa nienawiści nie mają nic wspólnego. Kończąca się już powoli druga dekada XXI wieku brutalnie i w przerażający sposób odsłoniła prawdę o nas samych – o Polakach, o polskiej polityce, o ludziach wpływowych i ich faktycznym poziomie moralnym, ale także o nas samych jako społeczeństwie. Można na dodatek ze szczególnym smutkiem i powodzeniem stwierdzić, iż pokolenie młode (urodzeni po 1990 roku) to w sensie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gdzie są nasi sojusznicy.... Kocham Polskę

Usłyszałem w ubiegłym tygodniu czyjąś wypowiedź na temat polskich sojuszników....chodziło dokladnie o rok 1920.....i brak pomocy ze strony Anglików dla Polaków przeciwko sowietom......myślałem zawsze , że to tylko II wojna światowa.....jest przykładem kiedy nasi sojusznicy nam nie pomogli.....a tu wciąż nowe fakty historyczne....jestem zdumiony.... Ciekawe jak potoczą się losy Polski w przypadku jakiegos nowego konfliktu zbrojnego...czy sojusznicy pomogą....czy też uznają , że lepiej jest się nie mieszac....Nasz największy sprzymierzeniec USA.....pokazuje swoją obecność w Polsce....ciekawe w ramach czyich interesów.....Polskich czy USA? Może Polska znowu ma samych papierowych sojuszników? Kto to wie....jedno jest pewne tak jak przed 1939 rokiem...militarnie jestesmy kiepscy.....liczebnie również wygląda to słabo......stan wyszkolenia wojska to już całkowita porażka......na rezerwę to wogole nie mozna liczyć....dużo osób przebywa za granicą......i nie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sen o Polsce.... Kocham Polskę

Marzy mi się wspaniały sen o Polsce.....naprawdę wolnej , niepodległej.....silnej militarnie i płynącej miodem oraz gdzie jej obwatele żyją szczęśliwie i na dobrym poziomie....gdzie nie ma podwyżek cen co roku.....ponieważ inflancja jest na wakacjach.... W dalszej części snu marzy mi się wspaniały rząd....gdzie prawica i lewica szanują sie wzajemnie a na wybory idzie 99% społeczeństwa....gdzie półki w sklepach się uginają od wspaniałych towarów.....a jedzenie można kupić bez zawartości jakiejkolwiek chemii.... Pod koniec snu chciałbym jeszcze , żeby ludzie nie chorowali a do lekarza chodzili jedynie na badania okresowe.....każda rodzina aby posiadała min.3  dzieci a ludzie starsi otrzymywali porządną emeryturę i byli szanowani.....  Lecz po nagłym przebudzeniu....widzę , że szykują się kolejne podwyżki....afera goni afere...a przemysł farmaceutyczny zaciera ręce......może lepiej się nie budzić z tego snu?

Zobacz cały wpis na blogu »
Polska a Białoruś... Kocham Polskę

Usłyszałem od kolegi :.,, jest szansa dla Polski odzyskać ziemie zagrabione nam przed laty a obecnie okupowane przez Białoruś.....na Bialorusi jest obecnie bardzo gorąca atmosfera....ludzie są niezadowoleni....wychodzą na ulice i zaczynają się demonstracje.....Polska powinna na tym skorzystać...." Nigdy nad tym się nie zastanawiałem.....wiedziałem o Polakach na Białorusi.....ale ziemie żeby starać się odzyskać? żeby w taki sposób próbować wykorzystać niestabilna sytuację u sąsiada..... Taka sytuacja pokazuje , że można szukać korzyści w czyimś nieszczęściu.....tak jak Polsce zabrano ziemie....może nagle Polska ma szansę je odzyskać? Nie jestem super znawcą  historii jesli chodzi o Białoruś......i te polskie ziemie....ale gdyby Polska mogłaby być wieksza.....czemu nie?

Zobacz cały wpis na blogu »
Tesknota za Polska... Kocham Polskę

Prawie kazdy moj znajomy z Polakow mieszkajacych w Anglii....kiedy zblizaja sie wakacje lub urlop....mysli o tym aby go spedzic w Polsce....przynajmniej jego polowe....tesknota za Polska jest wielka....nie okazujemy tego .....ale wszyscy sie rozumiemy.... Spora czesc emigracji mysli o powrocie do Polski....ale....wszyscy czekaja na normalnosc....ktora narazie nie nadchodzi....  

Zobacz cały wpis na blogu »
Kto jest przyjacielem Polski? Kocham Polskę

Tak analizując obecną całą politykę Polski...wszystko pokazuje na to , że wobec USA jestesmy bardzo oddani i lojalni....są one dla nas partnerem numer 1.....nie ważne że Stany są aż tak daleko mamy sojusznika na dobre i złe....ale czy nas nie zawiodą?  Historia już pokazała w 1939 jak sojusznicy pomogli Polsce....może tym razem będzie inaczej?.....oby.... Nie ważne jak się w przyszłości potoczą nasze stosunki z sąsiadującymi krajami....powinniśmy zawsze dążyć do pokoju.....do bardzo dobrych realacji z wszystkimi sąsiadami.....przecież sąsiad to jak rodzina...... Rządzący niejednokrotnie dla zaspokojenia własnych interesów psują dobre relacje z krajami...ktore nam dobrze życzą.....wyborcy zawsze powinni mieć na uwadze na kogo oddają głos.....żeby później znowu nie było narzekań....macie jak wybraliście.... Polityka przyjaźni powinna być celem numer 1....dla naszej polityki zagranicznej....ale tak nie jest....politycy często nie wiedzą co mówią a ich wypowied (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zmiany... Kocham Polskę

Obserwując kolejne wydarzenia z Polski....zastanawiam się jak to jest z tą bezkarnośćia ludzi na najwyższych stanowiskach w państwie.....zawsze myślałem że prawo jest dla każdego takie same i nie powinno być osób , które mogą być wyłączone od odpowiedzialności......jeśli ktoś nie dotrzymał kontraktu bądź obietnicy....powinien ponieść surowe konsekwencje takiego postępowania.....co z tego , że za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat historia go rozliczy.....ja chcę aby to było robione na gorąco a nie kiedyś tam.....myślę , że każdy chciałby wiedzieć i widzieć w danej chwili sprawiedliwe rozwiązanie......a w Polsce w chwili obecnej dochodzi do wielu absurdów.....przez to społeczeństwo nie wie już , kto mówi prawdę a kto kłamie.....zbyt wielu kłamców historia Polski ma na swoich barkach....jak bedzie tym razem?   Ludzie mają już coraz mniej miejsc....gdzie mogą się zwrócić o pomoc w ich sprawie o sprawiedliwe jej zakończenie.....ponieważ tracą wiarę w s (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kto rządzi Polską... Kocham Polskę

Kiedy tak się zastanawiam i analizuje wszelkie wiadomosci na temat tego kto rzadzi Polską....dochodzę do przekonania , że tak naprawdę to mnie nie obchodzi.....ważne dla mnie jest tylko aby ludziom dobrze się żyło......aby mieli pieniądze na codzienne zakupy oraz opłaty.....żeby nie dochodziło do biedy , długów i innych osobistych tragedii z powodu sytuacji jaka panuje w Polsce......Czy rzadzi naprawdę jedna osoba czy grupa ludzi nie ma to najmniejszego znaczenia....ważne aby robili to dobrze....ważne aby dobro obywateli było szanowane i było dobrem najwyższym.....bardziej by mnie interesowało.aby były w Polsce bardzo dobre służby kontrolne , które patrzyłyby rządzącym na ręce......  W Polsce , mogę ciagle obserwować zachodzące przemiany polityczne i społeczne.....mieszkam w Anglii , ale zależy mi na tym.....aby Polska była silnym i wspaniałym krajem....bez podziałów....a ludzie szczęśliwi , że w niej żyją......

Zobacz cały wpis na blogu »
Piękny sen.... SEKRET WIARY

Tylko w snach ludzie mogą żyć w ciszy i spokoju....nie ma wojen i nienawiści...pieniądze mają małe znaczenie....tylko w snach nie trzeba nigdzie gonić....można wypocząć....mozna wziąść niekończące sie wakacje....tylko w snach można odpocząć od rzeczywistości.....tylko we śnie mozesz mieć wszystko czego tylko pragniesz.... To wszystko jest piękne..ale..to wszystko jest tylko snem.....pięknym snem......

Zobacz cały wpis na blogu »
Być Polakiem to misja... SEKRET WIARY

Kiedy obserwujemy inne narody.....mamy zawsze takie uczucie , że jesteśmy inni...lepsi...bardziej wartościowi...bardziej waleczni....czy to prawda? Myślę , że dopóki bedziemy walczyć o nasze wartości.....narodowe i ludzkie....to może prawda , że bycie Polakiem to misja.....niekończąca się misja.....poprawy świata na lepsze.... Możesz mieszkać w innym kraju....mówić w innym języku na codzień....mieć inny paszport.... a i tak będziesz Polakiem....czy tego chcesz  ....czy nie... Korzenie...pochodzenie...patriotyzm....

Zobacz cały wpis na blogu »
Być Polakiem to misja... Kocham Polskę

Kiedy obserwujemy inne narody.....mamy zawsze takie uczucie , że jesteśmy inni...lepsi...bardziej wartościowi...bardziej waleczni....czy to prawda? Myślę , że dopóki bedziemy walczyć o nasze wartości.....narodowe i ludzkie....to może prawda , że bycie Polakiem to misja.....niekończąca się misja.....poprawy świata na lepsze.... Możesz mieszkać w innym kraju....mówić w innym języku na codzień....mieć inny paszport.... a i tak będziesz Polakiem....czy tego chcesz  ....czy nie... Korzenie...pochodzenie...patriotyzm....

Zobacz cały wpis na blogu »
Na cudzej ziemi.... Kocham Polskę

Jestem całkowicie przekonany , że spora część Polaków na obczyźnie tęskni za swoją Polską....chcieliby mieszkać , żyć i pracować w Polsce jaką sobie wyobrażają......bezpiecznej i dobrze sobie radzacej gospodarczo.....jak jest teraz tego nikt naprawdę nie wie....prasa podobno kłamie....telwizji się nie wierzy....kto zna prawdę? Często spotykam się z krytyką Polaków , że Ci co żyją za granicami Polski to zdrajcy....dość pochopne to są stwierdzenia!!! z którymi wcale się nie zgadzam......wręcz przeciwnie uważam , że wlasnie Ci Polacy będący za granicą , wiedzą co to jest życie na cudzej ziemi i tęsknota za powrotem do kraju....swojego kraju.... Wierzcie mi.... że nie jest łatwo będąc na urlopie w Polsce....wracać do kraju w którym się obecnie przebywa....gdzie jest się REZYDENTEM.....gdzie nie wszyscy Cię tolerują....gdzie zawsze bedziesz obcym.....ale życie nas zmusiło do wyjazdu....a powrót.... ? Kiedy? Jak? Po co?.....zbyt wiele wątpliwości......zbyt wiele (...)

Zobacz cały wpis na blogu »