Polska

Wpisy zawierające słowo kluczowe polska.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

WYDARZENIA JUŻ NADCHODZĄ! Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

WYDARZENIA JUŻ NADCHODZĄ! 37. Ludzkie duchy chodzą sobie spokojnie po Ziemi i myślą tylko jak tu kupić nowy samochód, telewizor, komputer, kino domowe. Zainteresowani są rzeczami materialnymi. Uważają, że to jest cel pobytu na Ziemi, za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Polska zablokowała wybór Budapesztu na stolicę EIT Poszukiwacz wiedzy

      Na decyzję w sprawie lokalizacji Europejskiego Instytutu Technologii, będziemy musieli jeszcze poczekać. W nocy z czwartku na piątek Polska i kilka innych państw zablokowały wybór Budapesztu. Podczas spotkania ministrów krajów UE do kompromisu nie doszło. Decyzje mają zostać podjęte w czerwcu lub w drugiej połowie roku. Niestety szanse Wrocławia maleją. W pierwszym sondażowym głosowaniu kandydaturę węgierskiej stolicy poparło dwa razy więcej państw. Na rzecz Budapesztu silnie lobbują Francja i Niemcy.   Źródło: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czym ma być EIT? Poszukiwacz wiedzy

      Wrocław walczy o to aby stać się siedzibą Rady Zarządzającej Europejskiego Instytutu Technologii. Warto przyjrzeć się jak wyglądał będzie ów instytut. Pierwotnie miał on być prestiżowym ośrodkiem akademickim, czymś na wzór amerykańskiego Massachusetts Institute of Technology (MIT), jednak wobec ograniczeń budżetowych Komisja Europejska zaproponowała aby działał on jako sieć współpracujących ze sobą tzw. Wspólnot Wiedzy i Innowacji. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
pies domowy Konie i wogle

Pies domowy (Canis familiaris L., syn. Canis lupus familiaris) to drapieżny ssak z rodziny psowatych udomowiony przez człowieka. Od czasów prehistorycznych towarzyszy człowiekowi wiele różniących się rozmiarami ciała, umaszczeniem, sierścią, a przede wszystkim charakterem i usposobieniem. Opady konwekcyjne Pies domowy bywa hodowany: jako pies obronny, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
DOM W ŚWIETLE. Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

DOM W ŚWIETLE. 32. Dom w Świetle stoi w mieście Opolu. Jest to pierwsza siedziba Królestwa Tysiącletniego na Ziemi. Przebywa obecnie w nim Jezus Chrystus, Syn Boży. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
KRÓLESTWO TYSIĄCLETNIE NA ZIEMI. Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

KRÓLESTWO TYSIĄCLETNIE NA ZIEMI. 31. Z woli Stwórcy 07.09.2007r. powstało Królestwo Tysiącletnie na Ziemi. Od tego dnia rozpoczęła się budowa Królestwa Tysiącletniego. Sąd ostateczny, który trwał od 1941r. zo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Palenie niemodne...c.d. Poszukiwacz wiedzy

      Lokal bez papierosa to kampania społeczna, propagująca miejsca (miejsca publiczne, restauracje, puby itp.) wolne od dymu nikotynowego oraz promująca prawa osób niepalących. Akcja ma na celu stworzenie sieci lokali bez papierosa (obecnie według danych organizatorów jest ich blisko 300), sprzyjając w ten sposób antynikotynowej polityce Unii Europejskiej. Organizatorem kampanii jest stowarzyszenie MANKO.       Pozostałe cele kampanii to: edukacja społeczna, czyli promowanie asertywności wśród niepalących, zwiększenie w społeczeństwie poczucia wrażliwości i odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy, nawiązanie międzynarodowej współpracy z innymi lokalami wolnymi od nikotyny, ochrona (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Palenie niemodne... Poszukiwacz wiedzy

      W Polsce zmienia się stopniowo nastawienie do palenia i osób palących. Palenie powoli wychodzi z mody. Wpisuje się to w tendencję panującą wśród krajów rozwiniętych, gdzie na palaczy patrzy się nieprzychylnym okiem. W Polsce już w większości miejsc pracy zmusza się osoby uzależnione od nikotyny do palenia w ściśle wyznaczonych do tego miejscach. Rośnie również liczba restauracji, gdzie obowiązuje całkowity zakaz palenia.       Palacze żyją średnio o 25 lat krócej niż osoby wolne od nałogu. Zaskakujący jest fakt, że w naszym kraju co trzecia kobieta w ciąży nie stroni od papierosa a 30 % dzieci spróbowało palenia w wieku poniżej 10 lat.   &n (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kultura i czas spożywania posiłków w Polsce Poszukiwacz wiedzy

    Kultura spożywania posiłków w Polsce różni się znacznie od tego jak i w jakim czasie jedzą mieszkańcy państw zachodnioeuropejskich.       W Polsce ludzie zwykli zjadać swoje posiłki w pośpiechu i niedbale. Nawet jeśli wybierają się do restauracji spędzają tam niezbyt dużo czasu, średnio do godziny. Zamawiają zwykle jedno, dwa dania, jedzą, płacą rachunek i wychodzą pośpiesznie. Stąd biorą się później problemy żołądkowe i zgaga. Trudno zaobserwować aby Polacy delektowali się potrawami, degustowali je, spędzali czas przy posiłku na konwersacjach. Być może jednym z powodów jest brak czasu, pośpiech w jakim żyją. Niemniej jest to chyba powód nie jedyny. Być może chodzi też o względy finansowe. Spędzenie czasu na degustacji różnych potraw w dobrej restauracj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zastrzelony pod własnym blokiem Wiadomosci różne

Brat herszta gangu zastrzelony pod własnym blokiem Ciało jednego z członków gangu nowodworskiego znaleziono w sobotę w Twierdzy Modlin, mężczyzna został zastrzelony. Z nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do śledztwa wynika, że mężczyzna był bratem lidera gangu nowodworskiego, Dariusza K. pseudonim Kary.studentsdepressionmoneyinsurance (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Policjant potrącił pieszego Wiadomosci i ploteczki

Policjant podejrzany o potrącenie pieszego. Jest wniosek o areszt - Prokurator skierował do sądu wniosek o aresztowanie funkcjonariusza policji w Gorzkowie podejrzanego o potrącenie samochodem pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku - poinformowała policja i prokuratura. Potrącony mężczyzna zmarł w szpitalu.1 2 3 4 5 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowy blog Wiadomosci różne

Cześć! Wypada się przywitać, jakby nie patrzeć :). A więc to mój nowy blog. Będę pisał o tym, co mi sie podoba i nie :P. Zmęczony jestem więc to tyle na pierwszy post. Narka!S I E M AN D (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sprawa Olewnika Wiadomosci i ploteczki

Policjant prowadzący sprawę Olewnika: Wierzę, że zostanę oczyszczony - Dzięki naszym ustaleniom i zebranym dowodom olsztyńska prokuratura mogła aresztować Sławomira Kościuka - powiedział w czwartek w TVN24 nadkomisarz Remigiusz Minda, który był jednym z policjantów prowadzących śledztwo w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika - Jeżeli rodzina Olewników uważa, że za nieudolność śledztwa odpowiadam ja, to przepraszam - zaznaczył. Open Question: ANYONE have a clue what is going on with me? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Takie rzeczy tylko w Polsce ;/ Wiadomosci i ploteczki

Biuro bardzo niebezpiecznych podróży Właściciel poznańskiej firmy, której autobus rozbił się tydzień temu w Austrii, organizował w 2000 r. spływ kajakowy po Dunajcu. Zginęły wtedy trzy osoby.Policjalokatyplackipkotvp regionalnaTango (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
CAŁY ŚWIAT WSPANIAŁY! Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

CAŁY ŚWIAT WSPANIAŁY! 64. Cały Świat wspaniały mieni się obrazem praw Bożych włożonych w stworzenie, stojących na straży. Wola Boża w Parsifala przemieniona wszystko podaje w stworzenie, ciągle nowa siła Boża uzbrojona w doskonałość Światła, surowa, prosta, wymuszająca swym ciśnieniem bezwzględne posłuszeństwo. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »