Opowiadania

Wpisy zawierające słowo kluczowe opowiadania.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

"Kochanek mojej żony" Danka Braun Recenzje przeczytanych książek

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 25/100  "KOCHANEK MOJEJ ŻONY" DANKA BRAUN                Jest to już moja kolejna książka tej autorki i ponownie nie zawiodłam się. Z każdą książką uwielbiam ją coraz bardziej i już myślę o zakupię kolejnej jej autorstwa 😊         Po raz kolejny spotykamy się z rodziną Orłowskich. Tym razem wyruszają w ekskluzywny rejs jachtem, na który zostali zaproszeni przez swojego bogatego znajomego. Na jachcie znajdują się również znajomi biznesmena oraz jeg (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Nowy wspaniały świat" Aldous Huxley Recenzje przeczytanych książek

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 29/100 "Nowy Wspaniały Świat" Aldous Huxley Nowy wspaniały świat to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą. W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej „ery Forda”) obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu - po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten „wspaniały świat”, w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Małżeństwo z rozsądku" Nickie Merrills Recenzje przeczytanych książek

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 20/100 "Małżeństwo z rozsądku" Nickie Merrills     Przeglądając internet trafiłam na tą pozycję i przeczytałam ją w formie ebooka. Niestety nie mogę znaleźć oryginalnej okładki, jedynie mam autora i tytuł. Wcale też nie zdziwiłabym się, gdyby był to jedynie jakiś projekt, ponieważ czytając widziałam OGROM błędów np. kiedy główna bohaterka potrafiła powiedzieć coś w formie męskiej… Ale przejdźmy do samej książki. Mega mnie wciągnęła. Ona dziewczyna z bogatego domu, on multimilioner… ale 😉 Matka dziewczyny ulega wypadkowi i leży w śpiączce w szpitalu, wymaga drogiego leczenia, a ojciec nie jest w ogóle tym zainteresowany…zwłaszcza, ze już ułożył sobie życie z nową kobietą. Diana jest zrozpaczona, ponieważ ojciec odmawia j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Grzechy mafii. Przysięga" Magdalena Winnicka Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 16/100"Grzechy mafii. Przysięga" Magdalena Winnicka            Kolejna, tym razem ostatnia już część o Alicji (Felicji) i Konstandinie (Aleksandrze). Po tym, jak Felicja odzyskała pamięć za wszelką cenę chce odzyskać Konstandina, który wyjechał. Podąża jego śladem i obiecuje sobie, że nie spocznie dopóki nie odzyska miłości swojego życia.          Książka pisana jest naprzemiennie, tak że od początku znamy odczucia i myśli każdego z bohaterów. On stara się zapomnieć o ukocha (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
""Grzechy Mafii. Porachunki" Magdalena Winnicka Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 15/100 "Grzechy mafii. Porachunki" Magdalena Winnicka              Po przeczytaniu pierwszej części praktycznie od razu sięgnęłam po kontynuację… I muszę wam uczciwie powiedzieć, że po przeczytaniu kilku stron aż sięgnęłam po 1 część, czy aby nie pomyliłam książek. Co prawda w pierwszej części wujek Kostandina strzela Alicji w głowę i tak kończy się pierwsza część, natomiast druga rozpoczyna się, że do szpitala trafia Felicja, której dogląda mąż gangster. Od początku nie ma słowa wyjaśnienia o co chodzi ze zmianą imion, więc czytelnik już na wstępie sam musi „ogarnąć” o co w og&o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Zamek z piasku, który runął" Stieg Larsson Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 13/100 "Zamek z piasku, który runął" Stieg Larsson   Lisbeth trafia do szpitala z raną postrzałową głowy, a lekarze robią wszystko by uratować jej życie. Do tego samego szpitala trafia również jej ojciec, który został postrzelony przez Lisbeth. Służby specjalne, by nie ujawnić swojego istnienia i tuszowania wielu afer postanawia pozbyć się Zalachenko.  Najciekawszy moment książki, to sam proces, gdzie wszystkie matactwa zostają ujawnione, prokurator skompromitowany, a prawda o kuratorze wychodzi na światło dzienne. Chyba ten moment książki wręcz pochłonęłam w kilka sekund. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Dziewczyna, która igrała z ogniem" Stieg Larsson Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 12/100 "Dziewczyna, która igrała z ogniem" Stieg Larsson      Zdecydowanie, to jeden z lepszych kryminałów, które czytałam. Jest to kontunuacja "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". Lizbeth opuściła kraj, zmieniła wygląd i cieszy się rajskimi wakacjami... Oczywiscie cały czas kontrolując swojego kuratora. Michael w tym czasie spija śmietankę po sukcesie, jaki osiągnęło Millenium po aferze Wenestorma. Kiedy Lizbeth wraca do kraju jej kurator postanawia się jej pozbyć, jednak splot zdarzeń sprawia, że zostaje ona posądzona o potrójne morderstwo. Michael, który od początku wierzy w jej niewinność postanawia odkryć praw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Przed świtem" Stephanie Meyer Recenzje przeczytanych książek

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 24/100 "Przed Świtem" Stephanie Meyer   Jest to już ostatnia część popularnej sagi Twilight. Edward i Bella szykują się do ślubu, choć Jacob i Rose są temu bardzo przeciwni. Zwłaszcza, że Bella upiera się, by podróż poślubną spędzić jako człowiek... Nieoczekiwana ciąża komplikuje wszystko. Bella w ostatnim momencie zostaje zamieniona w wampira, a nowonarodzone dziecko staje się spornym elementem rodziny Callenów z Volturią. Musi dojść do walki, która może zmienić wszystko.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Zaćmienie" Stephenie Meyer Recenzje przeczytanych książek

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 23/100 "Zaćmienie" Stephanie Meyer            Ciąg dalszy popularnej sagi Twilight. W mediach zaczynają pojawiać się informacje o serii tajemniczych morderstw w Seattle. Jednocześnie w lasach wokół Forks pojawia się żądna zemsty wampirzyca Viktoria, która pragnie zabić Bellę. Jest to trzecia część z sagi i wielu rzeczy się z niej dowadujemy m.in. poznajemy historię przemiany Jaspera, tragiczną historię miłości Rosalie, jak jej narzeczony z kolegami zgwałcił ją i zostawił na śmierć, a wtedy Carlisle ją znalazł i uratował. Dzięki tym opisom lepiej poznajemy pozostałych bohaterów i zaczynamy rozumieć ich za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Narzeczona na dłużej" Monika Serafin Recenzje przeczytanych książek

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 10/100 "Narzeczona na dłużej" Monika Serafin Miała być na chwilę, a potem może na dłużej. Ale on wszystko zepsuł.Mackenzie Wilson nie jest już asystentką Quintena Warricka. Po burzliwej wymianie zdań odeszła, zostawiając szefa na lodzie.Tymczasem Quinten nie może przestać myśleć o Mackenzie. Szuka zapomnienia w łóżku byłej kochanki Layli, która pragnie, aby ich znajomość przerodziła się w stały związek.Jednak bez względu na to, co mężczyzna robi, wciąż ma przed oczami swoją asystentkę, jakby w jego sercu powstała dziura, której nic nie jest w stanie wypełnić.Mackenzie również próbuje poukładać sobie życie. Quinten boleśnie ją zranił. Ale niestety nie potrafi o nim zapomnieć.Jednak musi. Przecież to on ją odtrącił, a ona nie zamierza go (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Narzeczona na chwilę" Monika Serafin Recenzje przeczytanych książek

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 9/100 "Narzeczona na chwilę" Monika Serafin On pilnie potrzebuje fałszywej narzeczonej.Ona być może zagra w tej farsie.Mackenzie Wilson z powodu tragicznego wypadku samochodowego swojej siostry i jej męża musiała rzucić studia i zająć się małą siostrzenicą. Podjęła więc pracę sprzątaczki w firmie Warrick Industries.Pewnego dnia, sprzątając biura znajdujące się na najwyższych piętrach budynku, przypadkiem spotyka prezesa firmy. Po krótkiej wymianie zdań Quinten Warrick postanawia zatrudnić ją jako asystentkę. Ich współpraca dobrze się zapowiada.Wkrótce okazuje się, że Quinten ma pewien problem. Jego dziadek, założyciel firmy, obiecał przekazać swoje udziały wnukowi tylko wtedy, gdy ten ożeni się przed trzydziestym rokiem życia. Mężczyzna ma dwa tygodnie, ż (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Oblicze gangstera" Anna Wolf Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 8/100 "Oblicze gangstera" Anna Wolf   Pełna niespodzianek historia Kiriła i Raisy przyspiesza puls, wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu aż do samego końca, gwarantując kilka godzin świetnej rozrywki i mnóstwo niezapomnianych emocji!„Nie jestem miłościwy, bywam diabłem w skórze anioła. Jestem Tarasow, dokładniej Kirił Tarasow. Ten, kto mnie zna, wie, że lepiej ze mną nie zadzierać”.Gangsterskie porachunki, dzika namiętność, gorące pożądanie. Mieszanka wybuchowa, która może eksplodować w każdej chwili.Kirił Tarasow po kilkuletniej nieobecności, wraca do Europy Wschodniej. Pragnie odnaleźć jedyną osobę, na której mu zależy. Raisa jest dla niego światełkiem w tunelu. Światełkiem, które znikło bez śladu. Podejrzewa, że stoi za tym jego były zleceniodawca, głowa tutejszej grupy prz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Anna Wolf "Blade" Recenzje przeczytanych książek

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE 26/100 "Blade" Anna Wolf Życie Blade’a kręciło się wokół klubu, braci i chętnych panienek. Zdecydowanie nie miał czasu nikogo niańczyć. A właśnie to go czekało, ponieważ obiecał koledze, że gdyby temu stało się coś złego, Blade zajmie się jego siostrą. Chociaż sam do końca nie rozumiał, dlaczego Marcus wybrał akurat jego.Connie była przerażona, kiedy pewnego dnia w barze zobaczyła Blade’a. Zresztą podobne wrażenie wywarli na niej pozostali motocykliści. Nie miała pojęcia, czego ten mężczyzna od niej chce i dlaczego próbuje ją zmusić, żeby poszła z nim do klubu.Życie Connie to jedna wielka katastrofa. Po śmierci brata została zupełnie sama, w dodatku z mnóstwem problemów finansowych. Jakby tego było mało, narwany i groźny członek motocyklowego bract (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"A jeśli ciernie" Virginia C. Andrews Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 28/100  "A jeśli ciernie" Virginia C. Andrews   Żeby chronić dzieci, Cathy i Chris ukrywają wstrząsającą, mroczną prawdę. Ktoś jednak zna ich sekret. I nie przestaje ich obserwować.Cathy, w dzieciństwie więziona na strychu przez okrutną matkę i babkę, dziś razem z Christopherem tworzy ciepły, kochający dom dla swoich dzieci: przystojnego i utalentowanego Jory’ego, obdarzonego bujną wyobraźnią Barta i uroczej adoptowanej córeczki.Wszystko się zmienia, gdy do domu obok wprowadza się starsza kobieta w towarzystwie ekscentrycznego lokaja. Bart zaczyna ją odwiedzać, a ona rozpieszcza go słodyczami i nalega, by nazywał ją babcią.Z każdą wizytą chłopiec coraz ba (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Obietnica Gangstera" Anna Wolf Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 7/100"Obietnica Gangstera" Anna Wolf Władza, pieniądze, groźni mężczyźni, piękne kobiety i namiętność, której nie można się oprzeć.Bezwzględny mafijny świat, wolny strzelec, który za nic ma zarówno prawo, jak i reguły obowiązujące w przestępczym świecie i dziewczyna, która w przerażających okolicznościach traci ukochaną osobę i musi nagle zmienić całe swoje życie, by uniknąć tragicznego losu. Tu przemoc i brutalność są na porządku dziennym, a miłość od nienawiści dzieli cienka linia.Czy wielkie uczucie zmiękczy serce bezwzględnego i niebezpiecznego mężczyzny?A może prawda rozdzieli ich na zawsze…   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »