Opowiadania

Wpisy zawierające słowo kluczowe opowiadania.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Elizabeth O'Roark "Przebudzenie Olivii" Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 2/100  "Przebudzenie Olivii" Elizabeth O'Roark Will Langstrom jest trenerem żeńskiej grupy biegaczek. Mężczyzna musiał porzucić marzenia o zawodowej wspinaczce górskiej i zająć się podupadającą farmą po zmarłym ojcu. Zdecydowanie nie potrzebuje takich kłopotów jak romanse – tym bardziej z uczennicami.Olivia Finnegan to twarda i zbuntowana, młoda dziewczyna, dla której stypendium sportowe na Uniwersytecie w Colorado jest ogromną życiową szansą. Skrywa jednak tajemnicę, która jeżeli wyjdzie na jaw, może ją zniszczyć. Kilka razy mówiła o swoim problemie innym, ale oni nie chcieli jej słuchać, dlatego teraz nie mówi o tym nikomu. Czasami tak jest lepiej.Will na początku traktuje dziewczynę z rezerwą lecz po jakimś czasie zmienia swój stosunek do niej. Postanawia jej pomóc – chce przebudzić Olivię. Nie bierze p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Magdalena Winnicka "Grzechy mafii. Kostandin." Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 14/100  "Grzechy mafii. Kostandin" Magdalena Winnicka   23-letnia Alicja usiłuje odzyskać równowagę po ciężkich przeżyciach. Mają jej w tym pomóc wakacje w Leicester. Już na samym początku swojej przygody poznaje 30-letniego Kostandina Tironę. Piekielnie przystojny, bezwstydny samiec alfa bez trudu uwodzi bezbronną Alicję, ratując ją z opresji. Niewinna kobieta nie jest świadoma, że los postawił na jej drodze bezwzględnego zabójcę i szefa mafii. Alicja i Kostandin wyruszają w przepełnioną namiętnością podróż. Jednak pojawienie się kobiety w samym centrum gangsterskiego światka, w którym ludzki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Zmierzch" Stephenie Meyer Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 61/100  "Zmierzch" Stephenie Meyer Siedemnastoletnia Isabella Swan przeprowadza się do ponurego miasteczka w deszczowym stanie Washington i poznaje tajemniczego, przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak ma nadludzkie zdolności - nie można mu się oprzeć, ale i nie można go rozgryźć. Dziewczyna usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Okazuje się, bowiem, że zakochała się w wampirze...   Jest to pierwsza część Sagi o wampirze, który zakochuje się (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stieg Larsson Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 60/100  "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stieg Larsson Pewnego wrześniowego dnia w 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika bez śladu. Prawie czterdzieści lat później Mikael Blomkvist - dziennikarz i wydawca magazynu "Millennium" otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera - magnata przemysłowego, stojącego na czele wielkiego koncernu. Ten prosi znajdującego się na zakręcie życiowym dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej Vangerów. Okazuje się, że spisywanie dziejów to tylko pretekst do próby rozwiązania skomplikowanej zagadki. Mikael Blomkvist, skazany za zniesławienie, rezygnuje z obowiązków zawodowych i podejmuje się niezwykłego zlecenia. Po pewnym czasi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Krwawy medalion" Danka Braun Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 59/100  "Krwawy medalion" Danka Braun Pod kołami samochodu ginie pacjentka Roberta Orłowskiego, nazywana przez mieszkańców Żurady Świętą Zośką. Okazuje się, że to lekarzowi zapisała w testamencie drewniany dom w lesie i… stary srebrny medalion. Chociaż medalion nie przedstawia znaczącej wartości rynkowej, był dla kobiety wyjątkowo cenny. Pewnego wieczoru Marta, nieślubna córka Orłowskiego, idąc na przyjęcie w Wiedniu, zakłada go na szyję. Medalion wzbudza duże zainteresowanie gości, co wkrótce spowoduje serię tragicznych w skutkach wydarzeń. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
KOBIECE EGO Poezja & Proza

Poczułam się dziwnie, gdy zapytała, dlaczego tak na nią patrzę. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że pilnie ją obserwuję. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Igrając z szefem" Ewa Maciejczuk Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 52/100  "Igrając z szefem" Ewa Maciejczuk Życie Olivii Hall od dawna było zaplanowane przez jej zamożnego, apodyktycznego ojca, który chciał, żeby dziewczyna po skończeniu studiów pracowała w jego firmie. Jednak ona nigdy o tym nie marzyła.Po zakończeniu edukacji Olivi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Mieszkając z wrogiem" Penelope Ward Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 50/100  "Mieszkając z wrogiem" Penelope Ward   Dwudziestoczteroletnia Amelia musi zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem: zdradą. Pewnej namiętnej nocy odkryła, że nie jest dla ukochanego Adama jedyną kobietą. Mężczyzna przez wiele tygodni prowadził podwójną grę. Jakby tego było mało, zmarła ukochana babcia dziewczyny, która jednak pozostawiła jej spadek — rodzinną biżuterię i połowę domu. Druga połowa przypadła Justinowi, jej przyjacielowi z dzieciństwa i bratniej duszy. Kiedyś chłopak nie tylko bronił Amelii i się nią opiekował, ale także układał dla niej piosenki, śpiewał i grał na gitarze. Dla dziewczyny Justin był jak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Inwigilacja" Remigiusz Mróz Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 49/100  "Inwigilacja" Remigiusz Mróz Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo, iż rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego.       &nbs (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Śmiertelne kłamstwa" Sarah A. Denzil Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 45/100  "Śmiertelne Kłamstwa" Sarah A. Denzil Utrzymanie sekretu stanowi dla większości osób ogromne wyzwanie. Pokusa podzielenia się z kimś interesującą nowiną jest niezwykle silna. Równie trudne jest powstrzymywanie się przed wyjawieniem drugiemu człowiekowi swoich podejrzeń i wątpliwości, które wzbudza w nas skrywana tajemnica. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Kasacja" Remigiusz Mróz Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 41/100  "Kasacja" Remigiusz Mróz Głównymi bohaterami są Joanna Chyłka oraz młody aplikant Kordian, którzy pracują w pewnej kancelarii prawniczej. To właśnie w ich ręce trafia sprawa syna pewnego biznesmena, którego oskarżono o dokonanie morderstwa na dwóch osobach.Tym razem mają naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Sprawa wydaje się tak trudna i pokręcona, że lepiej byłoby jej w ogóle nie brać. Jak gdyby nigdy nic, ich klient pogrywa z bohater (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Dotyk Crossa" Sylwia Day Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 40/100  "Dotyk Crossa" Sylwia Day ebook   Gideon Cross pojawił się w życiu Evy jak grom z jasnego nieba. Ten piękny i intrygujący mężczyzna zawrócił jej w głowie jak nikt inny. Pragnęła jego wyjątkowego dotyku, który rozpalał ją do czerwoności. Nie potrafiła przestać o nim myśleć. Był dla niej jak narkotyk. Choć (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Paragraf 148" Jacek Ostrowski Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 38/100  "Paragraf 148" Jacek Ostrowski Wydawnictwo Skarpa Warszawska, Warszawa 2018   Razu pewnego trzech krasnoludów się spotkało… Nie, to nie będzie bajka. To mroczna historia psychopatycznego seryjnego mordercy, który grasuje po Polsce, ćwiartując kolejne ofiary. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Zgubne pożądanie" Danka Braun Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 36/100  "Zgubne pożądanie" Danka Braun Wydawnictwo Prozami, Warszawa 2020   Młoda architekt Edyta Pawlik ma sprecyzowane plany na życie. Szykuje się do ślubu, realizuje zawodowo i odkłada pieniądze na spełnienie marzeń o pensjonacie, który chce prowadzić wspólnie z narzeczonym. Ma miłość, dobry zawód i wsparci (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Waga" Bartłomiej Basiura Recenzje przeczytanych książek

Postanowienie Noworoczne 35/100  "Waga" Bartłomiej Basiura Wydawnictwo Videograf, Chorzów 2016   Krakowska policja próbuje znaleźć powiązanie pomiędzy trzema ofiarami, których ciała odnaleziono w lesie. Sprawca dokonał na nich sekcji zwłok, przywłaszczając do swojej kolekcji poszczególne narządy. Technik kryminalistyki, Miłosz Goczałka, zostaje odsunięty od sprawy, gdy nie zgadza się pominąć w protokole problematycznych dla pro (...)

Zobacz cały wpis na blogu »