Motywacja

Wpisy zawierające słowo kluczowe motywacja.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Mówią, że wzmocni co nie może zabić Pronto! I have a BPD

Pronto, Tysiąc myśli na minutę. Jak ciężko zrozumieć coś, czego nie jesteśmy w stanie nawet sobie wyobrazić? Jak pomóc, gdy nie wiemy nawet, z czym mamy do czynienia? Kiedy po 4 intensywnych latach dowiadujesz się, co jest nie tak, jak nazwać coś, co zawsze w Tobie było ale nie miało kształtu, wyrazu, koloru, schematu - odczuwasz bezgraniczny, monumentalny spokój.  Borderline to nie choroba psychiczna, a zaburzenie osobowości. Przede wszystkim nie należy się tego bać, jeżeli oczywiście ma się tego świadomość i chce się nad tym pracować. Wszystko jest stanem umysłu, a rzeczywistość bywa kwestią umowną.  Witam serdecznie, Pani Chaos. 

Zobacz cały wpis na blogu »
Motywacja - żeby mi się chciało chcieć jak mi się nie chce... Czterdziestka

    Ktoś kiedyś powiedział – „Chcia (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Siła sprawcza Czterdziestka

            Koncepcja siły sprawczej to inaczej mówiąc koncepcja przej (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Motywacja do zmian You Get What You Give

Często słyszę - " nie mam motywacji , nie mam siły, nie umiem tak jak ty , mam dużo pracy , mało czasu etc.etc...." Problem polega na tym, że wszyscy tak mamy i kwestia jak sobie ten czas zaplanujemy, jak sobie poradzimy z obowiązkami i jak ocno naprawdę chcemy zmian. Podstawa, to uświadomić sobie, że wszystko co robisz zmieniając swoją sylwetkę, robisz to nie dla kogoś ( męża, żony, chłopaka itd itd...) tylko dla siebie. Życie bywa przewrotne i jeżeli ktoś odejdzie, zostawi Ci (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cześć! Blondynka w drodze na szczyt

Jestem tytułową blondynką, która jest w trakcie wspinaczki na szczyt tego burdelu, zwanego życiem ;) Pozwolę sobie nie zdradzać imienia, ale zapewniam Cię - poznasz mnie znakomicie! Mam zaledwie 21 lat - mało, prawda? Uwierz mi, że wiek to tylko liczba, i że już bardzo dużo zdążyłam przeczyć ale również osiągnąć. W tym blogu postaram Ci się pokazać jak można coś (nie)łatwo osiągnąć, jak iść z uniesioną głową mimo przeciwności losu oraz co zrobić, żeby nie zwariować.   Zaglądaj! :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trening nie tylko dla dorosłych. Cardio Kids Cardio Young

Mówi się, że trenować może każdy, że należy dbać o zdrowie, że nigdy nie jest za późno... Skoro tak, zróbmy to najwcześniej jak się da! Pokażmy swoim dzieciom , gdzie trenujemy , dlaczego to robimy , co nas do tego motywuje , jak znajdujemy siły.  Znajdźmy czas na wspólny trening, zachęćmy do ruchu, chociażby w formie zabawy.  Kształtujmy dobre nawyki już od samego początku a może w przyszłości nie będą musiały walczyć z otyłością , nadwag (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jestem samodzielna, ale czy daję sobie radę? pokolenie Y

Mieszkając samemu powoli uczę się życia. Kilka lat temu widziałam same zalety takiego trybu życia. Jednak będąc w liceum nie przewidziałam tego, że mogę sobie nie poradzić w życiu. Chciałabym powiedzieć, że podejmuję dobre decyzje. Niestety było też "kilka" złych... Staram się wynieść z nich nauczkę na przyszłość, nie powtarzać ich. Jednak nie zawsze się to udaje. Aktualnie jednym z moich zmartwień jest mój sen. Czasami jego brak lub nadmiar. Nie wiem ile osób tak ma, ale zdarza mi się przespać zbyt wiele godzin. Przez co omijam zajęcia na uczelni lub najzwyczajniej w świecie marnotrawię czas, który powinnam przeznaczyć na o wiele bardziej potrzebne rzeczy - jak pisanie licencjatu lub praca nad materiałami do jego napisania. Co jakiś czas znajduję w sobie motywację do przełamania tego nieefektywnego systemu, lecz nie trwa to długo. Przez kilka dni wstaję od razu jak zadzwoni budzik, ćwiczę, przygotowywuję sobi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego jednooka dlaczego Wojowniczka? Jednooka Wojowniczka

Witaj, przyszedłeś do mojego świata, skoro już zajrzałeś, usiądź, odpocznij i posłuchaj.  Jestem Kasia, mam 20 lat. Studiuję pedagogikę specjalną. Jestem normalną, zwykłą osobą. Jedyną rzeczą która mnie wyróżnia jest moje oko. Jedno oko które widzi, ale nie tak jak wszystkie inne. Widzi kilka procent i jest moją największą miłością. Wyrzej padła odpowiedź dlaczego nazwa bloga ma w sobie słowo jednooka. Teraz czas na odpowiedź dlaczego wojowniczka. Od urodzenia każdego dnia gdy się budzę, muszę stoczyć ogromną walkę. Walkę o to, by widzieć i by nie bać się wzroku  czy komentarzy osób trzecich. Muszę stoczyć walkę by uświadomić sobie, że tak jak każda osoba jestem osobą a nie jakimś wybrykiem natury. Muszę uświadomić sobie moje oczy to nie jest kara tylko misja, by pokazywać, że ze wszystkim da się żyć. Na tym blogu chciałabym przedewszytskim dawać motywację innym osobą do działania, pokazywać, że pomimo trudności można a nawet trzeba iść dalej i się nie poddawać (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Motywacja jako trampolina do... ? ⚪️ Pracuj z radością!

04.02.2019      Trampolina to urządzenie bardzo lubiane przez dzieci i od jakiegoś czasu jest hitem fitness clubów. Jak się okazuje daje nie tylko dobrą zabawę, ale też realnie wpływa na poprawę naszego zdrowia, samopoczucia i przez to jakości życia. Można użyć skrótu myślowego, że ćwiczenia na trampolinie pozwalają na wyskok do lepszej wersji życia. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Walka zaczyna się od NOWA ;) Proporcjonalnie_nieproporcjonalna

Od kiedy pamiętam, czyli już od dzieciństwa byłam kluską. Wraz z dorastaniem marzyłam o tym aby być szczupłą dziewczyną. Patrzyłam w lustro i wyobrażałam sobie siebie jak mogła bym wyglądać gdybym nie miała zbędnych ponad 30 kilogramów. Nie raz śniłam, że jestem szczupła i w wakacje wskakuję w dwuczęśćiowy strój kąpielowy. Czas podstawówki i gimnazujm to chyba był najgorszy okres w moim życiu.  Dzieciaki są bezwzględne mówią co im ślina na język przyniesie. Myślę, że to też kwestia wychowania nie każdy rodzić przykówa uwagę na to jak jego dziecko sie zachowuję w szkole czy na boisku. Wiele razy słyszałam obelgi kierowane pod mój adres z mniej obraźliwych to "pigi" a z bardziej "ty grubasie", "idzie słoń" itd...  Mówią, że do wszystkiego w życiu można przywyknąć (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
I co z tym celem? ⚪️ Pracuj z radością!

19.10.2018   Cel! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Piotruś Pan i magiczny proszek Możesz wszystko wystarczy chcieć

     Nie zawsze byłem grzecznym chłopcem, bywały dni a szczególnie weekendy, gdy byłem nieco bardziej wygadany, nieco bardziej pobudzony, a moje źrenice przypominały oczy demona. Wszystko zaczęło się w wieku dojrzewania kiedy to wróciłem z wakacyjnej pracy u mojego ojca za granicą. Po przekroczeniu drzwi mojego utęsknionego domu zastała mnie przyjemna niespodzianka w postaci moich przyjaciół którzy poświęcili swój czas, aby mnie powitać. Mimo, że byłem wyczerpany podróżą i marzyłem o położeniu się spać, nie mogłem ich pozostawić samych sobie, więc ruszyliśmy na moją działke nad stawem i zaczęliśmy wyminiać się opowieściami z wakacji popijając przy tym napoje wyskokowe. Cudowna atmosfera, wspaniały rodzinny klimat za którym tęskniłem całe wakacje, Jedynym aspektem, który nieco mi przeszkadzał był fakt, że nie spałem już prawie 40 godzin i tu chłopaki postanowili mi pomóc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Premia ≠ Motywacja ? ⚪️ Pracuj z radością!

05.09.2018    Premia - znaczenia: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
08.08.2018 ⚪️ Pracuj z radością!

Witaj na moim blogu! dziś jest mój debiut w tym obszarze i mam nadzieję, że dam radę;)   Postanowiłam założyć bloga z kilku powodów: ⚪️ traktuję to jako symbol startu nowej ścieżki zawodowej, ⚪️chcę uczynić pracę z mojej pasji, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Strach jako motor napędowy Coś z niczego. Nicość z czegoś.

Z doświadczenia...  Zdaje mi się śmiesznym zaczynać od owego stwierdzenia. Przynajmniej w moim mniemaniu.  Nie oszukujmy się. Mam niespełna dwadzieścia dwa lata.  Może i biorąc pod uwagę mój wiek, pewne całkiem "spore" doświadczenie posiadam, owszem, jednak patrząc na średnią długość życia mężczyzn w Europie, jest to kropla w morzu całkowitego doświadczenia zdobytego w życiu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »